0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните № 97
« -: Януари 22, 2016, 11:58:33 am »
Дано няма проблем, че пускам тази тема, като не бременна, а и виждам че никой все още не е пуснал нова тема. Успех на всички, много усмихнати дни до края и безпроблемна среща с мъниците!  :wink:
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #1 -: Януари 22, 2016, 13:04:16 pm »
Запис в новата темичка :)
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #2 -: Януари 22, 2016, 13:49:44 pm »
Честита ни нова темичка дано се напълни с много положителни тестове и многи
 бебчета
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #3 -: Януари 22, 2016, 14:20:58 pm »
Честита нова темичка на всички :)
Момичета аз съм кръвна група А-, а ММ 0+.
Все още не съм записана на ЖК ( 9 седмица съм). При това положения трябва ли да пускам някакви специални изследвания?
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #4 -: Януари 22, 2016, 14:21:23 pm »
Здравейте, момичета! Днес си взех изследването васерман и има забележка за консултация с кожен диспансер. Знам, че това е за сифилис, но и двамата с мъжа ми го правихме преди инвитрото и беше отрицателен. От кожния ми казаха, че ще повторим изследването, че понякога при бременни давало отражение. На някой случвало ли му се е?
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #5 -: Януари 22, 2016, 15:42:58 pm »
Честита нова темичка на всички :)
Момичета аз съм кръвна група А-, а ММ 0+.
Все още не съм записана на ЖК ( 9 седмица съм). При това положения трябва ли да пускам някакви специални изследвания?
Първа бременност ли ти е? Аз също съм така, но съм с 4та бременност, за това може би при мен е различна процедурата.
Следят ме за анти-тела, май сега ще ми ги пускат, но ако си с първа бременност няма никаво по-различно следене от нормална бременност. В края на бремеността трябва да ти сложат анти-тела.


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #6 -: Януари 22, 2016, 16:04:42 pm »
Здравейте и от мен в новата темичка.
Аз пак съм болна  :( от два дни имам кашлица и съм много отпаднала,но нямам Т поне.
Пия биозин мама от около седмица,но все пак се разболях.Бях на лекар. мам хрипове за сега без АБ ,но имам изписан за всеки случай.В 14 г.с. съм.
Вие как сте,как се борите с вирусите?Аз по принцип не боледувам често зимата по веднъж,но този и миналият месец ми се струва обезпокоително вече.Имам дете в къщи то не се разболява давам му  инфлуцид,но на мен не помага... :((((
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #7 -: Януари 22, 2016, 16:06:14 pm »
Честита нова темичка на всички :)
Момичета аз съм кръвна група А-, а ММ 0+.
Все още не съм записана на ЖК ( 9 седмица съм). При това положения трябва ли да пускам някакви специални изследвания?
Първа бременност ли ти е? Аз също съм така, но съм с 4та бременност, за това може би при мен е различна процедурата.
Следят ме за анти-тела, май сега ще ми ги пускат, но ако си с първа бременност няма никаво по-различно следене от нормална бременност. В края на бремеността трябва да ти сложат анти-тела.

Благодаря ти. Четох някъде че се водила рискова и имало опасност от аборт и много се уплаших. Така или иначе на 10-ти съм при д-р Стефанов. На него имам най-голямо доверие и ще го разпитам
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #8 -: Януари 22, 2016, 16:39:38 pm »
Ох това ще е нашата темичка: zyza, елиза, м-и и ми се струва че изпускам някой.
На мен ми е по-добре днес пия си биозин мама и си трая в къщи на топличко.
Хрис ще следят антителата, ако се повишават към края може да ти бият ваксина. Като родиш ще видят кръвната група на бебчо и ако сте с различни резус фактори тогава ще ти бият задължително. На всички бъдещи мамини ги следят задължително. Това ти е най-малкия проблем споко. Аз си живея с по високи антитела заради щитовидната жлеза. Там темата е много различна, но ето здрава права и бебчо това му беше най-малкия проблем. Да не кажа никакъв.
За васермана проблеми не съм имала, нямам и на идея съжалявам.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #9 -: Януари 22, 2016, 16:45:50 pm »
Момичета, м-и роди още преди няколко дена.

Зиза, явно на фенове на форцепса в Англия или просто така се е случило. Имам приятелка, която ражда там и по същия начин първото го ражда доста време и накрая с форцепс го бяха извадили. Може да звучи като филм на ужасите последното, но с бебето всичко беше наред.
За епидуралната съм чувала, че ако не е правилно поставена, може и да не те хване. Иначе сигурно на твоята позната са й пускали много малки дози, нямам представа. Когато почне да действа упойката, не се усещат контракциите изобщо, можеш да си пееш, свиркаш и прочие.  :lol:
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 16:49:11 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #10 -: Януари 22, 2016, 18:40:40 pm »
Момичета, м-и роди още преди няколко дена.
Така ли???? Ееее честито, сега ще и пусна едно съобщение! Дано всичко е ок!


*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #11 -: Януари 22, 2016, 19:23:07 pm »
м-и тряБва сама да се включи, за да можем както трябва да честитим с темичка.... :lol:
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #12 -: Януари 22, 2016, 21:18:52 pm »
Някой я издаде в кафето, после тя сама си призна и каза, че е много заета и ще пише пак.

"Момичета и Рачо, наистина имаме добри новини, но ще останем известно време в болницата. Доста ми е натоварено и нямам време е да чета или пиша. Поздрави!"
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 21:23:17 pm от blue_sky »

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #13 -: Януари 22, 2016, 22:04:28 pm »
Момичета, м-и роди още преди няколко дена.
Така ли???? Ееее честито, сега ще и пусна едно съобщение! Дано всичко е ок!

Добре са, растат. Предполагам, че скоро ще намине да разкаже :)

П.П. Криси, честито!  :flower:
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #14 -: Януари 23, 2016, 17:19:37 pm »
Здравейте! Не пиша редовно, но пък ви чета редовно! Последна М беше на 10. 12. 2015 г. , а О по тестове на 24-25. 12. 2015 г. Имах няколко пол. тестове, пуснах ЧХГ, което по калкулатор, а и тук, ми казаха, че се удвоява нормално. Бях много щастлива! Това е дълго чакано бебче!
Но днес се появи съвсем леко розово-кафяво зацапване по тоалетната хартия. Веднага отидох на преглед ( досега не съм ходила, чаках 8 седмица, за да чуя сърчицето). Лекарката ме гледа на коремен ехограф, който май не беше от най-новите (поне така мисля). Каза, че трябва да съм 6-7 седмица, а плодният сак е 12 мм, което отговаряло на 5 седмица. Изписа ми инжекции Но-шпа 2х1, хапчета утрогестан 4х3, спазмалгон 4х1.Каза да лежа на лявата страна. В понеделник ме вика в болницата, в патологична бременност, за да ме прегледа по-обстойно и евентуално да остана в болницата за седмица, за да проследят дали всичко е ок.
Имам няколко въпроса. Моля Ви да ми помогнете! :)
Има ли място за притеснение според вас?
Плоден сак ли трябва да се види в тези седмици?
Много Ви благодаря! Толкова съм притеснена! Това ми е първа бременност и толкова желана!
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #15 -: Януари 23, 2016, 19:26:31 pm »
Cvetence не се притеснявай би трябвало да се види плоден сак а понякога се случва и кървене повече почивка и си вземай лекарствата
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #16 -: Януари 23, 2016, 19:32:58 pm »
Благодаря ти за отговора, eliza156! Притесни ме и това, че трябвало да съм 6-7 г.с., а плодният сак отговарял на 5 г.с. Лежа, пия си хапчетата и ще чакам понеделника   :(
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #17 -: Януари 24, 2016, 10:02:12 am »
Цветенце спокойно, аз лежа от седма седмица. Тогава прокървих и ме вкараха в болницата. Нещата които изброй венозно или в дупе. Трудно видяха плодния сак с вагинален ехограф. С него чуха и сърчицето. Много е малко за умозаключения. Един лекар ми се изцепи,че било кухо яйце. Та това кухо яйце сега спи, а снощи аз не спах. Както обичам да казвам лягай да го мътиш. Аз лежах плътно първите два месеца, сега последните пак. Не умрях, а бях сигурна че няма да оживея. Бъди силна, ние сме тук и ще помагаме. Аз имам тежка бременност и е нищо пред това което други момичета пеживяха. Всички се черпим здраво с хапченца. Успех, стискам ти палци.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #18 -: Януари 24, 2016, 11:00:00 am »
цветенце успех! дано всичко да е наред! Лежи и почивай, друго не ти остава!

elle22 Мерси много  :bighug: :bighug:


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #19 -: Януари 24, 2016, 11:18:49 am »
Благодаря ви за подкрепата! Тежко е, а не на всеки може да споделиш в такъв момент. От лекарствата Но-шпа е в дупето, другите са на хапчета. Утре сутрин съм на преглед. Дано мъничето се развива! Гледа ме с коремен ехограф и се надявам от там да има разлика, ако е възможно. Надеждата умира последна! :)
Късмет на всички!