0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #320 -: Юни 18, 2020, 15:36:14 pm »
Референтните за деца са други, не ги гледай тези.Изчакай срещата с личния.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #321 -: Юни 18, 2020, 16:27:12 pm »
Аа не знаех. Чак другият четвъртък сме на конституция и ваксина. Няма смисъл да и звъня преди това, нали?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #322 -: Юни 18, 2020, 16:36:47 pm »
Мише,и аз това щях да казвам за референтите.Ама звънни й ако искаш да си спокойна.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #323 -: Юни 18, 2020, 19:55:08 pm »
Някой може ли да ми отговори на въпрос за болничен?
Значи на 22.05 ми изтече 45дневния ,на 28ми родих и ми дадоха 42дневен от болницата.Тази разлика обаче от пет дни педиатърката каза ,че ще ми я оправи като изтече 42 дневния.Обаче ТРЗ ми звънна и каза,че няма да ми изплатят последния болничен от родилното ,докато имам разлика. После как е ,за майчинство не е болничен нали?Не може да ми даде пет дни за преносване и още един болничен мисля.
Може ли да имам някакъв проблем с тази разлика,да го плащат когато искат.
Не знам дали стана ясно от обяснението.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #324 -: Юни 19, 2020, 08:12:14 am »
Слънчице, дават ти пъро 45 дневния, после от болницата ти дават едни дни и разликата наистина ти я дава педиатъра.След това вече се пише една молба до работата ти и от там те пускат в отпуска по майчинство.При мен така беше.Не знам ТРЗ-то ви какво е измислила.
ТО няма как да нямаш разлика, защото никой не знае кога ще родиш.Ако искаш звънни до НОИ да ги питаш.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #325 -: Юни 19, 2020, 09:09:24 am »
Слънчице, на мен с болничния личната ми добави 10 дни допълнително. Обаче става въпрос за по - рано раждане, а при теб като е преносване не съм сигурна. Пак тя ти го коригира, но трябва да питаш кога точно, да не забрави. Аз моята я подсещах.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #326 -: Юни 19, 2020, 15:52:55 pm »
Ами това остава,говорих с педиатърката тя ще ми ги изравни,имам позната в Социално подпомагане,тя ще ми провери в НОИ.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #327 -: Юни 23, 2020, 09:04:20 am »
Привет дами, как са бебоците?Как я карате?Ние сме всеки ден на вън и това им се отразява много добре.Оглеждат се, интересно им е всичко, а и на вън спят повече.Е днес ще седим в къщи, защото на вън вали, но иначе сме на вън всеки ден.Захранваме се де успешно, де не.Мисля скоро, като стане месец захранване, да им въведа и след обяд плод.Бавно и славно растат нашите момичета.Слагам ги и вече полу седнали или седнали като ги придържам, задържат се за малко и се килват, но им харесва и искат да седят.Ади падна два пъти вече, много е подвижна и се тръкаля и прибутва много бързо.Габи ми е по-статична и дебеличка :)

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #328 -: Юни 23, 2020, 10:34:42 am »
Браво на момичетата,Маги всички броя деца ли изкарваш заедно?Моника като сте с тях слуша ли?
При нас е спокойно,Зори спи вечер и не знам как да разбера кога свършват коликите.След първите пет дни Лефакс и панда видяхме ефект,и се чудя до кога да ги давам.
Много е живичка,постоянно маха крака и ръце .
Пъпчиците й почти изчезнаха,с почистваща вода на Юрияж и почиствам лицето по два пъти на ден и май и това помогна.
Павла,вие как сте,гледам стачки по новините.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #329 -: Юни 23, 2020, 11:50:40 am »
Ние на село сме ок. Град 100000 и отгоре е, но си е село де.
Вчера толкова се ядосах. Отивам в аптеката да взема ваксините на Борис, че утре е на имунизация и Сими си избира четка за зъби. После едни рол-он си реди и се направи, че си слага. Един дърт *** отиде, дръпна го за ръката, взе му нещата от ръката и му вика- Повече възпитание. Върви при майка си! Аз не можах да реагирам. Само му казах да не ми пипа детето. С аптекарката, с която се знаем от 5г бяхме като застреляни. Още ми е едно нервно заради това. Изчаках го пред аптеката, но той се забави. Щях да му обясня, че ако още веднъж си позволи подобна реакция и то за нищо, ще извикам полиция. Тук ще има да го привикнат за подобно нещо. Лошото е, че Сими се стресна. В колата после ми каза, че бил лош. Обясних му, че той не е лош, а дъртият *** е. Днес пак каза, че дядото е лош. Пак е добре.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #330 -: Юни 23, 2020, 11:53:48 am »
Оле каква простотия! Павла,направо си представям как си полудяла.Идиот,ще дърпа детето,направо потрес.Милото Сими,ама никой няма право да се държи така с чуждо дете!
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #331 -: Юни 23, 2020, 12:42:16 pm »
Павла, явно навсякъде има такива идиоти. Лошото е, че стават все повече. И аз много се ядосвам на подобни ситуации, особено пък в случая, че става въпрос за малко дете. Но се убедих, че не можем да променим хората и е по - добре да не хабим нерви за някого, който няма да разбере изобщо какво му се говори.
Маги, браво на момичетата.
Слънчице, завиждам ти за спящата Зори, все така да продължава 😁
Дари също е много енергична. Не се спира. Всичко и доскучава бързо и иска непрекъснато да се занимаваш с нея и да я разнообразяваш. Мога да свърша нещо само, докато спи, но то е по 30мин. и общо взето чакам вечер Митко. Иначе няма мърдане  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #332 -: Юни 23, 2020, 12:45:11 pm »
Моника е на градина, за всички ни така е най-добре.Там тича, играе, контактува с други деца и е щастлива.Иначе като съм с трите слуша уж.Не че не крещя редовно и не  изказвам някоя огромна реч на тема, как трябва да се слуша и т.н.
Браво на Зори.Аз до края на третия месец давах лефакс, после спрях и изчаках, като видях, че няма колики не го давах вече.
Мише, така бях с Моника, нямах време да се усмихна.Сега тези двечките повече се заиграват.
Павла, направо нямам думи.За съжаление прости хора има навсякъде!

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #333 -: Юни 23, 2020, 14:07:30 pm »
Мише, като започне да пълзи ще започне да се заиграва и сама.
И на двамата към 19ч им става едно спокойно и тогава се изпънал и си сипвам едно.
Нямам търпение и Борис да си фиксира обиден сън в леглото си, че сега е или в раница, или където го хване.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #334 -: Юни 23, 2020, 14:21:08 pm »
Днес разбрах,че имало таван на доходите за детски.Язък за обикалянето за служебни бележки.Надхвърляме сумата а мислих,че всички взимат.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #335 -: Юни 23, 2020, 14:28:51 pm »
Да, има. Тук също има за всичко. Нищо не получаваме за децата. Даже 2те са 1 човек за данъците. 3 деца са 2ма. Това ми е най-тъпо тук.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #336 -: Юни 23, 2020, 14:43:46 pm »
Има да, ние взимаме защото са близначки и ставаме с три деца, иначе с две нямаше да взимаме.Така е за всичко.

При нас вечер  е някакъв ад.И двете се редуват да плачат, искат при мен въобще блаженството още го търся.Кога ще стане времето за винце въобще не знам?!

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #337 -: Юни 23, 2020, 15:10:32 pm »
То и при нас всяка вечер не е цветя и рози,ама вече повече спи сама,като е напечено и е при нас,сама си намира гърдата и аз се събуждам и я намествам.Даже заспивам преди да се е наяла,само плътно гушкане лице в лице,коремче в коремче е позата.Като я погледна и се разтапям ,как спи с ръчички пред лицето.
Аз си мечтая да изпия една бутилка вино сам сама от бременна още :oops:
Маги,яд ме е че за циганите има,не за 35те лева,ма да сме живи и здрави.Скоро ще порастнат и ще си цокаш винце.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #338 -: Юни 23, 2020, 16:45:50 pm »
Слънчице, много добре го каза за виното, и аз така  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #339 -: Юни 23, 2020, 20:14:50 pm »
Мише, тебе какво те спира?

От 2017г все внимавам- бременна, малко бебе, един май дупка, в който пиех хубаво, после бременна. Сега възвръщам тренинг.