0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, бих искала и аз да споделя моите симптоми в начална бременност.
1. Болки в корема и най-вече в кръста както преди цикъл;
2. Главоболие-една седмица преди цикъл имах много странно главоболие една "тъпа" болка в дясното слепоочие. Хем да пия нещо за глава, хем да не пия;
3. Безсъние - събуждах се в 3 през нощта и будувах по един, два часа...Това продължава и досега (5 г.с.)
4. Отпадналост - Аз съм много енергична и винаги съм в движение. Но бременността ме уморява и се чувствам много заспала...
5. Чувствителност на гърдите
« Последна редакция: Март 12, 2016, 14:58:58 pm от chris08 »

Здравейте, имам следния казус, миналият месец ми беше последният МЦ на 25-то число. Правихме доста опити. От три дни когато ходя до тоалетната по - малка нужда и след като се избърша имам малко лигава, слузестта течност примесена с малко кръв, но това не е всеки път един два пъти на ден. Доста често започнах да ходя до тоалетната и вечер не мога да спя спокойно. Доста четох и излиза че е може би имплатационния период. Това ще ми е втора бременност ако евентуално са две чертички. При първата просто ми закъсня МЦ след което в 6-тата г.с. прокървих и започна да ми става доста лошо, придрожено с повръщане до началото на 4-я месец, иначе други симптоми нямаше никакви.

Ще съм ВИ благодарна да пишете относно въпросното прокървяване. Иначе за протоколо трябва да ми дойде на 23-ти - точно на 28-мия ден.
Моите първи симптоми бяха: нарастнали и болезнени гърди и зърна, по-тъмна урина със силна миризма, леко придърпване в областта на пъпа при разтягане, бяло течение, странни сънища и кихане, което после разбрах се дължало на сенна хрема, която се появявала в ранна бременност. Успех, момичета!
Здравейте момичета не знам дали тук е темата и мястото,но съм нова.бех искала да ви попитам какво може да се види на вгинален ехограф 17-18 дни след овулация и предполагаемо зачеване?и възможно ли е след 18 дни да се види пулс в плодния сак,жлъчно мехурче и ембрион?четох на доста места пише,че това обикновено става около 28 ден дори и по-късно,но бях искала и вашето мнение.възмжно ли е тези нещо да се визуализират на 18 ден от овулация
« Последна редакция: Април 19, 2016, 23:25:51 pm от mycata91 »
*
Здравейте момичета не знам дали тук е темата и мястото,но съм нова.бех искала да ви попитам какво може да се види на вгинален ехограф 17-18 дни след овулация и предполагаемо зачеване?и възможно ли е след 18 дни да се види пулс в плодния сак,жлъчно мехурче и ембрион?четох на доста места пише,че това обикновено става около 28 ден дори и по-късно,но бях искала и вашето мнение.възмжно ли е тези нещо да се визуализират на 18 ден от овулация

mycata91, добре дошла  :)
Плоден сак може да се регистрира в 5-6 гестационна седмица с вагинален ехограф, а сърдечни пулсации в 7-8 г.с.
При моята спонтанна бременност (погледнах в календара да си припомня) първият преглед е бил 25 дни след овулация (6 г.с.), беше регистриран размерът на плодното сакче. На следващия преглед 11 дни след това (първи ден от 8г.с.) - сърдечни пулсации, размер на сакчето, размер на ембрион. 

Тази тема е за споделяне на симптоми при вече доказана бременност. Ако имаш още въпроси относно доказването на бременността в ранната фаза, може да се включиш в тази тема:  Дали съм бременна? - 9 част   или да създадеш своя тема с конкретния въпрос.
Пожелавам ти всичко да е наред  :), ето и темата, в която пишат бременните момичета:  Тема на бременните № 97
« Последна редакция: Април 20, 2016, 10:31:58 am от marsi »

Благодаря!ще се паостарая да намирам подходящите теми.значи е почти невъзможно да се видят тези неща на около 18 ден.а твоите размери на сакчето какви бяха на 25 ден от ову. Благодаря предварително ☺
*
Благодаря!ще се паостарая да намирам подходящите теми.значи е почти невъзможно да се видят тези неща на около 18 ден.а твоите размери на сакчето какви бяха на 25 ден от ову. Благодаря предварително ☺

на първия преглед 5г.с. и 4дни - околоплоден мехур 0.78см.
на втория 7г.с. и 1ден - 2.05см.; ембрион 7мм.; сърдечни пулсации

moje li nqkoi da mi otgovori kakvo oznachava testa

*
Направи нов, най добре кръвен Бета чхг! Този е с някаква не ясна 2 черта разместена! Не валиден ми изглежда! Нов тест!  :wink:
*
moje li nqkoi da mi otgovori kakvo oznachava testa

makaroncho, добре дошла!
Това е статистическа тема за споделяне на симптоми при вече доказана бременност.

Може да използваш тази тема  Дали съм бременна? - 9 част, а също да се включиш в общата тема  Правим опити за бебе - Тема 8 

Аз също бих препоръчала да направиш още един тест. Тестовете за бременност е най-добре да се правят с първа сутрешна урина (концентрацията на ЧХГ в урината е по-висока), а ако правиш тест през деня - след 2-3 часа въздържане от прием на течности. Желая ти положителен резултат! :)


П.П. пиши на кирилица или използвай   Кредор

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Здравейте, момичета!
След множество прегледи и изминати километри, днес се престраших да си направя тест за бременност и за мое огромно учудване, той е  :bfp: положителен!
Аз нямам  симптоми, които да подскажат бременност (затова и още не смея да се зарадвам, радвам се тихичко и чакам прегледа при нашия доктор)
На 20.04.2016г. направихме IUI, седмица по-късно ме понаболяха гърдите за няколко дни и след това всичко спря, нито ПМС, нито напрежение, просто нищо - затова не вярвах, че има шанс да видя 2 чертички, а и при мен всеки МЦ е с различни симптоми. Всички майки около мен са имали всевъзможни признаци и реакции, но явно всеки организъм е различен.
Стискам палци на всички да имат 2 чертички и здрави бебета!
*
Честито, Tsveteto, желая ти лека и спокойна бременност!   :D

И при мен не е имало изявени симптоми (погледнах в моята графика да си припомня) - за няколко дни напрежение в гърдите около седмица след овулация, а след това никакви признаци. Чак след установяване на бременността около 4 седмици след О. - промяна в усещането за вкус и мирис, болки в стомаха, сънливост.
« Последна редакция: Май 14, 2016, 14:05:32 pm от marsi »

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Благодаря, marsi!
Радвам се, че сподели това и че липсата на симптоми не е нещо странно :) На 26.05 съм на преглед  тогава ще видим как са нещата (дотогава си се радвам плахо наум)
*
Цвете и при мен беше така в началото до към 7-8 седмица.Нямах никакви усещания, миризми и т.н. нито пък напрежение в гърдите.Малко след като ми установиха бременността и малката се видя на ехограф като точка започна великото ежеминутно гадене.Дано те подмине!Имах приятелка с близнаци, и един ден не и се гади.Всичко е относително и зависи от организма.

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Цвете и при мен беше така в началото до към 7-8 седмица.Нямах никакви усещания, миризми и т.н. нито пък напрежение в гърдите.Малко след като ми установиха бременността и малката се видя на ехограф като точка започна великото ежеминутно гадене.Дано те подмине!Имах приятелка с близнаци, и един ден не и се гади.Всичко е относително и зависи от организма.


Благодаря, magi_st!
на 26.05 съм на преглед и ще видим дали нещо ще се види на ехографа :)
Нека и аз споделя с вас първите си симптоми при бременност.
1:болки в гърдите  като при менструация
2:болки в кръста и яйчниците като при менструация
3:отпадналост
4:промяна в настроението
Та така...успех на бебеправещите и бъдещи мами
Здравейте!
Много съм развалнувана...
Преди 3-4 дни правихме секс с приятеля ми и той свърши в мен ...
Много искам да забременея...дали ще се получи?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
:wink:
*
Използваш ли някакви методи за определяне на евентуална овулация, другото ми дано да се получи но на този етап е рано, когато ти беше последния цикъл и с каква продължителност е, друго което се сещам е, да изчакаш дататата на евентуална менструация и след закъснението да направиш тест и уринен и евентуално кръвен.
*
Здравейте!
Много съм развалнувана...
Преди 3-4 дни правихме секс с приятеля ми и той свърши в мен ...
Много искам да забременея...дали ще се получи?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
:wink:

Здравей, Елиса!  :)
Това е статистическа тема за споделяне на симптоми при вече доказана бременност.
Може да се включиш в общата тема:
Правим опити за бебе - Тема 8
тя е за споделяне на всичко свързано с опитите за бебе - симптоми, емоционално състояние, всичко което те вълнува около забременяването.

Аз също бих попитала използваш ли някой от методите за определяне на фертилните дни: календар, тестове за овулация, др. ......  но нека разговорът да продължи в другата тема :)
Желая ти успешен цикъл и положителен тест!  :)

*
здравейте момичета нека и аз се похваля с добрата новина с два теста луар чек полижителни!!!!! ...та по същество попринцип цикъла ми никога не ми идва на датата и съм първия ден с болки та няколко деба преди датата ми усещах типичните ПМС болки ниско долу който никога не съм ги имала та изчаках няколко дена до датата на цикъла и хоп 2 пол.теста един след друг...другото което ми обърна внимание е след закъснението вече започна да ми става гадно сутрешното кафе без което не мога сега вече и цигарите започнаха да ме дразнят и също така оголеняване и болка в гърдите