0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #380 -: Юни 30, 2020, 10:55:08 am »
Маги, защо си се притеснила? Между 9 и 18м се затваря. Ако е преди 6-7м не е добре. Да са казали, че е по-голяма от нормалното?
Вид д до 18м давах всеки ден, а после по 50000ui на 3м. Тук такива са нормите.
Ох, сладки и смешни са като се учат да седят. После Сими се пулеше много смешно като цопне.

Ние първо наехме къща, но от 3 дена ме молят домакините да анулирам, ме съм им взела най-добре период за 3 дена 8O ще ги помъча още малко и ще анулирам, ама голям бизнес правят. Нямам думи!
Защото разчитахме на къщата, изпуснахме всичко хубаво на приемлива цена, че 14ти е празник. Та вчера взех хотел. Как ще стане, не знам. Сими си спи отделно, а сега ще сме в една стая 4мата. С млякото също. Трябва да си купя торбички за стерилизация... голяма схема е, но трябва да мръднем, защото ще се побъркаме иначе.

На 4м ще се сгъчква много в столче. Дръж си я в кошничкота докато й е удобно. Около 75см ги дават.

Мише, гледайте да пътувате след ядене и преди сън. Ние оглеждаме първо колата, яде се, света се и да спят. Сими не спи вече така де, а си поръчва музика :D ако чуя песента от Приятели още веднъж, ще се гръмна вече!
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #381 -: Юни 30, 2020, 11:22:15 am »
Аз и в кошничката съм сложила подложка,която изравнява и гръбчето и дупето са на равно,че иначе сгъната седеше .
Песента от Приятели е ужасна😂,ама като се радва детето,имате ли избор.
Завиждам ви за морето,и аз искам да се цопна,Мише не я ли унася шума от колата,то верно е голяма,нашата докато запалим и е заспала.
Павла,ще изкарате така три дни,дано е приятна почивката.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #382 -: Юни 30, 2020, 11:23:10 am »
Аз сега няма да го давам за лятото, защото бързо и се затваря, есента пак ще го давам няколко месеца, но ще каже по колко.
Павла, така правим. Обаче тя спи един час в най - добрият случай и после се буди. Да кажем издържа още час в игри и закачки и след това става купона. Омръзва и, доспива и се, а вече не иска да заспи в столчето и е много "весело"  :D.
Много тъпо са постъпили собствениците. Аз щях да се поразправям. От къде на къде ще те принуждават да анулираш, да са си предвидили нещата навреме....
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #383 -: Юни 30, 2020, 12:13:48 pm »
Аз ще ги докладвам. Какво има да се разправям. Каквито са отмъстителни да ни провалят почивката.
Ние на 2-3ч правехме по 40мин почивка със Симеон на тази възраст.

Слънце, знаеш, че не се слага подложка, нали?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #384 -: Юни 30, 2020, 12:27:22 pm »
Слънце подложка не се слага, точно това потъване се търси, за да е като в ембрионална поза.Особенно при малките е важно.

Мише, аз с Моника на дълъг път тръгвах посред нощ.Значи към 4 часа я местехме в колата и тръгвахме, така стигахме без драми до мястото където ни беше целта.Сега тръгнахме на обед, защото пътя е около час и половина, точно обедния им сън уцелихме и децата бяха кротки и спаха.

Павла, докладвай ги, ще им налаят рейтинга и ще ги санкционират.Много тъпо така.Аз като теб търся къща за гости, защото с бебетата ми е най-удобно.Вчера резервирах на Вършец за края на август пак къщички.Тази година без море.

За фонтанелата така си мисля аз, че е голяма още.Иначе им капя по 2 капки всеки ден, защото според личната им бавно вървят нещата.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #385 -: Юли 01, 2020, 08:35:05 am »
Маги,как мина прегледа?
Зори е порастнала 4 см и вече е почти 5 кг.Другия месец сме на ваксина.
Вчера от педиатъра обиколихме два часа махалата,прибрахме я към пет и нещо ,но беше адска жега и задух и не излязохме,освен на двора.Не знам дали е за това,но от осем до десет беше страшен рев,само на челна стойка не застанахме.Накрая пуснахме едно каменно фонтанче тип фън шуй и от водата ли,тя ли каталяса и заспа.Такъв сън дълбок,че после не можах да я събудя да я кърмя,едва цокна.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #386 -: Юли 01, 2020, 09:00:17 am »
Слънчице, нас освен возенето в кола, в тежки кризи ни спасяваше сешоара и бебешки песнички от youtube, без да ги гледа само да слуша. Добре расте, Зоринка 😁
Маги, то нали знаеш, че при всяко бебе се затварят различно. То и много бързо не е добре. Щом педиатъра нищо не е казал, не се притеснявай.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #387 -: Юли 01, 2020, 11:19:09 am »
На Симеон беше доста голяма и се затвори към 10-11м. Сега на Борис е по-малко, на пак същите капки вит д давам.

Слънце, понякога има и такива моменти. Толкова е мъничка, че на всеки дразнител отговаря с рев. Топло може да и е, колики, прекалено много емоции от лекаря и тн и всичко е с рев.
На Сими му пусках едно приложение за бял шум. Успокояваше се с него. Борис е спокоен и не ви се е налагало да ползвам. Той иска само да се гушка.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #388 -: Юли 01, 2020, 14:12:05 pm »
Добре де,защо не се слага подложка?Тя е специална,нали уж главите им са тежки и при престой в кошничка по-дълго може да стане задушаване.
И в упътванията пише,да не престоявя по-дълго.Аз затова я купих,така лежи на равно,с какво е полезно сгъването им вътре?Аз не го знаех това и затова питам.
Мише,снощи мислихме да я качим в колата и да обикаляме ,много плака милото.
Да ви кажа нещо страшно,снощи мъжа ми чете много за плача и в една статия пишеше,че ако оставим бебето да плаче "докато се нареве" и е само в стая,усещането се равнявало на страх от смъртта при възрастни хора.Ужасно!
Куул пач ми казаха да взема за първата ваксинка,вие ползвахте ли?Аз съм май човека питанка,ще прощавате.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #389 -: Юли 01, 2020, 15:04:54 pm »
Това с обикалянето с колата го правихме със Симеон. Колко километра съм навъртяла. Даже си имахме състезание кой ще кара най-икономично.

Слънце, подложките не са от производител в повечето случай. А ако са, те са за когато кошничката е на количката. В колата, ако стане нещо трябва да си е без нищо- първо всички краш тестове са без подложки, второ- те са запалими, а столчетата не, а и се губи от ергономичността на позата.
За новородени до 3м е 1,5ч в колата и поне 15-20мин почивка. От 3м до 6м е 2ч и 15мин почивка. После е горе-долу така до годината. След това на всеки 3-4ч трябват 30 мин. То това си е за всички столчета и кошнички.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #390 -: Юли 01, 2020, 15:23:56 pm »
Павла,благодаря!Това за краш тестовете не го знаех,хем и в КЗП ходих на обучения.А и не ми е дошло на ума,махам подложката.
Сега се сетих и друг въпрос :oops:,започна да прави големи паузи на хранене,3 часа и нагоре.Вечер и до 5 стигат ,да настоявам ли или да я оставя?То хубаво на поискване,ама от три дни е така.Педиатърката каза,че качва нормално за изцяло кърмено.Пробвам да я щипя,дърпам й ръчичките,бутам гърдата и няма полза.Това да не е кърмаческа стачка?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #391 -: Юли 01, 2020, 15:38:13 pm »
Слънчице, слагат се подложките към съответните столчета, там има такива за новородено.Не трябва да и е равно на гърба, като е толкова малка, успокоява се в ембрионалната поза.Те и за това тия столчета ги дават до 2 часа, в него, после трябва да се вземе, разходи, махне и после може пак да се сложи бебето.
Аз съм слагала Куул пач, те са големи, режа на две и слагам до убоденото.
Тя направи вече месец, нали?Остави я да си спи.Има бебета спят, аз само им се радвам.

Аз никое бебе не съм оставяла да се нареве.Не знам какво точно си мислят, че правят тия хора дето ги оставят да реват?

Девойките растат.Габриела е с един килограм по-дебела от сестра си.На височина са еднакви.То си им личи де.Аделина днес пак падна, но как е изпълзяла това разстояние не знам.Оставих я в тяхното легло, което е залепено за спалнята, То е малко по-сико и до сега не успяваше да вземе тази преграда тя, няколко сантиметра са, но и беше трудно, е днес само чух туп и рев.Направо ми спря сърцето.Нещо не спят, зъби ги мъчат и двете, ще видим де ще му излезе края.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #392 -: Юли 01, 2020, 16:01:15 pm »
Не съм кърмила ексклузивно. С моите операции с много мъка успях Борис да го кърмя 20 дена само.
Ако качва, има пълни памперси и нямаш проблем с кърмата и гърдите, не се притеснявай. Вече се е установило кърменето. Просто имаш една спокойна душичка.

Слънце, аз като избирах столче 2 месеца четох, гледах краш тестове. Бях се побъркала. Мъжът ми ми се подиграваше, защото колата си я взех като багета, а столчето 2 месеца го избирах.

Не мога да си представя как можеш да ги остави човек да плачат. Та Мадлен Алгафари е статията май.


Маги, от леглото ли падна? Ужас.
Браво на момичетата. Тя Габи уж беше дребната.


Борис с въртене се мести. Оставам брат му за пазач. Седи и го бута обратно по гръб. Голям майтап са.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #393 -: Юли 01, 2020, 16:09:25 pm »
Маги, с теб все вървим на една вълна  :D Иначе е ужасно чувството, да видиш бебето паднало, но предполагам, че тепърва ще падат и ще посвикнем. Дари до сега е падала веднъж, от дивана и беше доста по - малка. Гушнах я и веднага се успокои и започна да се смее, аз за сметка на това ревах и хлипах два часа.
Слънчице, оставяй я да си спинка и само се радвай 😁 Лепенките кулл пач са супер. Слагам ги винаги след ваксина и за щастие не е имало проблем. Първият път на втория ден вечерта реших, че няма смисъл да слагам повече и веднага и се повиши температурата. Не много, но все пак беше към 37.5/37.6. Веднага сложих нова лепенка и след десетина минути спадна.
То какво реално значи "да се нареве"? Нали плаче, защото изпитва някакъв дискомфорт. Боли го или е гладно, спи му се, мокро е и т.н. То в крайна сметка няма как да се наплаче, а чака някой да му помогне.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #394 -: Юли 02, 2020, 08:37:46 am »
На мен вчера ми беше ужасен ден.Освен, чче Ади падна, захраних ги с ябълка и Габи вечерта повърна два пъти на фонтан.Да знаете, че е реакция на организма ако се случи, но ако продължи е болест.При нас беше само два пъти и после си сука и беше весела.Ама си беше гадно.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #395 -: Юли 07, 2020, 09:31:03 am »
Как сте ,момичета и деца?
Вчера беше 40 дни на Зори,сарандисахме и правих погача.Беше страхотно,приятелките ми се организирали много,поръчали меденки,мъфини,бонбони и специални кутии,подаръци ,абе много ме трогнаха.Орисаха я с много хубави пожелания,две малки момиченца имаше,те й рецитираха по едно стихче за повода.Абе много ни зарадваха,тя беше много кротка и спокойна.Макар че три от петте ми приятелки са много гръмогласни,всички я гушкаха,тя не гъкна.И вечерта не плака,а мислих,че ще заспи трудно.Голямо геройче е!
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #396 -: Юли 07, 2020, 14:50:59 pm »
Супер, Слънчице и браво на Зори и за доброто представяне 😁
Ние сме на морето, пътя пак мина трудно, но тук общо взето се чувства добре бебуна. Даже и се оправи АД  :o Возим я в една лодчица в морето и много се радва, но като и топна крачетата и плаче  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #397 -: Юли 07, 2020, 15:00:32 pm »
Браво на Зори!

Мише, догодина няма да може да я извадите от морето.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #398 -: Юли 07, 2020, 19:30:17 pm »
Аз вече дадох и след обед каша с бана, одобри се и от двете :)

Мише, догодина ще тича по пясъка.

Браво на Зори :)

Абе прекрасни са децата.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #399 -: Юли 10, 2020, 08:18:54 am »
Кърменото бебе може ли да се прехрани?Вчера повърна на фонтан и през носа даже,след половин час й дадох АМ и не повърна повече.Вечерта пак кърма ,но аз ли бутах много гърда?Напоследък прави големи паузи,и все се чудя дали яде нормално.
Мише,още ли сте на море?