0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #120 -: Март 29, 2012, 22:52:39 pm »
 Потвърждавам ,по-голяма глупост ,че бременната била с единя крак в гроба не бях чувала. Да разбирам това е с цел да се повиши цената .Надявам се да няма толкова отчаяни и наивни жени,че да се хващат на това. Все пак Бременноста е нормално състояние за жените ,нека не се спекулира със естествените функции на женския организъм.  Повече хора умират от инфаркт например а не от бременност,а пък който го е страх от мечки нека не влиза в гората.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #121 -: Март 30, 2012, 10:59:39 am »
 :D Ох, това, че бременната жена в наши дни е с единия крак в гроба направо си плаче да иде в темата с бисерите  :wink:

veneraivana, тук пишат жени, мъже, семейства, които работят на няколко места за да намерят пари за да имат рожба. Ние и родителите ни сме потънали в дългове, за да си позволим лечение. И не си продаваме органите. И намираме сами начин да се издържаме. И въпреки всички обстоятелства успяваме. Да ти е жива и здрава дъщеричката и намери друг начин да изкараш пари, за да я отгледаш!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #122 -: Март 30, 2012, 14:26:37 pm »
С извинение, сега разбирате ли част от аргументите ми против ... виждате ли какво ще се случва, а още закона не е приет!
В очакване ....
Re: Сурогатна майка
« Отговор #123 -: Юли 04, 2012, 20:18:59 pm »
Интересни коментари има наистина, но закона както беше тръгнало да го приемат и нещо замря тотално, вече нищо не се чува за него. Според мен това беше един добър начин да намалеят безработните жени в тази криза и да си изхранват семействата. Както в Украйна и в САЩ това е бизнес за много пари и хора от цял свят ходят там за да си намерят сурогатни майки, така можеше и тук да стане и много хора да намерят работа и препитание в едно хуманно дело, което да бъде направено законово. Супер бизнес за държава като нашата, която и без това едва оцелява икономически. Абсолютно съм съгласна за това, че трябва да се заплаща, това е вид услуга - утроба под наем.

Ако има желаещи раждали, млади и здрави жени да станат сурогатни майки, нека да ми пишат на емайл:

s.mam@abv.bg
Re: Сурогатна майка
« Отговор #124 -: Юли 04, 2012, 20:37:12 pm »
Искам да допълня, че както едно време е имало дойки - жени които кърмят децата когато родилката поради някакви причини е останала без кърма, не виждам проблем в това , вече раждала жена да роди отново генетичните деца на други хора чрез инвитро.
В САЩ например има два вида сурогатство - единия е когато се използват донорски яйцеклетки от смата сур.мама и после тя го износва и го ражда, което е по-скъпа услуга и второто е стандартното и се нарича гестиционен превозвач, т.е. забременява с ген.материал на други хора и износва и ражда тяхното бебе. В САЩ не във всички щати това е законно. В щата Тексас е голям бизнес това, както и в Калифорния, където се позволява на мъжки гей-двойки да си направят дете и сурогатна майка да го износи.
Хубаво беше ако и тук беше станало законно, но явно неразбирането на тематиката  остави този закон в забвение.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #125 -: Юли 06, 2012, 11:25:02 am »
А, и агенции ли се създават вече?
В очакване ....
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Сурогатна майка
« Отговор #126 -: Юли 06, 2012, 12:02:15 pm »
А, и агенции ли се създават вече?
Има ги там, където сурогатството е уредено със закон! Аз знам за Америка, Русия и мисля Индия, където функционират подобни, дори една потребителка беше дала и линкове на някои по напред :D


*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #127 -: Юли 06, 2012, 13:50:02 pm »
Просто за пореден път получавам доказателства, че ще се случи точно това - търговия с бебета. Не коментирам добро или лошо е това. Просто прогнозите ми се потвърждават за сметка на романтичните представи за СМ
В очакване ....
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Сурогатна майка
« Отговор #128 -: Юли 06, 2012, 15:01:20 pm »
Фусинка, то и IVF не е особено романтично...
Ако някой си прави илюзии, че една процедура със СМ ще мине идеално гладко, колкото и законно да е уредена, много ще се разочарова. На мен най-страшно ми се струва, че каквито и правила да има, няма как да дебнеш СМ дали се грижи за бебето ти -храна, лекарства и т.н.


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Сурогатна майка
« Отговор #129 -: Юли 06, 2012, 16:05:59 pm »
Фуси спекулации винаги има и ще има, такива са налице и в случаите, когато се ползват донорски яйцеклетки ... Няма романтика, всичко е една жестока истина...


Re: Сурогатна майка
« Отговор #130 -: Август 10, 2012, 11:23:38 am »
Някой да знае нещо ново по темата? Б БГ има ли развитие?

*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #131 -: Август 10, 2012, 15:44:07 pm »
Аз засега не съм чула.
Относно изнудването,да ние или аз която се интересувам от това го знам много добре. Поради тежката борба която водя със серилитета съм закоравяла до неузнаваемост и е невъзможно някой да ме манипулира или изнудва ,защото и аз мога да го направя и няма да ми трепне окото ,няма начин някой да раплаче сърцето ми. А иначе нищо не пречи да се подпише две записни заповеди от двете страни. Освен това СМ ще подпише и документ че се отказва от детето и го оставя за осиновяване на определените хора ,разбира се всичко това се прави предварително а не когато това е факт и тя има сила да изнудва,освен това и записна заповед че дължи определената сума .
Разбира се за да е сигорна и тя ,защото може да се окаже че свестен човек ,поръчителя на СМ също ще подпише записна заповед за определената сума.
По-сложен е въпроса с наблюдението на тази жена .Дали тя спазва специфичния начин на живот през бременноста . Да не пуши или пие или да употребява други наркотични вещества. Няма как пряко да се наблюдава. Това според мен е най-страшното,защото недай Боже да се роди с някакви увреждания или преждевременно .

За това е хубаво ,тази жена да е близка -роднина или много близка приятелка ,като разбира се пак ще си подпишат съответните документи помежду си и чийто начин на живот ви е познат. За съжаление аз няма такава жена а на непозната наистина не мога да се доверя,защото повечето са от ромски произход,които живеят в мизерни условия ,мъжете им ги бият и за закуска и вечеря и т.н.
За огромно съжаление жени които имат някаквви финансови възможности ,въобще няма да се готови да направят такова нещо ,по причина че не изпитват необходимост от това . А тези които имат нужда от пари са от по-ниша социялна група ,при които не може да се очаква високо ниво на интелигентност. Та така разсъждавам аз. Кауза пердута се оказва това ,освен ако си нямате много близка жена .

Относно Успеваемоста в БГ ,много е говорено ,твърде слаба ,дори и да се намери светна жена ,вероятността да се получи е много ниска. Но чудеса стават.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #132 -: Август 11, 2012, 00:02:50 am »
законопроекта е на ниво - минал първо четене през зала. Не е минал още през комисиите на второ четене.

В настоящата ситуация това
Цитат
Освен това СМ ще подпише и документ че се отказва от детето и го оставя за осиновяване на определените хора ,разбира се всичко това се прави предварително а не когато това е факт и тя има сила да изнудва,освен това и записна заповед че дължи определената сума .

е правно абсолютно нищожно, на всичкото отгоре и престъпление по НК
В очакване ....
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #133 -: Август 11, 2012, 12:58:43 pm »
Да това може и да е напълно нищожно но ,незнам как могат да задължат жена да вземе детето си ако тя е решила да го даде за осиновяване.....

Записна заповед си остава в сила и изискуема на посочената дата . Така че нека тя си изнудва ама парите ще ги дължи тя а не поръчителя на СМ . Ако и се дават пари ОК,да ги дава тогава.

То и изнудването е наказуемо.

Но аз пак ще почертая че не това е най-страшния проблем . По-лощо е че няма контрол върху бременната и че успеваемоста тук е ниска.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Сурогатна майка
« Отговор #134 -: Август 11, 2012, 21:33:09 pm »
Да това може и да е напълно нищожно но ,незнам как могат да задължат жена да вземе детето си ако тя е решила да го даде за осиновяване.....

Записна заповед си остава в сила и изискуема на посочената дата . Така че нека тя си изнудва ама парите ще ги дължи тя а не поръчителя на СМ . Ако и се дават пари ОК,да ги дава тогава.

То и изнудването е наказуемо.

Но аз пак ще почертая че не това е най-страшния проблем . По-лощо е че няма контрол върху бременната и че успеваемоста тук е ниска.

Ами, тя успеваемостта не е ли, като при едно инвитро? Т.с не може да има гаранция затова :? Къде в чужбина, където е законно разбира се има успеваемост? Толкова ли са по-напред в инвитро процедурите тогава те, пред нас 8O?


*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #135 -: Август 12, 2012, 09:30:07 am »
Да,това си е една инвитро процедура. В Америка е разрешено и клиниките им по инвитро са им с по-висока успеваемост. Не съм се интересувала къде още друга де е разрешено и са с добри резултати по инвитро ,защото аз немога да си го позволя и за това е безмислено да търся инфо. За европа ,мисля че в англия са с висока успеваемост ,незнам дали е разрешено там ,но дори и да е аз немога да си го позволя . Преди около 3г се ровех по-често в нета за да търся инфо за това ,но в един момент разбрах че за мен е непосилно и се отказах.
Естествено че в развитите страни ,технологийте и методите им за инвитро са на космическо ниво спрямо тук у нас.
« Последна редакция: Август 12, 2012, 09:35:13 am от zarina »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Сурогатна майка
« Отговор #136 -: Август 12, 2012, 10:07:54 am »
Да,това си е една инвитро процедура. В Америка е разрешено и клиниките им по инвитро са им с по-висока успеваемост. Не съм се интересувала къде още друга де е разрешено и са с добри резултати по инвитро ,защото аз немога да си го позволя и за това е безмислено да търся инфо. За европа ,мисля че в англия са с висока успеваемост ,незнам дали е разрешено там ,но дори и да е аз немога да си го позволя . Преди около 3г се ровех по-често в нета за да търся инфо за това ,но в един момент разбрах че за мен е непосилно и се отказах.
Естествено че в развитите страни ,технологийте и методите им за инвитро са на космическо ниво спрямо тук у нас.
Зарина, засега не съм на този етап, но една близка моя :? е за жалост, ако имаш инфо за Англия, като цени, условия и пр., моля те сподели, тук или на лични избора оставям на теб :D


*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #137 -: Август 12, 2012, 11:27:53 am »
krasavicata, това е един от основните сайтове с информация за сурогатството във Великобритания - http://www.surrogacyuk.org/. В него има и препратки към други полезни такива.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #138 -: Август 12, 2012, 13:34:33 pm »
Мен ме насочиха към Естония ,сега тепърва събирам инфо за там ,но все още незнам как стои там въпроса с сурогатството. Може би там ще е по поносимо за мен.

Оливия Благодаря за линка. Аз както споменах за мен Англия и Америка са мечта .
Сега си отворих едни тефтери и това ,което ми е останало е www.irtsa.com.ua/en.Това е в Украйна . Но и за там спрях да се интересувам защото ,това се случи точно след като успях да забременея втори път от инвитро ,без да предполагам че ще последва втори аборт. После отчаянието те обзема и буквално спираш за дълго време да се интересуваш .
« Последна редакция: Август 12, 2012, 13:37:11 pm от zarina »
Re: Сурогатна майка
« Отговор #139 -: Март 14, 2014, 13:14:18 pm »
Някой знае ли клиника в БГ в която може да се направи инвитро на сурогатна майка, пишете ми на лични