0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сурогатна майка
« -: Май 09, 2005, 19:23:51 pm »
Какво можем да научим за сиругатна майка.  От каде мога да намериа повече информация.
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 15:02:54 pm от evro »
Сиригатна майка
« Отговор #1 -: Май 09, 2005, 20:53:20 pm »
Сурогатна майка е жена, съгласила се а износи яйцеклетка оплодена от съпруга на друга жена. Последната не може да износи бременност, поради здравословни проблеми, но произвежда яйцеклетки.
Ако напишеш в Гугъл surogate mother - сигурно ще излезе много информация.
У нас не знам дали е регламентирано законово това отношение, но доколкото съм чувала коментари - жената, която е склонна да износи яйцеклетка трябва задължително да има не едно а две свои деца и да е на възраст до 32-35 години. Така се застрахова че при проблемна бременност, тя вече си има свои деца, а трябва да е млада за да износи бремеността.
Има много юридически и финансови деликатни отношения в цялото това начинание - винаги ще съществува страх дали жената ще даде роденото от нея дете /според българското законодателство майка е жената родила едно дете/. След това ако го даде на биологичните родители - дали те могат и как всъщност ще направят осиновяването? Дали тази жена няма да преследва семейството след години, ако има проблеми със собствените си деца...За това трябва да се помисли предварително и да имате отговор на всички въпроси.
Това знам аз - може и да греша някъде.
Успех!
Сиригатна майка
« Отговор #2 -: Май 10, 2005, 09:50:13 am »
Звучи нелогично жената да има две деца защото това ще значи че е семейна, което още повече ще усложни нещатата, смятам че тъй като напоследък доста често се говори за това, ще има промени и ще бъде регламентирано от закона. мисля че за това пише в темата Стерилитетър поглед от всички страни, поне беше коментирано на срещата, мога да го преразкажа, но е по-добре адвокат да обясни какви са пречките по евентуалното осиновяване.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Сиригатна майка
« Отговор #3 -: Май 10, 2005, 14:12:14 pm »
Това което чух аз от д-р Табакова, докато гостуваше в BBT, по този въпрос, го преразказах в форума "на чаша кафе.." - с две думи, тя каза, че от две години вече не го практикували, щото имали много проблеми от правно естество. Прочети ако искаш малко по-подробния ми преразказ в другия форум.
С друга информация не мога да помогна :(

Поздрави!
Благодаря ти, Бени!







*

    Anonymous

Сиригатна майка
« Отговор #4 -: Май 10, 2005, 16:23:38 pm »
Кой е другиат форум
Сиригатна майка
« Отговор #5 -: Май 10, 2005, 16:31:20 pm »
Ледена луна, така съм чула от лекар - жената трябва да си има свои деца и да е приключила в някакъв аспект собствените си желания за ново бебе в семейството си. Причината - ами ако нещо й се случи по време на износването на тази бременност и не може след това повече да има деца? Нали същата тази жена ще отиде при специалиста по инвитро, който й е трансферирал чуждата яйцеклетка и ще опре пищова в слепоочието му с въпроса: Ами ти защо не ме предупреди? Ще те съдя сега че си увредил способностите ми да се възпроизвеждам! И може и да го осъди! Ето защо лекарят иска жена приключила със своите си планове за деца - която да поеме риска от нова бременност. Това знам аз от един лекар проследявал сурогатна майка.
Сиригатна майка
« Отговор #6 -: Май 10, 2005, 17:10:26 pm »
slavva има логика в това, но помисли си колко жени със семейства се подлагат на такава процедура освен ако примерно не ти е сестра. Повечето такива си дават утробата под наем за пари.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Сиригатна майка
« Отговор #8 -: Май 10, 2005, 20:20:42 pm »
:balk_199: Освен това трябва да се има предвид, че формалностите по осиновяването на детето пордължават около една година, като през това време детето се намира в дом за отглеждане на изоставени деца. Това би било ужасно изпитание за всяка една двойка, чието дете се отглежда в такъв дом, докато се уредят документите.

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
Сиригатна майка
« Отговор #9 -: Май 11, 2005, 21:07:39 pm »
Мисля че до такова решение прибягват жени, които не са омъжени вече, иначе наистина е много кофти да каже на мъжа си - чакай сега аз 9 месеца ще износя едно бебе.... Например за пари. После, като се роди бебето истинския му баща може да каже че е негово детето - нали все пак ако една майка е самотна и се яви мъж който да припознае детето - то се записва не негово име. След това само истинската му майка прави постъпки за неговото осиновяване. Така детето не се оставя само, а си има родители които във времето малко се разместват като в пъзел - но нали идеята е накрая всички да са щастливи.
Аз това имам като представа за сурогатството. Може и да греша.
При всички случаи е възможно решение на проблемите при износването от една жена, която иска да бъде майка.
*

    Anonymous

Сиригатна майка
« Отговор #10 -: Май 12, 2005, 11:25:01 am »
да, обаче законът е различен от нашите представи
*

    Пепи написа

Сиригатна майка
« Отговор #11 -: Май 12, 2005, 15:06:32 pm »
"Пепи написа " Ниамах предвит във Балгариа а в Америка
Сиригатна майка
« Отговор #12 -: Май 12, 2005, 15:53:39 pm »
Е за там как се сдобиваш с такава найка хич си нямам на идея, но по филмите съм виждала че може.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

Сиригатна майка
« Отговор #13 -: Май 23, 2005, 11:12:24 am »
moje veche se pravi i v Evropa zakonno
*

    VALIA-5411

ZA SUROGATNATA MAIKA
« Отговор #14 -: Юли 24, 2005, 13:05:20 pm »
IMA NA4IN
KOGATO DETEO SE RODI,O6TE V RODILNIA SE VIKA BA6TATA,KOITO GO "PRIZNAVA "ZA SVOE I MU GO DAVAT.SLED TOVA JENA MU GO OSINOVIAVA.TOVA TRIABVA DA STANE DO 3 TIA DEN,ZA DA NE OTIDE V DO M I SAS SAGLASIETO NA LEKARIA...VALIA
jiji
« Отговор #15 -: Юли 29, 2005, 15:21:19 pm »
Момичета, някой да е минал по този път в България?

При мен това е единствения шанс освен осиновяването, но ходенето по мъките е едно и също; Искаме да опитаме първо със сурогатна майка. Имате ли контакти на някой печен адвокат, защото е много важно как сте се уредят нещата с евентуалната сур.майка преди процедурите. Наистина има много млади жени, между 20 и 30г. които са без матки по една или друга причина, не е за вярване но е така, а държавата не прави нищо по въпроса и в чужбина сумите по процедурите и т.н. не са по силите на средностатистическата българка. Очаквам всякаква информация по темата, защото времето тече, а яйчниците няма да са продуктивни още дълго време. Благодаря ви предварително, желая устех на всички
*

    pepi_73

Re: jiji
« Отговор #16 -: Август 11, 2005, 18:31:28 pm »
Zdravei JIJI pri men sashto e edinstveniat shans v balgaria ne moje da stane  no moga da ti dam adresi az kontaktuvam v balgaria s tania Milachich ot klinikata v na Shterev v Sofia a shto se otnasia do men i majat mi sme se spriali na edna klinika v Rusia zashtoto tam e mnogo po evtino vmoimenta prouchvame podriobno neshtata tam moiat emeil e pepi_1973@abv.bg ako iskash mi izprati imeil i shte ti oizpratia adresa. Moje i da se vidim ako imash jelanie no sega pone 2 meseza ne sam v Balgaria. Chao za sega molia te pishi mi shte ti pompgna s kakvorto moga pepi_1973
*

    Anonymous

Re: jiji
« Отговор #17 -: Август 13, 2005, 15:11:23 pm »
Цитат на: pepi_1973
Zdravei mila otnovo  iavno ne si prochela zitata mi no az pak ti kazvam ako imash niakakvi vaprosi i ako moga da ti pomogna s neshto mi pishi na imeila.
сурогатна майка
« Отговор #18 -: Февруари 27, 2007, 19:02:00 pm »
  Имам вроден синдром,аномалий в развирието на матката,но за радост яйчниците ми работят нормално.Имаме огромно желание да си имаме дете със съпруга ми,но единственият начин е друга жена да го износи,така наречената сурогатна майка.Ако някой може да ни помогне или  знае нещо,да ни пише на te_ni@abv.bg.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: сурогатна майка
« Отговор #19 -: Февруари 28, 2007, 10:12:51 am »
Съжалявам te_ni  :(.

Виж тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3235.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8143.0

Ако пуснеш търсачката във форума ще излязат и още няколко теми.
Намерихме нашето синче.
Re: сурогатна майка
« Отговор #20 -: Март 21, 2007, 09:03:24 am »
При неуспешна ин-витро процедура и прекъсната в 5-ти месец бременност ми бяха направени 2 кюртажа и сега матката ми е срастнала и не може да износи дете.Търся жена за износване на наше дете срещу добро заплащане.
*
Re: сурогатна майка
« Отговор #21 -: Март 21, 2007, 09:15:57 am »
А хистероскопия правила ли си, Деми, за да се потвърди диагнозата, която си написала? Аз бях със слепване на матката. Махнаха го чрез хистерорезекция и в момента отново съм бременна. А матката ми е ок, въпреки че четири пъти е абразирана.
*
Re: сурогатна майка
« Отговор #22 -: Март 21, 2007, 09:29:25 am »
  И аз като Сия щях да питам - сигурна ли си, е нещата са непоправими? Правила ли си лапароскопия и хистероскопия, за да се опитате да оправите нещата?
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: сурогатна майка
« Отговор #23 -: Март 21, 2007, 10:14:25 am »
Demi,

Съжалявам за това, което си преживяла :(.

Прочети темите, които съм копирала по-горе като линк. За съжаление в България е невъзможно друга жена да износи детето ти и после да ви го даде, защото по закон майка на детето е жената, която го е родила (независимо, че яйцеклетката и сперматозоидите са ваши).
Дори след това тази жена да остави детето за осиновяване, пак не е гаранция, че вие ще го осиновите, защото по новия закон кандидат-осиновителите не могат да  посочат кое точно искат да осиновят.
Намерихме нашето синче.
Re: сурогатна майка
« Отговор #24 -: Март 22, 2007, 09:24:50 am »
peti_pati, начинът е като баща да се посочи рожденния т.е. донорът, след което сурогатната майка да се откаже от детето. Попечител остава бащата, а после го осиновява майката.
Не е изрично забранено от закона, но наистина жената, която износва и ражда се счита за майка.
В някои клиники са съгласни да направят процедурата. Щерев е склонен да я прилага само в случай, че сурогатната майка е майка или сестра на жената, която не може да износи.
Re: сурогатна майка
« Отговор #25 -: Март 23, 2007, 13:05:36 pm »
с хистероскопията при Тюфекчиева,нещата станаха по-лоши защото вместо да разлепи матката ми проряза лъжлив вход,тоест рязала е самия мускул.После ходих в Русия на операция: комбиниран метот хистероскопия и лапароскопия и там я разлепиха,но се оказва че лигавицата й не може да се възстанови напълно и сега в 14-тия ден е около 5 мм.Затова ми препоръчаха да търся жена за износване,но уви нямам сестра и мъжа ми няма.Така че единствения ми шанс е да намеря друга жена срещу заплащане
*
Re: сурогатна майка
« Отговор #26 -: Март 23, 2007, 13:55:43 pm »
Съжалявам, Деми. За съжаление  в Семейния кодекс не е уредена тази материя. И честно казано, не вярвам скоро да бъде регламентирано.
Може би остава варианта, който Лекси е предложила, но и там има много подводни камъни.
*
Re: сурогатна майка
« Отговор #27 -: Март 23, 2007, 14:22:22 pm »
А нямаще ли някакъв нов метод с изкуствена матка? Не си спомням дали в сайта на клниката на д-р Щерев не съм чела за това.


Re: сурогатна майка
« Отговор #28 -: Март 23, 2007, 16:22:52 pm »
А нямаще ли някакъв нов метод с изкуствена матка? Не си спомням дали в сайта на клниката на д-р Щерев не съм чела за това.
О, това е в сферата на фантастиката. До колкото знам в света има две трансплантации на матка /до колко успешни нямам инфо/, а за изкуствена не съм и чувала.
Според това инфо обаче, тази година ще планира първата трансплантация:

http://darik.net/view_article.php?article_id=112831
*
Re: сурогатна майка
« Отговор #29 -: Март 24, 2007, 18:47:39 pm »
с хистероскопията при Тюфекчиева,нещата станаха по-лоши защото вместо да разлепи матката ми проряза лъжлив вход,тоест рязала е самия мускул.После ходих в Русия на операция: комбиниран метот хистероскопия и лапароскопия и там я разлепиха,но се оказва че лигавицата й не може да се възстанови напълно и сега в 14-тия ден е около 5 мм.Затова ми препоръчаха да търся жена за износване,но уви нямам сестра и мъжа ми няма.Така че единствения ми шанс е да намеря друга жена срещу заплащане

Деми, а пробвали ли сте с различни лекарства, които спомагат нарастването на лигавицата?
Надявам се искрено да се намери начин и затова те питам - аз имах проблем с лигавицата (и мойта не нарастваше много повече от твойта), и при втория ми опит инвитро ползвах виагра - широко разпространен метод в щатите за подпомагане растежа на лигавицата. В края на краищата я докарахме до 8 мм и малко и сега чакам бебче  :D
Желая ти успех!
Re: Сиригатна майка
« Отговор #30 -: Ноември 13, 2008, 15:01:45 pm »
здравейте!!!!Моля ви за помощ.Търся сурогатна майка.Матката ми е остранена и единственния шанс да имаме с мъжа ми наше детенце е тоя.Надявам се искренно да ми пишат жени и помогнат,естественно срещу добро възнаграждение mami@abv.bg
Re: сурогатна майка
« Отговор #31 -: Ноември 14, 2008, 23:23:18 pm »
Преди 2 години ми бе остранена матката и сега единственната възможност да си имаме дете с мъжа ми е да намерим сурогатна майка, която да ни износи детето, естественно срещу много добро възнаграждение. МНОГО МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НИ! mami.78@abv.bg 0887070126

ключови думи: бебе, бременност, сурогатна бременност, ин-витро, зачеване, зачатие,
Re: Сурогатна майка
« Отговор #32 -: Юли 02, 2009, 18:02:15 pm »
Здравейте,
Преди 2 години и на мен ми бе отстранена матката / без яйчниците /  и нямаме шанс за бебе , освен осиновяване. Напоследък четох доста за сурогатната майка. Споделих със сестра ми  и тя заяви , че е готова на всичко.Аз обаче не съм сигурна дали яйчниците ми функционират нормално и дали ще можем да осъществим това. Може ли някой да ми помогне  и да ме упъти от къде да започна..? Дали клиниката на д-р Щерев е мястото за това?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Сурогатна майка
« Отговор #33 -: Юли 09, 2009, 12:48:30 pm »
"lilik 
Вмъкни Цитат
Здравейте,
Преди 2 години и на мен ми бе отстранена матката / без яйчниците /  и нямаме шанс за бебе , освен осиновяване. Напоследък четох доста за сурогатната майка. Споделих със сестра ми  и тя заяви , че е готова на всичко.Аз обаче не съм сигурна дали яйчниците ми функционират нормално и дали ще можем да осъществим това. Може ли някой да ми помогне  и да ме упъти от къде да започна..? Дали клиниката на д-р Щерев е мястото за това? "

lilik  и при Щерев да отидеш и при д-р Владимиров, смятам, че и двете клиники могат да ти помогнат, още повече, че ти имаш  и сестра, готова на всичко това за теб!
Пожелавам ти много голям успех и късмет!


*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #34 -: Юли 10, 2009, 17:03:43 pm »
Не съм много сигурна, но май в България това не е законоустановено. По закон майката е тази, която е родила детето.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #35 -: Юли 11, 2009, 23:02:33 pm »
Blagodarya ti dess_dess, tryabva da napravya izbor suvsem skoro...

бел.мод: Моля, пиши на кирилица!
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 17:15:40 pm от Елфи »
Re: Сурогатна майка
« Отговор #36 -: Юли 12, 2009, 11:30:25 am »
Re: Сурогатна майка
« Отговор #37 -: Юли 14, 2009, 17:09:41 pm »
Здравейте,
Преди 2 години и на мен ми бе отстранена матката / без яйчниците /  и нямаме шанс за бебе , освен осиновяване. Напоследък четох доста за сурогатната майка. Споделих със сестра ми  и тя заяви , че е готова на всичко.Аз обаче не съм сигурна дали яйчниците ми функционират нормално и дали ще можем да осъществим това. Може ли някой да ми помогне  и да ме упъти от къде да започна..? Дали клиниката на д-р Щерев е мястото за това?
Мила, съжалявам с цялото си сърце за случилото се.
За съжаление сурогатното майчинство в България е забранено от закона и единствената "вратичка", която дори не е точно такава, е осиновяване на детето, родено от другата жена.
Виж този линк:
http://ivf-bg.com/index.php?n=news&id=74
На него има един информационен бюлетин, който отчасти третира въпроса.
Успех ти желая!  osi_9
А сестра ти е достойна за уважение :youwoman:
Re: Сурогатна майка
« Отговор #38 -: Април 10, 2010, 15:22:26 pm »
Jelaya da byda surogatna maika re_play1@abv.bg
Re: Сурогатна майка
« Отговор #39 -: Април 16, 2010, 11:29:05 am »
Аз съм със синдром на Майер, и в момента с приятеля ми сме пред дилемата или да пробваме да имаме деца, или др вариянт  е раздялата ни.
Преди 3-4 години разбрах за проблема си, и още тогава сестра ми по малка от мен ми каза че ще баде моята сурогатна майка.Тя е  на 21 години няма деца, не е омъжена,но настоява тя че ще е.Сега разбирам че има ограничение в годините,и да има деца.
Искам да попитам дали мога аз или сестра ми да кандидатстваме за Ин-витро от Фондация?
Искам дете,това което съм чакала,и искала един ден разбирам че не мога да имам.
Света ми се обърна с краката на горе.
БЛАГОИДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #40 -: Април 16, 2010, 17:57:17 pm »
Докато Сурогатното майчинство не се регулира от закона, не можеш да се възползваш от него законно. Към този момент от Наредба 28 за Асистираната репродукция е забранено да се прави ин витро с цел сурогация.
Искрено се надявам съвсем скоро този въпрос да се уреди и да успееш да постигнеш мечтата си!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #41 -: Април 16, 2010, 22:18:56 pm »
Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #42 -: Април 17, 2010, 00:59:00 am »
В момента политиците изготвят проектозакон за регулиране на гестационното сурогатство по медицински показания. Искрено се надяваме да го приемат. Успех и от мен!
« Последна редакция: Април 17, 2010, 01:01:30 am от cygnus »
Re: Сурогатна майка
« Отговор #43 -: Април 27, 2010, 13:12:30 pm »
Здравейте! Живо ме интересува темата. Много обмислям въпроса за сурогатната майка. Все още не съм решила, но много ми се иска да помогна на някое семейство, което по една или друга причина, не може да има дете, защото майката не може да износи плода. Ако някой иска да ми пише по въпроса, дори и само да сподели, ще го изслушам с отворено сърце. Мейла ми е pakri@abv.bg
Re: Сурогатна майка
« Отговор #44 -: Април 27, 2010, 14:45:20 pm »
здравейте!
аз също се вълнувам от тази тема за сурогатна майка.
гледах миналата седмица емигранти, което дава някакъв шанс на жени които не могат да имат деца. аз тепърва ще започвам с цялостните си изследвания след 2 неуспешни бременности и недай си боже ако се наложи да ползвам услугите на тази жена..... надявам си да стане законно дотогава. Надявам се да приемат този закон!
Благодаря ви, че има такива жени готови да помогнат  :)
:)
Re: Сурогатна майка
« Отговор #45 -: Април 27, 2010, 19:24:50 pm »
Преди няколко години обсъждахме с моя приятелка акушерка колко полезно е за жените да раждат окола 40–те!Рестартирало организма един вид.Е аз вече имам две здрави и прави момчета,а наскоро загубих бизнеса си и не мога да си позволя рестарт :wink:,но бих помогнала на жена с проблеми да гушне бебе.Ако си търсите сурогатна майка може би ще си помогнем взаимно!Търсете ме на stef72.1972@abv.bg  Бъдете здрави и щастливи!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #46 -: Юни 14, 2010, 19:09:45 pm »
Момичета, някой обмислял ли е варианта с клиниките в Украйна? Твърдят, че там всичко е уредено законово и приемат чужди пациенти без проблем, но дали наистина е така? Аз също имам синдром на Майер-Рокитански-Кустер-Хаузер. Търся някой, който е минал по този път. Ако има такъв, моля да ми пише!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #47 -: Юли 05, 2010, 22:21:49 pm »


    ---------------------------------------------------------------------------

Здравейте момичета! Искам да ви попитам, някоя от вас ходила ли е в Украйна, за да прави опит инвитро със сурогатна майка там? Аз лично съм ходила, много ще се радвам, ако има и други семейства, които са ходили, за да можем да обменим информация. Ще очаквам да ми пишете, може и на лични съобщения   
сурогатна маика
« Отговор #48 -: Февруари 05, 2011, 19:01:40 pm »
на 28 съм 1 дете имам супруг добро семеиство.изискването ми е с яицеклетка и спематозоид от бъде6тите родители.не искам да обидя никого.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #49 -: Март 17, 2011, 10:00:52 am »
Здравейте! Наскоро ме заинтересува темата. Сериозно обмислям въпроса за сурогатната майка. Иска ми се да помогна на някое семейство, което по една или друга причина, не може да има дете, защото майката не може да износи плода, естествено срещу много добро възнаграждение! Можем да си помогнем взаимно! Аз съм на 29 години и имам две прекрасни и здрави деца! Не пуша и никога не съм пушила, не употребявам и алкохол! Няма да предявявам и претенции към бебето, тъй като вече си имам свои! Не ми е ясно как се урежда законово проблема, но от прочетеното до сега, разбрах, че бащата припознава бебето, аз се отказвам от него и после майката го осиновява! Ако някой проявява интерес, може да пише или тук или лично!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #50 -: Март 17, 2011, 12:32:17 pm »
Здравейте! Наскоро ме заинтересува темата. Сериозно обмислям въпроса за сурогатната майка. Иска ми се да помогна на някое семейство, което по една или друга причина, не може да има дете, защото майката не може да износи плода, естествено срещу много добро възнаграждение! Можем да си помогнем взаимно! Аз съм на 29 години и имам две прекрасни и здрави деца! Не пуша и никога не съм пушила, не употребявам и алкохол! Няма да предявявам и претенции към бебето, тъй като вече си имам свои! Не ми е ясно как се урежда законово проблема, но от прочетеното до сега, разбрах, че бащата припознава бебето, аз се отказвам от него и после майката го осиновява! Ако някой проявява интерес, може да пише или тук или лично!
http://www.moreto.net/novini.php?n=121587&p=4
тук може да намерите най- новите обсъждания по темата и решения на много от въпросите!
*

    haplata

  • *
  • 20
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #51 -: Март 17, 2011, 16:09:56 pm »
Момичета има много теми, а вече и клиники помагащи на дамите с подобен проблем,нооо sixsens е права. Въпросът не е, все още, уреден в нашата правна уредба за жалост. Стискам ви палци това скоро да е факт и вие да гушкате рожбите, за които копнеете!
Няма невъзможни неща :)))
Re: Сурогатна майка
« Отговор #52 -: Март 26, 2011, 19:00:50 pm »
Въпросът няма и да се уреди скоро, за съжаление...
Както е написано по нагоре има клиники и лекари, които се съгласяват да го правят, макар и незаконно- резултата- вече съм в 6 месец...Нося дете, което ще направи щастливи друго семейство.  :bighug:
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #53 -: Април 08, 2011, 18:01:29 pm »
diva4kataМного се радвам че има жени като теб ,които са готови на това независимо от личните подбуди за този социален акт. Аз също бих направила такова нещо но за съжаление съм от другата страна /търсещата/.

Моите Поздравления за тази смелост и готовност да направите още едно нещастно семейство щастливо. Пожелавам успешна бременност и шастлив финал и за двете страни.

Нека и други се присъединят към твоята готовност за да има повече усмихнати хора независимо от коя страна са и нищо че няма закон. Закон за лично щастие няма.Всеки си го кове сам.Така че няма значение дали има закон за сурогатство или не.
Важно е ние хорат да сме щастливи.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #54 -: Април 20, 2011, 13:10:05 pm »
Sujaliavam za latinicata.
Dano vsiaka edna ot vas nameri podhodiashtia chovek za tova neshto.Az popadnah na strahotno semeistvo i sum shtastliva,kogato gi vidia kak mi se radvat. uUspeha zavisi i ot vas samite. Ne se otkazvaite
P.S. Mersi za hubavite dumi.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #55 -: Април 20, 2011, 19:11:17 pm »
Стискам ви палци всичко наистина де бъде наред.
Това е единственната хубава новина която чета тук в тази статия.
дано да има повече такива.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #56 -: Май 05, 2011, 09:34:57 am »
Въпросът няма и да се уреди скоро, за съжаление...
Както е написано по нагоре има клиники и лекари, които се съгласяват да го правят, макар и незаконно- резултата- вече съм в 6 месец...Нося дете, което ще направи щастливи друго семейство.  :bighug:

Без да влизам в полемики - в България това в момента е абсолютно незаконно

Клиниките, които го правят НЕ ПОЕМАТ ОТГОВОРНОСТ за юридическите последствия от подобни сделки. Разберете, че можете сериозно да си навредите - на вас и на семействата си.

Не правете процедури за сурогатно майчинство към момента в България!
В очакване ....
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #57 -: Май 05, 2011, 09:45:40 am »
и пак ще се самоцитирам

Всичко написано по-долу се отнася за сегашната законова ситуация и уредба в България

Моля, абстрахирайте се от факта, че долното е написано от мен. Говорете с адвокат, който не е ангажиран с темата и ще ви предупреди за възможните рискове. Категорично не говоря за морално/неморално,  правилно/неправилно, имам предвид единствено практически и непосредствена опасност за двойките, които искат да ползват СМ в момента в България.

Имайте предвид, че практикуването на СМ в настоящия момент и със съществуващата законова уредба в България, докато не е приет специален закон или промени в закони, е изключително опасно начинание и крие огромни рискове за вас.

В България СМ е ЗАБРАНЕНО поне за момента

Семеен кодекс:
Чл. 60. (1) Произходът от майката се определя от раждането.
(2) Майка на детето е жената, която го е родила, включително при асистирана репродукция.

НАРЕДБА № 28 от 20.06.2007 г. за дейности по асистирана репродукция
Раздел IV - Медицински дейности и биологично-лабораторни методи, прилагани при
асистирана репродукция
3. При осъществяване на асистирана репродукция не се разрешава:
3.14. постигането на сурогатни бременности;

Наказателен Кодекс
Чл. 182а. (Нов - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) (1) Който с цел имотна облага склонява родител чрез дарение, обещание, заплаха или злоупотреба със служебно положение да изостави свое дете или да даде съгласие за осиновяването му, се наказва с лишаване от свобода до една година и глоба до две хиляди лева.
(2) Наказанието по ал. 1 се налага и на онзи, който склонява непълнолетен да даде съгласие за осиновяването си, когато законът го изисква.
(3) Който с цел противозаконна имотна облага посредничи между лице или семейство, желаещо да осинови дете, и родител, желаещ да изостави свое дете, или жена, приемаща да износи в утробата си дете с цел да го предаде за осиновяване, се наказва с лишаване от свобода до две години и глоба до три хиляди лева.
(4) Ако деянието по ал. 3 е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба до четири хиляди лева.

Прочетете внимателно и:

Чл. 184. (1) Който умишлено замени, скрие или подхвърли малко дете или по друг начин укрие или замени гражданското състояние на някого, се наказва с лишаване от свобода до две години.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Ако това бъде извършено с користна цел, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба от сто до триста лева.
Чл. 185. (1) Който самоволно прибере или задържи при себе си чуждо дете, ненавършило четиринадесет години, и незабавно не уведоми властта или не го върне на родителите или на настойника му, се наказва с лишаване от свобода до една година.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Ако това е станало с насилие, заплашване или измама или с намерение да използува детето за користни или безнравствени цели, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба от сто до триста лева.

Ще опитам просто и ясно да обясня какви са рисковете. Темата не е за коментари а чисто информационна, затова ще бъде заключена. Ако имате  конкретен въпрос го задайте на ЛС

Сега по същество:

Как може да  бъде уредено  СМ към момента:
1. Сключвате договор с потенциална СМ или просто се разбирате на честна дума, ако ви е близка или роднина.

2. Лекарят, който ще извърши манипулациите,  задължително трябва да е в течение на вашите уговорки

3. Следват класическите ин витро процедури – за вземане на генетичен материал от поръчителите и ЕТ в Сурогатната майка.

4. Бременност и раждане

5. Съпругът на поръчителката припознава роденото дете.

6. СМ подписва декларация за съгласие детето да бъде осиновено

7. Поръчителката осиновява през съд по реда на чл.103 от СК

Ако бременноста мине гладко, а раждането безпроблемно, какви са рисковете:

1. Договор за СМ към момента е нищожен – т.е  не произвежда правни последици (изкл факта, че НК криминализира подобно поведение). Просто казано, такъв договор не значи нищо и не можете да претендирате правата си по него. Още по-просто казано:
- не можете да си търсите вече дадени пари
- не можете да искате обратно евент. платени разноски
- не можете за задължите СМ да извърши желани от вас изследвания, нито да посещава определен доктор, нито да роди където вие желаете.
- няма земна сила, която да накара СМ да ви даде детето. Няма правен инструмент, с който да я принудите. Дори да предявите иск за бащинство и да поискате ДНК експертиза, която безспорно ще докаже, че генетичния баща на детето е поръчителя, майката при всички положения ще е СМ и детето няма как да й бъде отнето

2. Лекарят, извършващ манипулациите едва ли ще свидетелства във ваша полза, защото ще постави в риск себе си и работата си.

3. Евентуалния съпруг на СМ е баща на роденото бебе по закон, независимо от припознаването. И това моля, добре го запомнете и го разберете. Трябва да минете през съдебна процедура за оспорване на бащинството, за да се потвърди произхода от поръчителя.

4. В момента на раждането и изписването на бебето, няма как да бъдат извършени процедурите по оспорване на бащинство,  съгласие от майката за осиновяване и последващо осиновяване от страна на поръчителката Генетична Майка (ГМ). Ето защо, дори всичко да върви по вода, да не срещнете никакви спънки от страна на СМ и семейството и и да се приберете с новороденото бебче у дома, всъщност риска тук е най-голям, защото имате реално около 7, 8 месеца, в които сте заплашени от чл. 184 и 185 от НК.

Според закона вие ще бъдете родители едва след влизането в сила на съдебния акт, допускащ осиновяването. До тогава вие се намирате в хипотезата на цитираните членове.

Последно правя още веднъж уговорката, че всичко напосано се отнася за случаите, в които към настоящия момент, в България двойки се се замислят дали да не използват СМ
В очакване ....
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #58 -: Юни 06, 2011, 09:51:36 am »
Да абсолютно си права . Но аз мисля че начин може да се намери.Разбира се в най-добрия случей хубаво е СМ да е близка жена на семейството

Re: Сурогатна майка
« Отговор #59 -: Юни 07, 2011, 09:42:28 am »
Чух,че законът ще се приеме до края на месецът?Това вярно ли е ?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Сурогатна майка
« Отговор #60 -: Юни 07, 2011, 11:21:03 am »
не ми се вярва. къде си чула това?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #61 -: Юни 07, 2011, 14:07:28 pm »
Да абсолютно си права . Но аз мисля че начин може да се намери.Разбира се в най-добрия случей хубаво е СМ да е близка жена на семейството




Зарина, единствения начин е да се наруши или заобиколи закона. Призовавам това да не се прави не по морални съображения, а по прагматични. Просто, нарушите ли/заобиколите ли закона - нямате средство за защита - НИКАКВО!

Гери 1974 - законопроект за сурогатното майчинство/заместващото майчинство до този момент не е регистриран за разглеждане в парламента. За да бъде приет един закон, той трябва да бъде внесен, разпраделен в комисии, внесен в пленарна зала, в която предстоят 2 четения. Следва подписване и обнародване. Не е невъзможно, но е малко вероятно това да стане до края на този месец
Ето къде можете да проверявате за внесени за разглеждане законопроекти

http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/13546
В очакване ....
Re: Сурогатна майка
« Отговор #62 -: Юни 07, 2011, 15:40:20 pm »
не ми се вярва. къде си чула това?
Четох в едно интервю миналата седмица!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #63 -: Юли 17, 2011, 21:12:06 pm »
Здравейте!

И аз се интересувам от приемането на проектозакона за сурогатството. Двамата с мъжа ми имахме късмет да осиновим бебе през 2004 г., когато обновиха радикално Закона за осиновяване. Бяха нужни шест месеца, докато получим шанс от държавата. Всичко мина гладко и законно. Обратно на осиновяването двегодишните ни опити с донорска инсеминация (при стерилитет мъжки фактор) бяха все неуспешни. Пропиляхме много време, средства и нерви.
Мъжът ми все още не си представя да имаме второ дете, но пък аз съм склонна да върна шанса на жена в нужда, като й предложа моите биологични възможности. С една дума да стана сурогатна майка. Няма да отрека, че и аз съм искала да преживея чудото на бременността и това също е една от причините да пиша тук. В същото време намирам за нормално да предам на биологните родители това, което са ми поверили временно - надеждата за дете.
Преди да участвам в подобна процедура, предпочитам тя да е законово уредена за двете страни.

Междувременно ще се радвам да се свържа с жена, която търси сурогатна майка и да обменя повече информация с нея по въпроса.

Успех на всички във форума!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #64 -: Юли 24, 2011, 18:47:51 pm »
Здравейте отново!
САмо исках да ви кажа, че на 28.06 родих момченце, което ще дава смисъл на живота на едни прекрасни хора.

Ще се радвам да бъда полезна на всяка една от вас с информация относно СМ.

Успех на всички.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #65 -: Юли 24, 2011, 21:45:04 pm »
Честито на теб и щастливите родители. Дано все повече щастливци да има.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #66 -: Октомври 13, 2011, 12:18:29 pm »
не пишете такива неща. Не одобрявам постъпката, но не е добре за вас да пишете такива неща в публичен форум към настоящия момент.
В очакване ....
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #67 -: Октомври 13, 2011, 12:22:43 pm »
Вчера в "На кафе" Калина Крумова обяви, че очаква до края на годината всичко да е регламентирано законово.

*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #68 -: Октомври 19, 2011, 11:45:40 am »
може, но сега засега е незаконно, а пишейки текива постове излагате на опастност себе си, семейството и лекаря извършил процедурата.
В очакване ....
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #69 -: Октомври 26, 2011, 12:55:16 pm »
http://www.dariknews.bg/view_article.php?article_id=798264  Може би скоро и това ще е факт.

търся сурогатна майка
« Отговор #70 -: Октомври 26, 2011, 19:58:39 pm »
Моля Ви добри хора помогнете!!След 18 години борба търся разбиране и помощ.Ако някоя жена има желание да стане сурогатна майка да се обади да збъдне една мечта на едно прекрасно семейство !
0882 633 074
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #71 -: Октомври 26, 2011, 20:15:29 pm »
Сега по новините казаха, че е приет закона за сурогатното майчинство.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #72 -: Октомври 26, 2011, 22:35:53 pm »
Zdravei dokolkoto razbrah si bila surogatna maika ako imag 6elania da napravi6 tova 4udo i za na6to prekrasno semeistvo .Molia te obadi se 0882 633 074
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #73 -: Октомври 27, 2011, 11:00:25 am »
 8O
Къде в поста ми успя да прочетеш такова нещо?
И "сбъднат" се пише със "С".
Като искаш помощ, уважавай четящите!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #74 -: Октомври 27, 2011, 11:13:00 am »
Мими, жената най-вероятно се обръща към потребителката, която е писала, че е била вече сурогатна майка. По-назад се беше включила да разкаже, че е бременна и после че е родила здраво бебе.
Мисля, че няма нужда от тази груба забележка за правописа. На жена в нейното положение, мисля това й е последната грижа на този етап. Важно е да пишем грамотно, разбира се, но не сме идеални и ние понякога допускаме грешки :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #75 -: Октомври 27, 2011, 11:53:23 am »
Злати, след като няма уточнено име и е след моя пост, логично е да си помисля, че става въпрос за мен. А за правописа, не е инцидентно, затова поправям  :wink:
Re: Сурогатна майка
« Отговор #76 -: Октомври 28, 2011, 10:09:25 am »
Цитат
Моля Ви добри хора помогнете!!След 18 години борба търся разбиране и помощ.Ако някоя жена има желание да стане сурогатна майка да се обади да збъдне една мечта на едно прекрасно семейство !
0882 633 074 [/color]
Радостта да създадеш и отгледаш е неописуемо, когато го желаеш и очакваш трепетно, така че разбирам нуждата да се помогне дори по този естествен метод, а именно сурогатсвото.!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #77 -: Октомври 28, 2011, 13:59:07 pm »
Здравейте момичета, от известно време обмислям да стана сурогатна майка, спираше ме единствено това, че е незаконно, сега след като го узакониха с удоволствие бих дарила със щастие някое семейство!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #78 -: Октомври 28, 2011, 14:50:55 pm »
Да и аз чух .Хубава новина.
Някой знае ли къде да го потърсим този закон, за да го прочетем.Ако някой знае да пусне линк или да каже къде.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #79 -: Октомври 28, 2011, 14:55:26 pm »
Законът още не е приет, в момента се разглежда. Май мина първо четене в парламента. Т.е. докато не влезе в сила, все още е незаконно  :wink:

п.п. За регламентирането на сурогатното майчинство е необходимо да се приемат промени в няколко закона. Сам по себе си такъв закон няма да има. Ето информация от медиите: http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/10/26/1188152_surogatnoto_maichinstvo_beshe_uzakoneno_na_purvo/
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 15:00:11 pm от Елфи »
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #80 -: Октомври 28, 2011, 16:39:09 pm »
Е жалко,значи минаваме на стария вариант.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #81 -: Октомври 31, 2011, 12:03:57 pm »
Искам да бъда сурогатна майка, но не зная как да го направя!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #82 -: Ноември 01, 2011, 23:31:24 pm »
Искам да бъда сурогатна майка, но не зная как да го направя!

На твое място бих изчакала нещата да се узаконят.

Re: Сурогатна майка
« Отговор #83 -: Януари 09, 2012, 17:09:29 pm »
Здравейте!
От около две седмици следя форума,т.е. съвсем нова съм,но досега отлагах намесата ми с лично мнение. Прочетох всички коментари в темата за сурогатното майчинство.
 Желая да стана СМ,стига двойката,чието дете ще нося, да са приятни и разбрани хора.
 Ако има някой,който търси жена за СМ, нека ми пише на ЛС. След това вече ще разменим ел.пощи,телефонни номера и други координати за връзка. Наистина искам да помогна на някое семейство.
 Поздрави!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #84 -: Януари 31, 2012, 09:59:59 am »
Смятате ли , че този закон ще е реално действащ при положение, че в него е заложена безвъзмездното заместващо майчинство?
Re: Сурогатна майка
« Отговор #85 -: Февруари 13, 2012, 01:33:21 am »
Здравейте, търся сурогатна майка, това е единствения начин да имаме дете.
Моля пишете ми на lemina@abv.bg или на лични.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #86 -: Февруари 13, 2012, 10:11:50 am »
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Сурогатна майка
« Отговор #87 -: Февруари 13, 2012, 10:56:23 am »
Сурогатството е незаконно.Много ми се иска да знам Вашето мнение ако този закон се прие с така заложеното безвъзмездно сурогатство , според Вас ще има ли желаещи да станат сурогтани майки?
Re: Сурогатна майка
« Отговор #88 -: Февруари 14, 2012, 10:22:44 am »
Да, ще има желаещи да станат сурогатни майки. Вярвам, че ще се намерят жени с благородно сърце, които ще се съгласят на тази хуманна постъпка, без да изнудват изпадналите в беда за пари, каквито те може и да нямат. Силно вярвам, че ще се намерят жени, които биха дали мечтан живот на някоя изстрадала душа, ДА вярвам го!
Вярвам, че това, както и много други неща в този живот не трябва да се правят с користни цели!
Дано и ти повярваш.........
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #89 -: Февруари 15, 2012, 10:26:55 am »
Безвъзмездно сурогатство . Това може да го предостави само ваша близка роднина или много близка приятелка. Иначе е глупаво да си мислим че непозната жена ей така 9,10 месеца ще се лиши от нормалния живот за да помогне на друга жена .Дори и да има благородното желание да помогне ,сурогатната майка също трябва да живее с нещо и от нещо и би било неблагородно ако сурогатната майка остане невъзнаградена. Тя ще направи възможна една мечта ,която иначе е невъзможна.
Моето мнение е че е редно да и се заплати. Колко .Въпрос на споразумение между двете страни.
Лично аз бих предложила срещу заплащане ,дори и това да е моя сестра ,братовчедка или много близка друга жена,дори и тя да не го иска . Та без това, аз няма да имам очи и сърце да я помоля за това. По какъв друг начин бих могла да изразя своята благодарност . Просто така, да и кажа "Благодаря " да си взема бебето и да си отида...
Това е моето мнение .Съжалявам ако не съвпада с другото.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #90 -: Февруари 15, 2012, 11:16:55 am »
Мисля, че сурогатството е високохуманен акт, който нито може да се остойности, нито да се възнагради. Абсолютно съм убедена за себе си, че ако имам свое дете, ще даря яйцеклетки - безвъзмездно. Ако стана сурогатна майка (в интерес на истината до този момент не съм мислила сериозно по въпроса както за донорството) единственото, което мисля, че имам право да поискам от биологичните родители е да стана кръстница на бебето.
Освен това, когато не е имало домове и не е било толкова лесно да се изостави дете, за да може да се осинови много често се е случвало сестра или брат да даде едно от собствените си деца хранениче на бездетният си близък. И в това не е имало нищо ненормално, дори напротив.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #91 -: Февруари 15, 2012, 16:30:35 pm »
Права си ,Да това е високохуманен акт. Но защо този акт да не бъде възнаграден със пари.Защото няма друго аналогично на него. Аз все пак искам по някакъв начин също да помогна на тази жена която е решила да извърши това нещо за мен. Намирам че, Благодарност в паричен израз е най-правилното. Все пак без тях не можем да живеем.
И какво аз мога да направя за нея толкова високохуманно ,какво да и дам .....така че и тя да се почувства щастлива и удовлетворена ,колкото аз.
Парите не са порочни и мръсни вещи те най-точно отговарят на равностойността на това което искаме да получим .
Живеем днес не вчера и не можем да се подчиняваме на отминали традиции ,по причина че с времето и нашето съзнание е променено според обстоятелствата на днешния ден.

Мисленето ми като Дарител е че и аз бих помогнала на друга жена безвъзмездно .
но мисленето ми като Реципиент е че искам да възнаградя Дарителя по нячин който той го прави за мен.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #92 -: Февруари 15, 2012, 19:48:51 pm »
Аз мисля, че в закона е предвидено да се заплати някаква сума, обезщетяваща сурогатната майка за това, че през време на бременността евентуално ще претърпи финансови загуби. Освен това все пак трябва да ходи и на лекар, за да се следи, да пие витамини/примерно/ или други лекарства. Тези й разходи е нормално да бъдат поети от биологичните родители. Но да се плаща някаква крупна сума, за мен е все едно да си купиш бебето. Може и да не съм права. От друга страна, безвъзмездността дава възможност значително да се отсеят кандидатките и да се сведат до разумни и отговорни хора, които наистина биха помогнали. Защото това е помощ, ако е платено - е работа. А и за пари всякакви хора са готови на всичко. Куцо и сакато ще тръгне да си продава утробата за едните пари. Пък дали ще се пази себе си и бебето /пушене, пиене, наркотици/, по време на бременността, Божа работа. Няма как да бъде следена, освен ако не живее у биологичните родители. Разбира се и при безвъзмездния вариант няма гаранция, но се предполага, че за без пари, жените, които биха се наели на това, ще са най-малкото отговорни и свестни. Не знам, може и да греша, това са моите разсъждения по темата. И тук говорим единствено и само за сурогация по медицински показания. Виж, ако някоя селебрити гърла реши да ползва сурогат, за да не си развали фигурата - да, бива да си плати за целта.
Колкото до благодарността - според мен, за жена, която би направила подобно нещо, радостта да помогне и да направи едно семейство щастливо е достатъчна награда, носеща удовлетворение. Сега, ако реципиента иска да плати някаква сума, просто така, защото е решил - това е друго. Но да се задължава със закон...не знам. Каква да е тая сума? Колко би поискал човек, за да роди дете? Колко струва едно бебе?
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 19:51:56 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #93 -: Февруари 16, 2012, 13:05:30 pm »
Защото това е помощ, ако е платено - е работа. А и за пари всякакви хора са готови на всичко. Куцо и сакато ще тръгне да си продава утробата за едните пари. Пък дали ще се пази себе си и бебето /пушене, пиене, наркотици/, по време на бременността, Божа работа. Няма как да бъде следена, освен ако не живее у биологичните родители.  Каква да е тая сума?
....
 Колко би поискал човек, за да роди дете? Колко струва едно бебе?

Наистина ли някой вярва, че ще се прави безвъзмездно, ако е извън семейството ... не ставайте смешни.

В законопроекта се предвижда, че всички решения, свързани с износването на бременността, ще се вземат от поръчителите. И хич не е ясно, какво ще се случи ако СМ откаже да изпълнява всичко. Тогава при всички случаи ще се получи неточно изпълнение на договора и какво тогава ще се оспори договора пред съд? Ще има отказ от изпълнение?

По втория въпрос незнам? Да кажат поддръжниците на СМ
В очакване ....
Re: Сурогатна майка
« Отговор #94 -: Февруари 16, 2012, 13:45:46 pm »
Това, че много малко жени извън семейството биха се наели безвъзмездно да износят бебе, не означава, че трябва със закон да се регламентира заплащането на СМ. Никой не може да спре реципиента, ако той реши, да се отблагодари по какъвто начин, но не може износването на бебе да се превърне в бизнес и да се регламентира цена за извършената услуга. Според мен разумно е да се покриват разходите. Оттам нататък всичко е на добра воля.




My first, my last, my everything!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #95 -: Февруари 16, 2012, 14:42:49 pm »
съвсем кротко го казвам  :lol: не ми се кара с никой.

СМ означава зачеването, износването и предаването на детето да става по силата на договор. СМ означава детето да стане предмет на облигационно правоотношение. НЯМА НИКАКЪВ НАЧИН това да не се превърне в бизнес, защото то си Е бизнес по самата си правна природа. Х прави услуга на У срещу което У покрива разноските - това какво е?

Според мен защитниците на СМ трябва да излагат аргументите си в тази посока. Да си застанат твърдо зад това, което предлагат и да не се опитват да шикалкавят и да маскират това нещо като "благородна безвъзмездна постъпка". Бизнес не е мръсна дума, не е нещо лошо. Щом като обществото е приело, че деца могат да се зачеват и износват по поръчка - ОК, ама защо трябва да го наричаме благородство. Нека се регламентира като бизнас услуга, каквато е -  регламентирането на СМ само ще спечели
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 14:46:50 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #96 -: Февруари 16, 2012, 15:23:12 pm »
Ин витро също е предмет на облигационни отношения. Също се създава дете и се плаща за това. Нещо не мога да ти схвана идеята.
Аз не виждам някъде в закона да е регламентирано като благородно. Кой как го нарича - бизнес, услуга или благородство си е негово виждане.


Re: Сурогатна майка
« Отговор #97 -: Февруари 16, 2012, 15:43:18 pm »
Аз също не искам да се карам. Просто изразявам мнение. В никакъв случай не искам да кажа, че трябва да маскираме СМ само в красиви думи, но не е редно законово да се урежда възнаграждение за това. Все едно да се регламентира възнаграждание за даряване на кръв, на яйцеклетки и т.н...  Не мисля, че е бизнес по правната си природа всяко облигационно отношение. За да говорим за бизнес, следва да има някаква полза (печалба), а не възстановяване на направен разход. Пак казвам, ясно е, че ще има подобни уговорки и ще се заплащат определени суми,но не съм съгласна, че е редно да се регламентира уговарянето на цена за износване на бебе.




My first, my last, my everything!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #98 -: Февруари 16, 2012, 16:01:36 pm »
ако това е желанието на законодателя - да го каже изрично - да се възстановят единствено направените разходи за медицински изследвания във връзка с износването на бременността.
Използвания термин "разумни разходи" е възможно най-разтегливия и разбира се, че позволява уговарянето на цена за износване.

В очакване ....
Re: Сурогатна майка
« Отговор #99 -: Февруари 16, 2012, 18:52:02 pm »
В цял свят тази услуга се заплаща.Съгласете се , че десет месеца от живота на една жена не са хич малко.Имам една позната , която живее в Германия.Казва , че нейни колежки са пътували в Украйна и са си дошли с бебенца , но се заплаща.На какво се разчита тук , че някой ще даде плод носен в утробата си срещу....усмивка.Дори навремето , когато сестра на сестра е раждала , са давали кръвнина.Иначе има така наречената шуробаджинащина , която не води до добро!!!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #100 -: Февруари 16, 2012, 19:14:39 pm »
Не Гери, разбира се че не се разчита на такова нещо. Самите вносители са напълно наясно, че безвъзмездно СМ няма, не е имало няма и да има (изкл. вероятността между сестри например). Работата е там, че ако в прав текст се каже, че това ще е възмездна услуга, огромна част от поддръжниците на СМ ще дадат заден ход и ще оттеглят подкрепата си. То се вижда и в тази тема - хора, които по принцип подкрепят СМ не подкрепят заплащането.
Затова се внася термина "разумни разходи" за да може да изчисти евентуални проблеми и нападки.

Проблемът е, че като оставиш такава дупка в закона, създаваш възможности за бъдещи проблеми на всички страни, но това е бЕл кахър за вносителите. Въпроса е да дадем правна уредба - колкото по-лоша, толкова по-добре, за да може всеки да си прави каквото си иска.
В очакване ....
Re: Сурогатна майка
« Отговор #101 -: Февруари 16, 2012, 19:17:22 pm »
Вижте какво е казала самата Калина Крумова в едно свое интервю:
Цитат
Една от основните критики на закона беше, че няма как да се избегне плащането под масата?

Комерсиализирането на закона е престъпление почти във всички страни, където има заместващо майчинство. Няма как да регулираме с нормативен акт това, което става под масата. Опитваме се да уредим това, което е над масата. В закона пише, че при желание семейството може да заплати на заместващата майка разходите при износването и раждането на бебето, тъй като тя няма да бъде работоспособна известно време. Ще има разходи и при раждането, както и след това – при възстановяването.
И още:
Цитат
Има ли таван на разходите?

В закона няма такъв, защото всяка бременност е различна – при една жена може да няма нито един проблем, но при друга да се наложат твърде много разходи при износването заради усложнения.
Все още има ли някой,който си мисли,че всичко ще е безвъзмездно?Аз дълбоко се съмнявам,че това ще е така.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #102 -: Февруари 16, 2012, 21:53:10 pm »
Често се случва напоследък да наблюдавам четене без разбиране.....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #103 -: Февруари 17, 2012, 15:48:50 pm »
Аз мисля, че в закона е предвидено да се заплати някаква сума, обезщетяваща сурогатната майка за това, че през време на бременността евентуално ще претърпи финансови загуби. Освен това все пак трябва да ходи и на лекар, за да се следи, да пие витамини/примерно/ или други лекарства. Тези й разходи е нормално да бъдат поети от биологичните родители. Но да се плаща някаква крупна сума, за мен е все едно да си купиш бебето. Може и да не съм права. От друга страна, безвъзмездността дава възможност значително да се отсеят кандидатките и да се сведат до разумни и отговорни хора, които наистина биха помогнали. Защото това е помощ, ако е платено - е работа. А и за пари всякакви хора са готови на всичко. Куцо и сакато ще тръгне да си продава утробата за едните пари. Пък дали ще се пази себе си и бебето /пушене, пиене, наркотици/, по време на бременността, Божа работа. Няма как да бъде следена, освен ако не живее у биологичните родители. Разбира се и при безвъзмездния вариант няма гаранция, но се предполага, че за без пари, жените, които биха се наели на това, ще са най-малкото отговорни и свестни. Не знам, може и да греша, това са моите разсъждения по темата. И тук говорим единствено и само за сурогация по медицински показания. Виж, ако някоя селебрити гърла реши да ползва сурогат, за да не си развали фигурата - да, бива да си плати за целта.
Колкото до благодарността - според мен, за жена, която би направила подобно нещо, радостта да помогне и да направи едно семейство щастливо е достатъчна награда, носеща удовлетворение. Сега, ако реципиента иска да плати някаква сума, просто така, защото е решил - това е друго. Но да се задължава със закон...не знам. Каква да е тая сума? Колко би поискал човек, за да роди дете? Колко струва едно бебе?
Удивена съм колко еднакво мислим. "Но да се плаща някаква крупна сума, за мен е все едно да си купиш бебето" - напълно подкрепям.
Жената, която говореше само за пари, не става за сурогатна майка според мен. Няма да се впускам в емоционални обяснения по темата, всичко вече беше казано. Смятам, че освен всички разходи по процедурата и самата бременност,които със сигурност ще се платят (наивно е да се допуска друго, даже смешно ми стана, като четох) заплащането омърсява този акт на доброволност. Който брои парите, които ще  изкара, за мен не е достоен да бъде сурогат. Може да съм крайна, но се наслушах достатъчно на лицемерни изказвания по всички телевизии на загрижените, чиито биологични деца спят в другата стая, а си позволяват да съдят останалите!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #104 -: Февруари 25, 2012, 17:09:02 pm »
Колко да се плати? Хубаво е че законът не го е упоменал. Защото както знаем за едната страна дадена сума може да се види много висока а за другата прекалено ниска.
Ако е наистина прекалено висока ,няма да има търсене на СМ ,защото все пак всичко си има граница. Ако пък е ниска няма да има желаещи да станат СМ./ Изключвам близки и роднини./ За това е по добре страните да си се договорят . Така мисля аз. А разходите за издръжка те също не могат да се фиксират. Но ще се плаща според нуждите.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #105 -: Февруари 27, 2012, 15:16:25 pm »
ИСКАМ ДА СТАНА СУРОГАТНА МАЙКА.ИСКАМ ДА ЗАРАДВАМ НЯКОЕ СЕМЕЙСТВО С ДЕТЕНЦЕ,КОЕТО ДА ОТГЛЕДАТ СЪС СЪЩАТА ЛЮБОВ С КАКВАТО АЗ ОТГЛЕДАХ МОИТЕ ДВЕ ПРЕКРАСНИ ДЕЦА.НА 38 ГОДИНИ СЪМ,ФИЗИЧЕСКИ И ПСИХИЧЕСКИ ЗДРАВА,С ДВЕ НОРМАЛНО ПРОТЕКЛИ БРЕМЕННОСТИ И ЕСТЕСТВЕНО РАЖДАНЕ.ДЕЦАТА МИ СА НА 17ГОД.И НА 6 ГОД.
АКО НЯКОЙ ПРОЯВИ ИНТЕРЕС,МОЛЯ ДА МИ ПИШЕ НА ЛИЧНИ.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #106 -: Март 23, 2012, 13:10:26 pm »
това, че съпругът ви не е български гражданин не е пречка за осиновяване. Можете да осиновите съвсем спокойно тук в БГ, стига да искате разбира се.
В очакване ....
Re: Сурогатна майка
« Отговор #107 -: Март 23, 2012, 14:28:13 pm »
Da Fussii, mojem no triabva do go napravim po procedurata za mejdunarodno osinoviavane, koeto e neshto savsem razlichno ot osinoviavane kato balg.grajdanin.Nas balgarite, koito jiveem I b chujbina, po zakona za osinoviavane ni smiatat za chujdenci.

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 23, 2012, 14:52:01 pm от Елфи »
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #108 -: Март 23, 2012, 15:50:00 pm »
Танита имам претенциите да познавам доста добре процедурата по осиновяване. Ако имате обичайно местожителство в бг , осиновявате по националното законодателство.
В очакване ....
Re: Сурогатна майка
« Отговор #109 -: Март 23, 2012, 19:09:03 pm »
Triabvashe da bada po-tochna, no ne iskah da da vi zanimavam s podrobnosti.Da,v po-goliamata chast ot vremeto si jiveem v chujbina.No tova pak ne me pravi avtomatichno  chujdenka,nali.Vse oshte sme bulg. grajdani s bulg pasporti...no tova e druga tema na razgovor.Eto zatova ne mojem da si osinovim detence i eto zatova tarsim jena koiato jelae da ni pomogne ni stane surogatna maika.
Izviniavaite za latinicata. no mi e izkluchitelno trudno da pisha na kirilica, zashtoto bukvichkite gi niama na klaviaturata i az triabva da gi tarsia edna po edna.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #110 -: Март 23, 2012, 20:56:00 pm »
Към момента СМ не е разрешено в БГ. Категорично не ви съветвам да ползвате услугите на СМ докато законодателно не бъде уреден този въпрос. Рискувате много!
В очакване ....
Re: Сурогатна майка
« Отговор #111 -: Март 23, 2012, 22:07:23 pm »
Blagodaria vi Fussii za savetite, trognata sam ot vnimanieto vi.Vie ste absolutno prava, nie izchakvame zakona, koito po neoficialni danni triabva da se razgleda na 2ro chetene do 2 meseca.Celta vsashnost e da stane deistvasht na 1vi uni-deniat na deteto.Povtariam neoficialni danni.Eto zatova reshihme che sega e momentat da potarsim podhodiashta jena.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #112 -: Март 24, 2012, 12:01:16 pm »
Пиша последно по темата  :D
Танита, не си причинявайте подобно нещо, да се надявате за първи юни и да сте готови със СМ от сега. Това е народно събрание, не е празненство на "Бг мама". Законопроектите не са минали на второ четене още през комисия. Може и да стане разбира се, но никой не може да ви го гарантира
 С подобни постове във форумите съм сигурна, че ще завалят оферти на лични. Също съм убедена, че ще започнат да ви кандърдисват да не чакате, ами направо да почвате. Казвам го защото  два случая познавам подобни. Поръчителки ми пишат за да ме питат има ли правни рискове да започват процедури. На едната СМ и беше поискала предплата за да я "запази", щото не можела да чака до приемането на закона без пари  :? Красота и благородство отсЕкъде
Вие сте възрастен, зрял човек, имате глава на раменете - вие ще си прецените.Искрен и последен съвет нищо не предприемайте преди закона да е приет.

ПС
Страхотен "подарък" за децата за първи юни, няма що  :(
« Последна редакция: Март 24, 2012, 12:20:34 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #113 -: Март 25, 2012, 14:39:45 pm »
танита355, горе вляво има Кредор.

Re: Сурогатна майка
« Отговор #114 -: Март 27, 2012, 16:11:12 pm »
Здравейте! Аз скоро реших, че ще стана сурогатна майка и една от причините беше - заплащане. Дилемата беше голяма. От една страна имам нужда от пари за да гледам детето си, второ - бременната жена е с 1 крак в гроба т.е. дъщеря ми може да остане без майка... Така, че не критикувайте тези жени - решени да рискуват живота и здравето си, за да се направите взаимно щастливи и удовлетворени. Можете да ми пишете на kype - venera.dimitrova6
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #115 -: Март 28, 2012, 10:57:40 am »
Аз не мисля, че някой ги критикува. Чест и почитания за искреността - за мен това е адекватното поведение. Никой няма нужда от лъжи за красиви и благородни постъпки. Това е пазар, бизнес - който го приема, приема го.
В очакване ....
Re: Сурогатна майка
« Отговор #116 -: Март 28, 2012, 17:57:22 pm »
второ - бременната жена е с 1 крак в гроба т.е. дъщеря ми може да остане без майка...
Е,недей така, звучи доста преувеличено и точно в този форум едва ли някой споделя това мнение... Аз правя опит за второ дете и не мисля, че с това рискувам дъщеря ми да остане без майка. Без значение какви са причините да вземеш решението да станеш сурогатна майка, не изкарвай бремеността като страшна болест (все пак не сме в XIX век).




My first, my last, my everything!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Сурогатна майка
« Отговор #117 -: Март 29, 2012, 00:19:18 am »
второ - бременната жена е с 1 крак в гроба т.е. дъщеря ми може да остане без майка...
Е,недей така, звучи доста преувеличено и точно в този форум едва ли някой споделя това мнение...

така е било преди около век и половина. преди да измислят стерилизацията.
тези поговорки са морално остарели. но хората си ги повтарят и им вярват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #118 -: Март 29, 2012, 13:50:59 pm »
Подкрепям Фусил. За каквото и да си говорим ,става въпрос за пари. Няма безвъзмездни дарения, може би само между роднини ,но и това е доста спорно.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #119 -: Март 29, 2012, 20:16:17 pm »
А аз не мисля, че може да се нарече искреност да убеждаваш жени,на голяма част от които им предстои да родят децата си, че бременната жена е с единия крак в гроба и за този "огромен" риск видиш ли е редно да получиш съответното възнаграждение. Ами, просто си го кажи, че искаш заплащане, но не го обяснявай по този драматичен начин. Иначе всеки има нужда от пари,за да гледа детето си или поради друга причина.




My first, my last, my everything!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #120 -: Март 29, 2012, 22:52:39 pm »
 Потвърждавам ,по-голяма глупост ,че бременната била с единя крак в гроба не бях чувала. Да разбирам това е с цел да се повиши цената .Надявам се да няма толкова отчаяни и наивни жени,че да се хващат на това. Все пак Бременноста е нормално състояние за жените ,нека не се спекулира със естествените функции на женския организъм.  Повече хора умират от инфаркт например а не от бременност,а пък който го е страх от мечки нека не влиза в гората.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #121 -: Март 30, 2012, 10:59:39 am »
 :D Ох, това, че бременната жена в наши дни е с единия крак в гроба направо си плаче да иде в темата с бисерите  :wink:

veneraivana, тук пишат жени, мъже, семейства, които работят на няколко места за да намерят пари за да имат рожба. Ние и родителите ни сме потънали в дългове, за да си позволим лечение. И не си продаваме органите. И намираме сами начин да се издържаме. И въпреки всички обстоятелства успяваме. Да ти е жива и здрава дъщеричката и намери друг начин да изкараш пари, за да я отгледаш!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #122 -: Март 30, 2012, 14:26:37 pm »
С извинение, сега разбирате ли част от аргументите ми против ... виждате ли какво ще се случва, а още закона не е приет!
В очакване ....
Re: Сурогатна майка
« Отговор #123 -: Юли 04, 2012, 20:18:59 pm »
Интересни коментари има наистина, но закона както беше тръгнало да го приемат и нещо замря тотално, вече нищо не се чува за него. Според мен това беше един добър начин да намалеят безработните жени в тази криза и да си изхранват семействата. Както в Украйна и в САЩ това е бизнес за много пари и хора от цял свят ходят там за да си намерят сурогатни майки, така можеше и тук да стане и много хора да намерят работа и препитание в едно хуманно дело, което да бъде направено законово. Супер бизнес за държава като нашата, която и без това едва оцелява икономически. Абсолютно съм съгласна за това, че трябва да се заплаща, това е вид услуга - утроба под наем.

Ако има желаещи раждали, млади и здрави жени да станат сурогатни майки, нека да ми пишат на емайл:

s.mam@abv.bg
Re: Сурогатна майка
« Отговор #124 -: Юли 04, 2012, 20:37:12 pm »
Искам да допълня, че както едно време е имало дойки - жени които кърмят децата когато родилката поради някакви причини е останала без кърма, не виждам проблем в това , вече раждала жена да роди отново генетичните деца на други хора чрез инвитро.
В САЩ например има два вида сурогатство - единия е когато се използват донорски яйцеклетки от смата сур.мама и после тя го износва и го ражда, което е по-скъпа услуга и второто е стандартното и се нарича гестиционен превозвач, т.е. забременява с ген.материал на други хора и износва и ражда тяхното бебе. В САЩ не във всички щати това е законно. В щата Тексас е голям бизнес това, както и в Калифорния, където се позволява на мъжки гей-двойки да си направят дете и сурогатна майка да го износи.
Хубаво беше ако и тук беше станало законно, но явно неразбирането на тематиката  остави този закон в забвение.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #125 -: Юли 06, 2012, 11:25:02 am »
А, и агенции ли се създават вече?
В очакване ....
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Сурогатна майка
« Отговор #126 -: Юли 06, 2012, 12:02:15 pm »
А, и агенции ли се създават вече?
Има ги там, където сурогатството е уредено със закон! Аз знам за Америка, Русия и мисля Индия, където функционират подобни, дори една потребителка беше дала и линкове на някои по напред :D


*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #127 -: Юли 06, 2012, 13:50:02 pm »
Просто за пореден път получавам доказателства, че ще се случи точно това - търговия с бебета. Не коментирам добро или лошо е това. Просто прогнозите ми се потвърждават за сметка на романтичните представи за СМ
В очакване ....
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Сурогатна майка
« Отговор #128 -: Юли 06, 2012, 15:01:20 pm »
Фусинка, то и IVF не е особено романтично...
Ако някой си прави илюзии, че една процедура със СМ ще мине идеално гладко, колкото и законно да е уредена, много ще се разочарова. На мен най-страшно ми се струва, че каквито и правила да има, няма как да дебнеш СМ дали се грижи за бебето ти -храна, лекарства и т.н.


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Сурогатна майка
« Отговор #129 -: Юли 06, 2012, 16:05:59 pm »
Фуси спекулации винаги има и ще има, такива са налице и в случаите, когато се ползват донорски яйцеклетки ... Няма романтика, всичко е една жестока истина...


Re: Сурогатна майка
« Отговор #130 -: Август 10, 2012, 11:23:38 am »
Някой да знае нещо ново по темата? Б БГ има ли развитие?

*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #131 -: Август 10, 2012, 15:44:07 pm »
Аз засега не съм чула.
Относно изнудването,да ние или аз която се интересувам от това го знам много добре. Поради тежката борба която водя със серилитета съм закоравяла до неузнаваемост и е невъзможно някой да ме манипулира или изнудва ,защото и аз мога да го направя и няма да ми трепне окото ,няма начин някой да раплаче сърцето ми. А иначе нищо не пречи да се подпише две записни заповеди от двете страни. Освен това СМ ще подпише и документ че се отказва от детето и го оставя за осиновяване на определените хора ,разбира се всичко това се прави предварително а не когато това е факт и тя има сила да изнудва,освен това и записна заповед че дължи определената сума .
Разбира се за да е сигорна и тя ,защото може да се окаже че свестен човек ,поръчителя на СМ също ще подпише записна заповед за определената сума.
По-сложен е въпроса с наблюдението на тази жена .Дали тя спазва специфичния начин на живот през бременноста . Да не пуши или пие или да употребява други наркотични вещества. Няма как пряко да се наблюдава. Това според мен е най-страшното,защото недай Боже да се роди с някакви увреждания или преждевременно .

За това е хубаво ,тази жена да е близка -роднина или много близка приятелка ,като разбира се пак ще си подпишат съответните документи помежду си и чийто начин на живот ви е познат. За съжаление аз няма такава жена а на непозната наистина не мога да се доверя,защото повечето са от ромски произход,които живеят в мизерни условия ,мъжете им ги бият и за закуска и вечеря и т.н.
За огромно съжаление жени които имат някаквви финансови възможности ,въобще няма да се готови да направят такова нещо ,по причина че не изпитват необходимост от това . А тези които имат нужда от пари са от по-ниша социялна група ,при които не може да се очаква високо ниво на интелигентност. Та така разсъждавам аз. Кауза пердута се оказва това ,освен ако си нямате много близка жена .

Относно Успеваемоста в БГ ,много е говорено ,твърде слаба ,дори и да се намери светна жена ,вероятността да се получи е много ниска. Но чудеса стават.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #132 -: Август 11, 2012, 00:02:50 am »
законопроекта е на ниво - минал първо четене през зала. Не е минал още през комисиите на второ четене.

В настоящата ситуация това
Цитат
Освен това СМ ще подпише и документ че се отказва от детето и го оставя за осиновяване на определените хора ,разбира се всичко това се прави предварително а не когато това е факт и тя има сила да изнудва,освен това и записна заповед че дължи определената сума .

е правно абсолютно нищожно, на всичкото отгоре и престъпление по НК
В очакване ....
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #133 -: Август 11, 2012, 12:58:43 pm »
Да това може и да е напълно нищожно но ,незнам как могат да задължат жена да вземе детето си ако тя е решила да го даде за осиновяване.....

Записна заповед си остава в сила и изискуема на посочената дата . Така че нека тя си изнудва ама парите ще ги дължи тя а не поръчителя на СМ . Ако и се дават пари ОК,да ги дава тогава.

То и изнудването е наказуемо.

Но аз пак ще почертая че не това е най-страшния проблем . По-лощо е че няма контрол върху бременната и че успеваемоста тук е ниска.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Сурогатна майка
« Отговор #134 -: Август 11, 2012, 21:33:09 pm »
Да това може и да е напълно нищожно но ,незнам как могат да задължат жена да вземе детето си ако тя е решила да го даде за осиновяване.....

Записна заповед си остава в сила и изискуема на посочената дата . Така че нека тя си изнудва ама парите ще ги дължи тя а не поръчителя на СМ . Ако и се дават пари ОК,да ги дава тогава.

То и изнудването е наказуемо.

Но аз пак ще почертая че не това е най-страшния проблем . По-лощо е че няма контрол върху бременната и че успеваемоста тук е ниска.

Ами, тя успеваемостта не е ли, като при едно инвитро? Т.с не може да има гаранция затова :? Къде в чужбина, където е законно разбира се има успеваемост? Толкова ли са по-напред в инвитро процедурите тогава те, пред нас 8O?


*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #135 -: Август 12, 2012, 09:30:07 am »
Да,това си е една инвитро процедура. В Америка е разрешено и клиниките им по инвитро са им с по-висока успеваемост. Не съм се интересувала къде още друга де е разрешено и са с добри резултати по инвитро ,защото аз немога да си го позволя и за това е безмислено да търся инфо. За европа ,мисля че в англия са с висока успеваемост ,незнам дали е разрешено там ,но дори и да е аз немога да си го позволя . Преди около 3г се ровех по-често в нета за да търся инфо за това ,но в един момент разбрах че за мен е непосилно и се отказах.
Естествено че в развитите страни ,технологийте и методите им за инвитро са на космическо ниво спрямо тук у нас.
« Последна редакция: Август 12, 2012, 09:35:13 am от zarina »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Сурогатна майка
« Отговор #136 -: Август 12, 2012, 10:07:54 am »
Да,това си е една инвитро процедура. В Америка е разрешено и клиниките им по инвитро са им с по-висока успеваемост. Не съм се интересувала къде още друга де е разрешено и са с добри резултати по инвитро ,защото аз немога да си го позволя и за това е безмислено да търся инфо. За европа ,мисля че в англия са с висока успеваемост ,незнам дали е разрешено там ,но дори и да е аз немога да си го позволя . Преди около 3г се ровех по-често в нета за да търся инфо за това ,но в един момент разбрах че за мен е непосилно и се отказах.
Естествено че в развитите страни ,технологийте и методите им за инвитро са на космическо ниво спрямо тук у нас.
Зарина, засега не съм на този етап, но една близка моя :? е за жалост, ако имаш инфо за Англия, като цени, условия и пр., моля те сподели, тук или на лични избора оставям на теб :D


*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #137 -: Август 12, 2012, 11:27:53 am »
krasavicata, това е един от основните сайтове с информация за сурогатството във Великобритания - http://www.surrogacyuk.org/. В него има и препратки към други полезни такива.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #138 -: Август 12, 2012, 13:34:33 pm »
Мен ме насочиха към Естония ,сега тепърва събирам инфо за там ,но все още незнам как стои там въпроса с сурогатството. Може би там ще е по поносимо за мен.

Оливия Благодаря за линка. Аз както споменах за мен Англия и Америка са мечта .
Сега си отворих едни тефтери и това ,което ми е останало е www.irtsa.com.ua/en.Това е в Украйна . Но и за там спрях да се интересувам защото ,това се случи точно след като успях да забременея втори път от инвитро ,без да предполагам че ще последва втори аборт. После отчаянието те обзема и буквално спираш за дълго време да се интересуваш .
« Последна редакция: Август 12, 2012, 13:37:11 pm от zarina »
Re: Сурогатна майка
« Отговор #139 -: Март 14, 2014, 13:14:18 pm »
Някой знае ли клиника в БГ в която може да се направи инвитро на сурогатна майка, пишете ми на лични
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #140 -: Март 14, 2014, 13:25:40 pm »
Здравей! В България все още не е регламентирано сурогатното майчинство, поради което такива процедури не се извършват, не и легално и законно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Сурогатна майка
« Отговор #141 -: Септември 21, 2014, 12:45:29 pm »
Като администратор на сайта ви уведомявам, че трия всики лични данни на желаещи да намерят сурогатна майка или те самите да станат сурогатна майка. Припомням, че сурогацията в България е забранена, също така е забранено да се използва форума на Зачатие за незаконни дейности. На потребители, които нарушават правилата на форума, ще им бъде спрян достъпа до сайта.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Сурогатна майка
« Отговор #142 -: Април 02, 2015, 23:53:20 pm »
малко нова информация по темата. от есента на 2014-та година, в Гърция е разрешено извършването на сурогация и за не-резиденти на страната, каквото беше предишното изискване.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Сурогатна майка
« Отговор #143 -: Октомври 14, 2015, 20:00:28 pm »
Като администратор на сайта ви уведомявам, че трия всики лични данни на желаещи да намерят сурогатна майка или те самите да станат сурогатна майка. Припомням, че сурогацията в България е забранена, също така е забранено да се използва форума на Зачатие за незаконни дейности. На потребители, които нарушават правилата на форума, ще им бъде спрян достъпа до сайта.
Забранено???? Къде я пише тази забрана? Това, че не е уредена законово не я прави забранена.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #144 -: Октомври 14, 2015, 20:36:44 pm »
Като администратор на сайта ви уведомявам, че трия всики лични данни на желаещи да намерят сурогатна майка или те самите да станат сурогатна майка. Припомням, че сурогацията в България е забранена, също така е забранено да се използва форума на Зачатие за незаконни дейности. На потребители, които нарушават правилата на форума, ще им бъде спрян достъпа до сайта.
Забранено???? Къде я пише тази забрана? Това, че не е уредена законово не я прави забранена.


Това не е регламентирана законово дейност в България! На лекарите, без чиято помощ не може да се случи такава бременност - е забранено да извършат подобна процедура. Е, достатъчно ли е да считаме, че ако някой, някъде върши това - всички участващи са извън закона? Мели, освен администратор на сайта е и лекар, работещ именно в областта на репродуктивната медицина. Така, че  каквото Ви казва - казва го  с добро. И идеално е запозната с проблема във всичките му аспекти.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Сурогатна майка
« Отговор #145 -: Октомври 14, 2015, 20:39:17 pm »
Като администратор на сайта ви уведомявам, че трия всики лични данни на желаещи да намерят сурогатна майка или те самите да станат сурогатна майка. Припомням, че сурогацията в България е забранена, също така е забранено да се използва форума на Зачатие за незаконни дейности. На потребители, които нарушават правилата на форума, ще им бъде спрян достъпа до сайта.
Забранено???? Къде я пише тази забрана? Това, че не е уредена законово не я прави забранена.

Всъщност е законово уредена доста отдавна, чрез НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА ДЕЙНОСТИ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ, издадена от Министерството на здравеопазването, Обн. ДВ. бр.55 от 6 Юли 2007 г., последно изм. ДВ. бр.34 от 15 Април 2014 г., и конкретно в Раздел IV, т. 5. При осъществяване на асистирана репродукция не се разрешава: ... 5.14. постигането на сурогатни бременности. С други думи, сурогацията в България е забранена и това е уредено в конкретната наредба - ето линк http://lex.bg/laws/ldoc/2135557092.

Не ме разбирай погрешно, stoy, аз съм от хората, които подкрепят законовото уреждане на сурогацията, писала съм многократно по този въпрос и съм защитавала сурогацията винаги и пред всички отговорни лица и институции, които са се интересували от моето мнение. И съм готова да го правя отново. Като лекар искрено и дълбоко съчувствам на жените, които нямат друг вариант, освен сурогацията. Но това не променя факта, че не е разрешена в България.
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 20:41:57 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Сурогатна майка
« Отговор #146 -: Март 04, 2020, 16:01:51 pm »
Здравейте,
С жена ми обсъждаме темата за "сурогатна майка", тъй като за нея рискът да износи детето е много висок.
Бих искал да ни помогнете по темата, с предложения и препоръки.
Благодаря предварително.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #147 -: Март 05, 2020, 07:16:03 am »
Петър, прочетете няколко поста над вашия. Сурогацията в България е забранена.
     
Re: Сурогатна майка
« Отговор #148 -: Май 15, 2020, 15:06:53 pm »
Здравейте на всички!
Искам да споделя моя опит относно сурогатството. За съжаление в България няма да намерите начина да станете родители чрез сурогатното майчинство. След десет години непрекъснати стимулации и лечение на безплодие се оказа, че нямам шансове да износя бебето. Единственото решение за мене беше сурогатното майчинство. Тъй като в България това е забранено, насочих се към чужбина... в моя случай това беше Украйна.