0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #800 -: Октомври 05, 2020, 05:15:42 am »
Благодаря, Слънчицето! Дара все си рита пелената и я държа през деня отвита, а вечерта с чувалчето.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #801 -: Октомври 05, 2020, 08:21:03 am »
Не гледайте ръцете и носа, както правят масово, гледа се от зад вратлето, момичетата са писали.Аз с Моника го играх това с одеалото и постоянното завиване, та за това сега и двете са с чувалче.Рахат голям ми е.Няма да се чудя нощем отвити ли са завити ли са и да ставам по 100 пъти.През деня за сега ги завивам с едно чаршафче, но по-натам ще са с някакво одеало или пак чувала.

Аз вече съвсем реално чакам някоя да проходи.И двете се пускат и седят без да са хванати никъде прави.А Ади прави по крачка от едно място на друго без да се държи.Хапрват храната от детската кухня и взех да готвя супи за нас и събота и неделя са на мои супи и разни кисели.Ако знаете Моника колко я пазех и колко бавно захранвах, сега тия две госпожици на почти 10 месеца, ядат почти всичко, та и кекс опитаха, сладоледа не го броя, вчера и царевица ядоха  :lol: Няма да останат гладни децата :)

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #802 -: Октомври 05, 2020, 08:58:04 am »
И аз тъкмо поръчах чувалче. Миналата зима си я завивах с олекотена, но беше още мъничка, не се движеше толкова и не се отвиваше.
Маги и аз чакам всеки момент Дари и вече нямам търпение   :D Иначе хапва всичко, което се води, че може. Въведох и и рибата и жълтъка, че не ни даваха до сега. От нашето ядене и давам, но пак само това, което може. Гризка си всичко и вече престана да се задавя. Аз също и записах час за края на месеца за сърчицето, че още не съм я водила, а ми се иска и сега след раждането да видя какво е положението с тази артерия. То няма да има промяна де, ама поне да ми потвърди, че ако няма оплаквания, значи всичко е наред и се надявам и занапред да си остане без оплаквания.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #803 -: Октомври 05, 2020, 10:43:41 am »
Бързи са момичетата. Браво!

Борис започна да се изправя сам и да иска са спали, пълзи вече по-уверено, но се плъзга на парчета. По-рано от брат си ще проходи май.
Иначе и той яде почти всичко. Днес риба ще му дам и май с това всички сезонни плодове, типични зеленчуци, яйце и глутен  (Аз не го въвеждам), пернати яде.
Не замествам хранене, но и аз му давам 2-3 пъти храна, но между храненията. 1-2 пъти яде сам и 1 път аз му давам с лъжичка. Така завиждам на кухнята. Голямо удобство е. Миналото лято Симеон беше и беше супер. Не го мислех, а и беше все едно баба ти го е сготвила.

Аз вече чувалче не ползвам. Сими реве и ме моли да не го връзвам! А Борис отвесна лятото. Сега ще го мъча пак да свикне, че се върти.

Слънце, вие във Варна ли сте вече?

Кукапел, нормализирана ли се нещата с кърменето?
 
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #804 -: Октомври 05, 2020, 14:50:18 pm »
Да, с кърменето всичко е наред, гърдите влязоха в ритъм с бебка. 😊
Проблем имаме с коликите към 22 часа вечерта, около 2 часа е неспокойна, плаче и все иска да е на гърда, слагам я, заспива и почва да плаче след нова колика. Вчера бяхме на педиатър, да я запишем, че искаха ЕГН-то й. Наддава си и съм по-спокойна. Казаха ми лъжичка вода да й давам, за да няма гъбички в устата. Правите ли така?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #805 -: Октомври 05, 2020, 15:18:33 pm »
Не, с три деца до сега не съм давала лъжички вода, млечница не са имали и трите.Много остарели са тези неща.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #806 -: Октомври 05, 2020, 15:37:01 pm »
И на мен така ми беше казал педиатъра и аз си и давах първите месеци.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #807 -: Октомври 05, 2020, 16:12:36 pm »
Не съм. То аз вода предложих при захранването. Сими пропи на 1г, а Бори сега в жегите на 5-6м.
А и двамата са на АМ. Новороденото няма нужда от вода. И аз като Маги смятам, че е old school. 
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #808 -: Октомври 05, 2020, 17:09:15 pm »
И мойта ми каза да давам,но аз не давам. Ако мрънка го слагам на гърда да си цока колкото иска.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #809 -: Октомври 05, 2020, 19:54:41 pm »
Тука сме си ,Павла.Януари сме пак при нашите.
Нашата е против водата,аз не давам де.Само веднъж опитах в лъжичка вода да дам вит Д и не стана,сега го капя директно в устата.Тя без това не е много ящна,ако и вода пие съвсем няма да яде.
Сега е в период на активно въртене,сложих я на пода вече .
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #810 -: Октомври 06, 2020, 17:58:07 pm »
От кои капки сте доволни за коликите и на толкова малко бебче дали е добра идея да се дават или да изчакам. През деня почна също да се мъчи.  :(
Много ми е мъчно...
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #811 -: Октомври 06, 2020, 18:06:34 pm »
Аз давам само еспумизан вече. При нас количките започнаха с излизането от родилното, но вече отшумяват. Има дни в които няма.





*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #812 -: Октомври 06, 2020, 18:27:17 pm »
Кукапетъл,Лефакса даде резултат,но не става веднага.Трябват няколко дни прием.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #813 -: Октомври 06, 2020, 20:39:41 pm »
Аз също само симетикон давах. При нито един от двамата нямаше проблем с изхождането.
Те капките са за точно толкова малки бебета.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #814 -: Октомври 07, 2020, 09:27:24 am »
Лефакс, ползвах и аз с близначките.Помогна много, като се има в предвид, че имах две ревящи с часове бебета.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #815 -: Октомври 07, 2020, 17:59:47 pm »
Ето ме и мен 🥰
Понеже сте на тема колики - аз имам усещането, че Криси вече има. Така се гърчи, милата. Не знам какво да ѝ давам.
Заради запушения ми нос и кашлицата няма да кърмя засега. То и без това още нямам никаква кърма де, нищо не тече дори като стисна.
Павла, забранено е да се храним в стаите, а в столовата няма как да я взема. Затова я нося аз като се храня - 3 пъти на ден. Още 2 пъти я взимат те - за визитация и къпане. В стаите ни няма къде. Няма къде и памперс да сменя, но това пак може в техните легени да стане. Ще изкараме така и утре, а в петък у дома ще е по-хубаво вече 😊

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #816 -: Октомври 07, 2020, 18:05:23 pm »
Лято,много тъпа система.Ще избутате още един ден.
Няма ли бани там да къпят децата?Кофти работа .
Може и да са колики,аз съм сигурна че Зори я хванаха в родилнито,аз се светнах късно обаче.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #817 -: Октомври 07, 2020, 18:17:15 pm »
Баня в стаята има, но няма условия за бебе. Но отделението им е на 10 метра от стаята ни, на същия етаж. Не е някаква голяма драма, а и така имам време и за моя тоалет. Но реално цял ден си я предаваме напред-назад.
За коликите имам спомен, че тук се почва от най-слабите капки и ако до седмица няма резултат се сменят. Така  за мен е тегаво. Ще пробвам един-два варианта и ще търся лефакс междувременно. Има разни групи из фейса, но ме е 6трах да взимам от непознат лекарство за бебе. По-скоро ще видя някой да ми прати. Вие откъде взимате?

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #818 -: Октомври 07, 2020, 19:18:13 pm »
Лято аз взех от една страница във фейса лефакс се казва. Немски са си и е хубав лефакса,аз го ползвах и мислех че нищо не върши и го спрях за 2 дни и ми се разказа играта. После пак го почнах,сега съм взела омни биотик панда и ще видя с него как е.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #819 -: Октомври 07, 2020, 20:24:04 pm »
Лято,подарявам една опаковка Колийф.
Круела,Омни биотика е супер,но с Лефакса в комбинация го ползвахме ние.Определено има голям ефект.
И аз го поръчвах от един сайт за добавки,после от Германия ми донесоха