0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #560 -: Август 12, 2020, 11:16:15 am »
Танче, Ади беше и тя така в началото и успя да падне от леглото два пъти и си се движеше добре, но ревеше.Е от няколко дни вече включи активно ръцете.Значи основно предвестие на пропълзяване е заставане в четериопоре седеж и поклащане напред назад от бебето.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #561 -: Август 12, 2020, 12:03:22 pm »
Маги, Дария го прави това от поне 2 месеца, но все още никаква идея за пълзене  :D
Слънчице, браво на Зори.
Павла, твоите мъже няма изобщо какво да ги споменавам. Те всеки път са абсолютни отличници с пътуването 😁
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #562 -: Август 12, 2020, 14:55:52 pm »
😃 сега трябва да свикнат само.
Борис го прави от известно време това, но поне 2м още няма да пълзи май.
Той също изминава разстояния и падна от дивана, като премина и загражденията. Щом се движи, вече му е време да живее на земята.

 
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #563 -: Август 12, 2020, 15:38:34 pm »
Лазар е вече на земята, не смея да го оставя на спалнята, че я обикаля цялата. Или го оставям в столчето за хранене. Така ми е по спокойно като имам да свърша нещо.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #564 -: Август 12, 2020, 15:49:17 pm »
Танче,много е голям бе!Пупу
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #565 -: Август 12, 2020, 16:02:28 pm »
Расте като гъба и всеки ден някой нов номер научава. Нормален си е, на консултацията този месец беше 7500 и 68см. Все едно вчера се роди, а вече е на 6 месеца диването. Много неусетно минава времето.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #566 -: Август 12, 2020, 16:05:31 pm »
Нашата активна гимнастика я слагам на леглото още,преди няколко дни ги оставих с мъжа ми двамата да си играят и той закачил още играчки със свински опашки,щото нямали закачалки.Сега има леко нелеп вид гимнастиката,ма карай.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #567 -: Август 12, 2020, 16:11:31 pm »
Не трябва да са много играчките, а да се сменят.Тя ще си избере една която да и харесва и с която да играе и да се опитва да хваща.Иначе многото играчки само натоварват нервната система на децата, а тя е несъвършенна и отговора е рев.Това от личен опит вече :)

Растат бебешорите яко.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #568 -: Август 12, 2020, 21:10:48 pm »
Момичета,ето една снимка,която е проста ,но добре описва фазите на умора.Аз забелязах розовите вежди доста късно,на някоя друга неопитна майка може да е от полза.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #569 -: Август 13, 2020, 12:46:03 pm »
Много полезно.

А като имаш една търкаща очите обаче не искаща да заспи и оглеждаща се, сакън да не изпусне нещо какво се прави?Защото са на етап такъв и вече взех да давам на заето.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #570 -: Август 13, 2020, 17:31:48 pm »
И аз си имам такава как Сийка,има ли други хора покрай нас няма заспиване,трябва да е в нещата и тя
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #571 -: Август 14, 2020, 20:33:43 pm »
Хора,кажете как да накарам това нашето дете да яде през деня?Нощем беше спряла да се буди,само в 5 сутринта,сега в0.00,3и нещо,пет и нещо .То добре,ама през деня едва яде,правя млека и хвърлям,къде изпива по 60,къде 90,къде хич.Режим на спане има,на храна изобще,яде на големи паузи и не колкото се дава за възрастта й.Добре че е нощното хранене общо взето.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #572 -: Август 14, 2020, 21:22:04 pm »
Жега му е на детето. Така е. Прави по -малко и ако иска прави още. Аз така правя.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #573 -: Август 14, 2020, 21:33:55 pm »
Павла,искаш да кажеш ,пак на поискване,но примерно да правя 60,ако го изяде,да правя още.Ами ще пробвам,защото с това което хвърляме,може да нахраним още едно дете.Аз уж правя колкото трябва,да има там да яде .
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #574 -: Август 14, 2020, 22:29:19 pm »
Борис пие 180мл. Сега, втори ден му е жега и не ги изпива. Затова правя 120мл и ако ги изпие правя по 30мл допълнителни или 60мл, ако е много локум като яде. Чакам да се разплаче или да замрънка, че само лапане на ръце  не става. Също го храня на климатик.   
Не помага много, но все е нещо. Поне не хвърля много мляко.
Днес го водихме на плаж. Голям кеф. Много е смешен. Отначало искаше да пие вода. После да ближе пояса и чак накрая се усети, че е много хубаво. Ще го видим утре как ще е и тогава ще решим дали да го водим пак.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #575 -: Август 14, 2020, 22:44:56 pm »
Ние живеем на климатици,вкъщи става над 28 градуса,просто поддържаме към 25,да не е голяма разликата с вън.Аз Зорито я обличам много леко,още в родилното бяхме на паднал прозорец.Сега е сутрин като излизаме по боди само,то и количката е все едно аз да вляза в палатка.Гледам има деца с клинчета и чорапи,с покривала на колички,не мога да я облека така.Но чистим филтрите всяка седмица,а в спалнята климатика е в противоположния край на нейното легло.И аз мисля,че е от жегите,преди не беше такова нещо.А лапането на ръце,чаршафи и дрехите се убедих,че нищо не значи,ще правя по-малко ,пък да видим.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #576 -: Август 14, 2020, 23:15:24 pm »
Борис също е така, но си им влияе жегата. А лапането е начин на опознаване.

За яденето. Давам когато иска и колкото иска. Снощи, след цял ден пиене по 70-100мл, изпи поне 240мл, че и повече.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #577 -: Август 16, 2020, 09:50:44 am »
И Габи е така.Тя вечер нали е на АМ, от жегите насам яде по-малко от колкото по принцип.Не я насилвам, колкото толкова.Пият повечко вода и двете, Ади откри и тя водата.Днес е хладно и предполагам ще наваксат с яденето.


Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #578 -: Август 16, 2020, 11:17:13 am »
Май само Дария е такъв лакомник. Няма жеги, няма студ, ядене да има  :D :D :D И решава, че е гладна в рамките на 2мин. Съответно, ако не е готово на секундата започват сериозни драми. Но баща и е същият и явно тя ще продължи традицията  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #579 -: Август 16, 2020, 15:51:17 pm »
Мише,радвай се,ние ще чакаме сняг да забръска :D.
Момичета,как се адаптират вашите деца на ново място,Мише нали на вила ходихте ,като беше Дари на три месеца,другите на почивки бяхте.Какво да очаквам?
Ще тръгнем така,че вечерта да спазим часа й за лягане,тя заспива около осем,но новото място ще се отрази ли?
По пътя ще спираме на всеки час,час и половина,ще я вадим от кошницата,количка няма да носим,то там има при майкини.Ще стоим около двайсе дни,но първите как ли ще са?
Днес не съм хвърляла мляко,за пръв път,почвам с 30,и ако захапе правя още.