0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #620 -: Август 25, 2020, 16:36:25 pm »
Да са ни честити сополките и кашлицата. Дядо му се окашля и сополиви от няколко дни, че от днес и Лазар. Плаче, криво му е, не може да спи, и аз плача с него, че ми се свива сърцето като го гледам така. Пръскам му спрейче в нослето, ама не дава да дръпна сополките. Звъннах на личната, каза едни бабиби илачи и утре ще го заведем да го прегледа.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #621 -: Август 25, 2020, 17:39:44 pm »
Танче,плаче от аспиратора ли,аз като съм дърпала,че по едно време имаше доста,й държах главата да не се мята,тя си ревеше де.После свикна и се смееше даже,ама пробвай пак.С тръбичка и накрайник е нашия аспиратор,първо пръскам Стеримар,изчаквам 20 мин и дърпам,един ден направо без въздух бях останала,доста сополи имаше и на два часа ги дърпах.Дано се облекчи и спинка милото.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #622 -: Август 25, 2020, 18:10:09 pm »
Да, много плаче от него и мисля да не го тормозя повече. Само спрейче ще му пръскам и да се стичат, и ще го бърша. Настройвам се че няма да се спи тази вечер 🙂
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #623 -: Август 28, 2020, 13:13:20 pm »
Момичета,тъп въпрос,ама за зимата какво трябва да й обувам на краката,пантофи ли някакви?За навън говоря,като не е голям студ ще си е с якенце,клинче и в чувала,ама по чорапи не става май.
Как сте вие?Оздравяха ли децата?
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #624 -: Август 28, 2020, 14:44:32 pm »
Слънчице, аз и обличах едни плюшени космонавти цели, без да е открито крачето. Тя обаче зимата вече ще е по - голяма и сигурно няма да са ти удобни. То зависи и колко ти е дебело чувалчето. Иначе може с по - дебели чорапи, има едни, които са като плюшени.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #625 -: Август 28, 2020, 14:48:22 pm »
Аз слагах обувки. Въпреки, че живеехме в Англия където зимата не е като в България, крачето й беше много студено с дебели чорапи или пантофи. Така че обувчиците и в чувалчето.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #626 -: Август 29, 2020, 14:36:51 pm »
Слънце, в НМ и Waikiki, сигурно и на други места, има меки обувки. Нямат подметка. Аз такива ботуши и обувки слагах. На Сими и космонавт слагах, но сега на Борис  няма, че е голям, а той много ги ограничава.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #627 -: Август 30, 2020, 11:21:58 am »
Танче, колкото и да плаче дърпай с аспиратора, защото сополите ако слязат надолу става по-зле.Айде стига с това лигавене, плаче от това и не дава.Вие сте родители, правите го за тяхно добро.Ако го оставите със сополи в носа става по-зле и това е за тяхно зло!

Аз слагах едни меки обувчици на крачетата.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #628 -: Август 30, 2020, 11:54:20 am »
Дърпам ги, Маги. Дядо му го държи и дърпам колкото мога. После капките и след малко е забравил.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #629 -: Август 30, 2020, 16:41:12 pm »
Извинявам се ако съм рязка, но много пъти съм чувала той/тя не дава.Това зависи от нас.Ето на Ади на 8 месеца и сложих компрес с извара за зачервено гърло, Моника и до сега я лекувам така.Сополи на Габи дърпам от 3 месечна, Моника на 47 дни и сложиха абокат и имаше престой в болница.Всичко се прави за тяхно добро, а ако ги научим от малки, в последствие става по-лесно и лекуването им по-безпроблемно.

Ние бяхме на почивка.Ще разправям тия дни как мина, да намеря малко време че влизам на бегом.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #630 -: Август 31, 2020, 13:08:00 pm »
Тъй, ходенето на планина се оказа много освежаващо.Бяхме в комплекс Минкови бани до Вършец, препоръчвам го.Бунгалца малки, с включена вечеря и закуска. и минерален басейн.Има басейн 60 см, за най-малките.Бебетата ги къпахме, каката не излезе от водата, вечер беше хладно и спокойно въобще рай.

Габи има още един зъб, Ади за сега е само с един.И двете вече седят стабилно прави, а Ади прави и крачки и обикаля количката или дивана.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #631 -: Август 31, 2020, 16:47:56 pm »
Браво на момичетата, Маги. Радвам се, че ви се е отразило добре планинарството 🙂
Лазар още се клати като пате, но е една идея по стабилен седнал. Днес го водихме на преглед, не му се размина антибиотика. В петък ще го водя пак. Гърдичките са чисти, кашлицата била от гърленцето. Освен компреса с извара, какъв друг можеше да се прави?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #632 -: Август 31, 2020, 18:01:33 pm »
Защо АБ?Ако са чисти гърдите и е само зачервено гърло?Компреса с извара трябва да стои най-малко 8 часа, аз го слагам нощем докато спят.С него оправих Ади, която беше със зачервено гърло и лека Т.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #633 -: Август 31, 2020, 20:04:29 pm »
Танче,чувала съм за настърган белтък с пудра захар,но честно казано тоя с извара е най-разпространен и по му имам вяра.
Утре сме на втори прием на шествалентната ваксина,дано мине по-леко от първия на тази и на пневмококовата.Нашата лекарка спазва стриктно имунизационния календар,не отлага изобщо,което не е лошо.
Това моето дете хич не понася детски песнички,то аз че пея фалшиво ама и като й ги пусна почва да плаче.За сега само Уитни Хюстън I have nothing й харесва и я слушаме по няколко пъти като е неспокойна Но "Зайченцето бяло",щом я пусна и почва рев :D
Маги,заредила си се значи и отпочинала.
Павла,вие как сте?
Другите?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #634 -: Август 31, 2020, 20:44:55 pm »
Каква температура има и от колко време, Татяна?


Ние сме си вкъщи. Почти 5ч самолет, 5ч с кола и се прибрахме. Децата са добре. Сряда сме на лекар и дано да ни насочи към изследвания, че усещам, че Борис има този синдром.
Захранвам по ЗВБ. За сега се справя чудесно. Случва се обаче това, което стана със Симеон. Той нямаше търпение и искаше да яде и затова започнах да му готвя. Май пак така започва. Вчера изяде 3-4 розички броколи, но се ядоса и намачка всичко после и се разплака, че не може да г изяде. Ще го пробвам още 2-3 дена и ако е същата работа ще си му сготвя. Той се предвижда успешно като червейче. Вече седи на колене и на ръце, но не му стига още как да става. Седи, но все още не е много стабилен.

Сими и той е добре. Утре започва "малкото училище". Ще ходи по 3 дена в седмицата на забавачница. Има и регрес. Казваше си за тоалетна, но от около месец спря да казва и други неща, но не го натискам.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #635 -: Август 31, 2020, 20:57:36 pm »
Здравейте,ние почваме да се стиковаме малко по малко. Сутрин към 7 го почват коликите и е много кисел цял ден,само навън спи. Яде през час и половина-два,а през ноща прави една дълга пауза от 4,5-5 часа и после почва на 3 часа да яде. Според вас може ли да намалее кърмата с тази дълга пауза ? Цедя само ако са препълнени гърдите.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #636 -: Август 31, 2020, 21:57:46 pm »
Маги, този компрес с извара освен за гърло при кашлица помага ли? Синът ми в четвъртък имаше хрема, в петък температура, а от вчера е с кашлица, педиатърката каза, че дробовете са чисти, явно е от гърло. А температура вчера имаше, днес вече не и не ми се иска АБ. Сиропите за момента нямат ефект.





*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #637 -: Август 31, 2020, 22:41:41 pm »
Да Руми става за кашлица, слага се на гърдичките.Най-добре комбиниран гърди и гърло.

Круела, няма да намалее кърмата от тази пауза.Спокойно.

Павла, стискам палци за изследванията.А за Сими всичко ще се нареди.Всички деца са така имат моменти на регрес, стачка, както щете му казвайте.

Слънце, чакай да стане около 6-7 месечна, тогава започват да се заслушват по детските песнички, преди това не.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #638 -: Август 31, 2020, 23:41:08 pm »
Маги,как го закрепваш компреса?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #639 -: Септември 01, 2020, 08:46:27 am »
Благодаря Маги, а изварата студена или леко затоплена? И наистина как я закрепваш?
Сега ще го уговарям за този компрес, че относно лекарства и лечения е ... много капризен и голям инат. Дано се съгласи имаче е безмислено да купувам извара.