0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #580 -: Август 16, 2020, 16:27:15 pm »
Моите се адаптират чудесно. Важно е да си ти там. Другото не ги интересува особенно.
Пътувайте колкото можете. Ако спи не я вади. Иначе и на 2ч може на 2м. да спирате. Приготви се, че просто може да заспи в различен час.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #581 -: Август 16, 2020, 17:03:41 pm »
Павла,вие и доста пътувате,твоите май само на кораб не са били,и то от малки,може би това играе роля .Ние по-далече от Кранево не сме ходили :D,а яденето как става,в движение,или спирате,стига да има къде де.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #582 -: Август 16, 2020, 17:16:52 pm »
Симеон съм го качвала на кораб.  :D
Е, при първите пътувания пак така си беше. Щом ние сме там, аз де, няма значение за тях.
Аз храня в движение само ако е много спешно и плачат, предпочитам, а и е по-добре на почивките.
Тръгваме с нахранено и сменено дете, за да спи спокойно.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #583 -: Август 16, 2020, 21:41:59 pm »
При нас пътя винаги е бил много зле, обаче после си спазва режима и бързо свиква. Даже май първите два дни все спи повече от обикновено. И ние тръгваме след като е хапнала, след това заспива в колата и има малко спокойствие  :D Мляко съм и давала и в движение, но и аз предпочитам на почивките.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #584 -: Август 17, 2020, 11:28:35 am »
Тръгваме с нахранени и сменени бебета преди сън.Гледаме да има около 2 часа сън в колата, че да пътуваме що годе спокойно.След това спираме за хранене, няма значение какво е, дали с АМ, кърмене или пюре.Първия ден не ми спаха добре на новото място, отразиха го и бяха по-нервни, после нямах проблеми.Режима не съм им го бутала.

Ние другата седмица трябва да ходим на почивка, дано времето е хубаво и успеем да си починем.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #585 -: Август 19, 2020, 12:50:16 pm »
Момичета моята драма с кърменето продължава,но в друга посока 😂 През деня суче през 40мин до час и половина,аз съм само по цици вкъщи 🤪🤪🤪🤪 Четох за скок в растежа,но май не е това доста е малък за него май? Другата причина е да не му стига ??? Или да си успокоява коликите?? Луда станах хаха
« Последна редакция: Август 19, 2020, 12:56:31 pm от Cruella De Vil »
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #586 -: Август 19, 2020, 12:55:45 pm »
Круела,аз също ходих само по цици,час и половина е висяла на гърдите ми,ами такова е.С времето  по-бързо се наяждат ,или спират толкова да те ползват за залъгалка.Коликите изобщо не ги успокояваше с гърда,напротив,опищяваше света и беше прекалено нервна да суче,докато не почнахме капките беше ужас някакъв.
Скока в растежа май е по-късно.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #587 -: Август 19, 2020, 13:11:06 pm »
Круела, малка е и няма сили да се нахрани бързо.ПО толкова време се хранят бебетат първите месеци, ан е както пише по книгите по 15 минути.Аз с близначките седях по 50 минути по цици да ги храня, после още 30 минути цедене заради Габриела.Нищо невероятно няма.Важното е че яде!

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #588 -: Август 19, 2020, 13:35:41 pm »
Той като засуче бързо се наяжда,с двете гърди за около 15-20 мин. Но после след 40-50-60 мин иска пак. Дано се наяжда и да му стига,макар че на 17 ден бяхме на преглед и беше качил 460гр и педиатърката каза че е супер.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #589 -: Август 19, 2020, 14:02:40 pm »
Супер е, наистина!

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #590 -: Август 19, 2020, 14:04:24 pm »
Нормално е. В края на първия месец се установява кърменето. Следващите 2 седмици стискай зъби и давай когато поиска. Ако сега се вкараш във филма с 'не му стига, дай да дам АМ' няма да я бъде много с кърменето. И се успокоява, и бързо охладнява, и колики,  и въобще не е толкова лесно да си новородено.
Чудесно надава адашът!
Мятай цици и да не ти пука.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #591 -: Август 19, 2020, 14:07:14 pm »
Аа не още удържам фронта и давам цица на всяко мрънкане,въобще не си помислям за АМ,докато имам кърма ще го мъча 😂😂
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #592 -: Август 19, 2020, 15:31:41 pm »
На него му е кеф, защо да го мъчиш? Нали пуска :)
Аз моя Симеон го измъчих, че след коластрата въобще не произведат мляко. 25 дена го мъчех. Накрая взе да  пищи като види цица.
Борис имаше желание, но пак нямаше мляко. Уж операциите не трябваше да окажат влияние, ама не би.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #593 -: Август 19, 2020, 15:33:11 pm »
Аз мисля, че се справяш отлично за първо дете, просто си притеснена като всяка майка.Но е факт, гърдите/сукането помага много на новороденото и то се чувства спокойно като суче.И да знаеш, в един момент гърдите ти ще омекнат, това не е защото нямаш кърма!Не, просто са се регулирали!От тук нататък ще са твърди, само ако се прескочи хранене!Около 40-тия ден чакай скок в растежа.Тогава ще сте скачени съдове.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #594 -: Август 19, 2020, 15:47:09 pm »
Благодаря ви много ! Кърма имам,тека като крава хах
А относно това че ще сме скачени съдове мисля че сега е генерална репетиция за това 😂
Много почнаха да го мъчат коликите,давам коликинд ама го успокояват за 15-тина минути. Поръчах лефакс че много го хвалят,да видя те как ще му подействат.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #595 -: Август 19, 2020, 15:59:24 pm »
Круела,Лефакса помага много,но може би след петия ден някъде,не веднага.Но е ефикасен.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #596 -: Август 19, 2020, 17:48:02 pm »
И нас много ни мъчат коликите. Коликинд не ни декства, редувам в момента еспумизан и ко-лактаза и положението е малко по-спокойно. В началото ни държаха и по 3 часа, сега минават за 30 минути. Храненето я успокоява временно. Храним се на 2 или 3 часа, зависи колко е яла.
Круела, добре наддава момчето, определено му стига!





Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #597 -: Август 20, 2020, 09:43:00 am »
Момичета здравейте. Не съм се включвала скоро, но ви чета често. Малката е вече на 5 месеца. Миналата седмица ни се наложи да лежим в болница и в стерилната урина откриха е коли. Пихме антибиотик, вчера пак пуснах да я видим, ми още седят тея ешерихи. Ужас. Предполагам пак ще я оставят на антибиотик. Имало ли е някое детенце толкова малко с такава бактерия и дали бързо минава? Педиатърката каза чее бурзо минавала, но аз при големите знам че доста време се точи. Бъдете здрави :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #598 -: Август 20, 2020, 10:11:54 am »
Маги мей, аз не че съм имала дете, но имам стаж с Е.колито. Изчела съм всички теми по форумите и често бяха на майки с малки деца. Съжалявам, че не мога да те успокоя в тази насока, но ще ти кажа обективно нещата. Знаеш отговорът винаги е ЗАВИСИ. Зависи от имунната система на детето ти, колко е податливо. Едни се оправят бързо, други не. Имаше по форумите майки с деца, които от бебета влачат бактерията и я влачат години. Всички са на мнение, че много е важно първоначалното лечение. Аз също съм на това мнение. В началото трябва да е ударно с антибиотика, за да убие бактерията, иначе се получава само отслабване, намаляване на количеството и резистентност. След антибиотик, стерилна урина и веднага на лекар, да няма дупки между лечението. Според моя уролг се пуска стерилна урина няколко дена след антибиотик, ако е чиста, се пускат още две през седмица, за да е сигурно, че ще се задържи положението. Съветвам те като излезе чиста, поне да повторите още веднъж изследването.
Не знам за бебе колко е удачно, но ако можеш я наливай с вода, за да изпикава. Забърсването да става само от дупето навън и много бързи реакции като се наака, защото оттам е дошло замърсяването. С тези памперси, те се омазват до ушите.
Много е малка и не можеш да й даваш имуностимуланти, това е проблема при нея. Една приятелка въпреки възрастта даваше пробиотици на нейното момиченце, защото беше пламнала с бактерии като бебе.

Но най-важното според мен е да идете на уролог, даже по-добре на нефролог. След като от първия АБ не се е оправила, не бих оставила педиатърка да ми изпише отново АБ. Идете при специалист, те правят комбинации в терапиите. Урологът критикува всичките ми лечения на бактерии, които бяха назначени от 3ма разилчни АГ. Просто не им е специалността. Уролозите и нефролозите познават бактериите и знаят с какъв АБ се лекуват най-добре и в какви комбинации.
« Последна редакция: Август 20, 2020, 10:24:47 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #599 -: Август 20, 2020, 10:53:07 am »
Сега симптоматична ли е инфекцията? Защо бяхте в болница?