0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сурогатна майка
« -: Май 09, 2005, 19:23:51 pm »
Какво можем да научим за сиругатна майка.  От каде мога да намериа повече информация.
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 15:02:54 pm от evro »
Сиригатна майка
« Отговор #1 -: Май 09, 2005, 20:53:20 pm »
Сурогатна майка е жена, съгласила се а износи яйцеклетка оплодена от съпруга на друга жена. Последната не може да износи бременност, поради здравословни проблеми, но произвежда яйцеклетки.
Ако напишеш в Гугъл surogate mother - сигурно ще излезе много информация.
У нас не знам дали е регламентирано законово това отношение, но доколкото съм чувала коментари - жената, която е склонна да износи яйцеклетка трябва задължително да има не едно а две свои деца и да е на възраст до 32-35 години. Така се застрахова че при проблемна бременност, тя вече си има свои деца, а трябва да е млада за да износи бремеността.
Има много юридически и финансови деликатни отношения в цялото това начинание - винаги ще съществува страх дали жената ще даде роденото от нея дете /според българското законодателство майка е жената родила едно дете/. След това ако го даде на биологичните родители - дали те могат и как всъщност ще направят осиновяването? Дали тази жена няма да преследва семейството след години, ако има проблеми със собствените си деца...За това трябва да се помисли предварително и да имате отговор на всички въпроси.
Това знам аз - може и да греша някъде.
Успех!
Сиригатна майка
« Отговор #2 -: Май 10, 2005, 09:50:13 am »
Звучи нелогично жената да има две деца защото това ще значи че е семейна, което още повече ще усложни нещатата, смятам че тъй като напоследък доста често се говори за това, ще има промени и ще бъде регламентирано от закона. мисля че за това пише в темата Стерилитетър поглед от всички страни, поне беше коментирано на срещата, мога да го преразкажа, но е по-добре адвокат да обясни какви са пречките по евентуалното осиновяване.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Сиригатна майка
« Отговор #3 -: Май 10, 2005, 14:12:14 pm »
Това което чух аз от д-р Табакова, докато гостуваше в BBT, по този въпрос, го преразказах в форума "на чаша кафе.." - с две думи, тя каза, че от две години вече не го практикували, щото имали много проблеми от правно естество. Прочети ако искаш малко по-подробния ми преразказ в другия форум.
С друга информация не мога да помогна :(

Поздрави!
Благодаря ти, Бени!







*

    Anonymous

Сиригатна майка
« Отговор #4 -: Май 10, 2005, 16:23:38 pm »
Кой е другиат форум
Сиригатна майка
« Отговор #5 -: Май 10, 2005, 16:31:20 pm »
Ледена луна, така съм чула от лекар - жената трябва да си има свои деца и да е приключила в някакъв аспект собствените си желания за ново бебе в семейството си. Причината - ами ако нещо й се случи по време на износването на тази бременност и не може след това повече да има деца? Нали същата тази жена ще отиде при специалиста по инвитро, който й е трансферирал чуждата яйцеклетка и ще опре пищова в слепоочието му с въпроса: Ами ти защо не ме предупреди? Ще те съдя сега че си увредил способностите ми да се възпроизвеждам! И може и да го осъди! Ето защо лекарят иска жена приключила със своите си планове за деца - която да поеме риска от нова бременност. Това знам аз от един лекар проследявал сурогатна майка.
Сиригатна майка
« Отговор #6 -: Май 10, 2005, 17:10:26 pm »
slavva има логика в това, но помисли си колко жени със семейства се подлагат на такава процедура освен ако примерно не ти е сестра. Повечето такива си дават утробата под наем за пари.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Сиригатна майка
« Отговор #8 -: Май 10, 2005, 20:20:42 pm »
:balk_199: Освен това трябва да се има предвид, че формалностите по осиновяването на детето пордължават около една година, като през това време детето се намира в дом за отглеждане на изоставени деца. Това би било ужасно изпитание за всяка една двойка, чието дете се отглежда в такъв дом, докато се уредят документите.

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
Сиригатна майка
« Отговор #9 -: Май 11, 2005, 21:07:39 pm »
Мисля че до такова решение прибягват жени, които не са омъжени вече, иначе наистина е много кофти да каже на мъжа си - чакай сега аз 9 месеца ще износя едно бебе.... Например за пари. После, като се роди бебето истинския му баща може да каже че е негово детето - нали все пак ако една майка е самотна и се яви мъж който да припознае детето - то се записва не негово име. След това само истинската му майка прави постъпки за неговото осиновяване. Така детето не се оставя само, а си има родители които във времето малко се разместват като в пъзел - но нали идеята е накрая всички да са щастливи.
Аз това имам като представа за сурогатството. Може и да греша.
При всички случаи е възможно решение на проблемите при износването от една жена, която иска да бъде майка.
*

    Anonymous

Сиригатна майка
« Отговор #10 -: Май 12, 2005, 11:25:01 am »
да, обаче законът е различен от нашите представи
*

    Пепи написа

Сиригатна майка
« Отговор #11 -: Май 12, 2005, 15:06:32 pm »
"Пепи написа " Ниамах предвит във Балгариа а в Америка
Сиригатна майка
« Отговор #12 -: Май 12, 2005, 15:53:39 pm »
Е за там как се сдобиваш с такава найка хич си нямам на идея, но по филмите съм виждала че може.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

Сиригатна майка
« Отговор #13 -: Май 23, 2005, 11:12:24 am »
moje veche se pravi i v Evropa zakonno
*

    VALIA-5411

ZA SUROGATNATA MAIKA
« Отговор #14 -: Юли 24, 2005, 13:05:20 pm »
IMA NA4IN
KOGATO DETEO SE RODI,O6TE V RODILNIA SE VIKA BA6TATA,KOITO GO "PRIZNAVA "ZA SVOE I MU GO DAVAT.SLED TOVA JENA MU GO OSINOVIAVA.TOVA TRIABVA DA STANE DO 3 TIA DEN,ZA DA NE OTIDE V DO M I SAS SAGLASIETO NA LEKARIA...VALIA
jiji
« Отговор #15 -: Юли 29, 2005, 15:21:19 pm »
Момичета, някой да е минал по този път в България?

При мен това е единствения шанс освен осиновяването, но ходенето по мъките е едно и също; Искаме да опитаме първо със сурогатна майка. Имате ли контакти на някой печен адвокат, защото е много важно как сте се уредят нещата с евентуалната сур.майка преди процедурите. Наистина има много млади жени, между 20 и 30г. които са без матки по една или друга причина, не е за вярване но е така, а държавата не прави нищо по въпроса и в чужбина сумите по процедурите и т.н. не са по силите на средностатистическата българка. Очаквам всякаква информация по темата, защото времето тече, а яйчниците няма да са продуктивни още дълго време. Благодаря ви предварително, желая устех на всички
*

    pepi_73

Re: jiji
« Отговор #16 -: Август 11, 2005, 18:31:28 pm »
Zdravei JIJI pri men sashto e edinstveniat shans v balgaria ne moje da stane  no moga da ti dam adresi az kontaktuvam v balgaria s tania Milachich ot klinikata v na Shterev v Sofia a shto se otnasia do men i majat mi sme se spriali na edna klinika v Rusia zashtoto tam e mnogo po evtino vmoimenta prouchvame podriobno neshtata tam moiat emeil e pepi_1973@abv.bg ako iskash mi izprati imeil i shte ti oizpratia adresa. Moje i da se vidim ako imash jelanie no sega pone 2 meseza ne sam v Balgaria. Chao za sega molia te pishi mi shte ti pompgna s kakvorto moga pepi_1973
*

    Anonymous

Re: jiji
« Отговор #17 -: Август 13, 2005, 15:11:23 pm »
Цитат на: pepi_1973
Zdravei mila otnovo  iavno ne si prochela zitata mi no az pak ti kazvam ako imash niakakvi vaprosi i ako moga da ti pomogna s neshto mi pishi na imeila.
сурогатна майка
« Отговор #18 -: Февруари 27, 2007, 19:02:00 pm »
  Имам вроден синдром,аномалий в развирието на матката,но за радост яйчниците ми работят нормално.Имаме огромно желание да си имаме дете със съпруга ми,но единственият начин е друга жена да го износи,така наречената сурогатна майка.Ако някой може да ни помогне или  знае нещо,да ни пише на te_ni@abv.bg.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: сурогатна майка
« Отговор #19 -: Февруари 28, 2007, 10:12:51 am »
Съжалявам te_ni  :(.

Виж тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3235.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8143.0

Ако пуснеш търсачката във форума ще излязат и още няколко теми.
Намерихме нашето синче.