0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
И аз сега като почнах да захранвам с месце давам всеки ден и мисля  после да разредя, ама докато се захранваме...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Вчера навършиха точно 8 месеца и им дадох пюре Тиква с пуешко на ХИП, лапаха юнаците. Ще ги захранвам по-малко, днес повече, утре още повече. :)
*
Мамчета, да ви питам давали ли сте коприва и от кога?
А пресен лук от кога започнахте да слагате в пюрето?
Намерих и аз домашно пилешко и телешко, сварих пасирах и замразих във формички за лед както съм чела тук, обаче сега се чудя как размразявате? Директно преди ядене в микрото или ден по-рано на стайна?
Благодаря ви много за споделения опит, безценни сте!

*
Здравей Мая

Аз затоплях замразените неща преди хранене на водна баня,тогава нямахме микровълнова още.
*
Re: Захранване и хранене на нашите дългоочак&
« Отговор #664 -: Март 11, 2009, 15:41:18 pm »
Ако се сетя вадя ден по рано или рано сутринта.
Ако забравя както се случва често, микрото върши работата. На вашата възраст обаче бях по вманиачена и всичо затоплях на водна баня.

Коприва още не е ял Тонино, пресен лук също. Вместо коприва дай спанак, броколи ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Мая, аз вадих сутрин кубче и то беше готово до обяд.
Прибавях го към зеленчуците преди да пасирам.
Ползвала съм и микровълновата ако забравя :)
Лук съм дала на 8 месеца.
Веднага след като махна от котлона вече сварените зеленчуци, добавям замразената порция месо вътре. След около 10 мин само разбърквам и е готово.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Дели, Перде, Надин, Марипоса, благодаря момичета!

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Момичета, дайте съвет моля! Захранили сме се с обед и следобедна закуска :P - към четири часа. Храним се четири пъти - сутрин към седем-осем и вечер към седем и половина - осем часа. Да вкарвам ли закуска и какво да е!? А за вечеря!? Като яде четири пъти не знам вечерята как ще стане, по-късно засега не може да чака, приспива й се :P, а пък закуската каква да е, като млякото определено й се хапва :P - АМ.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Момичета, дайте съвет моля! Захранили сме се с обед и следобедна закуска :P - към четири часа. Храним се четири пъти - сутрин към седем-осем и вечер към седем и половина - осем часа. Да вкарвам ли закуска и какво да е!? А за вечеря!? Като яде четири пъти не знам вечерята как ще стане, по-късно засега не може да чака, приспива й се :P, а пък закуската каква да е, като млякото определено й се хапва :P - АМ.

А на каква възраст точно е малката, че нямаш лентичка?


Не е нужно да задаваш един и същи въпрос в няколко теми, момичетата четат и ще ти отговорят :)
Според мен лично е много рано да й заместиш всички яденета...мляко кога ще пие?
Мисля, че за момента с две твърди хранения си е добре, по-нататък може да вкараш закуската.
Но все пак всичко опира до твоят избор и решения :)
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Благодаря, съжалявам, че се повтарям, ама аз всеки случай  :P Мисля си и аз, че е рано, ама да попитам все пак. Дъщеря ми е на седем месеца и двайсет дни, от началото на петия се захранваме. Опитах да сложа лентичка, но не ми излиза, работя с доста стара система на компютър и може да е от това, а може и да не съм успяла. Какво трябва да копирам, някой знае ли, че на мамаибебе ми излизат няколко, а не знам кое точно да копирам за тук :P Не е това темата за лентичките, но :wink:
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Аз ти виждам лентичката - на 7 месеца и 22 дена е малката :)
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Ох, голям майтап съм с тоя компютър, благодаря за съдействието :P :P :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Чапла аз  закуска не давам ,на 16 месеца сме ,та както ти е казала Роза зависи много от детето.Има такива деца като моето ,на които им стига само млякото  ,други огладняват след Час ,два ,води се по твоето дете ,ама на поЧти 8 месец е рано да се турмозиш със закуски  :)
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Реших да дам месо от бурканче защото няма откъде да намеря домашно. Но на пюретата на Хип пише, че съдържат сол. Тя не се ли въвеждаше по-късно? Малко се притесних.
Колко време варите яйцата? Давате ли купени или само домашни? Че няма откъде да намеря и домашни яйца. Е, има на пазара, но май е по-добре купени, че са проверени поне.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
за яйцето- 15 минути
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Ами засега май й стига яденето, няма да въвеждам закуска. Това за солта наистина е важно. Аз захраних с домашно пиле, а сега ми донесоха и заек домашен, но ако се наложи да давам месо от бурканче... Знам ли, явно ще даваме и такива. Май само на Гербер нямат сол, но не съм ги проверявала, така чух. Но пък те също са скъпички...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
На Гербер и Сънвал месните пюрета нямат сол. Но Габи категорично ми отказа пилето на Гербер, друго още не съм пробвала от готовите.

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Момичета, давате ли замразени зеленчуци? Иска ми се това да давам, а по-малко пюрета, че не ми харесват нещо. Днес намерих тиквички български, натопих ги във вода да им излязат евентуално нитратите и смятам да й дам от тях. Купих и броколи...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор