0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Това с количествата е относително. Много зависи от детето. Общо взето колкото му се яде, толкова му давай. 100-150 гр пюренце май си е ок. Ако се е нахранило, няма нужда от мляко. Много зависи от това в какъв етап от захранването сте.
Аз плодовите ги давах следобед вместо АМ. Водех се по схемата на Бърди в общи линии.
*
Моят син е много лаком по отношение на млякото и си мислех, че и с пюретата ще е така, но уви. Преди два дена реших да започна с пасиран картоф с малко АМ - не го хареса. Вчера и днес му дадох малко морков на "Хип" - също не беше особено въодушевен. Чудя се как да продължа нататък. Дали да изчакам няколко дена и да опитам с плод? Не искам да го насилвам. Досега е бил само на кърма и АМ, като и двете ги е приемал с охота.

Благодаря ви предварително!

*
Ами зависи докъде сте със захранването ако не изяжда още по бурканче от пюрето,правиш му мляко ,за да си дояде до 200 мл количество. Моят син пък си изяжда пюрето ,че понякога и още половин бурканче ,и пак чака млякото ,за да заспи.Уж беше спрял да го прави ,ама пак почна. Днес например изяде едно бурканче месно пюре ,след половин час само няколко лъжички плодово и си чакаше мляко.Направих му 100 мл и заспа.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Моят син е много лаком по отношение на млякото и си мислех, че и с пюретата ще е така, но уви. Преди два дена реших да започна с пасиран картоф с малко АМ - не го хареса. Вчера и днес му дадох малко морков на "Хип" - също не беше особено въодушевен. Чудя се как да продължа нататък. Дали да изчакам няколко дена и да опитам с плод? Не искам да го насилвам. Досега е бил само на кърма и АМ, като и двете ги е приемал с охота.

Благодаря ви предварително!

Аз бих пробвала с тиква или оризово брашно (млечна или безмлечна оризова каша), по-сладки са и обикновено се харесват. По мои наблюдения (в парка) децата захранени със зеленчук не са толкова капризни в последствие.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Моят син е много лаком по отношение на млякото и си мислех, че и с пюретата ще е така, но уви. Преди два дена реших да започна с пасиран картоф с малко АМ - не го хареса. Вчера и днес му дадох малко морков на "Хип" - също не беше особено въодушевен. Чудя се как да продължа нататък. Дали да изчакам няколко дена и да опитам с плод? Не искам да го насилвам. Досега е бил само на кърма и АМ, като и двете ги е приемал с охота.

Благодаря ви предварително!
Не е необходимо да има охота, а да се научи да приема, продължавай със зеленчуците, ще свикне. Един съвет не ги сменяй толкова бързо. Оризовата каша е добра идея, защото я има в почти всички комбинирани пюрета.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Нормално е да не се приеме така както млякото - нов вкус, нова консистенция, лъжица... Продължавай с каквото решиш, плод, зеленчук, каша, все едно, но действай по схема, 5-6 дни едно, след това нова храна и така, ще свикне :)
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 12:31:08 pm от StefiZ »
*
Деси, увеличи количеството на АМ в картофа и пробвай със сладък картоф. А за охотата - ами в началото от 1-2 лъжички няма как да разбереш дали има или няма. Все пак е непознато, затова се увеличава и постепенно, за да свикне с новото.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
За мое учудване Кристина картоф изобщо не искаше да яде, ама никак даже. Мислех си, че картофеното пюре е най-вкусното нещо от зеленчуковите и го предлагах в най-различни варианти - с АМ, без, мачкан, пасиран, с малко морков - но не!
А беше захранена с няколко плода преди това.
Слагах много морков и малко картоф. И по-късно започна да хапва повечко.
Но и до сега не обича много картофено пюре, виж за цели /парчета/ картофи - умира.
Не е задължително детето да заобича картофи. Може и да не му хареса.
Аз дадох банан след 6 месец, но не че много го я яла. Моето бебе не иска да яде. Вече станахме на 8 месеца, започнала съм захранването от 5 и половина и все още няма заместено хранене. Хапва по 2-3 лъжици с триста зора. Преди ядеше с охота жълтък, сега и това не иска. От скоро открих че като ям нещо и й давам уж да го опита, тя отваря уста и тогава бутам лъжицата. Дано това работи за по-дълго. Иначе се кърмим даже през нощта, което за мен вече е доста изтощително. :( Буди ме по няколко пъти и съня ми се разби, все съм уморена и искам да прекратим с кърменето през нощта. Но като чета тука, някой майки продълават и през 11 месец, не знам дали бих издържала. Какво ще ме посъветвате. Мисля да продължа да бъда настойчива с храненето.  osi_10
*
Ще издържиш и още как  :wink: Ние сме мъже за женене, а още правя мляко през нощта (вече не се кърмим) и е още по-гадно от гушкането и слагането на цицата. Така че кърми си, не е гаранция че като отбиеш ще спреш да ставаш през нощта.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Преслава в неделя ще стане на годинка, яде веднъж в седмицата с кеф, през останалото време е основно на кърма, снощи например ми се буди на всеки час да суче въпреки 240 мл АМ, които изпи в 22:30  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Моето дете се будеше за кърмене през нощта (само веднъж към 4ч някъде) до към година и половина. Спря да се буди, когато и въведох по-сериозна вечеря - супа с 1 сухар вътре.
До преди това вечер ядеше каша "Лека нощ", но явно не я е засищала достатъчно.

Въпрос към момичетата с по-големи дечица
Мишка сега е на година и 10мес. От няколко дни сутрин изпива по около 420мл. АМ и иска още. 8O Нормална ли е тая работа.
Вашите деца по колко мляко пият сутрин на тази възраст?
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 18:45:22 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
мисля, че това количество е сериозно за едно хранене
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
danni74, за всеки случай няма да те упрекна ако спреш да кърмиш.
Ако се чувстваш на края на силите си, прецени и направи най-доброто.
 
:)

кокиче, щом не сте го докарали до литър, нема страшно  :P

*
А ние сме почти на 13м и все още се кърмим по нощите :lol: до към 9м само веднъж в 4ч сутринта и после 8ч. След това стана една ... отказа да яде месни и зеленчукови пюрета, по цял ден се кърмихме и по цяла нощ. На 10м извади един зъб, 2 седмици по късно още два и се кротна прояде, но се кърмихме до към годинката по 100 пъти нощем. От две седмици след баня, като се нацока се буди след 5-6 часа понякога заспива след малко чай или с биба. Пробвам ако не стане давам да суче. Но определено се върнахме на едно или две нощни кърмения по рядко.

Моето усещане през последните месеци беше, че детето не е гладно, а просто така се успокоява от никнещите зъби, бяха и се събрали в един момент 5 накуп. С новата година се сдобихме и с нов зъб и малко се кротна. Пу-пу да не се хваля ще видим довечера.

 Питах и в другата тема, но и тук да попитам. Имам идея да я захраня с АМ. Ще ми се да я отбия след 3-4 месеца и сутрин и вечер да давам АМ. Спряла съм се на Хумана или ХИП, но никак не съм наясно за над 1г какво точно да избера. Извинете ме за невежеството, но относно АМ съм много зле. Педиатърката преди ми беше препоръчала Аптамил и НАН, но в другата тема писах защо не искам да пробвам с тях отново.
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 18:26:44 pm от Малина »


Мини,
и аз мисля, че е сериозно това количество. До скоро си изпиваше по 280-300 и толкова. А сега, като свърши млякото в шишето, започва истерично да вика "Отиииии! Оти макооооо!". В превод - още! още мляко! И аз приготвям още половин шише. След това надумкване с мляко, не и давам закуска, а направо обяд.

чудя се какво да я правя и как да я убедя, че няма нужда от още мляко.

Малина,
моята Михаела я кърмих до година и половина и после в продължение на 2 месеца я отбивах.

И аз мисля да мина на Хумана 3, защото сме на Лактана Био 3, но нещо взех да се разорявам с Лактаната.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Ммомичета,какво ще кажете за въвеждане на глутен през седмия месец?Смятам че няма да имаме проблем?И кои бисквити ми препоръчвате,че с тези на Плазмон пък аз се разорявам :D

*
Така че кърми си, не е гаранция че като отбиеш ще спреш да ставаш през нощта.

Мда, аз не кърмя от година и половина, а още ставам нощем кат чуя командата "Паи мяко!"  Пробвах с питателна вечеря, ама тя принципно моята щерка не яде. Пробвах и да не и давам нощем, но тя повече не заспива - ми то гладно спи ли се. Чат пат я разсейвам и отбивам молбите й, но когато е гладна нищо не помага освен едно шишенце мляко.

Кокиче, Алекс не пие мляко сутрин от доста време. Ако пие и мляко, ми то отиде й закуската. Само вечер преди лягане пие.

Парси, според мен е рано на 7 месеца за глутен.
*
кокиче, в колко часа го пие Миша това мляко?
Значи трябва да приема че ще се буди нощем още дълго време за мляко. А какво да правя като не иска да яде, да я насилвам не върви, макар че такива нерви ми образува че няколко пъти и набутах насила лъжиците. Може ли на 8 месеца да не иска да яде. Преди поне жълтък ядеше, сега и това не иска. Чат пат яде от бисквитите на хип и плазмон.

Парси, Мими26 аз дадох глутенови бисквити на навършени 7 месец. Имам една книжка за хранене на бебето и от там се информирам.