0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте майчета!
Като се отказват децата от нощното хранене трябва ли да прехвърля количеството към останлите храненета?

Теодор яде на 4 часа по 120 мл, това са 6 храненета(2 пъти кърма, 4 АМ). Последните нощи не се буди за храненето в 2 часа. Няколко нощи се буди към 3.30 и след това си сгъстява малко храненето през деня и пак стават 6, но от вчера се буди към 5 - 5.30 и не успява да направи 6 храненета. За месец е наддал 1200 гр от изписването.
Трябва ли да вдигна количеството на останалите храненета или той ще си ги сгъстява ако е гладен.

Благодаря ви!
Мидж, няма нужда да вдигаш количеството, ако това му е достатъчно. В смисъл като свърши не е нервен и не плаче. Нормално е да измества нощното. Даже и да го няма по-нататък.
Пък и 1200 гр за месец си е ок, че даже и отгоре :wink:
*
Благодаря, Марито  :bighug:

Знам, че е малко отгоре 1200, затова питам. Иначе според педиатърката ни трябва да вдигна количеството т.е. да разпределя количеството от нощното на останалите храненета, но не ми се ще да го тъпча ако е излишно.
Нашта ни караше да намалявам количеството, въпреки че ядеше през 4 часа от 2-месечна :lol:
*
Здравейте мили майчета  :)!
Има нещо, което не ми е ясно и искам да попитам просто нямам време да изчета всичко. Та въпросът ми е как става самото заместване на млечно хранене? Значи при нас положението е следното: Андрея е 7 месеца и (1 ден  :)) кърмим се още, започнахме захранване с плодово пюре на 5 месеца и 6 дена. Точно 1 месец след това започнахме да опитваме и зеленчукови пюрета но все още не съм заместила изцяло хранене. Досега само опитвахме различни заленчуци но вчера за пръв път изяде едно цяло бурканче обаче от малките на Хип но ми се стори неспокойна и я накърмих. Имам чувството че само пюрето не й стига. Факта, че не отказва кърмата нали означава, че още е гладна? Всъщност колко трябва да изяжда 7 месечно бебе на едно хранене? Малко объркано стана дано сте ме разбрали   :P. Моля за помощ  :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
При нас май ще се окаже, че бебетата сами ще си махнат едното нощно хранене. Вече три нощи подред правят пауза от по 5,5 - 6 часа. Снощи Ели се размърка по-рано и реших да я пробвам с малко вода. Пийна и заспа милата :) След това Мишо се събуди пръв след като ръмжа близо час :) Сега все пак ще се опитам да им увеличавам по малко дозите та да не се окаже, че не наддават добре. На консултация сме чак на 17.09.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Захранване и хранене на нашите дългоочак&
« Отговор #746 -: Август 24, 2009, 09:24:34 am »
Здравейте мили майчета  :)!
Има нещо, което не ми е ясно и искам да попитам просто нямам време да изчета всичко. Та въпросът ми е как става самото заместване на млечно хранене? Значи при нас положението е следното: Андрея е 7 месеца и (1 ден  :)) кърмим се още, започнахме захранване с плодово пюре на 5 месеца и 6 дена. Точно 1 месец след това започнахме да опитваме и зеленчукови пюрета но все още не съм заместила изцяло хранене. Досега само опитвахме различни заленчуци но вчера за пръв път изяде едно цяло бурканче обаче от малките на Хип но ми се стори неспокойна и я накърмих. Имам чувството че само пюрето не й стига. Факта, че не отказва кърмата нали означава, че още е гладна? Всъщност колко трябва да изяжда 7 месечно бебе на едно хранене? Малко объркано стана дано сте ме разбрали   :P. Моля за помощ  :)
Заместването става, като постепенно увеличаваш дозата на пюрето и намаляваш дозата на млякото, като накрая когато бебка изяжда само пюрето/количество за цяло хранене-около 180-190гр./ даваш малко вода да си промие устата :)
Иначе нащо Кате на 7месеца хапваше по 6 мерителни АМ, т.е около 190мл. мляко. Ако изяжда едно бурканче Хип-малките, т.е. 125гр. значи  й трябва поне още 70мл. мляко/кърма.
« Последна редакция: Август 24, 2009, 09:26:17 am от julia_m »
Здравейте мили майчета  :)!
Има нещо, което не ми е ясно и искам да попитам просто нямам време да изчета всичко. Та въпросът ми е как става самото заместване на млечно хранене? Значи при нас положението е следното: Андрея е 7 месеца и (1 ден  :)) кърмим се още, започнахме захранване с плодово пюре на 5 месеца и 6 дена. Точно 1 месец след това започнахме да опитваме и зеленчукови пюрета но все още не съм заместила изцяло хранене. Досега само опитвахме различни заленчуци но вчера за пръв път изяде едно цяло бурканче обаче от малките на Хип но ми се стори неспокойна и я накърмих. Имам чувството че само пюрето не й стига. Факта, че не отказва кърмата нали означава, че още е гладна? Всъщност колко трябва да изяжда 7 месечно бебе на едно хранене? Малко объркано стана дано сте ме разбрали   :P. Моля за помощ  :)
Млечно хранене не се замества поне до навършване на една година. След като сте на кърма, това е най-чудесния вариант. Няма нужда да пресмяташ колко е изяла като сухо мляко в пюрето. Просто след храненето /30-40 мин след края/ може да предлагаш гърда, а тя сама да определя какво количество ще изсуче. Преди първата година въвеждането на нови храни е само с цел запознаване с вкусовете им, спокойно може преобладаващата храна да е млякото.
*
Много благодаря  :D.... ние точно така и правим
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Здравейте мили майчета  :)!
Има нещо, което не ми е ясно и искам да попитам просто нямам време да изчета всичко. Та въпросът ми е как става самото заместване на млечно хранене? Значи при нас положението е следното: Андрея е 7 месеца и (1 ден  :)) кърмим се още, започнахме захранване с плодово пюре на 5 месеца и 6 дена. Точно 1 месец след това започнахме да опитваме и зеленчукови пюрета но все още не съм заместила изцяло хранене. Досега само опитвахме различни заленчуци но вчера за пръв път изяде едно цяло бурканче обаче от малките на Хип но ми се стори неспокойна и я накърмих. Имам чувството че само пюрето не й стига. Факта, че не отказва кърмата нали означава, че още е гладна? Всъщност колко трябва да изяжда 7 месечно бебе на едно хранене? Малко объркано стана дано сте ме разбрали   :P. Моля за помощ  :)
Млечно хранене не се замества поне до навършване на една година. След като сте на кърма, това е най-чудесния вариант. Няма нужда да пресмяташ колко е изяла като сухо мляко в пюрето. Просто след храненето /30-40 мин след края/ може да предлагаш гърда, а тя сама да определя какво количество ще изсуче. Преди първата година въвеждането на нови храни е само с цел запознаване с вкусовете им, спокойно може преобладаващата храна да е млякото.

Явно четем различни материали по въпроса със захранването, защото всичко що съм изчела като схема има поне едно изцяло заместено кърмене или хранене с АМ преди годинката. Друг е въпроса колко бързо/бавно да става това. Мисля, че всяка майка усеща детето си кога е готово за заместването.
« Последна редакция: Август 28, 2009, 13:25:30 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Дани когато бебчето е на кърма захранването е по друга схема.Първо се предлага пюрето или каквото ще е там и после се додава кърма
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Съгласна съм, че захранването може да става малко по-различно, но ако бебчето си изяжда едно цяло пюре /зеленчуково или месно/ от 190гр. пак ли се дава кърма? И още, приема на едно цяло пюре не е ли заместено млечно хранене?
Аз като приготвям на Ели зеленчуковото пюре прибавям АМ, но за мен това не е млечно хранене.
« Последна редакция: Август 28, 2009, 14:28:32 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Ние сме с две изместени млечни хранения от 1 месец, количествата са около 200мл (захранваме се от 6 навършени). Първото хранене успях да го изместя за около месец. Второто малко по трудно, но нещата се подредиха така, че между двете хранения има едно кърмене. Аз лично съм против това да и давам пюре и после да и предлагам гърда. Доста е лакома и изсуква всичко и в общия случай преяжда и повръща. За това предпочитам да я кърмя 2-3 часа след обяда. От друга страна вече нямам толкова кърма, че да я кърмя постоянно 8,5 кг е :-) и не ми се ще да и давам АМ.


*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Съгласна съм, че захранването може да става малко по-различно, но ако бебчето си изяжда едно цяло пюре /зеленчуково или месно/ от 190гр. пак ли се дава кърма? И още, приема на едно цяло пюре не е ли заместено млечно хранене?
Аз като приготвям на Ели зеленчуковото пюре прибавям АМ, но за мен това не е млечно хранене.

Аз не съм давала кърма след такова количество пюре. Да, заместено е според мен,
щом детето се наяжда с цялото пюре.

*
Всичко опира до режима на самото дете,няма догми.Както Тончева казва не всички носят еднакви размери шапки-един харесва попара друг не и така.Тея яде сутрин в 9 мляко с бисквити или каша,на обед супа ,пюре и после малко АМ за приспивка,в 5 часа десерт от кухнята или плодово пюре и в 21 часа 210 АМ.Малко са и храненията но на нея така и харесва
Явно четем различни материали по въпроса със захранването, защото всичко що съм изчела като схема има поне едно изцяло заместено кърмене или хранене с АМ преди годинката. Друг е въпроса колко бързо/бавно да става това. Мисля, че всяка майка усеща детето си кога е готово за заместването.
Аз чета литература на Ла Лече Лига и други специализирани кърмачески организации и сайтове.
Под млечно хранене се разбира не само хранене с мляко. Щом в пюрето има сухо мляко, то си е млечно. Ако няма, но се кърми след храненето - пак е млечно хранене.
« Последна редакция: Август 29, 2009, 01:01:48 am от микки »
*

    N.Ownewly

мами и от мен. Приемете ме във вашата общност.
Ние също сме с такава алергия. Днес правихме тест, за жалост положителен. Много сме малки още, нямаме и два месеца. Вие кога и как започнахте да захранвате децата си? Знам,че е рано още, но трябва да съм подготвена.
*
Здравейте момичета , може ли да ми дадете схема за захранване и от кой месец се започва !Много съм объркана детето ми е на 3 месеца и половина, и моята педиатърка каза ако имам проблами с акането да давам по малко пюре от круша една лъжичка и сега незнам какво да правя защото той е акал днес много малко и твърдичкО като пластелин :?Дали да давам и от кой месец да започна същинското захранване и с какво .Благодаря предварително за отговорите ,чела съм много и навсякъде е различно  пише за това захранване :?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Здравей, isev!
Едно ранно захранване още повече ще обърка незрялото стомахче и по-скоро може да задълбочи проблема, отколкото да го разреши.
Най-добрият ориенти кога да започне захранването е самото бебе. Ето признаците, по които може да се ориентираш. Не е необходимо да са изпълнени всичките, но повечето.
•Може да си държи главата изправена
•Седи добре и стабилно (с чужда помощ)
•Прави дъвкателни движения с уста
•Рожденото тегло се е удвоило
•Показва засилен интерес към храната на възрастните (опитва се да си вземе)
•Може да затвори устни около лъжичката
•Губи рефлекса за избутване на храна с език (който досега го е предпазвал от ненавременно попадане на храна, като я е изплювало)
•След кърмене (на поискване) изглежда все още гладно
•Растат зъби

Вие с какво се храните в момента? Ако е на АМ, възможно ли е да смениш марката? Ако е на кърма - може ти да ядеш разхлабващи храни.