0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #200 -: Април 08, 2021, 13:06:48 pm »
В такъв случай мога само да се надявам, че е за добро, щом има по-добър отговор. Интересно ми е защо ми изписа таблетките от 5ти ден на Ц, не се ли започваха по-рано, забравила съм.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #201 -: Април 08, 2021, 15:34:26 pm »
Ами по принцип 2-3 ден се започват, но с противозачатъчните няма правила. Изписвани са ми примерно само за 10 дена заради кисти и след това си ми е идвал цикъл. Докторът си знае работата.
Аз си спомням, че др Владимиров и на Маги беше изписвал противозачатъчни преди инвитрото. Мислех, че му е практика по принцип да го прави.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #202 -: Април 08, 2021, 15:49:19 pm »
Може и да му е практика, но аз не минах на преглед миналия месец, за да се подготвя, тъй като не знаех дали ще ни одобрят от фонда. Ще ги пия, дано да свършат работа.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #203 -: Април 10, 2021, 09:13:22 am »
Добро утро , момичета! Не съм влизала отдавна и като прочетох всички прекрасни новини назад ,,се зарадвах много! :-) Както и ми стана мъчно за неуспехите и пожелавам те да са били временни спънки към мечтаното бебе и скоро всички с големи кореми ! :-)

Аз съм сред опитващите  все още, нооо от началото на годината имам бледи черти на тестовете, което си е успех след сложното и нелепо 2ро ин витро от преди доста време. Дълго време не ми беше добре, гърлото ми се подауваше от разни храни и просто се отказах(временно) докато се възстановя. Миналата пролет останах повече в къщи и проспах карантината заради Овабууст( мнооого ме приспива), но направих един добър курс, после цяло лято пих алое( след процедурата ми се усложниха нещата с ендометриозата и като го пия ми е по-добре). Есента беше много тегава в работата , а цялата година с други проблеми и хич не стигнахме да си използваме заповедта - чувствах се много зле , но от фонда ми казаха, че не я губя-  само да си занеса нов АМХ и да върна старата, което ме успокои малко).

Та съсредоточих се в работата, имахме временни работнички даже и как се опазихме... Божа работа. Те с малки деца, от чужбина долетя друга колежка- беше шантаво и стресиращо.

От Коледа насам се успокоих и даже примирих,  че вероятно и цикъла скоро ще ми спре..беше много къс предните месеци..но все пак си ползвах едни етерични масла, мазах с прогестеронов крем и ползвахме преферт- други медикаменти не. Но се бях отказала вътрешно.

И хоп - Януари бледа черта, но цикъла дойде. Дясната ми тръба е запушена (2018 лапаро) и реших, че пропускаме после. Февруари пак бледа черта , леки спазми в центъра на корема и цикъл - казах си, че явно става нещо вече, но пък 3ти месец ще е откъм запушената тръба и сигурно няма да стане нищо- не усещах нищо и бях много спокойна. Обаче - кръвен положителен 30, както и  утринен  бледа черта , но за съжаление не се пазих и разбрах късно( много безсимптомно беше)- движех се много през деня и изобщо нищо не усещах ( предния ден шуърчек беше категорично отрицателен, а престо показа след 2 дни доста добра, но бледа черта същата сутрин). Получих силни спазми въпросната вечер и всъщност цяла седмица ме държа. За съжаление бях достатъчно тъпа да не отида при първите болки( неделя късно вечерта) на лекар. Сега се обвинявам, че можело е да бъдат спасени нещата..както и да е... казах си, край сега 4ти месец не може пак, ще мине време.. и незнам..пак бледа черта , но бързо дойде този път цикъла.

През периода ходих 2 пъти , миналото лято след курса с алое и овабууст-15 мм уж ендометриоза киста,  беше изчезнала и сега като се случи това с тестовете.

След положителния тест си пуснах друг след 2 дни и беше тръгнало да пада- от 30 беше станало на 27 някъде. Повече не съм се изследвала , защото само на едната ми ръка вената е ок и вече ме боли от време на време от предните години с много изследвания и проследяване на хормони. Тсх от 1 е 1,80 , та и там имам да ходя на преглед.

Извинявам се за дългия пост, много време мина :-)
Надявам се скоро пак да се получи, но тази път да успея да взема мерки навреме :-)
« Последна редакция: Април 10, 2021, 09:26:07 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #204 -: Април 10, 2021, 09:38:04 am »
WideD, много се радвам, че писа, ама много. Напоследък много често се сещам за теб.
Знам какво е да видиш бледи втори черти след всички години неуспехи. При мен това бяха първите стъпки към забременяването. И при мен това бебче дойде много неочаквано след много натоварени физически и емоционално седмици, прокървяване, много бледа втора черта. Господ ни го даде и той ни го опази. Отивахме за кръвен тест след въображаема втора черта и зацапване. Преди да се кача в колата си сложих "за всеки случай" Кринон. Според мен този Кринон за всеки случай го запази детето. Та понякога всичко е такъв мал шанс и въпрос на реакция в правилната секунда. Ако не ти се правят процедури, защо не пробваш във втора фаза да пиеш прогестеронови препарати, може много малко да не ти достига до успеха.
Много се радвам, че писа :*
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #205 -: Април 10, 2021, 10:57:50 am »
Тери :) много си мила !  Аз изчетох темите откъдето бях спряла да пиша- много емоции и вълнение имаше, както и много полезна информация. Аз кринон никога не съм си слагала и може и да опитам , защото от дуфастона нещо не ми беше ок последно. Като стигна дотам (дано)- ще пиша. Засега реших да съм по-сериозна с АП през ден, но като гледам какво сте писали.. нещо се замислям , а и ми е особено като го пия. Изпих алоето последното и го спирам засега. Мисля, че ову ми е малко рано този цикъл-9-10 ден. Предните беше около 12-13 ( не съм ходила на прегледи, но имах осезаема болка или вляво или вдясно) Ще видим, засега ще се поинтересувам за Кринона.
« Последна редакция: Април 10, 2021, 11:09:43 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #206 -: Април 10, 2021, 13:28:22 pm »
Здравейте, не знам дали правилно пускам това съобщение, ако не ме извинете, но съм нова и не знам още как.
Да помоля, ако можете да ми коментирате резултатите от хормоналните направени са на 3 ден от МЦ. Имам редовен цикъл (27д.) с 5 дневна продължителност.Забравих да спомена, че съм на 40г., а приятелят ми на 42г. Винаги съм имала силен менструален синдром. От няколко месеца се пробваме, но бебче няма  
ходих на гинеколог нямам кисти и видими проблеми имах 2 задържани фолекула единият 25мм , др 18/15 (д-р каза, че овулация в този цикал е нямало иска да наблюдава тези фолекули дали ще се изчистят с др.цикъл.
 AMH 0,80 референтни 0,1- 10. Пусна ми хормони на трети ден FSH - 12,82 IU/L фол.фаза (0,4-11);
LH - 5,51 IU/L фол.фаза(1,7- 13,3);
Prolactin - 771,20 uIU/L жени( 86,9- 612,7 );
Estradiol -91,75 pmol/L фол.фаза (149,3-808,8);
( на 22 ден Прогестерон 117,48 nmol/L лут.фаза(1,17 -58,5)
Колко зле е положението, че много се притеснявам. А много искам да си имаме бебче. Как е възможно да имам Прогестерон с тези стойности, а да съм нямала овулация? В предният цикъл 2 пъти д-р(обикновен гинеколог) ми измерва фолекулите и така ми каза, че ову е нямало. Да сменям ли д-р? Пролактина е висок ...а Естродиала нисък ,това какво значи?Малко бях под стрес (студентка съм) и лекциите бяха в 8ч., а за изследването бях там в 7.40 ч. Седях 5-7 мин. на стола преди да ми вземат кръв(за хормоните на 3 ден).
Търся отзиви за добър репродуктивен лекар във Варна.  Преди 1,5г съм си правила изследване на проходимост на маточни тръби беше ок( при д-р Александров, но той много се кара). Тогава още бях с бившия си приятел, но при него имаше проблем. Със сегашния сме от 1г заедно от 3 месеца пробваме и нищо. Ще трябва да му пуснем спермограма, а коя е по-добра нормалната или тази по Крюгер(разширена е вижда се подвижност и деформации на сперматозоидите)?
За пролактина и ФСХ трябва ли да ходя при ендокринолог?Чувам добри отзиви за клиника по репрудуктивно в Тутракан, мисля, че е клон на Надежда. Да знаеш нещо по въпроса?
 Приятелят ми не е много съгласен за инсеминации и инвитро ...мисли си, че по нормален начин ще ни се случат нещата...
Много благодаря предварително.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #207 -: Април 10, 2021, 14:46:10 pm »
Галя за другите неща не мога да коментирам, само за доктора. За съжаление във Варна това е изборът. И при другите съм ходила, но положението е трагично. На мен пък нищо не ми казваше докторът, но това не му попречи да си свърши перфектно работата. Освен това има и други лекари в клиниката.
Според мен ви трябва репродуктивен специалист, а не обикновено АГ. На 40 вече не е толкова лесно. АМХ е малко ниско. Трябва да се проверят антралните фоликули на 3-то ден. Витамини Д, Б12 и да се направи обременяване за ИР.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #208 -: Април 10, 2021, 15:09:30 pm »
Галя за другите неща не мога да коментирам, само за доктора. За съжаление във Варна това е изборът. И при другите съм ходила, но положението е трагично. На мен пък нищо не ми казваше докторът, но това не му попречи да си свърши перфектно работата. Освен това има и други лекари в клиниката.
Според мен ви трябва репродуктивен специалист, а не обикновено АГ. На 40 вече не е толкова лесно. АМХ е малко ниско. Трябва да се проверят антралните фоликули на 3-то ден. Витамини Д, Б12 и да се направи обременяване за ИР.
Галя за другите неща не мога да коментирам, само за доктора. За съжаление във Варна това е изборът. И при другите съм ходила, но положението е трагично. На мен пък нищо не ми казваше докторът, но това не му попречи да си свърши перфектно работата. Освен това има и други лекари в клиниката.
Според мен ви трябва репродуктивен специалист, а не обикновено АГ. На 40 вече не е толкова лесно. АМХ е малко ниско. Трябва да се проверят антралните фоликули на 3-то ден. Витамини Д, Б12 и да се направи обременяване за ИР.
Здравей yanicka
Благодаря ти за съвета, този д-р ми каза да отида на 6-7 ден от началото на МЦ да ми гледа фолекулите. Можеш ли да ми кажеш повече за това, че не съм наясно през колко дена се следят ? А също и за обременяването с ИР.
Малко ме притеснява, че не работя и само приятелят ми ни издържа. А както знаеш, процедурите не са евтини. Уж си с направление , а ти казват че не могат да ти пуснат хормоните по ЗК. За прегледа 1 се поемал втори не. Всичко ми звучи като една бизнес машина, а ние сме тези с надеждата, че този път ще имаме най-радостната новина 2 чертички...и бебче :D...
Работата ми беше свързана с много пътуване, но с тази пандемия и факта, че реших да следвам отделно усложни ситуацията. Ще го мислим само да сме здрави другото ще се подреди.
Много ти благодаря за отговора. Бъди здрава!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #209 -: Април 10, 2021, 18:23:44 pm »
Здравей Галя, дано да се получат нещата. Пробвай с добавки за повишаване на фертилитета.  Щом не е съгласен да правите процедури, изследвай поне б12, фолиева  киселина, и вит.Д- аз си направих пакет тромбофилия,който включва и усвояване на б12 и фолиева и се оказа, че не ги усвоявам добре, а те са важни. Иначе фонда подпомага до 42г и оттам бихте могли да си помогнете по отношение на средствата . Аз лично пих Овабууст миналата година, тази също ( пишат го по 4 на ден, но АГ ми каза по 2 да пия). Те са за подобряване на яйчниковата функция. Също и витамини, тук момичетата са препоръчали и аз четох за тях скоро , но още ги планирам кога да си взема. Аз лично съм с АМХ 0,76( преди 2 год) и малко антрални фуликули, но си имам ову.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #210 -: Април 10, 2021, 21:41:00 pm »
Здравей WideD,
Благодаря ти, ще пробвам с добавките погледнах вече  Овабууст, ако ги пия по 2 на ден(видях, че съдържат фолиева дали ще е достатъчно или да вземам допълнително? 53 кг.съм, ако има значение.А с тях мога ли да пия Д и Б12? Ще изследвам б12, фолиева  киселина, и вит.Д. За пакета в момента ще се въздържа( много добре звучи, може през лятото, ако успея да си намеря работа да пусна него). Можеш ли да ми кажеш къде да прочета за този фонд? Ние не сме женени, нямам представа какви са изистванията? Сърдечно благодаря на всички, които ми отговориха.
Всеки път , когато видя бебче и ми се пълнят очите със сълзи...понякога приятелки ми оставят децата си, когато са заети. Такова удоволствие е когато се обърка и ти каже мамо, е да , ама не е твоето, трябва да го върнеш... те плачат не искат да си ходят, аз плача...не искам да се разделяме... :( извинявайте, но няма с кого да споделя.... той е мъж, а приятелките ми си имат деца и само дават съвети да не пришпорвам нещата...
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #211 -: Април 11, 2021, 09:03:36 am »
Галя, първо бъди позитивно и оптимистично настроена. Важното е да направите каквото може като изследвания и да знаеш къде се намираш.
Аз основно с ендометриоза се боря и след всичкото следене , мерене, пускане на хормони по 3 пъти на цикъл, успяхме да засечем леко разминаване във времето на развитието на фуликул и лх хормона, имах задържани фуликули няколко пъти както и къс период от овулация до цикъл. Иначе все бяха в норма уж.  След всичко, стигам до извода, че  с прогестерона не ми се получават нещата, но като пробваме да регулиране с аг този момент с дуфастон ( прогестерон), Не ми се получи, но аз съм си чувствителна към медикаменти и просто продължавам да пробвам с друго ( аз съм на 39 и искам и аз колкото се може по-скоро да се случи :-)    )

Като видя малки деца и ми е голям кеф, зареждат ме много и ми помагат да остана вдъхновена по въпроса  :-D   Опитай се да виждаш хубавото и да се грижиш добре за тялото и психиката си. Щом не работиш, използвай максимално времето за неща, които обичаш. Аз се записах да уча онлайн есента и се чувствам студентка на 20  :-D
( минала съм покрай 20 ама ..)

Относно фонда, Център за асистирана репродукция ( ЦАР) се казва. Мисля, че ако е неизяснена причината , искат 4 инсеминации преди това и с тях се кандидатства( но не съм точно наясно, защото бяхме по линия на ендометриозата). Покриват до 5000 лв разходи, няма изискване да имат брак партньорите. Но можеш да им звъннеш и да разпиташ каквото те интересува още.



Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #212 -: Април 11, 2021, 11:23:58 am »
Wide D, много се радвам че писа.Сили и кураж ти желая !
Галя,за Варна не е голям изборът,ние успяхме при Александрови .
Влез в сайта на Общината,виж раздел Здравеопазване ,там има инфо.Финансират с до 2000 лв двойки с репр.проблеми.Лапаро,хистеро,инсеминации,цитонамазки,фоликуметрии ,за всичко може да ползваш парите.Ако имаш път влез направо в самата община,в дясно са гишетата може и там да питаш.Моя приятелка 4 инсе направи с общинският фонд.Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #213 -: Април 11, 2021, 11:49:38 am »
Слънчицето, колко се зарадвах на розовата ти лентичка като влязох тези дни! :-)  Искам да питам за витамините- тези дни ще ми свършват едни пренатални на джеймисън и мисля FH PRO да си взема, отделно
Б12 ми е ниско и може би ще търся. Последно ми беше около 230 доколкото помня. Чудя се спрей дали да не си взема и доколко да го гоня като цел.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #214 -: Април 11, 2021, 19:51:48 pm »
WideD ако ще пиеш FH Pro не ти трябва допълнителен Б12. Вътре има достатъчно. Иначе гониш горна граница.
Аз имам една пълна опаковка FH Pro и една отворена и ако искаш можеш да изчакаш малко и ще ти ги дам на по-ниска цена (превода ще го искам в полза на Зачатие). Просто искам първо да родя и тогава ще продавам всичко.

Галя според мен с това АМХ и липса на средства най са ти приоритет броенето на антралните фоликули (на 3-ти ден), витамини Д и Б12 и обременяване с глюкоза за инсулинова резистентност. Едва след като знаеш какви стойности са ти витамините, можеш да взимаш добавки.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #215 -: Април 11, 2021, 20:51:58 pm »
Wide, много се радвам , че си писла. Според мен следи с кръвни 10тина дни или 12. И почвай при плюс кринон и утрогестан . Май там ще е ключът за задържането . Много прегръдки!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #216 -: Април 12, 2021, 10:21:50 am »
Яничка,  мерси, ще ти пиша :-) и пожелавам всичко да мине добре  :heartbeat:

Лина, досега утрогестан само при първото ин витро ползвах, после мисля само дуфастон след ову са ми давали. А за кринон трябва ли да ходя да ми го изпишат на рецепта или дозата е стандартна? ( дуфастон досега съм пила все 2х1 на ден)
« Последна редакция: Април 12, 2021, 10:25:57 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #217 -: Април 12, 2021, 13:03:47 pm »
Лейди, би трябвало с противозачатъчните да се изчисти кистата и в края на месеца, началото на май да стартирате успешно. Стискам палци!

WideD, разбирам, че ви е много дълга борбата. Не всички смятат, че НК клетките оказват влияние на имплантацията, но аз пък вярвам, че имат някакво отношение. В този смисъл, изследвали ли сте ги? Евентуално може да имаш нужда от вливка на Интралипид. Щом съвсем в началото бременността не може да се развие, причината може да е в завишени НК клетки. Чела съм и съм чувала, че причините за такива много-много ранни загуби могат да се дължат на особености в структурата на матката (да не може добре да се имплантира) и имунологични проблеми (НК клетки). Ако проблемът е матката, препоръчват хистероскопия. Разбира се, може само и единствено прогестерон да не ти достига и това е по-добрият вариант. Аз лично препоръчвам да го приемаш вагинално (утрогестан, кринон), за да не си натоварваш черния дроб с дуфастон. Успех и дано следващия месец да имаш покачващо се ЧХГ!

Галина, според мен от изследванията, които си споделила, се вижда, че не са много розови нещата при теб. Не много високо АМХ, висок ФСХ и нисък ЛХ - като цяло говорят за изчерпващ се яйчников резерв. Както Яничка ти е казала, трябва да се види и броя на антралните фоликули на 2-ри ден. Най-добре да започнеш от витамините - да си пуснеш изследване за вит. Д, вит. Б12, фол. киселина. Ако нямаш средства да пуснеш панел тромбофилии, от които ще се види дали усвояваш обикновената фолиева или не, най-добре направо пий мета фолиева и мета Б12. Разбира се, има и други витамини и минерали, които ще подобрят качеството на яйцеклетките, може да е добре и направо комбинирани витамини да пиеш.
Тъй като аз съм в Тутракан, бременна след инвитро, след неизяснен инфертилитет, бих ти ги препоръчала. Там можеш да запишеш час с направление, обаче за такъв час се чака 2-3 месеца, ако не и повече. Но според мен е по-добре да ви наблюдава репродуктивен специалист. Той ще ви разчете хормоните, ще наблюдава яйчниците, матката, ще пуснете разширена спермограма (което се препоръчва, а не обикновена) и като цяло ще определи състоянието ви и ще ви даде точни насоки. Със сигурност ще трябват някакви средства, но поне да знаете къде се намирате. Аз също много исках естествено забременяване, но след 2 неуспешни бременности (естествено забременяване), месеци неуспешни опити и напредване на възрастта (аз сега съм на 38, мъжът ми на почти 40), мъжът ми беше по-големия инициатор да пребегнем до асистирана репродукция. Иначе наистина можеше да чакаме до безкрай...
Вие ще си решите към коя клиника да се ориентирате, а докато чакате час, ще си пробвате, пък може и да стане :) Успех, Галина!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #218 -: Април 12, 2021, 16:06:29 pm »
Грейси,  имах единия път и бяха в норма.
Следващата година януари( бях леко настинала)- имах много леко завишени и Русев предписа интралипид,  но тъкмо беше почнала епидемията и не стигнах до вливки.
Правила съм и тест за ембриотоксини и беше ок.
Определено ще тествам с кринон. Все са ми изписвали дуфастон, дано с кринон е по-добре.

Отделно антиоксидант(ресвератрол) изпих една опаковка и ензими за храносмилателната система сега за първи път пия.

« Последна редакция: Април 12, 2021, 16:38:22 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #219 -: Април 12, 2021, 17:26:09 pm »
Лейди, би трябвало с противозачатъчните да се изчисти кистата и в края на месеца, началото на май да стартирате успешно. Стискам палци!

WideD, разбирам, че ви е много дълга борбата. Не всички смятат, че НК клетките оказват влияние на имплантацията, но аз пък вярвам, че имат някакво отношение. В този смисъл, изследвали ли сте ги? Евентуално може да имаш нужда от вливка на Интралипид. Щом съвсем в началото бременността не може да се развие, причината може да е в завишени НК клетки. Чела съм и съм чувала, че причините за такива много-много ранни загуби могат да се дължат на особености в структурата на матката (да не може добре да се имплантира) и имунологични проблеми (НК клетки). Ако проблемът е матката, препоръчват хистероскопия. Разбира се, може само и единствено прогестерон да не ти достига и това е по-добрият вариант. Аз лично препоръчвам да го приемаш вагинално (утрогестан, кринон), за да не си натоварваш черния дроб с дуфастон. Успех и дано следващия месец да имаш покачващо се ЧХГ!

Галина, според мен от изследванията, които си споделила, се вижда, че не са много розови нещата при теб. Не много високо АМХ, висок ФСХ и нисък ЛХ - като цяло говорят за изчерпващ се яйчников резерв. Както Яничка ти е казала, трябва да се види и броя на антралните фоликули на 2-ри ден. Най-добре да започнеш от витамините - да си пуснеш изследване за вит. Д, вит. Б12, фол. киселина. Ако нямаш средства да пуснеш панел тромбофилии, от които ще се види дали усвояваш обикновената фолиева или не, най-добре направо пий мета фолиева и мета Б12. Разбира се, има и други витамини и минерали, които ще подобрят качеството на яйцеклетките, може да е добре и направо комбинирани витамини да пиеш.
Тъй като аз съм в Тутракан, бременна след инвитро, след неизяснен инфертилитет, бих ти ги препоръчала. Там можеш да запишеш час с направление, обаче за такъв час се чака 2-3 месеца, ако не и повече. Но според мен е по-добре да ви наблюдава репродуктивен специалист. Той ще ви разчете хормоните, ще наблюдава яйчниците, матката, ще пуснете разширена спермограма (което се препоръчва, а не обикновена) и като цяло ще определи състоянието ви и ще ви даде точни насоки. Със сигурност ще трябват някакви средства, но поне да знаете къде се намирате. Аз също много исках естествено забременяване, но след 2 неуспешни бременности (естествено забременяване), месеци неуспешни опити и напредване на възрастта (аз сега съм на 38, мъжът ми на почти 40), мъжът ми беше по-големия инициатор да пребегнем до асистирана репродукция. Иначе наистина можеше да чакаме до безкрай...
Вие ще си решите към коя клиника да се ориентирате, а докато чакате час, ще си пробвате, пък може и да стане :) Успех, Галина!
Благодаря ви за съдействието.
Запазих си час за сряда за д-р Александров(във Варна). Ще изчакам той да каже какви изследвания да пусна , при условие, че нищо не каже за витамините...сама ще си ги пусна. Както казахте, поне да знам там как е положението.
Иначе аз вече съм 2 курс в морско училище редовно обучение( уча логостика), трябваше ми промяна след края на10г връзка. Принципно не падам духом( преди 2 дена ми беше кофти ден и си поплаках). Иначе обожавам деца и много им се радвам и те на мен:-) ще послушам съветите ви, за които много благодаря.
Успех на всички и бъдете здрави :-) дано на всички ръчички бебче се люлее:-)