0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #420 -: Юли 16, 2020, 21:29:10 pm »
Маги,ще мине!Или ако можеш лягай с тях ,когато спят те.
Айде и аз да си кажа-мъжа ми по това време работи много,прави си максимума часове,от там продължава да работи извънредно и си пише смените на колеги,като преведат пари ония му ги дават.Страшна схема,по 20 нощни и 8 дневни кара,аз тука съм човека оркестър.Понякога правя по три неща едновременно,сега я приспах и продължава трудовия ми ден
За капак пералнята се скапа днес,утре ще идва майстор.Знам че мъжа ми за нак го прави,но този период е от юли до октомври,от там намаля.Като ако вали дъжд се почива,понеже сега е зърнена кампания и зърното не се мокри.Отделно работи в един малък офис с двама румънеца,там само пишат бележки и правят едни замервания,малко са вътре.Навън пък е с пакистанци,филипинци,италианци ,иранци и всякакви други мунчовци, няма дистанция,няма дявол черен .
Освен моя има още няколко такива ентусиаста,ама мен това не ме грее.И това ще мине.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #421 -: Юли 16, 2020, 23:24:50 pm »
Аз с кортикостероиден крем го мажа. Ужас са. Днес не спа на обед, че го сърби много. Тъкмо задряма и Борито  падна от дивана. Някак измина поне 1м и премести една голяма мечка! Направо не знам. После карах с колата, че Сими да дремне. Днес е лудница!

Слънце, от 11 май мъжът ми няма почивен ден, освен сега почивката. Понякога срършва и на обяд, но 1 път на 10 дена. Разбирам те напълно. От вчера до сега пуснах 6 перални, имам още една, изчистих и пак е за чистене, сготви 3 манджи, пазаруват, смених чаршафи и тн, тн, тн...

И това ще мине. За сега всичко е ок. 😊
« Последна редакция: Юли 16, 2020, 23:43:09 pm от Pav-la »
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #422 -: Юли 16, 2020, 23:33:46 pm »
Ще мине,а и жените на моряци,жандармеристи ,пожарникари и т.н. как се оправят.Стягам се от към кръста и това е.Успявам да свърша всичко,по два пъти да я изведа и къщата да е чиста,сготвено и тя да е обгрижена т.н.и т.н.Една ми твърдеше,че с малко дете всеки ден се точи като седмица,ми не.Аз имам чувството,че преди малко станах.
Павла,те са и с малка разлика и си представям каква веселба е.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #423 -: Юли 16, 2020, 23:48:10 pm »
На първо място децата и моето психично здраве, после да има храна, а след това са екстри като чистене и тн.
За сега успявам. Сими чисти с мен, Борито ни се радва или е в раницата. Още 3-4м ще е сложно. После ще могат и двамата за се придвижват и ще е по-добре.
Златни са ми децата. Сега пак се изучих от Симеон. Чудесно си изкара на почивката и много слуша.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #424 -: Юли 17, 2020, 00:20:09 am »
Аз и сама си усложнявам живота,чистенето ми е в някаква степен ОКР, което се усили с времето .Постоянно виждам прашинки и не мога да си легна докато не изчистя.Надявам се с малкото дете да ме научи на малко хаос.
Имате ли впечатления от тази книга,д-р Спок ми харесва много!Тази авторка как е?
https://hermesbooks.bg/r-kovodstvo-za-nedospali-roditeli.html
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #425 -: Юли 17, 2020, 00:34:48 am »
Аз не съм я чела, но доста народ я хвали. Ако я прочетеш, пиши мнение.
Слънце, кое ти харесва на Спок?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #426 -: Юли 17, 2020, 08:34:08 am »
Слънце, книгите са хубаво нещо, но малко си дай почивка и се води по детето.Аз четох преди да родя, после нямах време.Моника беше изключително ревливо бебе, което почти не спеше.Излизах и седях по цял ден на вън, за да спи в количката по време на движение или в раничката пак докато ходя.Иначе не искаше.Ядяхме нещо, чистенето беше някога.Не сме затънали в мръсотия, но го нямаше това перфектно чистене.После като проходи и протича започна друг ужас, тичането след нея по улиците.
С близначките съм по дзен, но пак предпочитам да излизам на вън и да си почивам от колкото да се заредя да чистя.И пак казвам, за жилище с три деца и 2 котки е чисто, просто не е перфектно.Организация на всичко по всяко време, няма 5-6 и нямам голям избора на почивка.Отделно записахме и Моника на баскетбол и 3 пъти седмично я водя аз там и я прибирам.Та човек всичко може, просто зависи как е научен.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #427 -: Юли 17, 2020, 09:50:43 am »
Павла,ще я видя тая книга тогава.Аз чета само частите,които в момента ме вълнуват.
Спок ми  харесва,защото е един такъв спокоен тона,написано е просто и книгата има всичко което може да се запита един родител.Разсъжденията,като не ставай роб на детето ги пропускам.Избирам си кое е близо до мен.
Маги,знам,права си за всичко.Но всяка прашинка ме дразни и тя като заспи грабвам прахосмукачката,парцала и мопа.Понякога става и вечер,иначе не мога да си легна.Но пък нищо не е за сметка на времето с нея,което е по-важно.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #428 -: Юли 17, 2020, 11:12:13 am »
Слънце, тя е малко и спи и на шум. Все още свиква с живота навън. Вътре е спяла всякак и затова не й пречи, даже обратното, помага й за добър сън. Скоро обаче ще трябва до пазиш тишина.
Аз пък правя всичко с будни деца. Те като спят е време за мен.

Прочети я и пиши впечатления или неща, които ги харесват.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #429 -: Юли 17, 2020, 11:43:01 am »
И аз като Павла.С Моника действах като Слънце и нямах време за мен, сега всичко се прави с тях.Слагам ги на столчетата в кухнята и готвя, правя пюрета и т.н.Само се къпя докато спят.Това миенето на косата ми е много трудна задача.

От няколко дни и двете отказват пюрета и каши, предполагам зъбите много ги мъчат.Габи има един, но и втори е на път.Ади за сега няма зъби.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #430 -: Юли 23, 2020, 11:40:37 am »
Момичета,мажете ли слънцезащита на децата?Сенника на количката е много голям,но крачетата почерняха,кожата й е толерантна,не е имало проблем до сега,не ползвам скъпа козметика,не е имало реакции.
Как ставаше да си оправя лентичката?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #431 -: Юли 23, 2020, 12:31:42 pm »
Маже се и не се излага на слънце толкова малко бебе. Аз ползвам минералния на Уриаж. Биодерма също има хубав. Трябва да е минерален за бебетата под 1г. Това, че не плаче и не става червено, не означава, че е полезно.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #432 -: Юли 23, 2020, 13:21:44 pm »
Е да ама слънце има,от 9 до 11 и после от 18 до 20 сме навън.Не я бутам в жегите,само крачетата от колената надолу са на слънце,и то не постоянно,вървя по сенки.
На Уриаж ще взема,че тя има тяхна козметика .
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #433 -: Юли 23, 2020, 13:23:27 pm »
Краката е нормално. Тук от 6ч до 22ч има слънце. Мажа ги и така. Просто казах, че и хубаво да се избягва.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #434 -: Юли 23, 2020, 14:52:47 pm »
Мажа и двете, и Моника съм мазала.Минерален на Авен, Биодерма, А дерма, което намериш на добра промоция.Аз май най-доволна съм била от Авен.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #435 -: Юли 23, 2020, 15:01:53 pm »
https://sopharmacy.bg/promo-uriage-1er-mineralen-krem-50ml-termalna-voda-100ml.html
Ей това ми излезе,такова ли имаш ,Павла?
Аз пък някъде срещнах,че след шестия месец се ползва слънцезащита,ама не видях много логика.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #436 -: Юли 23, 2020, 15:14:58 pm »
Да, има и един жълт.
Ами когато им е много абсорбираща и затова. Минералните са създадени специално за 0+. Тук в 19-19,30ч спокойно можеш да изгориш, така че е немислимо да не мажа с нищо.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #437 -: Юли 23, 2020, 17:13:20 pm »
Аз мажа с един на Бочко още от първият ден, в който и сложих къси дрешки. Но не знаех, че трябва да гледам да е минерален. В аптеката ми казаха, че става за бебета и го взех.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #438 -: Юли 26, 2020, 09:11:14 am »
Аз като не знам в коя тема да се похваля, та тук.
Моята най добра приятелка от детството ми още, на 22 юли роди момиченце, чакано повече от 20 години. На 49 години стана мама и не без помощта на Зачатие и приятелите които срещах тук.
Благодаря на Лято, че откликна на молбата ми за помощ и успя да намери човек които да донесе инжекции от чужбина за моята приятелка, без тях бебето нямаше шанс. Едно огромно благодаря за това ново зачатско попълнение :)
« Последна редакция: Юли 26, 2020, 09:12:53 am от stoeka71 »
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #439 -: Юли 26, 2020, 10:25:23 am »
Чудесно! Да е много здрава, а като дете на Зачатие, ще е борбена и обградена от много любов.



Аз ще се гръмна  вече. Бори пак е с температура и нищо друго. Очевидно го боли, защото двете ръце са в устата и пищи от болка направо. Цяла нощ се редувахме да го гушкаме и носим, че иначе не се успокоява.
Симеон също вади зъби и аз го простудни, че го оставих мокър да бяга около нас и сега е със супол. Добре, че е само това. Нищо му няма.
И за капак, мъжът ми има утре рожден ден и бяхме резервирали за 2 дена да мръднем. Ако днес има температура Борис, никъде няма да ходим и ни изгарят парите.
Просто чуден ден, а едва започва.