0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #540 -: Август 04, 2020, 19:58:36 pm »
Много хора не харесват Еспумизан и въобще симетиком, но аз при нужда завах и на двамата само това. Отначало имах Еспумизан л от България, но после си взех и от тук. Помагаше им да изкарат газовете. Като заспи те го мята да се опитва. Леко гали гръбчева или коремчето (по часовниковата) и пак помага.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #541 -: Август 04, 2020, 21:26:58 pm »
Много е сладка Зори, Слънчице ❤️
И на мен ми се вижда много по - удобно със седалка, но ще пробвам само за навика както казва Маги, докато все още е малка за седалка. Пък тя Дари, както за всичко, ще си покаже как ще е 😁
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #542 -: Август 05, 2020, 14:38:47 pm »
Аз и Моника и близначките рядко ги оригвах, даже не съм почти.Те сами се оригваха.Виж Габи като пие АМ винаги я оригвам, някак и тежи, но като сучат не съм.

И мен много ме боляха зърната в началото, ужасно беше.Но свикнаха самите зърна и вече нямам проблем.

Ние бяхме с Лефакс, добре им повлия и им спряха коликите, някъде около средата на третия месец спрях да им давам.

ПП.Имам клизмички чисто нови, ако на някой му трябват пращам ги веднага, не искам пари да се използват докато са в срок на годност.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #543 -: Август 05, 2020, 20:25:18 pm »
Аз имам една клизмичка,неотваряни капки Колийф и матраче за кош за новородено.,както и универсален комарник.Подарявам ги,ако някой иска да ми пише.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #544 -: Август 06, 2020, 23:18:52 pm »
Така, да се похваля 😁 Излезе първото зъбче, явно за това беше толкова кисела последните два дни. Освен това пробвам схемата на Маги за гърнето и имам 2 от 2 😃 Вчера се напъваше, но не можеше нещо да се изака и реших да я сложа. След 2 мин. свърши работата 😁 Днес пък след като хапна направо я преместих на гърнето и след 3-4 мин. беше резултата. Удобно и е и стават много по - лесно там нещата, дори и количеството е доста повече, каквато и да е връзката.
Вие как сте?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #545 -: Август 06, 2020, 23:47:51 pm »
Мише, да акаш легнал не мисля, че е лесно. Затова в гърнето им и добре. По- физиологична е позата.
Супер сте.

Аз смело стягам багажа вече почти седмица. Понеделник тръгваме. 6ч с кола и почти 5ч самолет. Радвайте се, че не пътувате с нас. :D
« Последна редакция: Август 06, 2020, 23:49:27 pm от Pav-la »
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #546 -: Август 07, 2020, 08:28:46 am »
Здравейте момичета как сте ? Аз идвам да ви кажа че след като се свързах с консултант по кърмене Монката е само на кърма от 2 дни. Мажа зърната с лансинох и 1 2 пъти през деня с дефламол. Имам обаче друг проблем(Ако мога така да го нарека) от вчера едното оченце се пълни с гурелчета,а днес сутринта едвам си отвори очето милото. Според вас дали е запушен слъзен канал ? Ще се обаждам на педиатърката по късно да я питам какво да правя,аз от вчера само с преварена вода му го чистя.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #547 -: Август 07, 2020, 09:44:57 am »
Круела,обади й се.Зори беше така с двете очета от родилното,едва ги отваряше.Седем дни капки я оправиха ,преди това физ.разтвор и лайка слагах,но те само ги размекваха .
Поздравления за кърменето.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #548 -: Август 07, 2020, 10:33:13 am »
Лазар беше си пишнал в окото още в началото и почна да гурлясва. Изписаха ни капки Вигамокс и Гентамицин унгвент очен. Оправи се за седмица. Ще ти кажат какво да му вземеш. Правят се и масажи на очето за отпушване, но не знам как точно. От както се напишка моичкия му мятам по една кърпа на пишлето, че ако тръгне да пишка да не стане пак нещо, че прави фонтан 😀
На него венците за му надути, боли го явно. Както се смее и радва, почва да крещи и реве. Нищо не белее, но се надяват да избият по бързо.
Честито зъбче на Дари, Мише 🙂
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #549 -: Август 07, 2020, 10:40:06 am »
В България дават капки. Тук Сими беше така и 6м го чистих с мицеларна вода и физ.р-р. Само 1седмица беше  много залепняло. Подобни капки тук дават след 6м. Наистина се оправи на 5-6м. Hе посмях сама да го лекувам, нищо, че си имах капки.
Браво за кърменето! Ще станат нещата.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #550 -: Август 07, 2020, 10:40:19 am »
Леле, Павла, вие сте герои. С две малки деца и толкова дълъг път си е голямо предизвикателство.
Круела, обади се, за да знаеш със сигурност. Ти почистваш ли ги редовно с физ. разтвор?
Танче и Дария е имала такива дни. Иначе интересното е, че и аз чаках подути и зачервени венци, а не. Точно както са и били винаги са си и снощи докато си ги чешеше с пръста ми, усетих боцкане и като проверих се виждаше пробило зъбче.
« Последна редакция: Август 07, 2020, 10:44:08 am от Mihaela Viyacheva »
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #551 -: Август 07, 2020, 11:31:17 am »
Почиствам го всеки ден след баня всяко око с различно тампонче от външната страна навътре. Дано скоро се оправи.
Мише честито зъбче,Танче и вашите да избиват безболезнено и бързо. 🤞
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #552 -: Август 07, 2020, 12:06:07 pm »
Успех със зъбчетата!
Павла,купонясвате ли на песента от Приятели? :D
Зори е в периода "искам да гледам нагоре" и постоянно търси гледки,като сме с количката пусна ли сенника и почва страшен бунт,рев,блъскане с крака,чудо е.Нагласям го до степен да не й пече и да гледа,много се кефи на дървета и клони,ококорва се и почва да издава звуци,направо ми идва да забия два клона на количката,няма ли гледка наддига вой до небесата,хората се обръщат след нас.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #553 -: Август 11, 2020, 08:46:18 am »
Тъй, хваля се с пълзяща Аделина вече официално.Стига навсякъде и е изключително любопитна.Иначе имат любима песен.На канала на Маргаритка има Песен за цифрите, чак подскачат от радост като им я пусна.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #554 -: Август 11, 2020, 08:55:58 am »
Браво на Ади, сега лудницата ще е още по - голяма. А Габи опитва ли се? На Дари толкова да не и идва пълзенето  :D Аз съм сигурна, че направо ще проходи без да пълзи. Изобщо не си го представя милото  :D Нейната любима песничка е five little ducks, даже като и я пея по - лесно заспива 😁
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #555 -: Август 11, 2020, 13:35:54 pm »
Хубаво е да пълзят, заради правилно развитие на ставите по гърба и таза.И аз си мислех, че Моника няма да пълзи, но тя ме изненада и малко преди да проходи пропълзя.Ходеше изправена по мебелите, но за да стигне от едно място на друго и трябваше начин на придвижване и пропълзя.Та никога нищо не се знае.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #556 -: Август 11, 2020, 13:55:14 pm »
Сими си забави прохождането, защото обича да пълзи. Даже и сега си пропълзява понякога.
Борис се движи като червей. Мисля, че и той ще пълзи като брат си.


Ние стигнахме в Кипър. Тръгнахме в 10,30ч и стигнахме в 4ч. Малките имаха 2 драми по 15мин и това е за целия път. Днес си отспиват и са малко нервни.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #557 -: Август 11, 2020, 14:08:24 pm »
Павла,герои са !Браво на тях!Да си изкарате добре!
Маги,браво на пълзящата Ади,като хукне и Габи ще е забавно.
Аз ще се похваля със спяща Зори,вече спи по три часа непробудно вкъщи,отделно навън.Днес я харесаха колко е наддала,сложих ротавирусната и другия месец сме на втори прием полиомиелитна мисля.Вече е 60 см и 5600.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #558 -: Август 11, 2020, 15:58:58 pm »
Браво на децата!Само така.
Павла, дано си починете и да ви е хуабво там.

Браво и на Зори, добре върви мъничето.

Ние имаме някаква драма със заспиването от страна на Габриела ще ме побърка.Заспива по никое време, какво ли не правя да спи със сестра си, не и не.Ще ги мъча аз, не ми е удобно така.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #559 -: Август 11, 2020, 19:06:43 pm »
И Лазар вече се мъчи да пълзи, но не му е дошло още на ума да включи и ръцете. Прилича на гъсеница и рине с главата като снегорин. Много е смешен. Вкъщи заспиването му взе да става трудно, по 2 часа се приспиваме и докато заспи станало време да яде пак. Иначе в количката е готов още на завоя. Вече трети ден е на месо. Еми мъжлето си е искал мръвка към зарзавата 😂 Пу пу все така да ги яде ☺️
Браво на децата. Много се радвам за всички 😊