0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Сурогатна майка
« Отговор #60 -: Юни 07, 2011, 11:21:03 am »
не ми се вярва. къде си чула това?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #61 -: Юни 07, 2011, 14:07:28 pm »
Да абсолютно си права . Но аз мисля че начин може да се намери.Разбира се в най-добрия случей хубаво е СМ да е близка жена на семейството




Зарина, единствения начин е да се наруши или заобиколи закона. Призовавам това да не се прави не по морални съображения, а по прагматични. Просто, нарушите ли/заобиколите ли закона - нямате средство за защита - НИКАКВО!

Гери 1974 - законопроект за сурогатното майчинство/заместващото майчинство до този момент не е регистриран за разглеждане в парламента. За да бъде приет един закон, той трябва да бъде внесен, разпраделен в комисии, внесен в пленарна зала, в която предстоят 2 четения. Следва подписване и обнародване. Не е невъзможно, но е малко вероятно това да стане до края на този месец
Ето къде можете да проверявате за внесени за разглеждане законопроекти

http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/13546
В очакване ....
Re: Сурогатна майка
« Отговор #62 -: Юни 07, 2011, 15:40:20 pm »
не ми се вярва. къде си чула това?
Четох в едно интервю миналата седмица!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #63 -: Юли 17, 2011, 21:12:06 pm »
Здравейте!

И аз се интересувам от приемането на проектозакона за сурогатството. Двамата с мъжа ми имахме късмет да осиновим бебе през 2004 г., когато обновиха радикално Закона за осиновяване. Бяха нужни шест месеца, докато получим шанс от държавата. Всичко мина гладко и законно. Обратно на осиновяването двегодишните ни опити с донорска инсеминация (при стерилитет мъжки фактор) бяха все неуспешни. Пропиляхме много време, средства и нерви.
Мъжът ми все още не си представя да имаме второ дете, но пък аз съм склонна да върна шанса на жена в нужда, като й предложа моите биологични възможности. С една дума да стана сурогатна майка. Няма да отрека, че и аз съм искала да преживея чудото на бременността и това също е една от причините да пиша тук. В същото време намирам за нормално да предам на биологните родители това, което са ми поверили временно - надеждата за дете.
Преди да участвам в подобна процедура, предпочитам тя да е законово уредена за двете страни.

Междувременно ще се радвам да се свържа с жена, която търси сурогатна майка и да обменя повече информация с нея по въпроса.

Успех на всички във форума!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #64 -: Юли 24, 2011, 18:47:51 pm »
Здравейте отново!
САмо исках да ви кажа, че на 28.06 родих момченце, което ще дава смисъл на живота на едни прекрасни хора.

Ще се радвам да бъда полезна на всяка една от вас с информация относно СМ.

Успех на всички.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #65 -: Юли 24, 2011, 21:45:04 pm »
Честито на теб и щастливите родители. Дано все повече щастливци да има.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #66 -: Октомври 13, 2011, 12:18:29 pm »
не пишете такива неща. Не одобрявам постъпката, но не е добре за вас да пишете такива неща в публичен форум към настоящия момент.
В очакване ....
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #67 -: Октомври 13, 2011, 12:22:43 pm »
Вчера в "На кафе" Калина Крумова обяви, че очаква до края на годината всичко да е регламентирано законово.

*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #68 -: Октомври 19, 2011, 11:45:40 am »
може, но сега засега е незаконно, а пишейки текива постове излагате на опастност себе си, семейството и лекаря извършил процедурата.
В очакване ....
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #69 -: Октомври 26, 2011, 12:55:16 pm »
http://www.dariknews.bg/view_article.php?article_id=798264  Може би скоро и това ще е факт.

търся сурогатна майка
« Отговор #70 -: Октомври 26, 2011, 19:58:39 pm »
Моля Ви добри хора помогнете!!След 18 години борба търся разбиране и помощ.Ако някоя жена има желание да стане сурогатна майка да се обади да збъдне една мечта на едно прекрасно семейство !
0882 633 074
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #71 -: Октомври 26, 2011, 20:15:29 pm »
Сега по новините казаха, че е приет закона за сурогатното майчинство.
Re: Сурогатна майка
« Отговор #72 -: Октомври 26, 2011, 22:35:53 pm »
Zdravei dokolkoto razbrah si bila surogatna maika ako imag 6elania da napravi6 tova 4udo i za na6to prekrasno semeistvo .Molia te obadi se 0882 633 074
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #73 -: Октомври 27, 2011, 11:00:25 am »
 8O
Къде в поста ми успя да прочетеш такова нещо?
И "сбъднат" се пише със "С".
Като искаш помощ, уважавай четящите!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #74 -: Октомври 27, 2011, 11:13:00 am »
Мими, жената най-вероятно се обръща към потребителката, която е писала, че е била вече сурогатна майка. По-назад се беше включила да разкаже, че е бременна и после че е родила здраво бебе.
Мисля, че няма нужда от тази груба забележка за правописа. На жена в нейното положение, мисля това й е последната грижа на този етап. Важно е да пишем грамотно, разбира се, но не сме идеални и ние понякога допускаме грешки :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #75 -: Октомври 27, 2011, 11:53:23 am »
Злати, след като няма уточнено име и е след моя пост, логично е да си помисля, че става въпрос за мен. А за правописа, не е инцидентно, затова поправям  :wink:
Re: Сурогатна майка
« Отговор #76 -: Октомври 28, 2011, 10:09:25 am »
Цитат
Моля Ви добри хора помогнете!!След 18 години борба търся разбиране и помощ.Ако някоя жена има желание да стане сурогатна майка да се обади да збъдне една мечта на едно прекрасно семейство !
0882 633 074 [/color]
Радостта да създадеш и отгледаш е неописуемо, когато го желаеш и очакваш трепетно, така че разбирам нуждата да се помогне дори по този естествен метод, а именно сурогатсвото.!
Re: Сурогатна майка
« Отговор #77 -: Октомври 28, 2011, 13:59:07 pm »
Здравейте момичета, от известно време обмислям да стана сурогатна майка, спираше ме единствено това, че е незаконно, сега след като го узакониха с удоволствие бих дарила със щастие някое семейство!
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #78 -: Октомври 28, 2011, 14:50:55 pm »
Да и аз чух .Хубава новина.
Някой знае ли къде да го потърсим този закон, за да го прочетем.Ако някой знае да пусне линк или да каже къде.
*
Re: Сурогатна майка
« Отговор #79 -: Октомври 28, 2011, 14:55:26 pm »
Законът още не е приет, в момента се разглежда. Май мина първо четене в парламента. Т.е. докато не влезе в сила, все още е незаконно  :wink:

п.п. За регламентирането на сурогатното майчинство е необходимо да се приемат промени в няколко закона. Сам по себе си такъв закон няма да има. Ето информация от медиите: http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/10/26/1188152_surogatnoto_maichinstvo_beshe_uzakoneno_na_purvo/
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 15:00:11 pm от Елфи »