0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #360 -: Април 11, 2022, 19:22:40 pm »
Павла, благодаря ти за конкретния отговор. Тъкмо щях да тръгвам към аптеката, но не бях решила нищо конкретно за милиграмите. По схемата ми за спиране на Утрогестана имам още една седмица 2 по 1 и го спирам.
Точно, както го предложи ти за компромисното решение в 20та седмица, май така ще стане 😁
Поръчахме си кухня и следващата седмица ще ни я монтират. След кухнята се разбрахме да започнем и покупките за бебето, защото все си виках, ще я усетя скоро. А то какво стана  :D Преди 30 минути усетих първите ритничета ❤❤❤
Иначе вчера времето беше ужасно и решихме да се разходим по детските магазини и да се запознаем с артикулите. Харесахме количка и легълце.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #361 -: Април 11, 2022, 19:38:26 pm »
Какво се харесахте?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #362 -: Април 11, 2022, 20:22:17 pm »
Писа ми докторката най-после, каза да взема от Коензим от 100 мг. Пиша го тук, за да помогна на друга чудеща се бременна 😁
В снимки ще ви покажа леглото и количката. Количката обаче е снимана само с монтиран летен кош, отделно имам снимка и на зимния.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #363 -: Април 11, 2022, 20:57:57 pm »
Чудесни са и двете. Честити ти и ритничета.

Е, хубаво, че ти е отговорила. Явно на минимална доза те пуска. Дават го от 60 до 600. ☺
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #364 -: Април 11, 2022, 21:04:26 pm »
Благодаря ти 🥰
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #365 -: Април 12, 2022, 21:40:20 pm »
Лейди, не бързай с големите покупки. Идва 1 юни и пускат големи намаления по около 20-25% по магазините за колички, столчета. Следи сайтовете на магазините, заа да знаеш кога ще започнат. Аз така миналата година поръчах столче и добре, че му звънна една жена от магазина да ми каже, че заради първи юни ще е намалено столчето с 400 лв и да изчакам. Същи юни се провежда един голям бебешки форум, Бебемания и там има много продукти и много намаления https://bebemania.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/1/YVerc5KrIxe7cJaHYdaHgtejI9eXcxOrMRabcdODIRencBeTMROLcZaDIJKjIhKH
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #366 -: Април 13, 2022, 01:34:24 am »
Лейди, честити ритничета ❤ Прекрасни моменти са това
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #367 -: Април 14, 2022, 07:23:23 am »
Да допълня още нещо. Cybex са Iphone на количките. Трябва да се купят техни зимни чувалчета (по 200лв), за да влязат коланите. Доста майки от групата на бебета от август го писаха.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #368 -: Април 14, 2022, 07:30:49 am »
Честити ритничета, Лейди. И аз някои по-големи неща закупих от намаленията за деня на детето, макар че е въможно и великденски такива да има. Ама юни ей го къде е ♥

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #369 -: Април 17, 2022, 18:57:16 pm »
Благодаря ви, момичета ❤
Добре, че влязох да погледна има ли нещо ново. Беше ми изтекла сесията и нямах известие,  че сте ми писали тук. Обезателно ще изчакаме за промоциите тогава, няма да бързаме.
Теди, аз мислих че това изложения го има само есента 😁 Благодаря, че ме светна! Винаги съм искала да отида и разгледам и да купувам, но трябваше да изчакам моя момент, а не просто да се мотая без да имам нужда.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #370 -: Май 01, 2022, 00:16:51 am »
Лейди, как си? Как вървят нещата, какво прави бебо 🙂
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #371 -: Май 02, 2022, 11:19:21 am »
Лейди, честити ритничета! Как сте?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #372 -: Май 02, 2022, 21:22:35 pm »
Здравейте, момичета  :D Всичко е наред! Бях на фетална в сряда за първи път, беше много обстоен прегледа. АГ каза, че всичко е наред, првгледа органите, сърчицето, личице, носле, уста, околоплодни води, всичко е нормално. Много ми беше притеснено преди този преглед, защото аз си мислех, че БХС е фетална, но се оказа, че не е така. Бебка е станала 420 грама, видях я на 4Д, как си смуче пръстите и си лапа юмручето 🥰 Много беше вълнуващо!
Притеснително беше кръвната ми захар на гладно, беше 5.13 но АГ каза, че няма драма и не ми пусна обременяване с глюкоза, а само ми каза да се ограничавам. Вярно е, че преди това доста си позволявах.
Благодаря ви за вниманието и отделеното време!

П.С. Сетих се нещо, което се каня да ви питам. С Естрофема е ясно, че не се яде грейпфрут, но го спрях още преди месец, може и повече. Дали мога да си хапна един грейпфрут или е опасно за самата бременност?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #373 -: Май 02, 2022, 21:58:20 pm »
На мен репродуктивната ми беше забранила точно грейпфрут, защото предизвиквал контракции. Амаааа от един какво да стане. То и от два сигурно нищо няма да стане. Аз къде що имаше информация за контракции всичко бях изчела, та почти нищо не ядох през бременността. После жените се тъпчеха около термин с какво ли не, еми не раждаха
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #374 -: Май 02, 2022, 22:23:26 pm »
Съжалявам за репродуктивната ти, ама тинтири-минтири. Теб те съсипаха от какви ли не ограничения.
Лейди, яж си каквото искаш, но направи обременяване. За мен е задължително да се прави. При нормална захар имах и двата пъти гд, а втория път и на инсулин бях.

 
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #375 -: Май 03, 2022, 08:59:36 am »
С Васил се тъпчех само с грейпфрути от началото на бременността докъм 6-7 месец. Всяка сутрин изяждах по един и с още един си правех сок за през деня.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #376 -: Май 03, 2022, 10:32:57 am »
Много се радвам, че всичко е наред, Лейди! Аз на ФМ все се надявах да видя бебето да си смуче палче, но никога не видях. Е, за сметка на това сега не си вади палеца от устата :)

Аз съм чувала за ананас и контракции особено след трансфер, а не по време на бременност. За грейпфрут сега чувам. Също бях чела, че от работа с прахосмукачка може да има контракции (след трансфер) и затова карах мъжа ми да чисти с прахосмукачка цяла бременност :) Иначе аз само с мопа минавах :)
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #377 -: Май 03, 2022, 19:12:35 pm »
Щом имам зелена светлина, ще си угодя с някой грейпфрут  :D
Добре, Павла, при следващия преглед ще говоря с АГ да ми назначи обременяване, защото и да го пусна сама, няма да мога да го разчета пък и тя ще се дразни, че не я слушам. Ще я помоля да ми пусне, защото и майка ми е с диабет тип 2. Сигурно фамилната обремененост е проблем.
Леле, Грейси, аз съм се прецакала, защото прахосмукачката е моя грижа  :lol: Слава Богу, не съм имала контракции.
Леле, много неприятно нещо, изпускам урина при кихане и кашляне и не мога по никакъв начин да го контролирам. Най-тъпото е, че от както съм бременна постоянно се задавям и всеки ден кашлям. А си мислех, че веднъж да свърша с Утрогестана, изчезват ежедневните превръзки  :(
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #378 -: Май 04, 2022, 09:12:04 am »
Лейди, аз имах същия проблем с изпускането. Ужасен дискомфорт създава това. За късмет когато раждах бях болна и дори обърках изтичането на водите с поредното изпускане на урина, тъй като те първоначално тръгнаха точно по този начин и чак след 2 часа се изляха пред кабинета на гинеколога за редовна ЖК.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #379 -: Юни 02, 2022, 05:49:27 am »
Лейди, как си? Отдавна не си писала. Работиш ли още?