0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 106
« Отговор #240 -: Август 22, 2021, 22:21:47 pm »
Тери, не давай АМ, кърми си детето, имаш достатъчно кърма за него със сигурност, това с 10- е минути са невероятни глупсоти. Дръж го по колкото иска, така си стимулира гърдите за колкото мляко му трябва. Отначало това може да е е по 1 -1.5 часа, след час искат пак.Борис първите 3 нощи седя по 8 часа, без да преувеличавам, но се оказа нормално.Отначало и аз не знаех как да стискам, че да излиза нещо, не се притеснявай. Препрочитай си някаква неща от Хедра, всичко ще е наред. Това с реването също е нормално, аз първите две седмици се скъхах да рева без причина, а нещо да станаше беше голяма драма...хормони, ще мине. Ти си неговото безопасно място и познава само теб, нормално е да иска да седи върху теб и така да се успокоява.   Наслаждавай се и вярвай в тялото си и детето си. Всичко ще си дойде на мястото съвсем скоро 💙
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #241 -: Август 22, 2021, 23:10:37 pm »
Тери, той е малък човек, който познава само теб и ти си му целият свят и връзка с останалите. Нека да лежи отгоре ти и да суче колкото иска и когато иска. Ако пуска сам гърдата и е спокоен, значи има мляко за него. Няма нужда от ам. Аз, която имах 5 операции на гърдите и едвам се намира някое канарче да пусне мляко, успявах да кърмя Борис първите седмици, ти значи имаш. Те не искат много.
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #242 -: Август 23, 2021, 01:09:41 am »
Тери, с това АМ и мен ме бяха филмирали и Дара повръща, добре че дойде в стаята ми друга мама и тя вика, по-добре без АМ и аз спрях, но пък на 3 ден ми се скараха, че много отслабнало бебето, защото не му давам АМ и нямало да ни изпишат, аз рев, рев, не мога да се зарадвам, че ще си отидем вкъщи. Още ме е яд, че давах АМ, без да има нужда, направо ми се препълниха гърдите и трябваше да правя масажи, компреси със зелеви листа, за да си помогна. Питай и не се притеснявай, нормално е много неща да не знаеш, учим се в движение. На 3ти ден било нормално да спадне теглото на бебето.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #243 -: Август 23, 2021, 14:27:53 pm »
Тери, слагай го да суче по 40-50 минути и повече, ако заспи го буди. Няма как да се наяде за10 минути, това става чак след третия месец,когато заякнат. Гушакйа го, нека лежи върху теб. Той усеща сърцето ти, миризмата ти,само това му е познато име спокоен когато е с теб. Все пак 9 месеца е бил вътре в теб и познава само това.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #244 -: Август 23, 2021, 22:40:06 pm »
И на мен ми даваха бебето на 3 часа с бутилка АМ. Нито веднъж не дадох бутилката, нито вода, вярвай на себе и бебето, давай му да суче без да засичаш минути. Ако спи го буди,  за да суче, тъй като е при теб ограничено време, ако не се събужда събличай по памперс. Аз в родилното си препрочитах Хедра и нещата се получаваха. Водех се по книгата, а не по акушерките в болницата.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #245 -: Август 24, 2021, 20:04:44 pm »
Честит да Матееееееей!  Бъдете здрави и сплотени , Семейство! Дръж го колкото можеш на гърда и яж супи. Много течности. Ще се натъманите един с друг! Той е на датата на чичо ми, Бе Тери. Реване е абсолютно нормално след раждане. Реви си на воля! Тези хормони правят страшни работи . П.с I’m back hahah много ми липсвахте, банда!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #246 -: Август 27, 2021, 15:11:19 pm »
Лина, добре дошла отново 🌸 как си?

Грейси, имам доста дрешки, които вече са малки на София, искаш ли да ти пратя някакви?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #247 -: Август 27, 2021, 15:51:11 pm »
Грейси, и аз имам дрешки за даване :) Пиши ако искаш.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #248 -: Август 27, 2021, 16:47:17 pm »
Хей, Робин. Работя, гледам Дани и кой ли не общо взето. Много се радвам, като чета как сме се обебили
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #249 -: Август 29, 2021, 11:16:59 am »
Лина и аз се радвам да те видя тук отново :)

Благодаря ви за предложенията, но засега няма нужда. Сега разбирам, че за болницата искат дрешки. Преди не беше така... Ама нормално нещата да се променят. А пък странно, че в препоръчителните неща сега няма помпа за изцеждане. Аз гледам на болницата в Русе. Говорих с една докторка тук и се разбрахме. Сега остава да видя следящият ме доктор как ще реагира.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #250 -: Август 29, 2021, 12:30:28 pm »
Грейси, при теб кога се очаква бебето? Знам че е съвсем скоро, но не помня.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #251 -: Август 29, 2021, 13:04:08 pm »
На мен ми се струва, че е съвсем скоро и не съм готова, с всъщност има може би поне месец. Иначе терминът ми е 13.10.2021. Д-р Сигридов нали каза, че нямало риск от преждевременно раждане при мен, но аз си се притеснявам.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #252 -: Септември 09, 2021, 20:06:42 pm »
Ако някой влиза в тази тема, бих искала да попитам какво включва женската консултация в 9-тия месец? Има ли нещо универсално и задължително? Или зависи от лекар до лекар?

И още един въпрос, 2005 година правих паразитологично изследване на фецес в 8-ми месец (така се правеше), вече не се ли прави това изследване?
« Последна редакция: Септември 09, 2021, 20:12:32 pm от Gracy »
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #253 -: Септември 10, 2021, 05:35:07 am »
Грейси, аз за това изследване дори не съм чувала. С двете деца (2013 и 2020) съм имала само консултация и тонове, но Криси се роди съвсем в началото на 9 месец. В края имах повече ФМ заради гестационен диабет и фетална ехокардиография заради след една от ФМ, но те бяха допълнителни, а не част от проследяването. Ти как се чувстваш? Подготвяш ли вече всичко за появата на бебето?

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #254 -: Септември 10, 2021, 07:26:48 am »
Грейси,жв девети месец различното са тонове, нищо друго. Пак стандартните изследвания и по жк те викат на две седмици, вместо на три. Просто трябва да ти дадат и направление за раждане и да си песнимаш изследванията, ако стоят при доктора.
Паразитология не е част от стандартните изследвания за следене на бременност. по някаква друга причина си пускала сигурно.
Ти вече си в 45 дневния болничен, каза ли на доктора, че в Русе ще раждаш
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #255 -: Септември 10, 2021, 10:38:04 am »
Да, казах, но не и че имам уговорка с някой лекар. Питах какви прегледи следват при него, вкл. тонове, и той ми каза, че нямало нужда от тонове, доплерът показвал достатъчно добре положението. Вика ме след 2 седмици уж (бях при него тази седмица), които са почти 3 всъщност - пада се да съм в 37 седмица. Никакви кръвни изследвания не пусна сега, няма и да пусне занапред, предполагам. Надявам се тогава да ми дадат направление за раждане, въпреки че четох, че може да се даде и още със вземането на 45-дневния болничен. А също така и изследванията, но не знам те какво включват.

А аз чух, че доплерът не може да замести тонове. Отделно докторката, при която ще съм, каза, че започва да следи тонове веднъж седмично от 34-та седмица. Предстои да отида при нея, като вече съм 35-та седмица.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #256 -: Септември 10, 2021, 11:56:02 am »
Според мен доплер и тонове са различни неща. На мен д-р Даскалов ми следеше и двете първо на две седмици след 32 г.с. и след това накрая всяка седмица. Докато не видеше тоновете, не казваше: "Всичко е наред"
Направлението може да се вземе и на 45 дневния, но е в давност 30 дена, затова го давах по принцип 36 г.с.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #257 -: Септември 13, 2021, 13:16:43 pm »
Грейси, ходи си на тонове, не е едно и също като доплера. В 9ти месец се ходи всяка седмица на запис на тонове, плащат се отделно от другите прегледи. Ако докторът по ЖК не иска да ти ги прави, можеш да ходиш на друго място. Как се чувстваш иначе?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #258 -: Септември 15, 2021, 10:40:09 am »
И аз така разбрах, че се заплащат отделно тоновете, т.е. не са към ЖК. Не че ЖК е нещо без пари... бях чула за 2 безплатни ехографа, а аз само веднъж не съм плащала. То да си плащаш, ама да има полза, а аз не видях голяма такава. Иначе инвитрото беше ок. Ама дотам. Както и да е.

Утре съм на запис на тонове при докторката, с която се уговорих за раждането.

Иначе общо-взето съм добре. Аз мислех, че преди ми е тежко - ставане, навеждане, ходене и т.н. Но сега е още по-трудно. Все пак се движа малко или много. Приготвих си багажа и чакам. Иска ми се да е по-скоро, но може и доста да почакам. Сега съм в началото на 9-ти месец.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #259 -: Септември 15, 2021, 10:55:08 am »
На мен в девети месец ми олекна като минаха жегите. Мислех, че ще пренося дори. Спрях магнезия и контракциите ми изчезнаха.
Как се разбрахте за инжекциите?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света