0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #320 -: Юли 22, 2020, 10:15:24 am »
Тери, успех!  :goodluck: :goodluck: :goodluck: :cloud9: :cloud9: :cloud9: preggo preggo preggo yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 ylinfant ylinfant ylinfant
В първите месеци не се пие магнезий.
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #321 -: Юли 22, 2020, 10:39:43 am »
Тери, успех днес! 🍀🤞

Принцес, и аз нищо не виждам. Може и да е от снимката. Вземи пусни кръвен вместо да се тормозиш.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #322 -: Юли 22, 2020, 13:14:50 pm »
А, Кукапетал, браво , че се включи! Аз не знаех дали може, и затова посъветвах да се пита :) Принцес, вземи си пусни един кръвен ако имаш възможност. На тези вяра им нямам аз лично.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #323 -: Юли 22, 2020, 13:28:02 pm »
То може ако има дефицити, за да се запълнят, но просто нищо не прави още.
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #324 -: Юли 22, 2020, 16:55:52 pm »
Честита нова темичка момичета. Нека е на късмет за всички ви и дано да е последна. Тери, много се радвам за теб. Вярвам, че този път ще се получат нещата. Успех на всички
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #325 -: Юли 22, 2020, 20:16:55 pm »
Ей ни на. Мен и два бластоциста. Браво на Ню Лайф, от два ембриона, два бластоциста. И подлогата си поисках, само това не бях правила досега и реших да пробвам 😁
 този път нямам Кортикостероиди, ама те децата бяха почти за детска градина вече, ще се оправят и без тях
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #326 -: Юли 22, 2020, 20:54:34 pm »
Тери,успех на трима ви!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #327 -: Юли 22, 2020, 20:59:14 pm »
Първолаци викаш   :lol: Мъти си ги, грижи се за тях. Много се радвам, че са ги отгледали и всичко е наред ❤❤ Кръвен тест кога казаха? Питам профилактично, иначе си знам, че имаш седемнайсет пикливи у вас  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #328 -: Юли 23, 2020, 08:07:48 am »
Тери, стиснати палчета от мен. Лейди, как си, кървенето намаля ли вече? Колко дълго се очаква да останеш под наблюдение в болница? Принцес, бая местих монитора докато видя нещо бледо и почти въображаемо като втора черта. Ти кога чакаш цикъл? Наистина може да пуснеш един кръвен, за да не се тормозиш толкова. Пък дано и втори да пуснеш, че да видиш как расте ЧХГ-то. Успех на всички ♥
 :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #329 -: Юли 23, 2020, 11:50:02 am »
Здравей, Лято, благодаря ти за интереса :D Кървене има постоянно, ту намалява, ту се усилва, болките и те. Днес ще ми поставят втората инжекция Хориомон, дано се повлияе вече. Нищо не ми казват за изписване, но според мен трябва да се овладеят нещата и тогава. Някъде ми се мерна, че Хориомона е нож с две остриета, но умишлено не го прочетох. Силно се надявам другата седмица да се прибера, тук е доста натоварващо...
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #330 -: Юли 23, 2020, 12:06:17 pm »
Лейди, а преглеждат ли те ежедневно поне да знаеш има ли напредък или се разчита на база на кървенето.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #331 -: Юли 23, 2020, 12:15:03 pm »
Не искам да те плаша, но преди време лежах за задържане в болница с първото ми дете и тогава имаше едно момиче като теб - отлепящ се ембрион и болки,кървене. Тя лежеше постоянно, хранеше се в леглото и беше постоянно на ситеми. По мои спомени трябваше да лежи поне до края на 3 месец в болница. И на останалите лекарите ни казваха, че е най-добре да сме в отделението, защото у дома все ще станем поне чиниите да измием, а в болницата нямаме избор и почиваме. Затова почивай предимно и не се занимавай с нищо, всичко ще бъде наред.

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #332 -: Юли 23, 2020, 12:41:32 pm »
Тери силно стискам палци това да са твоите дечица. Любов, търпение и много късмет  :balk_46: :balk_50:  :goodluck: :goodluck: :goodluck: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Лейди късмет и на теб и на твоето бебче. Ще се задържи.
И двете заслужавате това щастие.
Принцес аз лично нищо не виждам, но пусни кръвен и ти ще си по спокойна. Късмет
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #333 -: Юли 23, 2020, 14:08:38 pm »
Ами прегледа ме доктора днес и каза, че ембриона си е на място, но кървенето никак не е малко  :? Ох, то и аз виждам, че не е малко. Надява се да намалее след прегнила.
Иначе лежа, гледам да не се движа, защото като се размърдам и пак тръгва. Но ставам до баня и за хранене.
« Последна редакция: Юли 23, 2020, 14:12:51 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #334 -: Юли 23, 2020, 16:27:58 pm »
Здравейте, за първи път се включвам във форума и темата. Досега само четох и чаках... Уви, много е трудно. Нали има приказка, че най-лесно се прави бебе, но не е така. Всичко е просто късмет или съдба...
Имам дете на 15 години. Може да се каже, че тогава съм забременяла от раз на 22 год. От 10 години съм с друг партньор, настоящия ми съпруг. От края на 2016 почнахме да пробваме, не много усърдно, но след няколко месеца вече беше много усърдно и всеки месец. Така март 2018 успях да забременея след стимулация (за първи път с клостилбегит). Изгубих бебето в 26 г.с., когато на рутинен преглед се установи липса на сърдечна дейност. Вероятно (?! - толкова е трудно да се каже точната причина от супер компетентните лекари) причината е проблем с плацентата (зряла), може би нещо се е запушило и спряло кръвопотока към бебето. Проблемът е видим на ехографските снимки, които д-р Сигридов разгледа постфактум, но следящите ме лекари нищо не бяха направили...
Преди да забременея тогава имах основен панел тромбофилии. От него излезе 4G/5G - за което нищо не бяха изписали, и хомозиготно носителство по мутантен алел на MTHFR 677 - заради което вземах мета фолиева киселина.
11 месеца след загубата успях да забременея спонтанно, след 7 месеца опити, между които 1 месец лечение на уреаплазма парвум. Такова изследване не бяха ми правили по-рано (PCR). А между причините за мъртвия плод се отхвърля инфекция.
Тогава бях на фраксипарин и аспирин, но за съжаление пак се установи загуба на сърдечна дейност, този път в 9 г.с. Това беше миналата година. След това д-р Сигридов препоръча хистероскопия, която направих в Русе (по определени съображения). Направих и допълнителни генетични - излезе хетерезигот за ACE и фактор XIII.
След това 4 месеца се следях на фоликуметрия - и пак нищо, само точно месеца след хистероскопията имах слабоположителен тест (биохимична).
Накрая стигнах пак до Тутракан (бях ходила 2 месеца през 2019 на 2 проследявания на овулация, но се бяхме отказали от там). Април месец направихме за първи път инсеминация там - нищо. Следващия месец направихме за първи път инвитро със собствени средства, лека стимулация - от 2 фоликула 1 яйцеклетка, 1 ембрион, трансфер на 3-ти ден и накрая пак нищо. Д-р Л. Бойчев поиска да направи пак хистероскопия, защото не вярва, че добре са си свършили работата в Русе. Първия път на хистероскопията са ми отстранили 2 миниатюрни полипа. При втората хистероскопия - полипозни формирования и някаква корекция на стените е направена.
Сега предстои да доуточним с доктора какво ще правим. Със съпруга ми искаме от другия месец да продължим с инсеминация, после още една, за да може да кандидатстваме по фонда за инвитро - иначе нямаме причина освен неизяснен инфертилитет. Докторът предложи да се направи изследване на рецептивността на маточната лигавица чрез биопсия, но, ако се съгласи, бихме искали да го отложим с 2-3 месеца, докато чакаме решение от Фонда.
И въпреки всичко бих искала да стане естествено междувременно...
Правих 2 пъти вливки на интралипид за последните 8 месеца, въпреки че според доц. Русев нямам нужда. Правихме крос-мач тест - отрицателен. Имам 2 изследвания на тръбите - последно от юли 2019, точно в месеца, когато забременях. АМХ последно от миналия месец ми е 3,26. След втория аборт правихме изследване на генетичен материал - нямаше хромозомни аномалии. При мъжа ми казват, че нещата са много добре. Примам вит. Д, метилирани форми на Б12, Б9, Б6. Преди година ми установиха дефицити, но вече от няколко месеца всичко е в норма. Хомоцистеинът ми е нисък. Пия Омега 3 + вит. Е.Имам Хашимото, което ми го установиха май 2019 - оттогава съм на Еутирокс и отдавна е в норма, редовно се следя. Последните 2 години вземах мака и витекс, но от 3-4 месеца не съм, от преди инвитрото. Тази година правя 38.
Знам, че има много по-тежки случаи от моя, но цялото изживяване да не се случват нещата е наистина много тежко. И продължаваме с опитите.
« Последна редакция: Юли 23, 2020, 16:37:13 pm от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #335 -: Юли 23, 2020, 18:08:53 pm »
Грейси, здравей. Страдала си много и наистина те разбирам добре, защото съм минала през някои от нещата които споделяш. Поздравявам те за силата с която продължаваш да се бориш! Пожелавам ти от сърце да се махнеш много скоро от тази тема  :crossfingers: Хубаво е, че си се свързала с доктор Сигридов и той ще поеме случаят ти.
« Последна редакция: Юли 23, 2020, 19:51:51 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #336 -: Юли 23, 2020, 23:19:24 pm »
Грейси, през много мъка си преминала, но поне тук не си сама. Ние аме тук, за да подкрепяме и разбираме. Дано пътят който ти остава да е кратък.

Аз днес съм с добри новини (пу, пу, пу). Като начало не помня дали в понеделник споменах, че онова течение заради което пусках микробиология се оказа уринарна инфекция. Сега съм на антибиотик и нещата са значително по-добре.
Днес бях на лекар. Матката изглежда супер, кистите ги няма. Доктора каза, че като минат 2 седмици от процедурата мога да влизам в морето и в басейн, но аз мисля да си спестя басейна.
Но по-хубавата новина е, че каза че след цикъла който се очаква около 15 август, можем да започваме опити. Жалко че бях с маска, та не можа да види каква усмивка цъфна на мрачната ми преди това физиономия. Та чакам Лина да прати миоинозитол и го започвам веднага.
Аз все пак имам час и за моят доктор и ще се консултирам и с него, но време за губене няма.

Август си е моят месец и се надявам да донесе късмет на всички ни.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #337 -: Юли 24, 2020, 18:41:12 pm »
Грейси, наистина през много си минала. Пожелавам ти да не се задържаше дълго в тази тема и скоро да си бременна отново този път със щастлив финал.

Лейди, как си?

Тери, стискам силно!

Яна, мнооого добри новини, браво!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #338 -: Юли 25, 2020, 08:06:53 am »
Яничка, чудесно  :D Много се радвам, скоро ще започнете опитите  :crossfingers:
Хелиантус, не съм добре... В четвъртък вечерта кървенето се усили и започнаха да падат съсиреци, казаха да лежа и ми сложиха 4 но шпа. Вчера звънях на Владимиров, който ми каза, че след като съм с размразен трансфер Хориомона няма да ми помогне в никакъв случай. В случая няма и да навреди, но не мога да кажа на доктора да не ми поставя следващата инжекция. Дойде вчера пак лекуващият ми и ме прегледа, каза че никак не му харесват нещата. Цялата матка е пълна с кръв, сакчето освен отлепено е и леко деформирано вече от многото кръв. Ще ме погледне в понеделник отново, но най-вероятно ще правим кюретаж  :(
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #339 -: Юли 25, 2020, 08:33:14 am »
Ех, Лейди, съжалявам. Дано поне не се стига до кюртаж и да се изчисли сама, ако така е било писано за този опит.  :bighug: :bighug: :bighug:
Якичка, няма такъв ентусиаст за забременяване като теб. Друг да е, да се е отказал вече, след като си имаш Димана. Дано тази упоритост скоро да бъде възнаградена.

На мен ми е трети ден днес след трансфер. Пак ми казаха да правя тест на 16 ти ден, въпреки че са бластоцисти. Ще се гръмна още 13 дена. Постоянно си повтарям,че всичко ще е наред, но все се ослушвам нещо да ме бодне в матката, че да си кажа, че има имплантация. Но йок, сутрин се будя и не мога да повярвам, че съм имала трансфер. Този път не си взех и ден почивка. Работя си на пълен ден, то работата ми е от вкъщи, за къде да ох-кам к пъшкам, то ми е четвърти трансфер вече
Бъди промяната, която искаш да видиш в света