0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #300 -: Май 08, 2021, 18:45:42 pm »
Тери, по-разбираемо никъде няма да го прочета. Благодаря ти! Аз си мислех, че хиперстимулация е когато фоликулите са над 16-17 броя примерно.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #301 -: Май 09, 2021, 19:16:58 pm »
Лейди, наистина докторът трябва да те познава вече и затова да е преценил такива дози. Аз на тази последната стимулация, която и ми е първа силна стимулация (преди това съм била на фемара и малко менопур), бях първо от 2-ри до 6-ти ден вкл. на 300 ед. Пурегон. После още 3 дни на 300 ед. Менопур, същевременно и Цитротид. На 9-ти ден Овитрел (не съм си отбелязала 5000 ед. или 7500 ед., но нямаше 10 000 ед.) и на 11-ти ден пункция. Явно бързо са реагирали яйчниците ми. Май не съм имала хиперстимулация, защото на 9-ти ден естрадиолът е бил 3738. При мен сега също бяха 15 фоликула, от които 14 яйцеклетки, както при теб, предишната стимулация. Дано и сега да направиш пак поне толкова!
А пък иначе ако си ядеш протеини (месо, млечни продукти), може да нямаш нужда специално от извара. Но нищо не пречи да си я ядеш, ако ти харесва. Аз нямах подуване, поне не съм го почувствала. Видимо в областта на матката бях леко по-заоблена към средата на цикъла в сравнение с нормален цикъл. Възможно е да е било от яйчниците и евентуално от по-голяма лигавица на матката.
Успех, Лейди!
« Последна редакция: Май 09, 2021, 19:23:15 pm от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #302 -: Май 09, 2021, 21:57:11 pm »
Благодаря, Грейси. Аз консумирам много яйца и млечни продукти, но при приема на 300 гр извара дневно миналият път преди пункция и по 500 гр след това, определено се чувствах чудесно. Имах леко подуване и съвсем търпими болки, които отшумяха бързо. За това няма да се отказвам и сега от нея, но не защото ми харесва и ми е вкусна  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #303 -: Май 10, 2021, 14:01:13 pm »
Във фейсбук групата за Тромбофилия писаха, че Л-тироксин бил изчезнал по аптеките. Знаете ли нещо по въпроса? Реална информация ли е това
Редакция: намерих тази статия, явно има някакъв проблем, но той е от преди месец още https://bnr.bg/horizont/post/101449211/do-10-dni-v-aptekite-se-ochakvat-lipsvashto-lekarstvo-za-zabolavania-na-shtitovidnata-jleza
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #304 -: Май 10, 2021, 18:44:54 pm »
Тери, аз съм взела 25,75 и 100 мкг, тези които пия и не съм минавала скоро през аптека. Ако имаш нужда, ще ти пратя, ако си на други мкг ще обиколя да потърся.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #305 -: Май 10, 2021, 18:46:52 pm »
Имам още за 26 дена. Ходи днес мъжът ми, наистина ги няма. Но има заместители.
Както и са пуснали от 100 мг, но на мен не ми вършат работа, защото съм н 25мг. Аз го написах да имате предвид и вие. Еутирокс имало.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #306 -: Май 10, 2021, 19:43:06 pm »
Teri, ако имаш нужда пиши ми, ще питам.
Имам близка която работи в аптека и може да провери директно по складовете.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #307 -: Май 10, 2021, 19:49:25 pm »
Благодаря, Хрис, но четох че може и да няма внос скоро и ще се минава на Еутирокс. На мен не ми пречи да сменя, само за доза ще питам докторите.
И за въвеждане на електронни рецепти говорят. Не вярвах, че ще доживеем такова нещо в България. Интересно дали при прегледи на частно ще могат да ни изписват рецептите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #308 -: Май 10, 2021, 20:01:32 pm »
Ок, аз я питах все пак дали има ;-) чакам да отговори. :-Р

А по повод електронните рецепти тя  работи вече с такива... а е в село... Казва, че повечето лекари се ослушвали не знайно защо, но с тия от нейното село се е разбрала и вече не обработва хартиени.
Цялата работа е че трябва да си купят софтуер ( не помня лекарите или аптекарите и от там се бавят с въвеждането, но тя каза, че за аптекарите е много по- удобно с ел. варианта )
 
редакция: и при нея има една - две кутийки от 100. Само толкова са и отпуснали.
« Последна редакция: Май 10, 2021, 20:09:51 pm от Hris_80 »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #309 -: Май 10, 2021, 20:10:00 pm »
А ние с хартиените рецепти какво трябва да направим в случая: да идем на лекар и да ни издадат нови ли? (Моите рецепти са от преди 4 години, та отдавна им е минала давността, добре че не гледат), което е пък друг казус: имат ли давност тези рецепти. Например Л-Тироксин всички пием с години
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #310 -: Май 10, 2021, 20:15:17 pm »
Хартиените рецепти важат,до ноември ли беше,ще ви излъжа.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #311 -: Май 10, 2021, 20:16:52 pm »
Важат 6 месеца.
Иначе хартиените ги приемат, няма да те върнат ( не би трябвало )
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #312 -: Май 10, 2021, 20:33:27 pm »
Общо взето ще трябва да преминем през още една хамалогия или иначе казано препятствие. Все ние ще го отнесем, ще трябва пак да ходим по доктори и да висим пред кабинетите. Аз се чудя, как да отида при Русев, за да си взема резултатите от лабороторията и рецептата за Фраксипарина. Там е страшно. Все още не ми се е налагало да представям изследвания към рецептата, до сега минавах само с нея.
Тери, аз говорих за Еутирокс, това пия, Л Тироксин не съм купувала  :( Искаш ли са ти потърся утре, за да си спокойна?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #313 -: Май 10, 2021, 20:38:51 pm »
Аз съм спокойна, момичета. Имам не малко познати фармацевти също. Просто исках да предупредя и вас да няма изненади.
Иначе аз от Русев нямам рецепта и резултатите не съм взимала. Принтирала съм резултатите от онлайн платформата, генетичните от Геника и рецептата ми е от репродуктивен лекар. Така си взимам инжекциите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #314 -: Май 10, 2021, 21:03:19 pm »
Лтироксин няма от доста време.Аз минах на него от еутирокс, защото смениха нещо формулата на еутирокса и не ми понесе добре, а пия еутирокс от около 10+ години.И както всичко беше ОК с Лтироксина и изчезна.Сега са пуснали по 100, а аз пия 4 дни 100 и 2 дни 75, та ще чупя хапчета няма как.Виждала съм какво ли не.Преди години така нямаше еутирокс.Не ми е сефтето.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #315 -: Май 10, 2021, 21:16:31 pm »
Ясно, въпреки че има Еутирокс, аз ще се запася също,  за да не треперя дали няма да изчезне. Мерси, Тери!
Резултатите и аз си ги разпечатах от платформата, а рецептата ми е от репродуктивен, дано да се наложи да ги ползвам  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #316 -: Май 10, 2021, 22:43:31 pm »
Имам май 2 опаковки левотироксин 25 май, но френски. Аз след бремеността не пия и са ми в норма изследванията. Просто се бях запасила.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #317 -: Май 11, 2021, 10:31:56 am »
Лейди, как върви стимулацията?

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #318 -: Май 11, 2021, 13:33:22 pm »
Маги, благодаря за вниманието  :D Върви добре, доктора каза, че разчитаме изцяло на десния яйчник (левия е оперирания от ендометриоза и има само 1 фоликул). Преминах на Менопур 600 от вчера. Имам зверско главоболие обаче, гледам да не пия лекарства, но не мога да спя и взимам Парацетамол. Владимиров каза, че е от медикаментите и трябва да отшуми за 3 дни, но продължава вече 5ти ден. Иначе все още е рано и не съм подута.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #319 -: Май 11, 2021, 14:37:33 pm »
Lady, сериозни дози ти е стимулацията. Пий много вода, ама наистина много, не да си увеличиш с 200мл. Ако не се лъжа, ти не пиеше достатъчно вода. 2.5 л прави на ден. Водата помага да се изхвърля излишъка от натрупаните хормони и да мине по-леко стимулацията.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света