0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

chapla, а какво количество е манджата?

Грах, царевица, както и лещата - минавах през цедка.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
chapla, не мисля, че е разумно да се дава попара преди да си въвела глутена. Нито пък да се маха сутрешното мляко. Увеличи малко количеството храна или дай на детето малко мляко. Да му е нещо като десерт. Аз след хранене давам да суче.
Попара мисля да дам месец след като съм въвела глутена. 

Искам да въведа лещата. Купих от червената. Дайте акъл с какво да я въведа и какво количество? С две думи как да сготвя лещата.
« Последна редакция: Април 09, 2009, 16:34:10 pm от Abloy »

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
chapla, а какво количество е манджата?

Грах, царевица, както и лещата - минавах през цедка.
[/quote
За коя манджа колко е количеството? И Бърди ме посъветва да слагам малко оризово брашно в млякото сутрин и засега става работата. И аз не искам да давам още каши, ама тия педиатри си карат по старите схеми. А пък и детето си иска да си суче млякото. И искам да питам, по колко жълтък давате когато е за пръв път?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
chapla, wassilena имаше в предвид какво количество храна даваш на обяд и след обяд. Те това е манджата  :lol:.

Аз дадох направо 1/4. И до момента го слагам в манджата.

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
ААА :D Ами около 200 гр си хапва детето. А жълтъка и аз го дадох около 1/4 сега, ще видим, надявам да няма странични ефекти.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Искам да въведа лещата. Купих от червената. Дайте акъл с какво да я въведа и какво количество? С две думи как да сготвя лещата.

Аблой, аз я варях около 15-20 минути, добаявам лук, чушка, домат, копър.
Слагала съм и картоф за да е по-гъсто, но като въведох глутена слагах сухар.
Може да почнеш с 5-10 лъжички, аз лично така почнах. Следващият път дадох 100гр. и т.н.
*
Дадох лещата.
Червена чушка + пиле + лук + 1ч.л. леща + мляко + Елда + зехтин
Ей такава манджа направих. Тя пък взе, че стана вкусна и се прие много добре.

*

    cvety_bg1

Мами искам да Ви споделя следното: Първото ми дете го захраних със сок третия месец /морков и ябълка/, после плодово пюре между храненията и към 5 месец зеленчуковото,а 6-7 м месно като жълтъка е от 7-я.... osi_14 Това е по схема на педиатърът, но 5 години по-късно - второто ми дете е със съвсем друг режим: първо се захрани със зеленчук.пюре от 4-5 месец, към 6м плодово пюре и сок, а 8м месо, но жълтъка беше след годинка т. е. според педиатърът непрекъснато изникват нови и нови изследвания и не бива да се разчита на стари книги или да си топиш бибата на бебока в мед като е на месец-два за да заспи по-лесно /и други разни бабини/  8O
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Нямам възможност да чета много назад и ви моля, момичета, да дадете мнение. Вече сме почти на година, а сутрин и вечер пием мляко около 260 мл, а за обед и следобед яде друго. Опитах да не давам мляко, но се буди рано и си го иска, а като й дам попара към 10 и половина - събужда се тогава от първия сън за деня, после не иска да яде обед... Вечеря трябва ли, но пак не ми е ясно кога - ляга рано, към осем- осем и половина и млякото си иска... А и е осем килограма, не е дебеличка...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
И ние сме така, спокойно. Дори допреди седмица и в 10 си търсеха млякото, сега само бисквити искат тогава и след това заспиват. Ако даваш към 10 нещо за ядене, измести малко по-късно обяда.
*
Чапла, при нас ситуацията е същата. На 1 г. и 4 м. сутрин и вечер пие между 220 и 500 мл. мляко. Понякога иска и хляб или бисквити с него, но нищо различно. Наддава добре (все още сме 8 600) и вече не задълбавам. Все някога ще иска и вечеря. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Благодаря ви, момичета! Не съм притеснена, но все пак си поставям разни въпросителни, а и педиатърът ме натиска да давам попари и манджи разни, ама като не искаме:) Така ще е явно :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
chapla, моят син е вече на 3 години и още пие мляко сутрин след събуждане и вечер преди заспиване :) докато иска - давай и се радвай, че иска. млякото е нужно на малките деца и не пречи на вечерята, нито на закуската.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

В подкрепа на казаното от jam: Мия закусваше само с мляко до 2,2 год. Тогава прояде попара и постепенно спря да пие мляко сутрин. И сега се случва обаче от време на време да пожелае да си пийне мляко.
<br />[link=http:
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Абе и аз се радвам, че иска млякото, ама нали пък не яде друга закуска и вечеря и затова. Но като поиска, ще дам, засега ще е така :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Чапла, четеш ли си ЛС?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Мами, да ви потам, че ми стана любопитно. след годинката, че и втората, както споменаха някои, децата продължават да си пият АМ или то е заменено с кисело? За кърмата е ясно, но до кога може да се пие АМ?
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
И ние не харесваме попара -купувам сиренето от специализиран магазин за био продукти,масълце президент.но забелязвам че сутрин просто не ни се яде докато следобед може да изядем света .днес ми е изяла привечер 1 банан и половина цял без да го пасирам без нищо.
Мами, да ви потам, че ми стана любопитно. след годинката, че и втората, както споменаха някои, децата продължават да си пият АМ или то е заменено с кисело? За кърмата е ясно, но до кога може да се пие АМ?
Аз давах АМ докато пиеше мляко -до 2,6год. После сама спря да закусва с мляко и вече когато й се пиеше й давах прясно мляко.
<br />[link=http:
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Дъщеря ми още няма зъбки, а след две седмици става на година :P Искам да попитам някоя мама с подобен факт как се е оправяла с храненето - много трудно мога да предложа непасирана храна, почти не се приема.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор