0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #300 -: Януари 02, 2022, 11:05:46 am »
Благодаря, Слънцемое!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #301 -: Февруари 08, 2022, 20:22:36 pm »
Цопвам тук, все пак трябва да мина и аз по реда :D
Бях днес на преглед, последен в клиниката, защото съм 9+2 (не знам дали така се пише, но ще ме разберете). Следващия преглед е в 11та седмица при следящата, ще се запознаем и предполагам, ще ми направи картон и ще ме запише за скрининга. Днес това обсъдихме на прегледа, как върви бебето, за да не изпусна срока, но то си е само с един ден напред, така че всичко е в норми. Станало е 2.6 см., видях крачета вече, ръчички не се виждат на снимката, но докторката каза, че всичко е наред, чухме пак сърчицето, но не са го мерили, колко удара е, а при вас ги мериха. Обсъдихме лекарствата, можело вече да намалям прогестерона  8O Тъкмо го вдигнах, пък сега да съм премахвала утрогестана и да остана само на Пролутекса  :( Няма хич да бързам, ще чакам 11та седмица да видим, какво ще ми каже другата докторка. Естрофема също си го продължавам по 2 на ден и по една Климара, но това забравихме да обсъдим, на вас кога ви спряха Естрофема? Притеснявам се да не прекаля с него, ако трябва да се спира сега.
Та така, вече ще се отчитам тук 🥰 Най-после!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #302 -: Февруари 08, 2022, 20:57:40 pm »
Хайде добре дошла. Аз за Естрофем не мога да кажа, че бях по естествен път. Но Прогестерон спрях след 13 г.с чак. Но аз бях на два Кринона на ден. То се спираше Прогестерон плавно, за да не се получи кървене. Някои жени от раз го спират, но по принцип плавно се намаля дозата. Аз започнах след 13 г.с, когато получих зелена светлина от д-р Даскалов. Следващият искаше още в 10 г.с да го спирам, но ме беше страх
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #303 -: Февруари 08, 2022, 22:19:56 pm »
Знам си от вас, че всичко се спира по схема, но определено няма да е сега. Ще изчакам другата докторка да каже. Пролутекса ще е от раз, защото е една инжекция, но поне Утрогестана  ще имам мегдан да го намалям плавно.
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #304 -: Февруари 09, 2022, 09:42:50 am »
Аз прогестерон взимах до 16гс,и както Тери е казала под схема се спира.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #305 -: Февруари 09, 2022, 10:21:18 am »
При мен след ин витрото ми казаха, че следващият лекар ще спре прогестерона. Следващият първо ме пита защо досега не съм го спряла (12 гс), но се оказах с ниска плацента и даже го взимах докъм 20 седмица (не помня точно дали съм го спряла преди или след нея, но го взимах дълго). Естрофем го спрях отведнъж около 9-10 гс по препоръка на ин витро лекаря си. Радвам се, че си тук вече и ти желая лека и безпроблемна бременност ❤️

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #306 -: Февруари 09, 2022, 13:33:12 pm »
Лейди, аз бях на инжекции, мускулни по една на седмица последните 2 седмици преди да го спра в 12гс май. Това с Борис.
Със Симеон бях първо на вагинален, после ежедневно на подкожен, после и мускулен депо и вагинален. Абсолютно всичко спрях в 13гс от раз. Тука не спират по схема.
Не са ми казвали винаги с колко удара е било сърцето.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #307 -: Февруари 10, 2022, 10:46:34 am »
Добре дошла тук, Лейди! Най-накрая! :)

Аз Естрофема спрях някъде 10 г.с. Прогестерона май към 13 г.с. Но прогестерона си е строго индивидуално, така че ще го обсъдите със следящата те докторка. Успех!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #308 -: Февруари 12, 2022, 10:40:55 am »
Благодаря, момичета. Утре влизам в 10 г.с.  :D  Ами щом всички около 12 г.с. +- сте спряли с лекарствата, ще действам спокойно и аз, като ми каже АГ.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #309 -: Февруари 24, 2022, 10:00:52 am »
Лейди, какво стана? Мина ли преглед на ЖК? Как си?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #310 -: Февруари 25, 2022, 09:26:01 am »
Грейси, здравей, чак сега виждам, че си писала. Минах в сряда. Всичко на този етап беше добре, бебето расте, вече мърда  :D Кръвотока бил много добре, плацентата задна (или нещо от сорта) и добре разположена и като цяло каза, че всичко е наред и нормално. Започнаха да ми намаляват симптомите, болките в гърдите намаляха, и те поспаднаха малко. Спря да ми се гади сутрин от глад и ми беше малко притеснено. Но слава Богу, всичко е наред. Записах час за ранна фетална и БХС в понеделник (28.02).
АГ ми каза, продължаваш си всички лекарства до 13та седм. и ги спираш по схема, както сте се разбрали с док. Шефкетова, аз не обичам да се бъркам в назначенията. А тя ми каза, пий си всичко, АГ ще ти ги спре. Сега нямам схема за нищо. Ще видя дали ще ми каже адекватен вариант или аз ще го мисля. Какво мислите вие, до кога да продължавам с Утрогестана и Пролутекс? Ох и Естрофема  8O Не знам, какво да правя.
Иначе ми пуснаха кръвните, витамини, плюс антитела заради отрицателният ми резус фактор. Аз знам, че се изследва 3 по време на бременност, а тя ми каза да пускам през 3 седмици. Но, страх лозе пази в крайна сметка. Изписа ми Алеракт, който съдържа магнезий. Това е за сега  :D
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #311 -: Февруари 25, 2022, 10:56:17 am »
И аз пиех Алеракт. Може би трябваше да кажеш на тази АГ, че нищо не сте се разбирали с д-р Шефкетова. Нека следващия път да ти каже схема. Аз горе-долу сама си направих схема на Утрогестана и Кринона от това, което с доктора коментирахме.
Радвам се, че бебчето е добре :) И ти също :) Наслаждавай се на бременността. Може и полът да познаят на ранната ФМ. Нещо казвали ли са ти досега?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #312 -: Февруари 25, 2022, 11:05:56 am »
Да, аз й казах, каква ни е уговорката с доктор Шефкетова. Ще я сръчкам в понеделник, за да ми каже, кое до кога да пия и как да спирам.
За полът всички около мен мислят, че ще е момиче, но никой доктор до момента не е предположил какъв ще е. На една от снимките в сряда срещу пол пише женски. Първоначално се учудих, защо АГ не ми е казала хубавата новина, а го е написала само на снимката. Обаче после се сетих, че сигурно това са моите данни  :lol: Ще ви прикача снимката,  за да кажете мнение  :D
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #313 -: Февруари 25, 2022, 16:34:56 pm »
Аз не разбирам много от написаното, но пък няма логика да пише твоя пол, щото това означава да има опция male да е бременен... Не знам. Ще е супер да е момиче :) Ти имаше момче, нали?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #314 -: Февруари 25, 2022, 17:46:12 pm »
Да, имам момче, той вече е мъж даже, на почти 18  :D
Ами викам си, те гледат и мъже с ехографи за разни други работи, примерно ехография на бъбреци  :lol: и ще пише мъж, знам ли  :lol:
Иначе много ще се радвам, да ги нашаря, но каквото и да ни е пратил Господ, ще бъда щастлива. Само се моля да живо и здраво ❤
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #315 -: Февруари 28, 2022, 10:13:08 am »
Толкова рано е трудно да се каже пол. Половите органи не са формирани. Има една костица, която се накланя по определен начин в зависимост от пола. Всички бяха сигурни, че ще имам момиче: много висок пулс, кръгла глава, костицата като за момиче. И Мишо все: "Хайде, да обядваме с моята дъщеря", като дойде Пренатеста и се оказа, че дъщеря му е мъж. Оттогава на преглед си показваше пишлето само. Имам сумати снимки на топки. Да сме сигурни. Лицето рядко го даваше. Бабите искаха да им дам снимки от фетална морфология, казвах им , че повтарящи имам само на пишле и топки 😁
Та преди 14 г.с. най-рано не го чакай пола
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #316 -: Февруари 28, 2022, 10:25:02 am »
На Борис костицата също беше наклонена. Тогава Мели каза, че ще е момче обаче. На НИПТ излезе момче и така.  :)
Твоят пол е това. То няма женски и мъжки ехографи. Пък и нека сме модерни. Може да си човек с матка, който се самоопределя като мъж.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #317 -: Февруари 28, 2022, 11:23:58 am »
 :lol: :lol: :lol: Аз съм човек с матка, който се самоопределя като жена  :lol: :lol:  :lol: Таткото ще е разбит, като разбере, че това е моят пол  :D
Има един известен доктор в София, Вецев се казва. В края на 9та седмица каза на моя приятелка, че ще бъде момче. Тя вече е в 15та и при всички прегледи се потвърждава. За това си мислих, че е до това, колко е опитен доктора и каква апаратура има.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #318 -: Февруари 28, 2022, 11:42:02 am »
Не му козвай. Като нищо ще излезе момиче.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #319 -: Февруари 28, 2022, 18:36:22 pm »
Минах днес на ранна фетална. Бебето се развива добре, всичко е наред, органите са се развили добре за тази седмица. Гледах, как се движи, за първи път на 4 Д ❤Нухалната течност е 1.5, АГ каза че е напълно нотмално всичко и не вижда нищо притеснително. Но било хубаво да си пусна Пренатест, заради възрастта ми (38 г.) и заради това, че не сме правили предимплантационна диагностика. Попитах я изрично дали нещо я притеснява, не, всичко било наред. Всичко е заради годините. Пуснах БХС, разбрахме се, като излязат резултатите (тази сряда) да преценим дали да пускаме тест. Предполага, че е момиче  :bori_015: