0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мими - съвсем се обърках вече с тоя глутен. Значи аз вече съм го дала, явно има много и различни информации. А жълтъка и го давам чисто без да го добавям в пюре или каквото и да е друго. Но сега и него ми отказва. Днес пидиатърката ми каза, че трябвало да я оставям малко да стои гладна и като види че няма да я кърмя щяла да поиска пюре. Много ме съмнява, но ще видим какво ще правим. В чудо съм се видяла вече.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Дай жълтъка в пюре. Не, че ако не яде две седмици жълтък ще е голяма загуба.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
8O и какво, ти мислиш да си оставиш детето гладно ли
повярвай ми, нищо възпитателно няма в този метод
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Виктория, Стилияна яде сухи храни когато я мъчат зъби. После пак си минава на манджите :lol:
*
Дани, Нина ти е казала - жълтъка в пюре. Чудно ми е как от 1/4 разбра, че обича жълтък. Не вярвам на толкова малко дете да даваш по цял жълтък.
Има периоди на отказване от пюрета - при нас когато никнат зъби, болни са и т.н. Като не иска да яде, давай си мляко, хич не го тормози с глад детето - най-много да се разболее или насила да я отбиеш. Обаче винаги предлагай, гледай да са храни, които харесва. Опитай с каша ориз и рожкови, вършеше чудеса при нас, в каквото сложа се изяждаше. А на педиатърката си кажи, да си скрие някъде дипломата. Аман от "умни" съвети...
Дани, просто направи по-голям интервал между храненията, най-вероятно това е имала в предвид "да я оставиш гладна". Не я тъпчи на често. Какъв е режима на детето?
*
Аз да се похваля, че днес ядохме супа от картофи, морков, лук и месо смляна на блендера с повече "чорба" както казва моя мъж. Омете се и то голямо количество 300-350мл. Май трябва по течни да и ги правя когато има картоф.

Имам питане и относно режима, от известно време давам лека закуска взависимост от това в колко е сукала последно. Банан, бисквитки, кисело мляко с или без бисквитки, но разделно. Всъщност откакто и купих бисквитки с глутен на плазмон се яде това чудо. Бях и взела една кутия безглутенови за биберон и нещо не се приемаше. Обядва разни манджи по често с месо защото нещо много бързо огладнява когато е постно. И към 18-18.30 яде пасирани пресни плодове с няколко лъжици каша или готови с не сезонни плодове с каша. Къпем я към 20.30-21.00 суче и заспива.

Рано ли е още да давам супа за вечеря и до кога се дават тези каши?

 п.п. Имах идея да и давам каша сутрин за закуска и да редувам с другите неща които давам и за вечеря - супа. Нещо не ми се вижда лентичката на 1г и 1м.
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 14:58:35 pm от Малина »


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Сутрин сме на 120 ам, сирене кибритена кут. и 2 сухара, демек това е попарата или биисквити, после е 200 манджа, 5 пъти месна в седмицата, 1 път посно с яйце 1 път риба, следобеда 200 пловоде и каша, 200 супа с сухар и сирене/кашкавал, и после на приспиване 150 ам. Между храненията давам понякога бисквитка, солетка или ако е запекана синя слива плод.

Така се чустваме добре и смятам че този режим е добър, изяжда си взичко.Ще предложа кус-кус отново, да видим дали ще го хареса сега, може и някоя запекана филия с кашкавал да предложа за следобедите, но това по нататък.

Не пасирам, а раздробявам храната. Когато е по-гъста не добавям сухар, когато е по-течна добавям.
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 17:08:00 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Евро, а отколко месеца спря да пасираш и почна с раздробяването?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Ми не съм отбелязала, но стана много плавно, да речем от към 10-11 месец, не бързам с нищо аз.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
При нас жълтъка в пюре тотално се отказваше. От няколко дена обаче се пробвам да й го давам с ръка, а като види, че искам нещо да и дам в устата /или че аз го ям/ явно решава, че е много хубаво и става за ядене :D Е, така го яде маймуната ниедна!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Здравейте момичета нуждая се от вашия съвет защото незнам как да постъпя.Имам близначета на 16дни в болницата ги захраниха с пренан прибрахме се у дома същия ден обиколихме всички магазини къде що има детски храни и не можахме да намерим пренан и докторката като дойде препоръча да вземем фризолак прематюър и така една седмица и днес тя дойде да прегледа децата и каза по едричкото ми близначе да мине на фризолак 1 а малкото да остане още една две седмици на старото.На който и да кажа че ги храня с фризолак всички ми казват че било най евтиното и скапано мляко било пълен боклук как съм можела да ги храня с това.Единственото което знам е че не е хубаво да се сменят адаптираните млека често.  Искам да избера най хубавото за децата ми и да им го купувам занапред .Моля ви посъветвайте ме какво да предприема дали да сменям млякото или  да оставаме на това ?Благодаря ви!
*
Хубави млека са аптамил, лактана био! :wink:
*
Аз съм много доволн от Хумана. И Бърди го препоръчва.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Момичета бях решила, че сме изключение с това нощно кърмене,но вие ме успокоихте.Преди време писах, че смятам да взимам АМ за вечерта, но засега останахме на кърма.Буди се само веднъж да яде.Лошото е, че има много неспокоен сън и става n- брой пъти през нощта да се гушка, с което разваля и нашия, и неговия сън вече.Сутрин яде в 5:30 и после става към 10:00-10:30-11:00. Тогава закусва и т.н. всичко се измества,и това така от 2 седмици.Обядваме към 15:00-16:00 ч.Не знам какво да правя, да чакам да мине периода?Не е нормално.
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 00:42:06 am от _Elfita_ »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Elfita, какво закусва? Вечер в коко заспива?
По принцип имат такива периоди от по няколко седмици, 2-3, в които си оформят нови режими, после нещата се регулират. Кристина поне беше така.   
mini – няма да я оставя гладна, защото няма да спре да реве. По принцип не съм много доволна от нея, но такъв зор беше да намеря изобщо, така че…

 Мари, точно това имаше предвид  педиатърката да изчакам 4 часа от последното хранене и да не и давам да суче през това време. След което да предложа храна.

mimi26 – обича жълтък защото си отваря устата за още. Но вчера например ядох царевица от консерва и тя искаше да опита и като и хареса нямаше спиране. Намачках и й дадох. От жълтъка и давам 1/4 през ден.

nunu – и ние сме като вас. Като види че ям нещо иска да опита, но ако се правя че ям от нейните храни като че ли се усеща и не иска. Много рядко успявам да я излъжа.

Иначе наистина я мъчат зъбите, но проблема е че не изяжда количества както вашите бебета. 2-3 лъжици не го броя за хранене. Явно при нас ще стане бавно този процес.
Малина, според мен можеш да включиш лека вечеря вече. Постна супичка примерно.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Мари, точно това имаше предвид  педиатърката да изчакам 4 часа от последното хранене и да не и давам да суче през това време. След което да предложа храна.


Да, в този смисъл идеята е добра. Малко се увеличават интервалите и не се бута мляко или гърда на всеки половин час.
Още нещо ще споделя, дано да е от полза. Кристина сама си изграждаше режим, като повечето деца и винаги е имала по-малко хранения на брой от връстниците си. Когато нейни връстници са имали 6 хранения примерно, Кристина е имала 4 или най-много 5, но рядко. С по-големи интервали, но си хапваше по-обилно. Преди да установя, че на детето това е най-добрият режим и аз предлагах по-често храна, но не се приемаше. И имаше леко напрежение у мен и почуда.
Бърди и по отношение на кърменето и храненето също съветва при отказ да се увеличават по мъничко интервалите.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ами чувала съм и такива версии, даже бях споделяла за майка, която оставила един ден децата си гладни, че не искали кухненското ядене и на другия ден почнали да го ядат, щото видели зора
моите две деца са две крайности- едната й се моля и кандардисвам, другата се чудя как да я огранича
забелязала съм, че Преслава /злоядата/ се заглежда в рекламите на Топ шоп или там както се води- стийм мопове, дъра бъра, тогава много лесно приема храна, защото е заета да гледа и се възползвам от момента  :) чела съм и за такива методи с разсейване от основното занимание, само и само да яде
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит