0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #920 -: Февруари 08, 2021, 10:00:03 am »
Всеки път кървя заради Аспирин и тотално го спрях. В деня, в който кървя не бия и Клексан/Фраксипарин.
Звънни до клиниката,може да ти изпишат и витамин Ц, но не чакай твоя доктор, още днес отиди или звънни.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #921 -: Февруари 08, 2021, 10:07:00 am »
Не спира да тече :( Ще ходим до клиниката :(
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #922 -: Февруари 08, 2021, 11:39:33 am »
Днес ЧХГ-то е 809 :)
Гали, дано всичко да е наред при теб и кървенето да е било от Аспирина. Аз съм чувала, че при кървене не е добре да се спира Фраксипарина (само Аспирина се спира), а се препоръчва да се продължи, за да се закрепи по-добре ембриона, в случай че има отлепване. Сподели после какво са ти казали и как си.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #923 -: Февруари 08, 2021, 11:51:27 am »
Грейси, страхотен резултат. Честито и до финал ♥
Гали, не зная в коя клиника си, но би трябвало да имат спешен кабинет. Телефон на лекаря си също не е лошо да вземеш и в подобни случаи да търсиш помощ и да го държиш в течение когато нещо подобно се случи и има промяна в терапията ти (такава ще има след прегледа вероятно). Само бъди спокойна, притесненията ти биха навредили и на теб, и на бебчето. Пиши после, дано всичко е наред.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #924 -: Февруари 08, 2021, 11:53:53 am »
Браво, Грейси, хайде вече може да повярваш малко! Стискам палци всичко да е наред.
Лейди и Хрис, ваш ред е. Дано това е вашата година :*
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #925 -: Февруари 08, 2021, 12:22:04 pm »
Грейси, браво! Честито и до финал! Мисли позитивно, вярвам че всичко ще е наред!

Gali_At , успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #926 -: Февруари 08, 2021, 12:27:51 pm »
Благодаря ви много за подкрепата и затова, че ме изтърпяхте. Не беше лесно, но не се знае и занапред какво ще бъде. Не мога да не се радвам, но не мога и да не се притеснявам. Имам злощастен опит и в 9 г.с., и в 26 г.с. и е ясно, че ще я карам седмица за седмица, ден за ден. Часът ми при моя доктор е чак за 24.02. - да се чуе сърдечна дейност, по-рано нямало смисъл от преглед. Но аз мисля да отскоча тези дни до един лекар в града ей така да видим какво се вижда.

Лейди и Хрис, и аз ви стискам палци скоро и при вас добри новини да има!
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #927 -: Февруари 08, 2021, 14:17:21 pm »
Благодаря, момичета. Прегледаха ме и съвсем се обърках. Миналия път като бях прокървила, казаха, че се вижда плоден сак и ембрион, а днес ме гледа друг лекар и каза, че не се вижда ембрион. Било рано още и ме викна да ме прегледа отново в петък. Увеличи ми лекарствата, дуфастон, естрофем, натаспин вместо аспирин и изписа но шпа. Според нея съм 5,6 г.с. аз изчислих с един калкулатор, че съм в 6,4 г.с.

Ще се опитам да сложа снимката от предишния преглед. За кървенето каза че е в матката около плодния сак и нормално да се изтича

Грейси, много се радвам за теб, пожелавам ти безпроблемно бременеене. Дано този път всичко е наред.
« Последна редакция: Февруари 08, 2021, 14:19:31 pm от Gali_At »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #928 -: Февруари 08, 2021, 14:30:22 pm »
Gali, толкова рано, надали да сте видяли ембрион. Ти си била в 5г.с. Най-много да са видяли плоден сак и жълтъчно мехурче, въпреки, че аз на снимката не го виждам. Според мен си се объркала нещо, пий си лекарствата и спокойно. Хубаво е, че те викат скоро пак на преглед.

Gracy, изчисли прегледа да е някъде след средата на 5.г.с, за да видите има ли жълтъчно мехурче. Т
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #929 -: Февруари 08, 2021, 14:55:45 pm »
Грейси,чудесен резултат!Мен ме викаха в 7 г.с за първи преглед .Успех и до края!
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #930 -: Февруари 08, 2021, 15:20:10 pm »
Честито, Грейси!
Гали, успех и на теб и всичко да е наред!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #931 -: Февруари 08, 2021, 16:06:15 pm »
Знаех си Грейси, че е станало.ТУк сме по целия път!Кураж!

Гали, Тери е права, почивай си.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #932 -: Февруари 08, 2021, 16:07:09 pm »
Благодаря ви  :bighug:

Радвам се, че всичко е наред при теб, Гали! Това замразен трансфер ли беше? Кога беше първи ден на цикъла?
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #933 -: Февруари 08, 2021, 18:32:37 pm »
Благодаря, момичета, дано сте прави. Ходих и при друг лекар следобяд и каза, че всичко е наред като за 5,6 г.с. Видя и жълтъчно мехурче. Кървенето могло да бъде от втория ембрион.

Грейси, замразен трансфер на 2 петдевни ембриона на 13.01, като първия ден на последния цикъл беше на 29.12.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #934 -: Февруари 08, 2021, 18:33:55 pm »
Gali, жълтъчно мехурче е много добър старт. Това е първата ембрионална структура.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #935 -: Февруари 09, 2021, 08:05:41 am »
Грейси, много добър резултат. Браво, че си започнала НМХ! Аз този доктор бих го сменила, не виждаш ли че не е особено загрижен?Моя доктор ми каза, “в статистиката на един лекар една загуба е какво 1%,2%,и тн. Загубата за едно семейство е 100%!!”!не казвам, че за успешно лечение трябва емпатия, но мисля че сама би трябвало да си направиш изводите . И да , наистина относно клексана понякога са 50/50 .. демек не пречи ма дали помага... Е да, ама това е само в България. В повечето развити страни, почват апликация на клексан след късна загуба, с цел превенция. Иначе за симптомите , и на мен с последната бременност ( много ми е късно да се сетя коректно) супер от рано започнаха като цяло и за мен. Аз го отдавах на друго неразположение. Сега си почивай, бий нмх и мисли за хематолог/съдов който да следи НМХ дозата и като цяло разрежданнето на кръвта.

Гали, дано всичко е наред. На следващия преглед аз бих питала за утрогестан. С вагинална апликация. Така директно се усвоява в матката. Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #936 -: Февруари 09, 2021, 11:00:11 am »
Грейси, пиеш ли протеина? И аз си купих като твоя вкус: "Ванилия", ей няма такава гад. И аз баш усещам телешкото като теб. Другите им вкусове пък са натъпкани с аромати и ти се гади от оцветители. Направих reasearch и наистина това е най-добрия протеин. Трябва да е суроватъчен, да не е соев, че не е ОК за ТСХ. Ама от суроватъчните доста от тях са с високо съдържание на въглехидрати, от което пък бебето нараствало прекалено много на тегло и не било ок. Даже др Даскалов в неговия сайт препоръчва Прегнако. Ама е много гадно това нещо.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #937 -: Февруари 09, 2021, 11:17:49 am »
Лина, на мен докторът ми изглежда супер разбран. Както казах има различни мнения сред лекарите - някои зачитат Аспирин, други не; някои зачитат Натаспин, други не. Същото е и с НМХ. Дори за проф. Паскалева съм чувала, че за някои несериозни мутации, извън фактор 5 например, изобщо не изписва НМХ. Вярно, че съм с късна загуба и не знам тя какво би казала в този случай, но не мисля, че ще ходя при нея. Ще го мисля поетапно.
Моят Прегнако е с вкус на какао и банан. Не знам какво да го правя. Засега го оставям за по-нататък по някое време пак ще го пробвам. Аз по принцип мога да ям месо - основно свинско и пилешко, и риба. Не обичам сланини, жили, хрущяли, вътрешности, уши, крака, езици, мозъци, сърца. Иначе чисто месо мога да ям - да е добре овкусено с подправки, лук, за да не мирише на кръв. И мисля да наблегна именно на месото. Също и яйца много обичам и млечни продукти.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #938 -: Февруари 09, 2021, 11:30:06 am »
Тогава не се мъчи с протеина, не ти трябва. На мен даже нямаше да ми изпишат протеин, въпреки, че не ям месо, аз сама си го поисках.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #939 -: Февруари 09, 2021, 12:30:59 pm »
Грейси ако има човек в този форум, който да яде месо и яйца, то това съм аз  :lol: Но някъде около 5-6 седмица всичко приключи. Даже до 20 и някоя изобщо не можех да им търпя миризмата в къщата. Първата бременност само яйца не понасях.
Така че има време и за теб...

26.09.2019