0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дадох го вече жълтъка  в пюре от картоф и тиква .Всичко си изяде.Искам сега да питам за плодовете, бананче кога мога да дам.До сега съм дала ябълка , круша и слива
*
Може да дадеш банан и аз горе долу в този ред захраних с плодове.


*
Branka, малко избързваш според мен, но твоя работа. И за банан ви е раничко - хистамин.
Бранка - можеш да даваш банан. Аз има една книжка която си беше като притърка към списание Моете бебе. Тя е за захранването и в нея има таблица, как се въвеждат плодовете по месеци. Между 4-6 мсец се може да се дава ябълка, круша, банан, сливи и манго.
8-9 месец праскова, грозде, диня и пъпеш. И другите месеци няма да ги пиша. Дано това инфо ти е полезно.
*
дани, в много книжки банана се дава след първите храни все още, но съдържа хистамин, както е писала и mimi26, така че е по-добре да се изчака 7-8 мес.

Бранка, ти решаваш дали да започнете с каша или пюрета ама явно сте започнаи с пюретата вече. Сега целта е да замениш обедното мляко с пюре. Даваш пюрето, изяде колкото изяде детето и при нужда дохранваш с АМ. Ако кърмиш, може и в обратен ред - първо кърма, после пюре с цел кърмене до по-късна възраст. След около месец вече, когато е заместено обедното хранене започни да заменяш и следобедното като добавяш оризова каша към плодовете, които вече си въвела. Иначе списъка с храни е достатъчно богат за вашата възраст. Имате вече доста богато меню. Освен в чист вид можеш да даваш и комбинации - напр. картоф+ морков(или тиква, тиквичка, пащърнак).


*
А какво ще кажете за авокадото?
*
А какво ще кажете за авокадото?
Ти ли ще го приготвяш?Или има пюрета с авокадо?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Бърди ми каза за Стефания след годината
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
 :oops: аз вече дадох.Смачкано с вилица ,смесено с банан или круша. Ще се въздържа да давам засега. Ами то какво остана от плодовете -ядем ябълка ,круша, слива,банан, правя смеси с тиква или морков. Освен да почваме мъхестите,какво мислите ?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
манго, моя любим плод  :D
ананас също може /водят се южен, не цитрусов плод/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Мини,незнаех за ананаса.Вече и аз ще давам :)Иначе има и готови със боровинки и шипки.

*
хм това за банана не го знаех  :oops: , но пък аз го дадох в средата на 8-я месец. Захраних след 6-я.  :wink:
А ананас давам от скоро, не и хареса да го дъвчи на парчета, но пасиран с друг плод и няколко лъжици каша за сгъстяване се омита.

И аз да питам понеже се чудя какви пресни плодове още мога да давам вече.
Цитрусови плодове откога?
Авокадо ще пробвам, манго определено не и хареса, пробвала съм 3-4 пъти с готово на семпер.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
аз дадох вече мандарини  :D миналата седмица
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
И аз обожавам манго,ще пробвам и бебчо . А я да питам и за гроздето. :)
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
аз дадох вече мандарини  :D миналата седмица

И аз дадох, но следобяд. Уж само да пробвам, че тя е скарана с плодовете, и взе че и хареса. Вечерта обаче се събуди с рев и предположих че е от мандарината. Сега мисля да пробвам пак но предиобяд, че да следя за реакции.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
И ние започнахме вече с пасирана ябълка. Първият ден не бях пасирала много добре и интересът беше умерен от страна на Ели, а Мишо направо се стръскваше и почти нищо не хапна.  :D На следващия ден прибавих и малко АМ и двамата хапнаха по около 5 ч.л. Хареса им. Ели е много добра с лъжичката. Личи си, че от доста време си яде млякото така.  :D И брат и се справя, но доста избутва с език засега. Вчера им дадох по 1/4 ябълка и днес вече ще са на по половин. След това ще пробвам и круша.

*
Аз пък дадох сок от морков и след това от ябълка-отказа категорично.Явно ще си останем на водичка :)

*
 Кога дадохте сирене на детето си и какво?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Кога дадохте сирене на детето си и какво?

Дадох на 11 месеца, Маджаров обезсолено.
*
момичета по колко пюре трябва да изяжда 6 месечно бебе на обед зеленчуково  и колко мляко след това?А следобедните хранения, как давате плодовото пюре между храненията или след хранене и по колко?