0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Давам основно замразени.
Броколи, карфиол, моркови, на Бондюел.
Тиквички и чушки от пазара.
И аз като Надин.
Освен тези, които е казала, давам и спанак, царевица, грах и зелен боб от замразените на Бондюел.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Ами царевицата как я белите!?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
купени замразени давам, ако няма по-добри пресни или ако не съм си замразила сама.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

само ги варите и ги пасирате ли (грахът и царевицата) а пък аз си играя да ги беля тъй като така бях разбрала и не знам защо така съм останала с такова впечатление  :ask:
а леща давате ли ???   osi_10
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
И аз така съм чула, че трябва да се бели царевицата, ама щом казвате, че децата я приемат добре и небелена... Ще пробвам.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Царевицата лесно се бели след сваряването, а граха го беля преди да го сложа да го варя.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Благодаря, по-добре е белена все пак :wink:
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
а леща давате ли ???   osi_10

Даваме. Вземи от червената, тя се разварява по хубаво и направо пасираш.
благодаря ти   Nadyn !

Царевицата лесно се бели след сваряването, а граха го беля преди да го сложа да го варя.


по лесно ли се бели грахът суров ? аз взимам замразен и го беля след като го сваря но суров не съм пробвала  :?
*
Аз не ги беля, ядат да се късат  :lol:
....
И аз за този на Бондюел говоря, не за суров.
Преди да го сваря го беля - набързо го слагам във вода, и махам люспите.
Но може и след варенето, няма кой знае какво значение, ако ще се махат.

ПС: Понеже аз не го пасирам, затова махам люспите да не ми се пречкат и те, че малко трудно е да режа или мачкам с тях   :lol:
« Последна редакция: Април 02, 2009, 18:07:20 pm от Black_rose »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
грах никога не съм белила, а просто го пасирах. не сме имали проблеми.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Аз още не съм дала глутен, не знам дали да чакам десетия месец или като навърши девет, какво ще ме посъветвате? Досега не сме имали проблем с някоя храна, но естествено никога не може да е съвсем сигурно, докато не почне да яде повече неща.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
На нас ни предстои захранване скоро - след 2-3 седмици, а аз още се мотая и нямам концепция :lol:
Да ви питам някои неща:
За приготвяне на домашни плодови и зеленчукови пюрета как се решавате, като няма откъде човек да купи органик продукти? Не е ли в такъв случай по-сигурно да се купят готови, видях поне на Хип, че имат био серия. Готовите имат ли стабилизатори, подсладители и други простотии, за какво да внимавам, като купувам?
Нашият Бонбон заради рефлукса нали пийна доста фризовом (впрочем без ефект :lol:), в който има рожкови, дето не го и знам какво е, счита ли се за захранен с това чудо и какво е то всъщност?
Стомахчето му е доста редовно, но изпражненията са много течни - от кои храни да бягам, за да избегна допълнително разхлабване?
Къде е въпросната схема на д-р Бърди за захранване, не я виждам като отделна тема?

Мерси :D
« Последна редакция: Април 03, 2009, 12:20:22 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*
Ето подходът на Бърди

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6307.msg183093#msg183093

Ето още нещо, полезно
Ето схема на захранване според Швейцарската Педиатрична Организация, съставена по препоръките на СЗО.

Схема за захранване - PDF


Схема за захранване - PNG


Преводът на схемата е съгласуван с и одобрен от д-р Бърди :lol:
« Последна редакция: Април 03, 2009, 15:35:55 pm от коки »
*
Фреши, ето ти схемата:
Коки ме е изпреварила. :D

Аз лично не бих давала готови пюрета като начало. Особено плодови. При термичната обработка не остават витамини и съответно ги добавят изкуствено, а това не ми харесва.
Зеленчуците също предпочитам да са замразени пред бурканчета.
Попътен вятър в това начинание. :D
На ЛС ще ти пратя още една много полезна схема. :wink:




"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Момичета, дайте идея. Дъщеря ми от няколко дена плаче като свърши обедната манджа и следобед също. Освен това сутрин и вечер пие по около 250 АМ. Още не съм давала глутен, нито сирене, а нашата педиатърка ме посъветва да махна сутрешното мляко и да й давам попара със сирене!!! Не искам да й дава все още попари, искаше ми се към десетия месец, дайте съвет какво да направя моля! Дали да не дам каша към 10 часа...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Не махай млякото, увелични количеството на храната в храненията. В 10 може да дадеш плод. Не бързай с попари. Рано е.
При хранене обикновено е нужно да остане лъжичка или две, от колкото детето да е изяло всичко до капка и да плаче.