0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #260 -: Септември 15, 2021, 12:13:26 pm »
То горещото ок, ама самият корем е по-голям и той тежи и нищо не ми е комфортно - едвам шетам вкъщи - протягане, навеждане. Едвам вървя, като излизам. Скоростта ми на движение е 10 пъти по-ниска, минимум. Едвам си върша нещата и малко се притесних как ще гледам бебе. Но все пак нали е временно състояние и се успокоявам с това. От друга страна си помислих, ако решим да имаме още едно дете с малка разлика, как ще гледам това дете на 2-3 години, докато съм в последните месеци на бременността.

За инжекциите питах доктора на ЖК и той каза да продължа да ги слагам до следващия преглед, на 27.09. Да видим тогава какво ще каже. Учудващо успявам да намеря кожа по паласките под корема отстрани.

А пък за магнезия, още Сигридов ми беше казал да го спирам в 29 г.с. Е, аз не го спрях тогава. Продължих по 1 или 2 таблетки на ден. Сега съм на 1 таблетка от 1 месец сигурно. До преди 2 седмици някъде получавах контракции спорадично (1 или 2 дни в седмицата), пиех но-шпа и минаваше. Но скоро не съм получавала. И сега си мисля да спирам Магнерота, като го свърша след 10 дни. Ще споделя с докторката.
« Последна редакция: Септември 15, 2021, 12:24:11 pm от Gracy »
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #261 -: Септември 15, 2021, 12:27:55 pm »
Грейси, бързо се намира начин като нямаш избор. С контракции и висока диафрагма, от която не можех да дишам пак си гледах детето. Той проходи на 13м, а беше на 17м като се роди брат му. Така, че и дооооста си го и поносих.

Аз на тонове не съм ходила. Тук, ако е нормално протичаща бременност (примерно моите се водиха патологични, но нормални, каквото и да означава това) чак в 40гс се ходи на тонове или ако нещо те притесни.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #262 -: Септември 16, 2021, 13:10:44 pm »
На Запад доста разлики има в проследяването на бременността. Може следящият ме доктор да почва да прихваща от там.

Днес бях на тонове. Всичко е наред.

Не знам защо някои доктори смятат уреаплазма парвум за нещо безобидно. В КИРМ Плевен третират този микроорганизъм като нещо много опасно. Преди 2 години, когато ми го установиха, четох чуждестранна литература (научни статии) и там описваха случаи на вътрематочна смърт в 6-ти месец, както се случи и при мен. Т.е. този организъм може да доведе до аборт не само в началото на бременността, но и с напредването й. Да, аз минах вече бременността, надявайки се нищо да не стане. И сега поисках да се лекува, за да не се предаде на бебето. Докторът по ЖК пак почна да философства, че няма нужда, но изписа антибиотик и вече го приключвам. Днес, като споменах на тази докторка, тя също смята, че приемът на антибиотик е излишен, и че не е опасно за бебето. Не мога да разбера къде е истината.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #263 -: Септември 16, 2021, 14:19:35 pm »
Това е защото излишно се натоварват финансово, а и психически жените с това безкрайно следене. Отделно и системата се натоварва. Със Сими ходих на 2 места за ФМ, а и ме следяхана две места. Ами измориме всичко това. Отделно тормозих Мели непрекъснато (Благодаря, Мели, че ме изтърпя. Нямам намерение да имам трето дете ;) ). С Бобо нямах сили за всичко това и съжалявам, че си го причиних с първото. Да, ходих си на прегледи, правих си изследвания, правих и допълнителни, а и Мели пак тормозих,но някак си ми беше по-спокойно, нищо, че бременността ми беше по-рискова и по-тежка.

Успешен финал, Грейси!

Имаше още някой бременен, но кой беше?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #264 -: Септември 17, 2021, 10:39:20 am »
Благодаря, Павла!

По спомен мисля, че беше Слънцемое, но тя беше заедно с Тери, т.е. трябва вече да е родила. Дано да се включи с новини!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #265 -: Септември 17, 2021, 11:05:21 am »
Уреаплазма дали може да се предаде чрез родовия канал, не е ли полово предавана. Във влагалището какво ли няма по принцип, та освен Уреаплазма още много бактерии може да му предадеш, които просто са с микробно число под 10 на Пета и не ги отразяват.
При мен положението беше много пренаселено, без лактобацили и всички лекари бяха на мнение за секцио.
И аз мислех за Слънцемое вчера. Трябва точно сега да й е терминът.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #266 -: Септември 17, 2021, 14:47:00 pm »
Уреаплазмата основно се пренася при раждане. И то на момиченца. Защото при момчетата/мъжете може да не се задържи. Да, иначе е полово предавана болест. Както и ти смяташ, Тери, че твоята среда не е била благоприятна, аз смятам същото за уреаплазмата. А последната микробиология преди месец беше чиста.

Много съм разстроена. Снощи имах за пореден път кръв в носа. По време на бременността се появяваше някой друг ден в седмицата или 2-3 пъти в месеца. Било е нишка/нишки червено в носния секрет и все си мислех да не преувеличавам и не бях казала на доктора. Предния път вече беше течно (капка) и си попи в кърпата, пак не казах. И снощи беше още повече и дори после се стече в гърлото и плюх кръв. Мерих кръвното - не беше високо. Днес звъннах в клиниката в Тутракан. Нямаше го доктора и чух, че от регистратура предадоха на сестрата му. И после ми отговориха, че понеже съм била прехвърлила проследяването по местоживеене, там да съм питала съответен доктор.
Много обидо ми стана. Дори казах, че имам час при доктора за 27.09., но от регистратура само отговориха, че това им е казано. Дори фактически не съм се прехвърлила, защото документите са при тях. Не искам с лошо, но ще трябва да си искам нещата и това е.
« Последна редакция: Септември 17, 2021, 14:48:54 pm от Gracy »
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #267 -: Септември 17, 2021, 15:51:52 pm »
Грейси, аз много често имах кръв в носа. Стичаше ми се понякога в гърлото, друг път беше засъхнал съсирек.
Иначе аз съм много разочарована от клиниката,където раждах,та не се учудвам как са се отнесли с теб.  Сега си много емоционална,не мисли за това, не си струва, малко са лекарите, които те приемат като повече от пациент, докато си плащаш.
Всички от кабинета на д-р Даскалов са неповторими за мен. Пишат ми да ме питат за детето, помагат ми от разстояние. Тези хора са изключителна рядкост.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #268 -: Септември 18, 2021, 10:59:31 am »
Браво на д-р Даскалови! Жалко, че не успях да попадна на такива лекари.

Тери, а ти при тях ЖК ли беше или беше при друг доктор, а след това раждането при трети? Можеш ли да ми кажеш, както и други, които са се прехвърлили, какви документи дават от ЖК за раждането? На мен ми дадоха само направление за раждане. И изследванията, ама аз си ги имам и без това, дори и повече, отколкото съм дала на тях.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #269 -: Септември 18, 2021, 11:10:29 am »
Това е, само направлението и изследванията (взех ми само серологията и микробиология, другите не ги погледнаха).
На ЖК бях при един лекар, на частно при Даскалови и раждане при трети. Докторът по ЖК много през пръсти ме беше подкарал и реших, че поне няма да раждам при него. Но пък не ми направи фасони, че го сменям. Даже ме викна два пъти на тонове, защото каза че по закон той носи отговорност за мен, нищо че се следя на 100 места. Както би следвало и да е при теб.
Та до края се водих на ЖК при него. Просто раждах в клиника с избор на екип
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #270 -: Септември 18, 2021, 11:36:55 am »
Грейси, включвам се тук, за да ти пожелая всичко да бъде наред с раждането и с бебенцето 🥰 Ще те мисля и аз.
Успех!  :crossfingers:
Успех и на Слънцемое, ще чакам включване и от нея!  :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #271 -: Септември 18, 2021, 11:42:54 am »
Тери, благодаря! Притесних се да не са ми дали нещо и да трябва да се разправям.

Лейди, благодаря и на теб! Скоро и ти в тази тема! :) Дори да си сама и тук - и сам войнът е войн! Въпреки това не се знае може и другата, и тази тема да се заселят :)
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #272 -: Септември 29, 2021, 10:37:00 am »
Ето ме момичета :) в отбора с още една девойка съм :) този път беше с планово секцио, всичко мина добре. Вкъщи сме си. Каката е толкова привързана, само я гушка, целува, гали. Справям се за сега с това предизвикателство и съм много щастлива като ги гледам двечките ❤️❤️❤️
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #273 -: Септември 29, 2021, 11:04:00 am »
Слънцемое, честита рожбичка ❤ Това е пълното щастие! Радвам се, че сте добре и вкъщи. Бъдете здрави!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #274 -: Септември 29, 2021, 11:15:32 am »
Да ви е честита рожбата, Слънцемое! Много здраве, радост и незабравими мигове да имате цялото семейство!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #275 -: Септември 29, 2021, 11:20:33 am »
 Прекрасна новина! Честита госпожица! Много да сте здрави всички, а на теб бързо възстановяване!

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #276 -: Септември 29, 2021, 12:20:25 pm »
Честито, Слънце <3 Винаги да са така привързани. Евала, че сте се решили на продени сестрички. Сега като имам Мати, изобщо не се виждам да имах и едно на годинка.
Как се казва,кога се роди?
« Последна редакция: Септември 29, 2021, 12:23:04 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #277 -: Септември 29, 2021, 12:24:30 pm »
Благодаря ви момичета ❤️
Дано скоро тук пак се напълни с бременелки :)
Аз съм добре, доста по-бързо се възставявам от предното секцио.
Тери когато е първо дете и всичко то е ново е странно. Но припомни си пак когато Матей стане на 1.6-2 години. Междудругото за мен това им е най-прекрасния период. Тогава са много готино, забавни, любвеобилни и прочие.
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #278 -: Септември 29, 2021, 12:49:11 pm »
Честит нов член на семейството, Слънце. Да сте много щастливи, здрави и сплотени 🎉👶😘
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #279 -: Септември 29, 2021, 13:37:00 pm »
Честита да е малката рожбичка, Слънце!