0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #760 -: Септември 25, 2020, 12:58:19 pm »
Кукапетал, както са ти казали Маги и Павла, най - вече гушкане. Има и възглавнички с костилки, които се загряват и се слагат на коремчето. Имай предвид, че капките със симетикон запичат, така че, ако даваш такива, наблюдавай. Аз я къпех всеки ден. В началото беше вечер преди лягане, обаче с тези колики, в последствие банята се измести преди обяд, защото тогава беше най - спокойна. Сега няма ритуал за къпане, къпя я по всяко време и много обича. Вечер също нямам проблеми,слагам я в леглото и сама заспива за 5мим. Не съжалявам, че се получиха така нещата,защото цяло лято си бяхме навън до по - късно, без да се притеснвам, че трябва да се прибираме за къпане.
« Последна редакция: Септември 25, 2020, 13:33:28 pm от Mihaela Viyacheva »
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #761 -: Септември 25, 2020, 13:02:59 pm »
Благодаря ви много! Още нещо кога ги изкарахте за първи път, утре ще ходя да ми видят шева и мислим да сме цялото семейство в колата, после малко на въздух, рано ли е. Какво се съобразява, мазила едва ли... Дано не се налага пластика при мен, че нещо са разхлабени шевовете. Много се тревожа за това.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #762 -: Септември 25, 2020, 13:08:43 pm »
Кукапетъл,всяка вечер я мокря и аз,ама тя милата заспива още в 19 вечерен сън и рано,рано я къпя.Много държа на този режим ,тя си знае -баня и нощен сън.
Лефакса помага много,но след три до пет дни при нас се видя ефект.Гушкане,носене в поза тигър на дърво,и най-вече търпение.При всяко дете е различно,на Зори не бяха много силни и бързо се успокои като почнахме капките.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #763 -: Септември 25, 2020, 13:11:28 pm »
Аз я изкарах в парка вечерта след изписването от болницата. Била е на 14 дни, защото толкова бяхме в болница. Просто по-рано нямаше как.

Аз ритуали никога за нищо не съм имала. Според психолозите е грешно, но аз така си усещам детето и тя така е щастлива. Водя се изцяло от нея и в общи линни тя има свободата да прави каквото реши - кога да си ляга, кога да се храни и т.н. Но просто при нас това работи.
Тъй че аз мисля, че е най-важно да се водим по децата. Те са най-добрите учители.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #764 -: Септември 25, 2020, 13:13:37 pm »
Да и аз им мокря дупетата всяка вечер, някоя и целите.Зависи колко време имаме.Имаме си ритуал, но с пълзенето малко се промени.

Кукапетъл, взимаш си дрешки още едни, одеалце и я разхождате малко.Важното е ти да си спокойна и тя ще е.Стискам палци да не се налага пластика.При мен в единия край на шева забра раната и имах вода, слагаха ми едни специални лепенки май около месец, докато всичко мине от само себе си.Ходех редовно на превръзаки, като оставях близначките на майка или ссвекърва ми зависи кой е свободен.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #765 -: Септември 25, 2020, 13:38:01 pm »
Аз я изведох на десетият ден. В началото беше по 20-30 Мин, но бързо минахме на час и на два и то беше зима. Не се притеснявай да я разхождаш, действа им много добре.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #766 -: Септември 25, 2020, 14:23:32 pm »
Че като са малки и само спят даже,аз я извеждах от десетия ден на двора и си спеше доволно .
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #767 -: Септември 25, 2020, 16:03:48 pm »
Сими на 9ти ден, а Бори на 11 ден. Памперси, резервни дрехи и неко да завиеш. Друго не ти трябва щом кърмиш.
За шева. За пластика трябва да е много зле работата. Не се притеснявай. Според моят лекар е по-добре естественото разкъсване пред разрезите. Мен не са ме рязали, но със Сими имах разкъсвания. Бързо мина всичко.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #768 -: Септември 25, 2020, 16:13:10 pm »
Боже, аз за секцио говоря, а ти ражда нормално.Много съм зле ама тия двете ми изпиха тотално соса, извинете ме!

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #769 -: Септември 25, 2020, 16:53:17 pm »
Ще е вълнение с извеждането за първи път. 😊🌞😉
Павла, много се надявам да са наред нещата, дано си права. Прекалиха при мен с разреза, дори ги чух след това акушерки да си говорят, че не било нужно, щяло да излезе.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #770 -: Септември 25, 2020, 20:10:21 pm »
Кукапетъл,аз да ти кажа първата разходка я направих на пожар.Предната вечер сглобихме количката и я изтипосахме в хола,сутринта като почна един рев,то му се е спало на детето,ма кой да се светне .Само си измих зъбите,метнах си портмонето в джоба на количката,чантата даже не взех и тръгнах където ми видят очите.Без памперси,без нищо.Много ми беше странно едно такова
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #771 -: Септември 27, 2020, 09:36:53 am »
Как мина първата ви разходка?

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #772 -: Септември 27, 2020, 15:43:04 pm »
Не спря да вали, беше в колата и спинкаше блажено, дойдоха с мен до клиниката с мъжа ми. Има шанс да се оправят нещата с шева добре. Врязал ми се е в кожата на едно място и сега лекувам с крем и промивки.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #773 -: Септември 29, 2020, 00:33:14 am »
Да го махат. Аз не ги търпях шевовете. Бързо, бързо помолих акушерката да ми ги махне. Много ме дразнеха.


Да се похваля. Днес се върнахме от преглед на сърцата и на двамата. Освен, че са златни и 2 дена път, хотел и прегледи не казаха и гък, слушаха и въобще бяха чудесни. На Борис проблемите ги няма. Сърцето му е напълно здраво!
Толкова много се зарадвахме, че чак се разплакахме от радост.  :)
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 00:34:49 am от Pav-la »
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #774 -: Септември 29, 2020, 07:50:36 am »
Павла,страхотна новина!Браво на момчетата,браво на Борис!Представям си какъв камък ви е паднал. :bighug:
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #775 -: Септември 29, 2020, 09:01:17 am »
Павла, много се радвам, много.Огромен товар е това!Прегръдки!

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #776 -: Септември 29, 2020, 10:52:48 am »
Павла много се радвам за хубавите новини ! Все така от радост да плачете 💙
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #777 -: Септември 29, 2020, 12:47:41 pm »
Павла, наистина прекрасни новини, браво! ❤️❤️❤️ Много се радвам за вас!
Мажете ли се против стрии на гърдите, мисля, че козметиката не е съвместима с кърменето.
И още нещо, почти винаги заспива на гърда след кърменето и не се получава оригването. Казаха ми да не я разбутвам като е яла, за да не повърне. Но вечерта почнаха колики и се налага след ядене да я вдигна, за да се успокои. Понякога връща храна.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #778 -: Септември 29, 2020, 12:58:44 pm »
Аз вечер не го оригвам,само през деня. Случва се и при нас често да връща когато се оригне,а за мазането аз не мажа. Появиха се малко стрии под зърното,но мисля че и да се мажеш ефект няма да има особен.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #779 -: Септември 29, 2020, 12:59:17 pm »
Браво, Павла. Наистина страхотна новина. Само хубави новини да получавате и занапред.