0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #880 -: Октомври 16, 2020, 08:20:46 am »
Слънце, ти не си я сложила седнала нали, леко си я повдигнала на първо ниво все едно има рефлукс и я повдигаш малко, за да се оттича повърнатото.Малко се филмираш сега.Спокойно още месец и малко и ще започнеш да я подпираш с възглавници и да я слагаш седнала в скута си.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #881 -: Октомври 16, 2020, 09:42:16 am »
Ние имаме кошче за новородено за колата, но е много наклонено и тя се смъква надолу. Количката ни е  3 в 1  и коша е от там. Вие как сте ги поставяли?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #882 -: Октомври 16, 2020, 09:56:46 am »
Кукапетел, правилно ли сте сложили кошчето в колата?Или ти говориш като го сложите на шасито на количката?Погледни клипчета за вашата марка как точно да се сложи, би трябвало бебето да е легнало и сгушено в кошчето ,така е защитено от удари.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #883 -: Октомври 16, 2020, 12:56:32 pm »
Филмирах се,признавам.Но вчера като четох Павла и Яничка и пак бутнах гърба  :D,така се радва детето,пищи от емоции.
Кукапетъл,зависи и от седалката малко,нали по посока обратно на движението и по схемата отстрани която е показана сте монтирали?Нашето малко се пързаляше,защото е кожа в колата и взехме една подложка за седалката за столчета.Сега седи застопорено,иначе по завоите ходеше напред назад.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #884 -: Октомври 16, 2020, 15:27:18 pm »
Павла,при вас какво дефинират ‘първи пик на температура’?
Слънце, колко храдуса е наклона на който си я вдигнала? Сигурно е 15-20, поне така си го представям аз.
Кукапетал, и Дани повръща през нослето.вдигнах му матрачето с една кърпа ( под него) и вечер го оригвам и го държа около10-15 мин на гърдите ми подпрян и изправен. Това помага. А и дори да не се оригне е по-спокоен след това сякаш. Всяко бебе е индивидуално.лори май не оригваше каквото и да правех. Поне спомен нямам.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #885 -: Октомври 16, 2020, 15:40:03 pm »
Първо вдигане на температура. Тъй като той вдига до 40С, за мен чете ли 38,5С си е пик на температурата. Антипиретиците не са забранени, но кортикостероиди трябва да спрат вдигането на температура, а не просто да помогнат за свалянето й. Тоест от 3-4 дена на епизод на температура, трябва да се съкрати на 1-2.

Това със сядането пак е предимно в България. Ако не го държиш насила седнало и без упора на гърба, няма причина да не го изправиш бебето. Барбарони и подобни не се ползват.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #886 -: Октомври 16, 2020, 22:16:47 pm »
Разбирам Павла. Все пак знанието помага. Добре си се справила, браво! Лято, личната на Дани искаше само данни на родителите + епикриза от болницата. Ходи разбери.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #887 -: Октомври 17, 2020, 00:10:19 am »
Момичета, Дани десетина дни след като се роди му се появи мега обилен секрет от очите ( направо се залепяха от този секрет). Почиствах със физ. Разтвор  и накрая лекарката изписа Торбекс 10 дни. Изчисти се , но от днес май пак тръгват да гурлясват. Дали да не пробвам с лайка?
Помня, че при някой се беше изчистил след месец само с почистване със физ. Разтвор или се бъркам? Другото , което се сетих- някой знае ли каква е годността на банката физиологичен разтвор след като се разпробие?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #888 -: Октомври 17, 2020, 01:09:09 am »
Сими имаше подобен проблем на едното око. Тук до 6м, освен ако не е нещо много тежко, не дават нищо. Аз почиствах с мицеларна вода и си мина само, но отне 4м, че и повече. Ту се успокояваше, ту ставаше много зле.
Взимай си унидози, че можеш ли да си сигурна, че пазиш чиста банката. Иначе в болниците я пазят 24ч.и се хвърля после, ако не се използва.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #889 -: Октомври 17, 2020, 06:20:30 am »
Мерси, Павла! А защо вече отричат промувки с лайка? Пазят се от алергична реакция ли?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #890 -: Октомври 17, 2020, 08:31:35 am »
Аз промивах с лайка,не помогна въобще,физ р-р в дози и капки също изписаха и при нас.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #891 -: Октомври 17, 2020, 11:19:59 am »
Слънце, да. Ма той беше чист от 5ти октомври до сега 8O Как така стана. Почвам да си мисля за запушен слъзен канал, защото е пак същото оче.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #892 -: Октомври 17, 2020, 11:39:49 am »
Ами ще видим с това кошче, къде е проблема. Сложих една пелена под матрака, да надига главата, да видим как ще е положението, че вече на фонтан повърна 2-3 пъти. Понякога хълца и иска да яде, давам й, дали е проблем.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #893 -: Октомври 17, 2020, 11:45:36 am »
Лина,при нас гурела също се върна и пак взех капки,от тогава не е имала.Очите не можеше да си отвори,ама питай си педиатъра все пак.
Кукапетъл,за кошчето виж клипчета в ютуб,да си сигурна.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #894 -: Октомври 17, 2020, 11:58:28 am »
Лина и Монката имаше гурелчета на едното око като беше на около 20-25 дни. Педиатърката ни изписа тобрадекс (същото като твоето) за 10 дни и се оправи. Знам че може с лайка много помаха,и другото е когато видиш че се събира с тампонче с преварена вода го чистиш,едно тампонче за едното око отвънка навътре се чисти.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #895 -: Октомври 17, 2020, 12:04:12 pm »
Димана до захранването (на около 7 месеца и половина) повръщаше на фонтан. Сутрин задължително. Ревала съм чак от безсилие, защото точно се облечем да излизаме и тя така повърне, че чак гащите откъм дупето ми бяха напоени. А за сутиени, дрехи, подложки на колички, чувалчета няма да говоря.
Ама в Англия тия неща не ги интересуват много. В мига в които я захраних сериозно и спря.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #896 -: Октомври 17, 2020, 14:22:25 pm »
Слънце, Круела не знаех, че се връща.  Лори не я е повтаряло и се притесних. Писах на лекарката пък да видим. Взех индивидуални дози физ раЗтвор и чакам да стане лайката-все ще е нещо. Кукапетал, коланчетата да не са много разхлабени? Не трябва да се изхлузва.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #897 -: Октомври 17, 2020, 15:31:03 pm »
 Всички отвори не ги препоръчват много, защото почти винаги има останали власинки.
Връща се. 2м ок, после 1 седмица зле. Мина си само окото при нас.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #898 -: Октомври 17, 2020, 17:21:15 pm »
Лина,внимавай с тая лайка,че аз от много третиране й бях зачервила очите в края,като прежулено стана.А и както казах ефект не видях.И власинки остават да,много неприятно .
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #899 -: Октомври 17, 2020, 18:49:55 pm »
Момичета имам бодита с къс ръкав 6-9 месеца, ако на някоя и трябват подарявам ги.Носени са, но са чисти, от хубав памук са.

Кукапетъл всички в къщи повръщаха хубаво до захранването.Сега от време на време близначките повръщат като преядат или сучат повече ипосле се подмятат.