0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #520 -: Април 27, 2020, 15:14:48 pm »
Знам, че тук всичко е изключително бавно. Затова и не разчитам на тук, защото не мога да чакам още години, но и аз се чувствам по- добре като ровя. Чета по разни местни форуми и като пресмятам от първоначалния преглед до инвитрото наистина са си поне 2 години. Ще чета тепърва за условия и всичко, но засега и тук всичко е спряно.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #521 -: Април 28, 2020, 09:52:56 am »
Вчера ходих до клиниката да си пускам серология, цитонамазка и микробиология.
Долу една жена мери температурата. И аз наперена отивам и хоп 37.8, призля ми. Точно преди цикъл съм, знам, че това е от прогестерона, но не си заслужаваше да си обяснявам, защото мерките са си мерки. Сложиха ме да седна и да се успокоя малко. Едва бутнах до 37.1
От вчера все с термометъра седя. На моменти минавам на 37.2, но основно поддържам 36.9
Надявам се като ми дойде цикъла да спадне.
А той никакъв не идва (не възможна е бременност, би било непорчно зачатие). Това ми е първия цикъл след противозачатъчните, които от Турция ми предписаха. Гърдите растат, температурата и тя и днес ми  31 ден от цикъл. От 4 дена аха да ми дойде и никакъв го няма цикъла. То когато го чакаш.

Вчера лекарката, която ми взе микробиологията, каза, че във влагалището всичко изглежда спокойно. На прав път съм.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #522 -: Април 28, 2020, 10:08:31 am »
Тери от противозачатъчните може да се бави.
Кога ще са готови изследванията и кога те викат пак?
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #523 -: Април 30, 2020, 11:52:53 am »
Как сте момичета? Никакви ви няма.

Аз вчера бях на хематолог. Поговорихме си надълго и широко за лудите лекари в местната ми болница.
Доктора каза, че има вероятност да сме започнали късо Клексана. Защото аз го започнах в 5+1, а ембриона е спрял някъде около 4+3 да се развива. Написа писмо на доктора ми и каза като отода на прегледа след цикъла, че ще ми дадат схема за преди забременяването. Също каза веднага след положителен тест да се явя при него и че най-вероятно другата бременност ще съм на 0.8 Клексан. Но това ще го прецени като му дойде времето.
15 пъти ме пита, защо съм дала толкова пари да изследвам тромбофилията, като имам същото лечение за АФС. Аз му викам - тия в болницата не ми признават АФС, поне да ми дадат рецепта заради рисковият фактор. Той ми написа писмо до личната лекарка и каза, че с това писмо е длъжна да ми напише рецепта за Клексана. Та да видим като стане време.

Аз го питам - добре де докторе, как може вие и гинеколога ми да казвате иза двете изследвания, че ми трябва лечение, а в локалната болница и гинеколога и хематолога казват, че не ми трябва. Не го разбирам това. И той ми вика - ми иди питай тях, и аз не мога да ги разбера. Виж вика тук какво пише - висок риск. Ти разбираш ли го? (аз кимам) Ми и аз го разбирам, ама те защо не го разбират - не мога да ти кажа.

Та сега си седя и чакам цикъл. Дано дойде когато доктора каза. Вече взимам по 4 таблетки FH Pro.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #524 -: Април 30, 2020, 13:42:32 pm »
Яничка, ти не трбява ли поне аспирин да пиеш след овулация, за да улесни имплантацията?

Аз съм заковала една температура 37 градуса и това е. Днес сутринта беше 36.5 и сега пак 37. В клиниката не пускат с температура над 37 градуса. Аз вкъщи в покой съм с 37 градуса, няма как да изкарам по-ниска. Мноооооого неприятно. С по 2 термометъра съм под мишница. По 5 пъти се меря на ден. Поне да го бяха направили до 37.5 градуса. Много ниско ми се струва. Аз започна ли Кринон постоянно поддържам 37.5 градуса без да съм болна.
Утре ще ходя пак там, дано имам късмет да закова на 37 градуса.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #525 -: Април 30, 2020, 13:59:40 pm »
Доколкото разбрах от хематолога ще е Клексан и аспирин, дори и преди овулация. Но не мога да съм сигурна докато не ми дадат схемата.

Тери, като отиваш се разсъблечи да ти е по-хладно. Не знам какво е времето в България, ама ако може малко да ти стане студенко преди влизането и няма да е 37 Т.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #526 -: Април 30, 2020, 14:23:00 pm »
Тери,мъжа ми е така на термокамерата и термометъра на работа.Но го карат да седи на сянка да се охлади малко и помага.И наистина с по-леки дрешки .
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #527 -: Април 30, 2020, 15:03:20 pm »
37С на безконтактен е поне 37,5-38С. Иначе е тъпо ако е 37С. То аз си поддържам 37-37,1С нормална температура.

Яничка, знаеш, че и аз ти се чудех защо даваш пари щом АФС изисква лечение. Аз затова не се занимавах тук с тромбофилията, че отначало се скарахме с доктора и 2 бременности той нито веднъж не е споменал НМХ  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #528 -: Април 30, 2020, 15:35:43 pm »
Павла, щото нали уж “знанието е сила”  :)

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #529 -: Април 30, 2020, 16:53:06 pm »
Здравейте!
Постепенно започнахме опити за бебе. Спрях противозатъчни Жанин около 15ти март и на 15.04 имах нормален естествен цикъл (туко-що навършени 28г, ако има значение). Сега вече усещам чувствителност на гърдите и предполагам съм във фертилен период. Не сме още много сериозни в опитите, но ще започвам да следя фертилните си дни по-сериозно.
Скоро правих профилактични гинекологични изследвания (нормални резултати) и лекарят ми каза - само пий фолиева киселина 2м преди опитите и точно това и правя.

С мъжа ми имахме съмнения за евентуално прекарване на коронавирус (много леки симптоми, необичайно и бързо изкарване сравнено с предишни боледувания; отговорно сме в изолация 1 месец :) ). Мислим да се тестваме за антитела, за да потвърдим съмненията. Дали с този кръвен тест да не пуснем и едни репродуктивни хормони за скрининг?

Така и така ще има кръвна проба  :D Виждате ли смисъл в пускане на тези хормони в 3-5ти ден от предстоящия цикъл?



Много благодаря!  :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #530 -: Април 30, 2020, 16:54:40 pm »
Браво на Тери и Чочолинка! Сигуна съм, че безброй жени са били безкрайно горди и благодарни! Много ама много стиснати палчета. Тери, и Лори  е все по-топличка. Наистина с по-леки дрехи и тези пък-безконтактния винаги вдига температурата. Браво Хелиантусче,че си свалила! Понякога, като си в нищото е ужасно тъмно и интертно, но това което казва Яничка е така. Дори и да запишеш час , пък когато дойде. Гушкам ви всички!

dzdz, добре дошла във форума и дано не се задържиш много! Твоя мъж пускал ли е спермограма?
« Последна редакция: Април 30, 2020, 16:58:48 pm от Lina88 »
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #531 -: Април 30, 2020, 17:05:20 pm »

dzdz, добре дошла във форума и дано не се задържиш много! Твоя мъж пускал ли е спермограма?

Привет, Лина! Благодаря ти за чудесното посрещане!  :) :)

Не е пускал, тъй като от скоро заговорихме за истински опити. Имаше обаче леки проблеми с щитовидната жлеза, които са овладени от повече от 6 месеца. Предстоеше му рутинна среща с наблюдаващия лекар началото на годината, но поради условията с вируса изчакваше да си запише май месец - задължително ще я провери.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #532 -: Април 30, 2020, 18:00:59 pm »
Дано всичко да е наред вече. Ако имате възможност, моя съвет е да пуснете за да изключите тази опция. Успех!
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #533 -: Април 30, 2020, 18:15:52 pm »
Лина :bighug:  . Тъмно е, защото и часове не могат да се записват, и нищо не мога да планувам, и виждам как нещата отиват към най- рано есента..., но така или иначе няма какво а направя освен да се надявам да вземе пък да стане. Съсредоточила съм се в спорта , правилното хранене и отслабването,  съседите с папагала ми пилят нервите и това е.

Тери, много стискам палци !

Dzdz ,успех и да не се задържаш дълго в тази тема.
« Последна редакция: Април 30, 2020, 18:19:47 pm от HELIANTHUS »
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #534 -: Април 30, 2020, 18:19:03 pm »
Благодаря ви, дами!

От все сърце - късмет и на вас, успех и леко да минава всичко!  :grouphug:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #535 -: Април 30, 2020, 18:27:53 pm »
dzdz, винаги има смисъл да се проверят хормоните, но вие правите за първи месец опити. Не започвай от сега с изследвания, че ще полудееш.
По-скоро вземи си лентички за овулация и следи дали отчитат овулация, включи и мерене на базална температура. Това, за да знаеш, че овулираш. Може от дълъг прием на противозачатъчни на тялото да му трябва малко време да влезе в ритъм.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #536 -: Април 30, 2020, 18:40:43 pm »
Хелиантус, аз вчера получих имейл от частната репродуктивна клиника където ходих на един заблуден час, че отварят отново. Може и при вас скоро да изгрее слънце - буквално и преносно :-)

dzdz, и аз те съветвам да не започвате от сега с изследванията. Тестове за овулация са добра идея. Хормоните също можеш да пуснеш. Но толкоз. На твоята възраст след година опити без успех може да се говори за проблем.
Успех!

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #537 -: Май 01, 2020, 13:11:08 pm »
Благодаря ви за насоките, момичета! Бъдете здрави и нека тази толкова странна година вече носи само най-желаното щастие!

Иначе - от скоро разбрах за специалните лубриканти, които могат да подпомогнат предвижването на плувците (и с правилно Ph). Четох добри отзиви за Conceive Plus, който изглежда го няма у нас вече. Намерих Prefert, та може да пробваме скоро. Ще споделя отзиви, ако ще представлява интерес.  :D Видях, че има темичка за това, но е по-стара.

Успех на всички отново!  :goodluck:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #538 -: Май 01, 2020, 13:44:39 pm »
Prefert са добри. Аз други не бих взела. Sportex имаха едни уж за забременяване, такива гъбички ми докараха. Препоръчвам Prefert. Аз от ebay си поръчвах.

Бях в клиниката днес. 36.7 (отдъхнах си). Сутринта с два термометъра под мишниците. Докато лежа 36.5, тръгна ли 37.1 Много се бях напрегнала. В колата почти си изкарах главата като куче, за да ме вее вятъра.
Та си взех изследванията: Микробиология: Кандида вагиналнен и цервикален канал. Умерено левкоцити и слабо представени лактобактерии  8O Бях сигурна, че е чиста този път. Но си е друго да го видиш черно на бяло. Не бързам да се радвам, защото и друг път ми се е случвало. Продължавам диетата, пробиотиците, за да закрепя положението. Това е първата ми чиста микробиология от година. Декември бях с мукозно Е.коли (това са мутирали Е.коли със здрава обвивка, която ги пази, абе няма трепане).
Др Юрукова за мен е велика жена. Толкова пъти ме извади от такива ситуации. Господ да я поживи. Дори сега пак да се върнат бактериите за втори път си доказах, че антибиотиците са грешния подход и трябва да се придържам към нейното лечение.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #539 -: Май 01, 2020, 14:04:31 pm »
Тери, супер си 
Да ти кажа. Просто спря да се лекуваш и затова се получи.