0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте момичета , може ли да ми дадете схема за захранване и от кой месец се започва !Много съм объркана детето ми е на 3 месеца и половина, и моята педиатърка каза ако имам проблами с акането да давам по малко пюре от круша една лъжичка и сега незнам какво да правя защото той е акал днес много малко и твърдичкО като пластелин :?Дали да давам и от кой месец да започна същинското захранване и с какво .Благодаря предварително за отговорите ,чела съм много и навсякъде е различно  пише за това захранване :?

Недей да даваш такова нещо, рано е. Поне аз не бих дала. Изчакай още два месеца. Моето дете имаше проблем с акането докато беше на НАН 1. Смених го с Хумана 1 и си реших всички проблеми. И захраних детето бавно и внимателно на 5 месеца и 5 дни.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
И ние не сме с особено редовни стомахчета. И двамата акат по веднъж през ден. И ние сме на НАН 1. Засега не смея да мисля за захранване. По-скоро имаме по-сериозен проблем с малакта принцеска. От доста време яде по малко - около 90-100 грама на хранене. Ние в желанието си да я накараме да похапва повече май я понасилихме докато се стигна до момент, в който сега при слагане на лигавника или при първите 20-тина грама още започва неистов рев. Какви ли не маймунджулъци не пробваме за отвличане на вниманието и съответно за хранене. Днес съм решила да я оставя да хапва колкото й се яде. И така 8 часа сън изяде 80 мл, после в 9 часа - още 80 и в 12:30 - 115мл. Сега ще видим в 15:30 колко ще поиска. Дано сама да си регулира храненето, че явно ние не се справяме по нашата логика за нещата. За справка брат й изяжда по 130мл на хранене и после по 3-4 лъжички вода за измиване на устата.  :D Иначе малката си спи спокойно, не е нервна между храненията и макар да изяжда по-малко се чувства добре. Не ми се иска да помислям, че детето може да е "злоядо", че направо сърцето ми се къса като изяде 20 грама и започне да плаче, че не иска повече.. Иначе си е на все същото мляко откакто е родена, с едни и същи биберони и шишета яде. Вода пие с охота от биберон с една дупка, а на млякото с биберон с две дупки се мръщи.  :( Не знам какво да правя вече. Във вторник сме на консултация и ще видим как наддава.

*
Злати, казваш че пие вода с охота, да не би там да е проблема, да пие повече водичка и затова да не иска много мляко :?
Иначе, не сравнявай децата, няма как да са еднакви, нищо че са близнаци. Деси например сама си направи режим на хранене, в началото ядеше на 3 часа, след това на 4 часа, а Ели сега и през 2 часа може да цоцка, а е на 7м. вече. Така че спокойно, щом детето се чувства добре, нека изяжда колкото иска, или просто й раздалечи храненията.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Stefi, не пие много вода. Дори напротив. И винаги гледам да е поне час преди/след хранене за да я изпишка или да не повърне. И аз се замислям за разреждане на храненията, но това го пазя за краен вариант защото ще стане така, че поцял ден ще се храня по някого, а междувременно се и цедя и ще е просто чудничко. Поне да позахладнее и да не излизаме толкова навън за да имам време да го правя. Но иначе и за този вариант съм се замисляла. Засега ме спира само факта, че понягога дори след "големия нощен сън" пак не яде по много.

*
Ами не ми се иска да сменям млякото, той сега яде Аптамил ар защото повръщаше ,сега вече не повръща почнах да давам стария аптамил но той го отказа затова продължавам с аптамила ар ,но пък от него акото му е твърдо :(Какво мога да му давам за това ако? :?Благодаря а за захранването и аз съм решила да почна към 4-5 месец! :wink:
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Ами не ми се иска да сменям млякото, той сега яде Аптамил ар защото повръщаше ,сега вече не повръща почнах да давам стария аптамил но той го отказа затова продължавам с аптамила ар ,но пък от него акото му е твърдо :(Какво мога да му давам за това ако? :?Благодаря а за захранването и аз съм решила да почна към 4-5 месец! :wink:
Ами опитай с Аптамил комфорт, но според мен, а и други мамита тук пластелинено ако не е твърдо. То такова си става от адаптираното мляко.
Беба докато беше на обикновения аптамил беше запечена-имам предвид, че акаше дърдонки направо и то рядко и се напъваше по много, от както си я върнах на комфорта си е ОК.
Така че ако не сикаш да бързаш със захранването пробвай комфорта, той по принцип е за стомашен комфорт.
*
Злати, само за сравнение ще ти кажа, че моята Дара на 5 м. още ядеше по 120 гр. АМ /и то преко сили/, като се хранеше през 4 часа, т.е. събираха й се по 5  хранения на ден. При мен се оказа, че е от биберона - аз умишлено я държах на биберони с по-малки дупки, защото все ме беше страх, че ще се отбие, т.к. до 5-тия месец основно само се дохранвахме с АМ, иначе беше на кърма. Да, обаче, като видях, че кърмата ми толкова намаля, че почти спря реших да не я мъча повече и й дадох биберон с по-широка дупка, да видиш как си изпи 150-160 мл. без проблем. Сега си пие по толкова, освен това се захранихме на 5 месеца и 7 дена и сега си хапва и зеленчукови пюрета и каши и плодове, изобщо нищо общо със злоядото дете преди това. Според моя скромен опит детето само си регулира храненето и като го насилваш освен да повърне едва ли ще постигнеш повече. Иначе и ние бяхме на НАН 1 ХА, сега минахме на НАН 2, от него много ми се запичаше и аз реших проблема със захранването, но при тебе още е рано. Чувала съм, че НАН сензитив е за по-чувствителни стомахчета, можеш да питаш педиатъра си дали е удачно..
*
Ами той свикна на това по гъстото ар и тези редките млека не ги иска ,но ще пробвам пак с комфорта да видим! :?Измъчихме се с това ако и той се напъва даже някога и проплаква :(
Исев, може да пробваш с масажи на коремчето, с гимнастика, поне да му облекчиш малко напъните.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
nunu, аз точно от биберона започнах. Едва беше навършила два месеца и дадох такъв с две дупки като си мислех, че ще ни реши проблема, но уви.. :( Сега вече мога да мина и на биберон с три дупки, но се съмнявам, че ще помогне. Иначе днес реших да й разредя храненията през 4 часа. Смея да кажа, че има лееек ефект. Пак започва с рев, но след като я поуспокоя хапва по 60-70 мл и пак почва да реве. Спирам и я слаам уж да спи. Като полежи малко пак предлагам шишето и на 2-ри, трети опит започва да си цока и си изпива всичко. Дано да имам по-дълготраен резултат, а и да видим как това ще й се отрази на съня и особено на брат й, който ще не ще е подложен на същия режим.  :D

*
Злати, моя Стефан се храни по следния начин: рев, рев, "умрял съм от глад" - давам шишето изпива 30 мл. и става да се друса на оградата; след 15 - 20 минути пак рев, рев, пак шишето пак 30 - 40 мл. и пак става и така докато не каталяса и си доизпие млякото в просъница. И се получава че 210 мл. ги пием по 2 часа...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Злати, моя Стефан се храни по следния начин: рев, рев, "умрял съм от глад" - давам шишето изпива 30 мл. и става да се друса на оградата; след 15 - 20 минути пак рев, рев, пак шишето пак 30 - 40 мл. и пак става и така докато не каталяса и си доизпие млякото в просъница. И се получава че 210 мл. ги пием по 2 часа...
Леле, Гери и твоята не е лесна. Че вие освен да се храните друго правите ли по цял ден? :(
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Злати, моя Стефан се храни по следния начин: рев, рев, "умрял съм от глад" - давам шишето изпива 30 мл. и става да се друса на оградата; след 15 - 20 минути пак рев, рев, пак шишето пак 30 - 40 мл. и пак става и така докато не каталяса и си доизпие млякото в просъница. И се получава че 210 мл. ги пием по 2 часа...
Гери, май и при нас се получава същото. Само че за по-кратко време защото сме все още на половината на това, което казваш, че изяжда Стефан  :D
Тази нощ и двамата спаха както обикновено така че и днес ще продължим по същата схема пък да видим где ще му излезе края.. :D

Да не би зъбки да мъчат близначето, което не иска да яде?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Да не би зъбки да мъчат близначето, което не иска да яде?
Не. Все още нямамме такива индикации. Иначе брат и има повишено слюноотделяне, но това е вече от повече от месец та пак не са зъби. Но изглежда, че схемата с хранене на по-голям интервал има лек резултат. Сега поне почти винаги си изяжда всичко и много по-рядко плаче по време на хранене. А и брат и изглежда свикна да хапва по-нарядко за сметка на увеличените му порции.  :D Спят спокойно през нощта, което ме навежда на мисълта, че не съм сбъркала чак толкова много макар че според педиатърката ни 5 хранения са за бебета над 4 месеца. Иначе наддаваме в нормите - единият на долна граница, а другия - над средното ниво за месеца.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Не. Все още нямамме такива индикации. Иначе брат и има повишено слюноотделяне, но това е вече от повече от месец та пак не са зъби.
Повишеното слюноотделяне е индикация за зъбки.Освен това според мен, повече се оглеждай в децата си , отколкото да слушаш педиатърът или други съвети. Щом устанпвяваш, че са по-спокойни като хапват по-нарядко по повече, остави ги на такъв режим, иначе се тормозите взаимно и излишно. Катето също много рано си разреди храненията, първите два месеца се будеше нощем, след това престана и сигурно 4-5 месец даже започна да хапва само по 4 пъти на ден, та постепенно започнах да й въвеждам един междинен плод сутрин, иначе да си яде по 4 пъти на ден още от 5-ти месец. Явно си им стига на децата, още повече щом си растат нормално :)

Злати, моя Стефан се храни по следния начин: рев, рев, "умрял съм от глад" - давам шишето изпива 30 мл. и става да се друса на оградата; след 15 - 20 минути пак рев, рев, пак шишето пак 30 - 40 мл. и пак става и така докато не каталяса и си доизпие млякото в просъница. И се получава че 210 мл. ги пием по 2 часа...
Не го приемайте като критика, но такова хранене не ми се вижда много подходящо. По книгите все съм чела, че е хубаво да се установи някакъв режим все пак, иначе това непрекъснато почти хранене натоварва стомахчето, а и създава лоши навици у детето. Представи си след две години да продължава да се храни по тоя начин-непрекъснато да дъвче нещо, това си е предпоставка за затлъстяване. Може би да се опиташ да направиш някакъв по-голям интервал за хранене, за да може като седне да се храни да се храни, а като си играе да си играе, или пък да намалиш интервала. Още веднъж, това е мое лично мнение, ти си гледаш детето все пак и най-добре знаеш кое е добре за него :)
*
julia_m, не го приемам като критика :) А иначе, Стефко като си изпие млякото за около 2 часа после 4 часа храна не търси. Освен това спи по цяла нощ, разбирай като заспи в 11 с млякото сутрин яде в 9, тъй че има време да му отпочине стомахчето. Но детето е злоядо и не искам да го тъпча насила с каквото и да е било, за момента дори нямаме изядено цяло бурканче пюре на ядене, рекорда от днес е 2/3 от 190гр. ;)

За слюноотделяне, не бих казала че е индикация за зъби или поне не е индикация, че скоро ще се появят. Елена почна да се лигави на 2 месеца и то обилно - зъби видяхме на 8. Стефан някъде от 4 месец, едва сега на 9 му избиха 2 зъба.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Гери, ще прояде бе, къде ще ходи. Ама явно няма да е скоро. :lol:
Александра едно бурканче от 190 грама го хапваше на две три хранения. :wink: Сега не яде повече. Ама е здрава, нищо и няма.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
от както въведох глутен преди 20-на дена мога да се похваля, че най-накрая Преслава почна да яде, има две хранения от по 190 грама вече дневно, отделно давам по някоя бисквитка или кора хляб, със закуската още не можем да се погодим, суче и яде бисквитка след това- демек мляко с бисквити със вътрешно смесване  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
  Здравейте майчета!
 Обръщам се с въпрос за месото към вас, мисля да го почваме скоро .Синът  ми е почти на 10 месеца, но се роди с много ниско тегло ,та затова още не съм давала. Смятам че вече е време ,тъй като от 10-тина дни вече сме с 2 заместени хранения ,като си изяжда по едно бурканче пюре или каша.
 Та към питането ми ,какво месо е добре да взема ,в смисъл от бурканче ,или да купя и да му сваря. По принцип почти всичко му правя аз ,така че не ми е проблем. В момента нямам възможност за домашно ,трябва да избирам между тези два варианта. Взела съм едни пилешки гърдички ,но нали не е сигурно с какъв произход е пилето.Пък и бурканчетата ,нещо не мога да харесам като комбинация.
 Моля за съвет ,дали е добре да храня бебето с магазинско пиле?!