0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #140 -: Март 14, 2014, 13:25:40 pm »
Здравей! В България все още не е регламентирано сурогатното майчинство, поради което такива процедури не се извършват, не и легално и законно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Сурогатна майка
« Отговор #141 -: Септември 21, 2014, 12:45:29 pm »
Като администратор на сайта ви уведомявам, че трия всики лични данни на желаещи да намерят сурогатна майка или те самите да станат сурогатна майка. Припомням, че сурогацията в България е забранена, също така е забранено да се използва форума на Зачатие за незаконни дейности. На потребители, които нарушават правилата на форума, ще им бъде спрян достъпа до сайта.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Сурогатна майка
« Отговор #142 -: Април 02, 2015, 23:53:20 pm »
малко нова информация по темата. от есента на 2014-та година, в Гърция е разрешено извършването на сурогация и за не-резиденти на страната, каквото беше предишното изискване.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Сурогатна майка
« Отговор #143 -: Октомври 14, 2015, 20:00:28 pm »
Като администратор на сайта ви уведомявам, че трия всики лични данни на желаещи да намерят сурогатна майка или те самите да станат сурогатна майка. Припомням, че сурогацията в България е забранена, също така е забранено да се използва форума на Зачатие за незаконни дейности. На потребители, които нарушават правилата на форума, ще им бъде спрян достъпа до сайта.
Забранено???? Къде я пише тази забрана? Това, че не е уредена законово не я прави забранена.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #144 -: Октомври 14, 2015, 20:36:44 pm »
Като администратор на сайта ви уведомявам, че трия всики лични данни на желаещи да намерят сурогатна майка или те самите да станат сурогатна майка. Припомням, че сурогацията в България е забранена, също така е забранено да се използва форума на Зачатие за незаконни дейности. На потребители, които нарушават правилата на форума, ще им бъде спрян достъпа до сайта.
Забранено???? Къде я пише тази забрана? Това, че не е уредена законово не я прави забранена.


Това не е регламентирана законово дейност в България! На лекарите, без чиято помощ не може да се случи такава бременност - е забранено да извършат подобна процедура. Е, достатъчно ли е да считаме, че ако някой, някъде върши това - всички участващи са извън закона? Мели, освен администратор на сайта е и лекар, работещ именно в областта на репродуктивната медицина. Така, че  каквото Ви казва - казва го  с добро. И идеално е запозната с проблема във всичките му аспекти.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Сурогатна майка
« Отговор #145 -: Октомври 14, 2015, 20:39:17 pm »
Като администратор на сайта ви уведомявам, че трия всики лични данни на желаещи да намерят сурогатна майка или те самите да станат сурогатна майка. Припомням, че сурогацията в България е забранена, също така е забранено да се използва форума на Зачатие за незаконни дейности. На потребители, които нарушават правилата на форума, ще им бъде спрян достъпа до сайта.
Забранено???? Къде я пише тази забрана? Това, че не е уредена законово не я прави забранена.

Всъщност е законово уредена доста отдавна, чрез НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА ДЕЙНОСТИ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ, издадена от Министерството на здравеопазването, Обн. ДВ. бр.55 от 6 Юли 2007 г., последно изм. ДВ. бр.34 от 15 Април 2014 г., и конкретно в Раздел IV, т. 5. При осъществяване на асистирана репродукция не се разрешава: ... 5.14. постигането на сурогатни бременности. С други думи, сурогацията в България е забранена и това е уредено в конкретната наредба - ето линк http://lex.bg/laws/ldoc/2135557092.

Не ме разбирай погрешно, stoy, аз съм от хората, които подкрепят законовото уреждане на сурогацията, писала съм многократно по този въпрос и съм защитавала сурогацията винаги и пред всички отговорни лица и институции, които са се интересували от моето мнение. И съм готова да го правя отново. Като лекар искрено и дълбоко съчувствам на жените, които нямат друг вариант, освен сурогацията. Но това не променя факта, че не е разрешена в България.
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 20:41:57 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Сурогатна майка
« Отговор #146 -: Март 04, 2020, 16:01:51 pm »
Здравейте,
С жена ми обсъждаме темата за "сурогатна майка", тъй като за нея рискът да износи детето е много висок.
Бих искал да ни помогнете по темата, с предложения и препоръки.
Благодаря предварително.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #147 -: Март 05, 2020, 07:16:03 am »
Петър, прочетете няколко поста над вашия. Сурогацията в България е забранена.
     
Re: Сурогатна майка
« Отговор #148 -: Май 15, 2020, 15:06:53 pm »
Здравейте на всички!
Искам да споделя моя опит относно сурогатството. За съжаление в България няма да намерите начина да станете родители чрез сурогатното майчинство. След десет години непрекъснати стимулации и лечение на безплодие се оказа, че нямам шансове да износя бебето. Единственото решение за мене беше сурогатното майчинство. Тъй като в България това е забранено, насочих се към чужбина... в моя случай това беше Украйна.