0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #780 -: Септември 29, 2020, 13:04:41 pm »
Мажех гърдите първите няколко дни, след това спрях.И то без зоната около зърната.Не съм оригвала като заспи.

Бебетата повръщат.Ако изтича от устата им, ако има по дрехите е нормално, не е нормално да е на фонтан, силна струя срещу вас и ако не е еднократно.Това значи рефлукс и е хубаво след хранене детето да се изправи на рамото ви и да го носите така.Повръщането спира някъде около 6-тия месец на бебето.

И да се допълня, слинг, хибридна раничка, вършат страхотна работа при новородени с колики.
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 13:08:02 pm от magi_st »

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #781 -: Септември 29, 2020, 13:12:57 pm »
Много, много благодаря, Маги, изчерпателна информация!
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #782 -: Септември 29, 2020, 14:30:02 pm »
Днес отивам на ДК настроена за последните две ваксини,но сложи една мускулно и втори прием на ротатек.Другата мускулна остава за 13.10 ,ако не спрат ДК.Това ми каза лекараката моля ви се,било възможно да ги спрат .Дано не стане,не ща да отлагаме ваксини.
Кукаперъл,мажех  гърдите и корема,защото и на прибирането може да се получат стрии.Но се убедих,че е до кожа,на фона на каквото бях нямам нито една стрия,но първия месец след раждане е хубаво да се мажеш.Стига да имаш време разбира се.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #783 -: Септември 29, 2020, 15:07:52 pm »
Слингът е чудесно нещо. Хибридите също. Това ги успокоява най- много, поне моите бяха така.

А за стриите- за мен също е 99,9% от кожа. 2 бременности за 2г и не съм се мазала с нищо, никога. За щастие нямам нито една стрия. Единствено след Борис ми се прибира по-бавно корема, но и това ще стане.

Слънце, тук и при първата лудост не бяха спрени ваксинациите. Не мисля, че ще се спрат.

Аз чакам да ми се обаадят за БЦЖ, че Борис няма. Тук не е задължителна, но ние имаме право на нея, защото сме българи, а България е от рисковите зони.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #784 -: Септември 29, 2020, 15:13:11 pm »
Като казваш БЦЖ,аз не виждам да има белег.Значи ли че ще се повтаря,на рамото се гледа нали?
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #785 -: Септември 29, 2020, 17:57:42 pm »
Павла, епизиотомия ли си имала и ти, ако да, за колко време спират усещанията горе долу?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #786 -: Септември 29, 2020, 18:04:09 pm »
Слънцето, за БЦЖ може и да не се вижда белегът. Сега на моето момиче го има. Но на баткото нямаше белег. Пращаха ни да правим тест и се установи, че има и не я повтаряхме. Така че споко за белега.





*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #787 -: Септември 29, 2020, 19:41:23 pm »
Кукапел, не, нямах с нито един от двамата. Имах естествени разкъсвания. За около 1 седмица всичко беше ок, но и рано ми махнаха конците.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #788 -: Септември 29, 2020, 20:03:04 pm »
Кукапетал,аз имах и много време ме наболяваше, да не говорим при секс. Може би около 3 месеца. Иначе на теб са ти разградими конците, нали? В Щерев слагат такива по принцип, което за мен беше супер новина, защото от лапарото така ми беше враснал един конец и явно по - некадърно ми го махнаха, защото само там остана релефен и виждащ се белег.
Слънчице,щом не се вижда ще направят проверка и чак тогава, ако се налага ще се повтори ваксината.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #789 -: Септември 29, 2020, 22:15:59 pm »
Мише, разградими са, голямата част паднаха, на прегледа АГ ми махна частично конец, който беше прорязал кожата ми, там ми опъваше много, но имам един участък леко разтворен, незарастнало и за него се тревожа. В петък пак ме викат, дано има подобрение. Павла, смятам, че разкъсванията са по-добрия вариант, колкото и да се опитват да ме убедят, че по- добре разрез.
От кога се режат ноктите? 😊
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #790 -: Септември 29, 2020, 22:26:46 pm »
Кукапетъл,ноктите ги отрязахме на десетия ден ,ма било рано ми казаха.Бяха много дълги,ръцете й се белеха много и все бяха влажни в ръкавичките.
Аз ги отрязах вчера,мъжа ми ги реже по принцип,като бяхме при нашите пък майка ми.Като заспа хванах ножичката и айде  :D
И аз се светнах,че ще има проверка за БЦЖ,дано не я повтарят.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #791 -: Септември 29, 2020, 23:43:45 pm »
Кукапел, моите също бяха от тези. Също имах едно място, на което махнах конеца на 2ри ден вкъщи и леко се разтвори, но си зарастна перфектно. Наистина не ги търпя конците.

И на двамата изрязах ноктите още в родилното. Много се драскаха. Ръкавици и други ограничаващи неща никога не съм ползвала. После режех само ако някъде задира, а сега не режа. Поне от 3м не съм рязала.
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 23:48:04 pm от Pav-la »
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #792 -: Септември 30, 2020, 08:28:09 am »
Аз за първи път рязах някъде на месец като бяха.В началото ноктите са много меки и е лесно.Сега режа поне веднъж в седмицата, че много ме драскат мен, а Ади е такъв нервак, че се дере сама и понякога цялата е надрана от нерви.Започва да се чеше нервно някъде и се надира  :? и ръмжи...Какво да ви кажа, никак не е търпелива и спокойна.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #793 -: Септември 30, 2020, 09:55:26 am »
Кукапетал и при мен се получи едно скъсване на конец при ходене до тоалетна, че след раждането беше кошмар. Заболя ме и имаше малко кръв, но отидох чак след 40 ден на преглед  :oops: всичко си беше зараснало идеално. Ноктите и аз като Маги. За първи път около месеца, а сега веднъж или два пъти седмично, но ноктите и растат супер бързо. А на краката по - късно започнах. Може би беше някъде към 3-ти месец. 
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #794 -: Септември 30, 2020, 11:13:39 am »
Мише, не ти е било леко и на теб, но всичко минава и се забравя. Като я погледна и забравям за болката.
Пийвам 2 глътки кафе, притеснявам се за повече, да не й навредя нещо, сладолед не смея, макар много да искам.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #795 -: Септември 30, 2020, 11:49:08 am »
Kukapetal Аз пия по едно кафе на ден,не съм забелязала да има ефект върху него. Педиатърката каза че мога да ям от всичко умерено,само шоколад ми забрани че се беше опъпчил. Иначе не се ограничавам от никаква храна.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #796 -: Септември 30, 2020, 12:17:07 pm »
Пий си кафе, аз не съм спирала и до като бях бременна и сега докато кърмех.Избягвах бобови и зеле, както и кисело.
Сладолед много ми се ядеше в един момент и ядях мнооого.Не съм забелязала нещо да им става.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #797 -: Октомври 01, 2020, 12:05:08 pm »
Оха, ще хапвам значи! Благодаря, момичета!
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #798 -: Октомври 04, 2020, 08:14:37 am »
Момичета, като спи в чувалче или с пелина, ръчичките са замръзнали, дали е проблем, много си ги движи като спи, като диригент.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #799 -: Октомври 04, 2020, 09:49:30 am »
Кукапетъл,и Зори спи така.Дума и лаф да не става за завивка,прави я на топка и си я слага върху главата.Никога не я завивам ,освен навън в количката ,ако е хладно и то.Ами замръзват ръцете,но пък иначе е топла и това не е проблем.Врата пипай,той да е топъл.