0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #520 -: Август 03, 2020, 15:44:38 pm »
Лесно се борави с май най. А Зори е малка за раница. Слинг е жега...
Дремките са важни. Аз затова казах, че към 8м Сими си направи режим. Борис за сега расте между другото, милият. Той още се буди да яде вечер. Сими от 2м лягаше в 22ч и ставаше и в 12ч на обяд понякога. Различни са децата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #521 -: Август 03, 2020, 15:59:58 pm »
Зори почна да се буди отскоро пак за нощно хранене,както и към пет сутринта,от там яде към 11 чак,но нищо не мога да направя
Това било липса на режим
Павла ,ползвала ли си маи тай,а ти Маги?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #522 -: Август 03, 2020, 16:10:59 pm »
Май тай съм ползвала за кратко във Варна. Удобен е.

Липса на режим. Дрън дрън!
Аз на това в 5ч му викам нощно хранене. За 5мин е цярата работа, но се разсънвам малко. Толкова да обичам да спя. Мечтая си да отидем при майка и да им оставя децата на нея и на мъжа ми, а аз да чета книга и да спа цял средобед. :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #523 -: Август 03, 2020, 16:29:04 pm »
Не, не съм ползвала, но имам близка едното си дете го отнесе само с мей тай.А той беше много ревлив и не уважаваше въобще количката.

Просто си е върнала нощното хранене, не и стига храната и това е нормално.Малка е, случват и се нови неща.Боже колко ще се изменя.Сега ако мислите, че има режим, чакай да дойде на 8 месеца и да прави опити да маха единия сън, те тогава е веселба.Габриела се опитва да си махне сутрешното спане и да остане с две следобедни.Аделина спи три пъти през деня, НО по 15-20 минути, ако направи 45 викам ура.Всяко си е различно, какво да ви кажа.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #524 -: Август 03, 2020, 16:34:11 pm »
Ами за мен не е тревожно нищо,да яде когато си ще.Нали яде все пак,ама педиатърката не разбра,че това дете не познава часовника,не чете графики и таблици и не знае нейните режими.Вече ще клатя главата и ще казвам-да,да,тъй,тъй.
На Александров жена му била педиатър,и била същата по маниер като него,ако тук се закучат нещата,отивам при нея .
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #525 -: Август 03, 2020, 18:13:17 pm »
Слънчице, най - добре. Схемите са ок, нооо не при всеки работят и съответно не могат да искат и процедират еднакво. Повечето обаче са така.
Дари до скоро спеше и тя няколко пъти за по 25-30мин. и това много ме тормозеше, защото не можех нищо да свърша. Сега пак сама си промени режима и спи 3 пъти. Сутрин и късно следобяд по 45мин., а на обяд по около 2ч. някой път и повече, ако не е спала добре през нощта и мама е мнооого доволна. Нощите също са доста по - спокойни и вече спинкааам, урааа 😁😁😁 Мислех си, че няма да дойде този момент, но ето че дори и по - бавно, си дойде.
« Последна редакция: Август 03, 2020, 18:15:13 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #526 -: Август 04, 2020, 08:48:32 am »
Значи все едно отглеждаме роботчета, не човечета, така процедират тия лекари.Моята не е такава, но много разпитвах и четох, за да стигна до нея.

Мише, значи скоро да очаквам успокояване на съня при нас.Че ние вървим почти успоредно с Дарето.Тази сутрин опитах да ги сложа на гърне, Габи се изака в него, Ади не.Те акат сутрин и реших да пробвам.Но ми трябва повечко време, а аз сега имам работа и излизам и нямах време да ги чакам.Утре пак.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #527 -: Август 04, 2020, 11:09:10 am »
Да, Маги 😁 От толкова рано ли може да ги учим на гърне? Ще започна да пробвам и аз.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #528 -: Август 04, 2020, 13:45:21 pm »
Мише за гърне е индивидуално.Реално те започват да стискат и да са готови за гърне, когато  могат да качват и да слизат по стълби.Физиологично това е около втората им година.Аз ги виждам и двете, че акат сутрин и ако седят нищо не ми пречи да ги слагам на гърне.Малко е дресировка това, те не правят връзката, но за мен е улеснение.Моника не искаше да седи въобще на гърне, пищеше и хукваше да бяга.До втората и година го ползваше за игра.Когато тръгна на ясла се научи за много кратко време на гърнето и махнахме памперса изключително лесно.С тези двете ще видя как ще е.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #529 -: Август 04, 2020, 13:55:34 pm »
То на 7-8м е точно както казва Маги- улеснение за родителя. Не правят връзката с акането.

Сими от 3-4м ака в тоалетната. Аз гърне не искам, директно с редуктор за тоалетна. Купих му и писоар. Отиде няколко пъти и ми каза, че сега иска да ака в памперса. Даже ходи и ми носи чист и сам си вика" Ауу, много пиш и много ако." Не го натискам. Сам ще си реши. Нямам нерви, а и не виждам защо, да се занимавам и да мия и бърша под и дивани по 10 пъти дневно, ако той няма желание.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #530 -: Август 04, 2020, 14:56:05 pm »
Момичета, извинявам се че се намесвам в темата, но вместо гърне защо не ползвате детска седалка на тоалетната. За мен лично миенетето на гърне не е улеснение и не съм купувала такова.
Но пък и не съм ги пробвала на 8м. Дирекно с детска седалка и стъпало.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #531 -: Август 04, 2020, 15:35:06 pm »
Аз мисля като му дойде времето да я слагам на гърне,колкото да свиква,да поседява там ,пък когато тогава.Май не се приемат деца с памперс в яслите.
Днес беше много емоционална сутрин за нас,заведох Зорничка да я представя на Александрови и екипа,който я е създал,тя им гука,усмихва им се,много се харесаха с д-р Александров младши,все пак той от фоликулче я знае.Като се хвана за престилката му и не мога да я отделя :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #532 -: Август 04, 2020, 16:03:41 pm »
Приемат в яслите с памперс, как да не приемат.

Стефи, Моника беше първо на гърне от яслата така беше свикнала.Много бързо минахме на тоалетната после.Като големите  :lol:

Много мила среща.Ние не можахме да отидем при нашия лекар, но тия дни ще поръчвам снимки и мисля да им пратя.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #533 -: Август 04, 2020, 16:07:13 pm »
Голяма сладурана е Зорито! Как е гушнала Наско само. Браво на Александрови!

Аз не ползвам гърне. Вкъщи е със стъпало. Реално е стълба със седалка. За навън имам сгъваема седалка/ редуктор. Много е горд, че е като голямо момче, но както казах, от няколко седмици реши, че е малък пак. Мисля, че е вид ревност от бебето, че като му остане и мляко го допива :D

В детските градини не взимат с памперс.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #534 -: Август 04, 2020, 16:19:27 pm »
Във Варна не взимат,в Сливен май взимат,наше хлапе беше с памперси там.Май не е едно навсякъде.
Много се радват тия хора на простичкото "Благодаря,докторе!",
нека и тя да знае,че е създадена там и е била най-борбения ни ембрион.
Павла,благодаря!Той е потресен от французите,тия хора каза не се къпят и това е,мръсни и космати.
Аз да похваля един сайт в който ми вадят снимки -snimkitevi,много са добри и последно 184 снимки ми излязоха под 30лв.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #535 -: Август 04, 2020, 16:40:16 pm »
Във Варна също взимат с памперси в яслите. Ако някъде не взимат е изключение.


Аз на старши му разправях, ама кой да вярва :)
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #536 -: Август 04, 2020, 16:59:07 pm »
Ох каква е дундичка 😍 Танче, прекрасна е Зори 💗
И аз си поръчвам снимките от там. В едно фото вземат двойно повече, отколкото в този сайт.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #537 -: Август 04, 2020, 17:50:43 pm »
Слънчицето, прекрасна е Зорничка! Пу-пу-пу





Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #538 -: Август 04, 2020, 18:34:01 pm »
Слънчицето Зори е страхотна !
Монката май го хванаха колики,от 2 дни само се гърчи,мрънка,опъва се като струна и му къркори коремчето. И понеже не помня дали споделих че имаме частичен успех с кърменето,остана само зърната да се оправят и всичко ще е наред. След като го нахраня немога да го оригна,той заспива на гърдата и като го вдигна се разсънва и почва да плаче и не се оригва. Дали къркоренето на коремчето е от това ?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #539 -: Август 04, 2020, 18:57:38 pm »
Благодаря ви!
Круела,колики са,аз не можех да я оригвам изобщо,сама почна и то като мъж на два литра бира,при нея не бяха тежки коликите,още давам Лефакс някой път,доста помогна и не знам дали са спрели,или от него е добре.Лекарката каза да го давам до 6 м,много ми се струва.