0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #100 -: Юни 30, 2021, 09:20:29 am »
Аз ти казах, че са ти наред кръвните. Моите бяха драстично по-ниски от твоите и се водиха ок, когато няма прееклампсия или друг проблем.
Иначе за шийката... Еми с вагинален се гледа, твоите лекари ги примързя да те качат на магарето ли? През вагинален се гледа само в много краен случай, като се знае, че измерването е с доста отклонения. Имай предвид, че сега с напредване на бременността ще започне да се скъсява шийката. Това е нормално. Моята 17 г.с беше към 5 см, сега е 29мм.

Иначе igG е за прекарано заболяване/инфекция. За реактивиране можеш да говориш при наличие на igM (в момента е активна) или igA (последните месеци е била активна).
Този целия стрес сама си го причиняваш с 15-те доктора, които посещаваш. Аз сигурно на твое място щях да ходя на ЖК и само на тази докторка от Плевен.
Иначе това с изоставане и избързване няма значение.  Моето бебе вървеше с 5 дена напред от седмици, сега е само с 1 ден. Качило е по-малко. Последнитр два прегледа крачетата му изоставаха. Сега са наваксали, но пък коремчето е изостанало с няколко дена. Доктор Даскалов ми каза, че няма ли 2 седмици изоставене да не го мисля, а и да са две седмици си има начин да се реагира.
« Последна редакция: Юни 30, 2021, 09:42:50 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #101 -: Юни 30, 2021, 11:48:54 am »
Е, Тери, те са си два доктора - ЖК и в Плевен. Сигридов не го броя много-много, там съм от любопитство, а и наистина, ако имаше проблем, да се види и да се знае отрано. Аз се чудя дали да ходя при него 28-ма седмица. Още не съм решила. Викам на мъжа ми, ако му се дават 150 лв ли е тогава прегледа май, да отидем да видим какви ще ги приказва пак.
Иначе една моя позната сега ме увери, че дори да има кисти в хороидния плексус, не е проблем. Но нейният случай, не е никак приятен - при голямото й дете откриват 2 седмици преди раждане киста, ама не там, а на друго място в мозъка. На 3 месеца като е бебето започват операции и така 6 операции общо, 2 клапи, за 3-4 години. И тази киста по принцип се уголемявала и започва да притиска малкия мозък и това са се опитвали да овладеят докторите. От 2-3 години дават на детето си някакви китайски билки и нямал проблем, не са ходили по доктори. То и аз не разбрах точно как се проявява тази киста и последиците от нея, но явно е сериозно нещо. Иначе детето си изглежда нормално в момента, не може да се каже, че му има нещо.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #102 -: Юли 01, 2021, 09:34:13 am »
Момичета, някой мери ли / мерил ли е кръвно вкъщи? Колко се е движил пулсът ви?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #103 -: Юли 01, 2021, 10:25:41 am »
При нормален 60 за мен, вече поддържам винаги 80. Но в по-ранни седмици имах някакви "пристъпи" на пулса, усещах си го как бие във всяка вена, в ушите, сърцето ми изскачаше. И това доста често.
Аз от днес съм в болничен вече. Аз и дядовците в парка. Вчера беше емоционален ден на "сбогуване". Имаше рев, не само от моя страна.
« Последна редакция: Юли 01, 2021, 11:07:05 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #104 -: Юли 01, 2021, 11:53:08 am »
Честит болничен, Тери! Добре дошла в "клуба", макар че моят е за общо заболяване засега.

Със сигурност и моят пулс беше по-нисък преди. Сега е 94. Нали д-р Бодурска препоръча да следя кръвното. Почнах от днес, че вчера си купих апарат. Кръвното е 107/62. Реших да го меря сутрин преди хранене. Иначе пробвах и вчера вечерта, почти същите бяха стойностите, даже пулсът беше 85, но после с тел. на мъжа ми показа 95. И сутринта сега пак е така високо. Не усещам нищо обаче. Предполагам е свързано с необходимостта от повече помпане за повече кислород към бебето. Помня, че със сина ми към 8-ми месец докторът ми мери пулса и засече 96. Тогава каза, че е много висок и май беше изписал някакво лекарство, но не помня какво.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #105 -: Юли 01, 2021, 12:43:56 pm »
Нормално е да се видгне пулсът. Моето кръвно беше 80/50 и тогава често имах сърцебиене. Четох, че до 24 -25 г.с. пада кръвно и след това се оправя. Точно така се случи и при мен. Сега вече съм с кръвно 106/67  и пулс 80. При ниско кръвно пулсът се вдига, за да навакса. Може това кръвно да е ниско за теб. Но пулс до 110-120 се води нормален.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #106 -: Юли 01, 2021, 15:24:13 pm »
И аз четох това за промяната на кръвното по триместри. Но не знам дали въпросът с кръвното е отделен от пулса. Моето кръвно не се е променяло от началото на бременността. Върти се между 107-118 / 65-78, когато са го измервали 12-та, 18-та и 22-ра седмица на преглед. С напредване на възрастта, обаче, малко се е вдигнало - около 110/75 (като небременна), а като по-млада беше 90/60. Но независимо от кръвното, четох, че пулсът може да се вдигне през бременността и не трябва да е над 100. Ще видим другата седмица на ЖК какво ще кажат.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #107 -: Юли 01, 2021, 16:40:03 pm »
Около 70 е нормалният пулс. При бременни е различно. Ако не е над 140 удара в минута, няма проблем.
Има и хора като мен, които са си тахикардични принципно. На мен в покой ми е около 80, а обикновено ми е към 100, през бременността ми се е вдигал и до 130-140.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #108 -: Юли 01, 2021, 17:07:44 pm »
И аз съм като Павла, тайикардична. Не е за хвалене това.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #109 -: Юли 03, 2021, 11:22:59 am »
Аз май ще си сменям лекаря по ЖК, ако успея да запиша час при доктор в клиниката, в която ще раждам. На моя текущ доктор не му се занимава с мен. Моята приятелка, работеща в тази клиника, каза че той идва за 15 Мин за секцио и после си оставя пациентите на специализанти. Както и не идва при спешно секцио. Мен това не ме притесняваше, но тя много ме убеждаваше, че трябва да сменя, че после няма кой да ме погледне и само ще ни претупват с бебето. Не ми се струва притеснително, ама да не се налага да имаме нужда от посещения.
То и д-р Даскалов ми беше предложил да ме свърже с един млад лекар в тази клиника, днес моята приятелка и тя за него ми каза. На 12 имам преглед при д-р Даскалов, на 15 трябва да мина на  45 дневен болничен. В понеделник ще ми каже моята приятелка какво ми трябва, за да сменя лекар и ако не се налага да ходя до текущия ми доктор (неудобно ми е), ще се сменя. Но ще трябва да искам съдействие от д-р Даскалов, защото за този лекар се записват часове за след месец.

Иначе пак съм с бактерии най-вероятно. Имам си някакво течение и за съжаление ми се върнаха контракциите. Не са болезнени, но по време на антибиотика нямах никакви. Дано да седи бебето възможно най-дълго вътре. Пусти му бактерии, не очаквах, че накрая на бременността ще се обадят. Не мога вкъщи нищо да си свърша за бебето. 5 минути сортиране на дрешки и ме хващат контракции. Като лежа всичко е наред.
« Последна редакция: Юли 03, 2021, 11:25:35 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #110 -: Юли 03, 2021, 11:56:54 am »
Тери, накрая течението е много силно.Аз бактерии не завъдих и двете бременности, но имах ужасно течение накрая, ужасно!Та недей да се вкарваш във филм.Контракции в тези седмици са повече от нормални.

За лекаря, един съвет, намери такъв с който ще си спокойна.Първите дни с бебето имаш нужда от човек отзивчив и спокойствие.Този дето идва за 15 минути няма да ти го донесе, защото до последно ще се чудиш можеш ли да разчиташ на него.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #111 -: Юли 06, 2021, 10:33:33 am »
И аз имам много обилно течение. Но съм и по-ранна седмица. То си е от доста време насам, на моменти се засилва. Не помня такова нещо нито с първата, нито с втората бременност. Мислих, че е от уреаплазмата - казаха, че не е. После мислих, че е от скъсяването, а то няма. И на моменти в слузта има примесено нещо като кафеникави нишки. Мисля си да не е кръв... но не съм питала още доктор за това. Не искам и да преигравам, може да е нормално. Иначе петък съм на ЖК.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #112 -: Юли 06, 2021, 14:38:15 pm »
Грейси, аз бих питала задължително за течение, което има кафеви жилки. Те може и да не са притеснителни, все пак всичко е много кръвоснабдено и за проблем водят ясна червена кръв. Ама питай. Изобщо не е преиграване. В групата на бременни с термин август една жена пита Докторката си защо чувала щракане на пръсти от корема си, та твоя въпрос ли ще е маловажен. Те са се наслушали на какво ли не. Мен преди ме беше срам да говоря за ходене по голяма нужда, сега всеки път си изпявам песента какво ми има и по колко.
Аз днес ходих да ми вземат контрола. Не бих нарекла течението си обилно, а че го има. Еми д-р Даскалов каза, че е малко по-обилно течението. Заговорихме се в насока бактерии, та няма да се изненадаме и двамата, ако пак има. Особено че и стомахът ми пак  мина на изхождане като каша. Докато бях на антибиотик нито контракции, нито проблеми със стомаха. Измериха ми шийката: 2.1 см скъсява се вече, но няма отвор, така че била добре за 32 г.с. днес ще се свържа и с докторът за раждане, който си работи в Селена.
« Последна редакция: Юли 06, 2021, 15:17:52 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #113 -: Юли 08, 2021, 11:12:19 am »
Грейси за 150 лв. знаеш ли колко неща можеш да купиш
за бебето. Защо ще ги даваш да слушаш глупостите на Сигридов, че и до София да пътуваш.
Иначе шийка се мери вагинално задължително. Моята беше около 5 см. също и не мръдна и милиметър до раждането, че даже и на самото раждане не искаше.

И аз имах ужасно обилно течение накрая на бременността. Ще се окаже май и че с микоплазма съм била. То тук микробиология не се прави. Само за стафилококи изследват във влагалището и дупето.

Моят пулс беше към 120 след 20-та седмица и не ми беше особено комфортно, но казаха че е нормално.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #114 -: Юли 08, 2021, 11:45:25 am »
Аз не схващам как на око преценяват лекари дали течение е от дадена бактерия или не. Дълги години бях обявена от предишния си АГ, че просто съм с обилно бяло течение. Еми не, оказа се, че съм имала години наред Уреаплазма. Сега бременна в 8ми месец имам по-малко течение оттогава.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #115 -: Юли 08, 2021, 13:32:31 pm »
Само стафилококи изследваха  при мен също.
Просто ако нямаш оплаквания и течението не създава дискомфорт, а е само обилно, тогава не се прави нищо принципно.
Пак давам пример с мен и е.коли- дори при лек дискомфорт не наложи друго изследване или АБ лечение.
Накрая аз също имах много обилно течение.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #116 -: Юли 08, 2021, 15:30:43 pm »
Да си се оплача. Моите контракции стават по-сериозни. Не са силно болезнени, но вече не траят по няколко секунди и смяна на поза не им повлиява. По една-две минути ми стои корема целия на камък и усещам лека тъпа болка ниско долу. Днес изобщо не мога да стоя права. Да поседя 5 минути и веднага контракция.
Айде да изтикам още 24 дена до 36 г.с., пък после каквото си реши детето. Дотогава ще полежавам повече, дано не е проблем за терапията с НМХ, че всички все повтарят колко е важно движението.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #117 -: Юли 09, 2021, 10:23:19 am »
Тери, какво казват докторите за тези контракции, ако вече си се консултирала? Но-шпа пиеш ли? То не знам дали би помогнало особено, щом казваш, че и на камък вече стои. Щото при мен засега ги усещам само долу (като при цикъл) и с но-шпа минават. Все още тази бременност коремът ми не е ставал на камък. Дано да са уж подготвителни при теб и да си издържиш докрая.

Моят пулс от 5-6 дни е твърдо 91, не е толкова висок явно. А кръвното ниско (105/60) - както си и пише, че е нормално при увеличен обем на кръвта.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #118 -: Юли 09, 2021, 10:39:11 am »
Не смея Но шпа да пия, поне не често. Тя размеква шийката. На магнезий 3х1 съм. Аз съм вече към края и не се взимат някакви особени мерки. Ако се усетят регулярни контракции, тогава се ходи до болница и се включват системи.
При мен са от бактериите, д-р Даскалов се съгласи с мен, че е така. Затова не мисля, че ако няма оплакване, няма лечение. При всички положения д-р Даскалов ми беше казал, че в края на бременността ще се лекуват бактериите (беше забравил, че аз съм с хроничните бактерии, тоест това е поне неговата практика). И ако не бяхме лекували бактериите, нямаше да разберем, че те предизвикват контракциите. Едно момиче, което е също с термин август, е в болница в момента. Не могат да открият какви бактерии има, но само докато е на антибиотик болките й изчезват. И сега търсят бактерията из цялото тяло. Но то вече няма много за кога.
Но определено за второ дете бих се замислила, само ако се изчистя с времето от бактериите. Треперих да стигна до тази седмица, в която съм в момента. Сега ми е по-спокойно, че и да тръгне по-рано детето, то е голямо. Смятам, че и д-р Даскалов не изключва, че може да се случи, защото и той тръгна да ме успокоява, че вече е голям, но да не бързам все пак.
На 18ти имам час при другия доктор, при който искам да раждам. От негови пациентки знам, че в 34 г.с. направо им спира магнезия и когато решат да тръгват бебетата. Предполагам и моя магнезий ще спре тогава.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #119 -: Юли 09, 2021, 18:18:01 pm »
Момичета, имали ли сте обриви по време на бременността? Забелязах последните дни разни заблудени малки пъпки по гърдите и краката, които реших, че са от претопляне, понеже бяха от страната, на която спя и се потя. Междувременно ме сърбеше ниско корема, но си мислех, че е от разтягането на кожата. Погледнах се днес с огледалото отблизо и видях, че е зачервен участък с много дребни ситни пъпки. Гледам, че и от другата страна на корема имам, но по-леко и не сърби. Чудя се дали може да е реакция от антибиотика 2 седмици след започването му след като съм го пила и преди.
Засега го намазах с арника.
« Последна редакция: Юли 09, 2021, 19:13:26 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света