0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #300 -: Юни 16, 2020, 09:53:38 am »
Здравейте! Не съм писала отдавна ние с Изабела сме добре. На 7м и половина е, но все още няма зъби. Изключително спокойно бебе. Много рядко плаче като пгладнее или и се спи и неможе да заспи. Не ми остава време да пиша, но за сметка на това като заспи хвурлям по едно око какво сте написали. Много ви се радвам като ви чета според мен всяка е права за нейното си дете и трябва да се водим по децата, а не да ги насилваме за неща за които не са готови. Малко ви завиждам благородно за спането на децата при вас понякога и на мен ми се иска да гушна Изабела и да спи до мен, но тя е свикнала да си спи в нейното легло и като и се доспи се извива на дъга и пламе ако не е в леглото или количката.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #301 -: Юни 16, 2020, 10:10:34 am »
През деня не я нося много на ръце,няма такава нужда както през ноща.Снощи пак пропусна едно хранене,яде в девет и после почнах да насноявам пак към дванайсе,тя горката спеше толкова дълбоко,изобщо не пожела от гърда.Пробвах и от шише и същата работа.Чак в 3.30 се събуди и яде и до 6.30 беше нервна,не плака но мънка и шава.Това е периода в който е на ръце,гушната в леглото ни пак на ръце и така докато заспи.Не ми тежи и не го смятам за ненормално.И няма да я оставя в леглото й или да я нашамаря.
Еличка,радвай се че спите вечер!
Няма начин да не викаш по детето,но шамари не!Не мисля,че е метод на възпитание боя.Все едно мен мъжа ми да ме бие,от къде на къде?
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #302 -: Юни 16, 2020, 10:14:12 am »
И аз съм против шамарите и още появече навън првд хората. Дете се възпитава с много говорене и любов.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #303 -: Юни 16, 2020, 11:17:00 am »
Четох нещо (или една книга, или статия. Не си спомням. Или на Алгафари, или на доц. Диана Димитрова) за възпитанието на децата, пре е перинаталната психология и там беше зададен въпроса- Ти ще обичаш и уважаваш ли някой, който те бие/ удря? Нито един от двамата с мъжа ми сме удряни някога. Ние трябва да надграждаме, а не да вървим назад.
Викането си е викане. Понякога не може.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #304 -: Юни 16, 2020, 13:28:39 pm »
Много точно е написано това, Павла.
Иначе знаете, че Дари до към 5-ти месец беше почти 24ч. в мен, просто с тези болки по друг начин нито спеше, нито седеше спокойно. Мислех си, че дълго време няма да може да свикне да не е постоянно на ръце, но от няколко седмици през деня е по - спокойна и си се занимава и сама и иска да я гушкам само за приспиване, но после я оставям и си спи сама, което за нас е голямо постижение. През нощта обаче още си е при мен и спи само гушната, но я боли повече тогава.
« Последна редакция: Юни 16, 2020, 13:30:31 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #305 -: Юни 17, 2020, 10:26:11 am »
Вчера Зори се обърна по коремче сама.И аз я бях оставила на дивана в хола и влизам то лежи милото.Добре че не е паднала.Тя се опитва като я обличам да се върти,ама на двайсе дена да се обърне не вярвах.Вече е само в порт бебето,шезлонга или един кош за новородено имам ,от количка.
Вчера се изгорих два пъти за 2 часа-с гореща вода от варени яйца крака и с пара от фурната ръката.Киснах си ръката два часа във вода и почнах да свивам пръстите,добре че се оправи,че иначе как щях да сменям памперси и т.н.Голяма тъпня.Направо все едно беше в огън ръката ми ,така болеше.
На ортопед кога се ходи?
Вие как сте?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #306 -: Юни 17, 2020, 11:02:13 am »
На ортопед ще ви дадат направление на месец като направи, отивате около 40 тия ден.Разучи за добри детски ортопеди, че този преглед е важен особено за момичетата.

Мажи с фенистил, дефламол, студено кисело мляко може да слагаш на изгорено.Габриела беше много подвижно новородено, и като ги оставях беше само в леглото им или в шезлонга.Сега вече са подвижни големи бебета и имаме падания.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #307 -: Юни 17, 2020, 13:20:54 pm »
То в днешно време сакън да не падне детето .Майка ми и една от Закрилата работят с едно семейство месеци наред,дете на три години си чупи крачето на площадката и ортопеда от спешното звъни на 112.И се почва епопеята-таз от Закрилата рови да не му е втълпено че е на площадка,кой пие,кой се дрогира и т.н.А семейството е много читаво според майка ми.
Ако по наше време имаше Закрила на детето и социални,брат ми да не е израстнал с нас от пукане на глава два пъти и другите му контузии при игра на село.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #308 -: Юни 17, 2020, 14:28:09 pm »
Слънце, нас и двамата с брат ми като да ни отневат. Да не говорим, че от 5-6г сме били сами почти.

За ортопеда, знай, че не ти се 'полага'. По преценка на лекаря е.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.nhif.bg/get_file%3Fsection%3Dpublication%26file%3D310428&ved=2ahUKEwis85zh3ojqAhWQxIUKHVUnBkQQFjACegQIAhAB&usg=AOvVaw3TYourNMvbseXAQjZRC2Ig

Внимавай С въртенето.
Борис и той е като свредел. Даже и като спи се върти и съм но тръни, че не му остават сили да си върне по гръб и азбучна глава нощем.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #309 -: Юни 17, 2020, 14:36:30 pm »
Павла,ние слагаме бременната възглавница като гнездо около нея,много спокойно спи така.И сега пък съвсем и в леглото ни я местя,че като заспим и ние да не се обръща.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #310 -: Юни 17, 2020, 14:56:17 pm »
Внимавай да не си забучва главата във възглавницата. Още е малка Зори.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #311 -: Юни 17, 2020, 16:06:08 pm »
Внимавам,внимавам.Около главата разширавам,покрай крачетата свивам.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #312 -: Юни 17, 2020, 16:50:55 pm »
Моля ви Аделина се върти нон стоп като спи, както е по гръб се завърта по корем и продължава да спи така.Направо е като пумпал денонощно.Е сега от въртене не можа да заспи и е ужасна.Аз залепих детското легло до спалнята и тя спи от към леглото, че ако ще се търкаля да е натам, Габриела е до мен, а аз съм от края.С Моника пак така бях процедирала, удобно е.

На мен личната винаги ми е давала направление за ортопед и за Моника и сега, даже на 6 месеца ще искам още едни, че ни викат на контрола.А и се чудя за ендокринолог да искам ли.С Моника ходих, взимаха и кръв от вената, проследихме я няколко години, сега съм в чуденка с тези двете как да процедирам.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #313 -: Юни 17, 2020, 17:10:58 pm »
Зако ендокринолог, Маги?

Борис спим леглото си, което залепено до спалнята. В нашето не смея, че много се върти.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #314 -: Юни 17, 2020, 17:59:18 pm »
Аз съм с Хашимото, заради това.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #315 -: Юни 17, 2020, 18:17:59 pm »
Това не го знам. Тоест при хашимото ще е хубаво да се изследват децата? С каква цел?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #316 -: Юни 18, 2020, 08:32:49 am »
Понякога още от раждането не са им ОК хормоните, понякога отключват Хашимото.Като контрола е това, да се открие на време и да се коригира.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #317 -: Юни 18, 2020, 11:12:00 am »
Това никога не съм го чувала. Между двете раждания нали и мен ме диагностицираха с Хашимото уж. От от 5м и себе си даже не съм изследвала.
Ще видя какво ще намеря като инфо.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #318 -: Юни 18, 2020, 12:46:12 pm »
Абе аз покрай Моника четох, сега не съм да ти кажа.Знам че и трите ми ги изследваха в болницата при раждането.
Аз днес съм на ендокринолог, да ми пуска хормони и ще искам разни витамини и желязо да видя накъде съм.

Да дам отчет, взеха да хапват повечко.Сучат след това, но много по-малко, дори Ади яде.Скоро ще вкарам пиле, после заек и мисля и глутена да вкарвам.Като направят месец захранване, ще им дам и плод след обед.С второто е много по-лесно, не го мислиш чак толкова  :lol:

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #319 -: Юни 18, 2020, 15:27:23 pm »
И на мен личната ми каза, че се полагал профилактичен преглед при ортопед и ми даде направление. Аз даже и не знаех, сега ще ми даде за нефролог, пак профилактично.
Браво на момичетата, Маги. И Дари напредва. Вече месец я захранвам и хапва основните плодове и зеленчуци + заешко и пуешко, тези дни ще вкарам и пилешкото, а след това започвам с кашите. Вчера и излезнаха и кръвните изследвания и има едно над и едно под нормата. Ще прикача снимка, ако знаете какво е да кажете. Иначе като и взимаха кръв даже и физиономия не направи, камо ли звук да издаде. Беше много смела.
« Последна редакция: Юни 18, 2020, 15:32:13 pm от Mihaela Viyacheva »