0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #660 -: Септември 10, 2020, 13:15:29 pm »
Здравейте и от нас. Слънце, честито християнче. Да е здрава и честита.
Маги, по добре е Лазарчето. Остана една кашлица от време на време. Ама понякога и нарочно се окашля за внимание. И апетита му долу горе се възвърна. Сега ни е проблем съня. Докато спи се обръща и мъчи да пълзи. Почва да се разсънява, да мрънка и цяла вечер се приспиваме.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #661 -: Септември 10, 2020, 15:14:06 pm »
Слънце,честито християнче да ви е жива и здрава ! А на теб честит рожден ден на патерици,бъдете живи оздрави цялото семейство !
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #662 -: Септември 10, 2020, 16:49:55 pm »
Честито хрестиянче, Слънце!

Розеола имате предвид, а не рубеола. Такива пъпки се получават в 90% от случаите на фебрилност, особено ако е вирус. Минават за 1-2 дена и не се третират.

Ние сме добре. Около датите за нова треска сме с Борис и го дебне. С педиатъра имаме уговорка да пуснем изследвания.
Борис се кани да вади зъби.
Симеон е сополив от последните 2 зъба. Та така.
Сега майка като е тук и явно ще се заседи, че затвориха границите, чак мързелувам понякога. 🙂 и си обръщам внимание. Ще ходя на ендокринолог и такива весели неща.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #663 -: Септември 11, 2020, 09:57:37 am »
Педиатърката ми каза последната седмица на този месец да захраня със зеленчуково пюре ,една лъжичка.Обаче не я питах какво да е,картофено става предполагам,или купено да взема?
Ще изчакам мъжа ми като дойде да ни взима,понеже искал да присъства на великото събитие,да не изтървял момент от развитието й.Ще го пращам за лъжичка,права или настрани да е?
Павла,леки зъбки!
Танче,освен да пробвате различни техники за приспиване или да го взимате при вас,ще мине периода.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #664 -: Септември 11, 2020, 11:08:15 am »
Аз съм в шок  8O
Захранване на бебе на 3 месеца или ти е сбъркана лентичката?

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #665 -: Септември 11, 2020, 11:56:07 am »
Не дей бе, Слънце! На 3-4м не им трябва нищо друго освен мляко. Легнала ли ще я храниш? За мен всичко преди 5м и то ако детето показва, че е готово е прекалено рано.

Борис е на почти 7м и все още само си опитва. Тъй като го оставям и на майка, не мога само ЗВБ и е смесено захранван. Справя се чудесно сам и не ми е много хубаво да го хранят.


Лъжичката да е обикновенна,  силиконова. Аз и с метална хранех.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #666 -: Септември 11, 2020, 12:09:10 pm »
Така ми каза лекарката,последната седмица на този месец,и на мен ми се стори рано.Възможно ли е аз да съм се объркала,ще взема да й звънна.Няма сбъркано,на три месеца е навършени,в четвъртия е.И аз не знам как би трябвало да се храни бебе,което не седи.
Как точно да разбера кога е готова за храна?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #667 -: Септември 11, 2020, 12:19:49 pm »
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://xedra.wordpress.com/2009/07/25/food-intro/amp/&ved=2ahUKEwjJk-m04uDrAhUrxoUKHZRUB9UQFjAEegQIBRAB&usg=AOvVaw1YJdDr3se1x5zPUwCO9OUx&ampcf=1

Също е и за АМ.

Лекарката е от старата школа явно. Гледай си детето и се води по него. Легнало дете не се храни.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #668 -: Септември 11, 2020, 12:21:07 pm »
Тази същата лекарка не ти ли казваше да храниш под час?
Бебе е готово за захранване когато може да седи. Иначе както каза Павла - легнала ли ще я храниш? Има вариант да започнеш преди 6-ти месец (имам предвид най-рано като стане на 5), ако има голям интерес към вашата храна.
Димана се опитах да я захраня на 6 месеца. Тя категорично отказа и спрях. На 7 месеца и половина пробвах отново и тя вече беше готова и прие с ентусиазъм нещата.
Но за мен всичко под 6 месеца е рано.

Ако знаеш английски погледни гайдлайнс на NHS. На англичаните здравната им система не е ОК, но съветите за храненето на бебета и деца са им ОК.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #669 -: Септември 11, 2020, 12:31:52 pm »
Танче, имахме такъв нощен период с Ади, като започна да пълзи.Нощем беше някакъв ужас.Добре, че е с чувал и не може много да мърда.

Слънце и аз да кажа, педиатърката ти работи по старата школа.Рано е за дете в тези месеци да се храни.Аз Моника я захраних на 6 пълни, а близначките на 5 месеца и 20 дни.Бяха започнали да следят храната ни, слагах ги за малко в полуседнало положение(Аделина си се набираше сама)Мляскаха като ядем и т.н. И пак имах проблеми с Ади, а Габи ядеше от началото с удоволствие.

Аз захраних първо с оризова безмлечна и безглутенова каша, после дадох тиква, след нея картоф и т.н.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #670 -: Септември 11, 2020, 13:39:32 pm »
Лазар го захраних на 5 месеца, с картофено пюре. Ако слушах и ЛЛ, вътре трябваше да има и масло, и жълтък. Храня го както сметна за добре. Като седнем на масата лигите му са като река и едно мляскане пада. Давам му да си опита по малко.
За спането, не смея да го сложа при мен, защото много се въртя, а той в гнездото не иска да стои. Ще мине и това.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #671 -: Септември 11, 2020, 13:51:35 pm »
Обадих й се на нашата,последната седмица на четвъртия месец най-късно трябвало.Да я държа в скута ми изправена или на стола за хранене ,ако пада гърба му.
Ама не бях чела за захранването нищо,признавам си,ще си изчакам докато почне сама да поседява седнала поне малко.То легнало дете мисля може да се задави,не знам.
Същата е ,Яничка.Но аз вече не й се обяснявам като на първата любов,казвам й"да,да,на три часа я храня",като мине малко време ще й кажа и че й давам картоф.
Танче,това с маслото и жълтъка и аз го чух,ама нали уж се почва с една храна.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #672 -: Септември 11, 2020, 14:46:31 pm »
Да, с една храна се почва. Ама те повечето са със стари разбирания. Беше ми казала и сок да му давам като почна захранването. Той до четвъртия месец колики имаше, осташе и сок от ябълка да му дам. Давам му каквото аз реша и никой не слушам. Майка вика да го запиша на кухня. Ще яде каквото му наготвя. След годинката ще му давам от общата храна или ще му отделям с по малко подправки.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #673 -: Септември 11, 2020, 15:48:22 pm »
Танче, Дари и до сега го прави това понякога. Леко я обръщам и гледам да не се разбужда. А за соковете, аз все още не съм и давала.
Слънчице, гастрото ме посъветва за ранно захранване (за нея ранно е на поне 4 навършени месеца), поради множество проблеми. Опитах точно два дни, когато беше на 4 и 3 седмици, но плачеше и изобщо не искаше да яде, дори по една лъжичка. Изчаках месец и малко преди да навърши 6 месеца пак пробвах. Е, беше тотално различно и нямах никакви проблеми. Важно е да започнеш с еднокомпонентна храна и да следиш да не даваш само запичащи храни. Дари, откакто започнах захранването, не е имала запек. По редовна е от новородено  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #674 -: Септември 13, 2020, 12:33:16 pm »
Днес направих глупост от невнимание,сложих почти двойна доза мляко във водата ,дали ще й стане нещо?
Наистина всичко се променя при децата,вече изобщо не иска да спи на ръце или гушната в мен.Иска да си е в леглото,слагам я ,люлея я малко и заспива.Може и да е от това,че тук е малко по-топло и се поти в мен,не знам.Вече само в леглото си спи по цяла вечер и през деня,дано като се приберем да си запази навика.
Четох,четох за захранването и ще го отложа наистина,ще изчакам докато се задържа седнала  и мисля да почна с оризовата каша,а останалото после.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #675 -: Септември 13, 2020, 13:20:21 pm »
Нищо няма да й стане.
Сигурно е заради жегата. Борис беше така в най-топлото.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #676 -: Септември 13, 2020, 15:16:16 pm »
И аз съм го правила това с млякото. Нищо няма да й стане.

Дими също го имаше този период, в който искаше да си спи само в леглото, но беше по-късно и беше зима. Добре че после стана пак гушлива, че иначе нямаше да го преживея.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #677 -: Септември 13, 2020, 15:29:05 pm »
Яничка,на моменти сме егоисти и ние родителите,направо ми стана тъжно как плаче в ръцете ми,а я сложих в леглото ,обърна се на една страна и се успокои.Хем е хубаво да заспива сама,хем искам да я гушкам и мачкам.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #678 -: Септември 13, 2020, 15:43:16 pm »
Много е малка още. Ще си се гушка Зори.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #679 -: Септември 13, 2020, 17:25:40 pm »
Аз пък за първи път цяла седмица на морето я приспивах само на леглото, че даже и на плажа не беше на ръце и съм мноого доволна  :D Откъсваше ми кръста и ръцете вече. Почти 10 кг. е станала и направо ще съм си много доволна, ако сега продължи традицията и в къщи  :D