0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: сурогатна майка
« Отговор #20 -: Март 21, 2007, 09:03:24 am »
При неуспешна ин-витро процедура и прекъсната в 5-ти месец бременност ми бяха направени 2 кюртажа и сега матката ми е срастнала и не може да износи дете.Търся жена за износване на наше дете срещу добро заплащане.
*
Re: сурогатна майка
« Отговор #21 -: Март 21, 2007, 09:15:57 am »
А хистероскопия правила ли си, Деми, за да се потвърди диагнозата, която си написала? Аз бях със слепване на матката. Махнаха го чрез хистерорезекция и в момента отново съм бременна. А матката ми е ок, въпреки че четири пъти е абразирана.
*
Re: сурогатна майка
« Отговор #22 -: Март 21, 2007, 09:29:25 am »
  И аз като Сия щях да питам - сигурна ли си, е нещата са непоправими? Правила ли си лапароскопия и хистероскопия, за да се опитате да оправите нещата?
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: сурогатна майка
« Отговор #23 -: Март 21, 2007, 10:14:25 am »
Demi,

Съжалявам за това, което си преживяла :(.

Прочети темите, които съм копирала по-горе като линк. За съжаление в България е невъзможно друга жена да износи детето ти и после да ви го даде, защото по закон майка на детето е жената, която го е родила (независимо, че яйцеклетката и сперматозоидите са ваши).
Дори след това тази жена да остави детето за осиновяване, пак не е гаранция, че вие ще го осиновите, защото по новия закон кандидат-осиновителите не могат да  посочат кое точно искат да осиновят.
Намерихме нашето синче.
Re: сурогатна майка
« Отговор #24 -: Март 22, 2007, 09:24:50 am »
peti_pati, начинът е като баща да се посочи рожденния т.е. донорът, след което сурогатната майка да се откаже от детето. Попечител остава бащата, а после го осиновява майката.
Не е изрично забранено от закона, но наистина жената, която износва и ражда се счита за майка.
В някои клиники са съгласни да направят процедурата. Щерев е склонен да я прилага само в случай, че сурогатната майка е майка или сестра на жената, която не може да износи.
Re: сурогатна майка
« Отговор #25 -: Март 23, 2007, 13:05:36 pm »
с хистероскопията при Тюфекчиева,нещата станаха по-лоши защото вместо да разлепи матката ми проряза лъжлив вход,тоест рязала е самия мускул.После ходих в Русия на операция: комбиниран метот хистероскопия и лапароскопия и там я разлепиха,но се оказва че лигавицата й не може да се възстанови напълно и сега в 14-тия ден е около 5 мм.Затова ми препоръчаха да търся жена за износване,но уви нямам сестра и мъжа ми няма.Така че единствения ми шанс е да намеря друга жена срещу заплащане
*
Re: сурогатна майка
« Отговор #26 -: Март 23, 2007, 13:55:43 pm »
Съжалявам, Деми. За съжаление  в Семейния кодекс не е уредена тази материя. И честно казано, не вярвам скоро да бъде регламентирано.
Може би остава варианта, който Лекси е предложила, но и там има много подводни камъни.
*
Re: сурогатна майка
« Отговор #27 -: Март 23, 2007, 14:22:22 pm »
А нямаще ли някакъв нов метод с изкуствена матка? Не си спомням дали в сайта на клниката на д-р Щерев не съм чела за това.


Re: сурогатна майка
« Отговор #28 -: Март 23, 2007, 16:22:52 pm »
А нямаще ли някакъв нов метод с изкуствена матка? Не си спомням дали в сайта на клниката на д-р Щерев не съм чела за това.
О, това е в сферата на фантастиката. До колкото знам в света има две трансплантации на матка /до колко успешни нямам инфо/, а за изкуствена не съм и чувала.
Според това инфо обаче, тази година ще планира първата трансплантация:

http://darik.net/view_article.php?article_id=112831
*
Re: сурогатна майка
« Отговор #29 -: Март 24, 2007, 18:47:39 pm »
с хистероскопията при Тюфекчиева,нещата станаха по-лоши защото вместо да разлепи матката ми проряза лъжлив вход,тоест рязала е самия мускул.После ходих в Русия на операция: комбиниран метот хистероскопия и лапароскопия и там я разлепиха,но се оказва че лигавицата й не може да се възстанови напълно и сега в 14-тия ден е около 5 мм.Затова ми препоръчаха да търся жена за износване,но уви нямам сестра и мъжа ми няма.Така че единствения ми шанс е да намеря друга жена срещу заплащане

Деми, а пробвали ли сте с различни лекарства, които спомагат нарастването на лигавицата?
Надявам се искрено да се намери начин и затова те питам - аз имах проблем с лигавицата (и мойта не нарастваше много повече от твойта), и при втория ми опит инвитро ползвах виагра - широко разпространен метод в щатите за подпомагане растежа на лигавицата. В края на краищата я докарахме до 8 мм и малко и сега чакам бебче  :D
Желая ти успех!
Re: Сиригатна майка
« Отговор #30 -: Ноември 13, 2008, 15:01:45 pm »
здравейте!!!!Моля ви за помощ.Търся сурогатна майка.Матката ми е остранена и единственния шанс да имаме с мъжа ми наше детенце е тоя.Надявам се искренно да ми пишат жени и помогнат,естественно срещу добро възнаграждение mami@abv.bg
Re: сурогатна майка
« Отговор #31 -: Ноември 14, 2008, 23:23:18 pm »
Преди 2 години ми бе остранена матката и сега единственната възможност да си имаме дете с мъжа ми е да намерим сурогатна майка, която да ни износи детето, естественно срещу много добро възнаграждение. МНОГО МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НИ! mami.78@abv.bg 0887070126

ключови думи: бебе, бременност, сурогатна бременност, ин-витро, зачеване, зачатие,
Re: Сурогатна майка
« Отговор #32 -: Юли 02, 2009, 18:02:15 pm »
Здравейте,
Преди 2 години и на мен ми бе отстранена матката / без яйчниците /  и нямаме шанс за бебе , освен осиновяване. Напоследък четох доста за сурогатната майка. Споделих със сестра ми  и тя заяви , че е готова на всичко.Аз обаче не съм сигурна дали яйчниците ми функционират нормално и дали ще можем да осъществим това. Може ли някой да ми помогне  и да ме упъти от къде да започна..? Дали клиниката на д-р Щерев е мястото за това?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Сурогатна майка
« Отговор #33 -: Юли 09, 2009, 12:48:30 pm »
"lilik 
Вмъкни Цитат
Здравейте,
Преди 2 години и на мен ми бе отстранена матката / без яйчниците /  и нямаме шанс за бебе , освен осиновяване. Напоследък четох доста за сурогатната майка. Споделих със сестра ми  и тя заяви , че е готова на всичко.Аз обаче не съм сигурна дали яйчниците ми функционират нормално и дали ще можем да осъществим това. Може ли някой да ми помогне  и да ме упъти от къде да започна..? Дали клиниката на д-р Щерев е мястото за това? "

lilik  и при Щерев да отидеш и при д-р Владимиров, смятам, че и двете клиники могат да ти помогнат, още повече, че ти имаш  и сестра, готова на всичко това за теб!
Пожелавам ти много голям успех и късмет!


*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #34 -: Юли 10, 2009, 17:03:43 pm »
Не съм много сигурна, но май в България това не е законоустановено. По закон майката е тази, която е родила детето.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #35 -: Юли 11, 2009, 23:02:33 pm »
Blagodarya ti dess_dess, tryabva da napravya izbor suvsem skoro...

бел.мод: Моля, пиши на кирилица!
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 17:15:40 pm от Елфи »
Re: Сурогатна майка
« Отговор #36 -: Юли 12, 2009, 11:30:25 am »
Re: Сурогатна майка
« Отговор #37 -: Юли 14, 2009, 17:09:41 pm »
Здравейте,
Преди 2 години и на мен ми бе отстранена матката / без яйчниците /  и нямаме шанс за бебе , освен осиновяване. Напоследък четох доста за сурогатната майка. Споделих със сестра ми  и тя заяви , че е готова на всичко.Аз обаче не съм сигурна дали яйчниците ми функционират нормално и дали ще можем да осъществим това. Може ли някой да ми помогне  и да ме упъти от къде да започна..? Дали клиниката на д-р Щерев е мястото за това?
Мила, съжалявам с цялото си сърце за случилото се.
За съжаление сурогатното майчинство в България е забранено от закона и единствената "вратичка", която дори не е точно такава, е осиновяване на детето, родено от другата жена.
Виж този линк:
http://ivf-bg.com/index.php?n=news&id=74
На него има един информационен бюлетин, който отчасти третира въпроса.
Успех ти желая!  osi_9
А сестра ти е достойна за уважение :youwoman:
Re: Сурогатна майка
« Отговор #38 -: Април 10, 2010, 15:22:26 pm »
Jelaya da byda surogatna maika re_play1@abv.bg
Re: Сурогатна майка
« Отговор #39 -: Април 16, 2010, 11:29:05 am »
Аз съм със синдром на Майер, и в момента с приятеля ми сме пред дилемата или да пробваме да имаме деца, или др вариянт  е раздялата ни.
Преди 3-4 години разбрах за проблема си, и още тогава сестра ми по малка от мен ми каза че ще баде моята сурогатна майка.Тя е  на 21 години няма деца, не е омъжена,но настоява тя че ще е.Сега разбирам че има ограничение в годините,и да има деца.
Искам да попитам дали мога аз или сестра ми да кандидатстваме за Ин-витро от Фондация?
Искам дете,това което съм чакала,и искала един ден разбирам че не мога да имам.
Света ми се обърна с краката на горе.
БЛАГОИДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.