0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #220 -: Октомври 20, 2019, 19:01:08 pm »
Хрис, при теб е било с ДЯ и може би затова. Аспиринът разрежда кръвта и гл дават след инсеминация например уж за по-лесно имплантиране. НО при пункция е немислимо да е взиман аспирин 10 дена преди това. Защото може да стане такъв кръвоизлив като ти пунктират яйчниците. За съжаление знам за такъв случаи, в който жената е премълчала, че е взимала Аспирин преди пункция, защото чела в бг-мама, че помага за забременяване. И едва са я спасили от кръвоизлив. Много трябва да се внимава. Отскоро пиша в бг-мама по други теми и чак сега осъзнавам колко вредно може да е писането без контрол на информацията.
Хрис, кога заминавате?

Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #221 -: Октомври 20, 2019, 19:10:36 pm »
Хрис, Тери много добре е обяснила за аспирина. Излезе ми TSH - 2,74. Дали трябва да е по-нисък като съм в процедура? Пуснах го днес, на втори ден. Пия си и добавката FH pro, може малко от нея да го вдигам, понеже има йод.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #222 -: Октомври 20, 2019, 19:43:31 pm »
Ооо, да. Аз помислих, че за трансфер говорите :oops: . Преди операции спират аспирина.
 За ТСХ -то  искат да е под 2. Аз бях под 2, но преди вторият трансфер милата новобранка от екипа на лекуващият ме лекар каза, че нямало смисъл да пускам каквито и да е изследвания. Явно въобще не ми беше чела досието, че съм с Хашимото.  Така след вторият трансфер се сдобих с ТСХ 4.1.
 ...
 Та мое лично мнение, а и мнение на лекарят в началото преди да почне стимулацията ми (преди още да се захвана с ДЯ), че ТСХ трябва да е под 2 понеже се вдига.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #223 -: Октомври 20, 2019, 20:15:51 pm »
Според моята лекарка ТСХ при процедури трябва да е под 2.5, защото при имплантация се вдига около 4 пъти, а се иска да е макс 10. Ако правилно съм разбрала, може пълна глупост да написах. Но със сигурност го иска под 2.5. може да успееш да го бутнеш преди имплантация. Надали някой ще ти спре стимулацията сега. Странно, че не са ти го искали миналия месец. Въпреки, че Хрис също е била в Щерев, та може би има по-достоверна за теб информация
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #224 -: Октомври 20, 2019, 21:02:04 pm »
 Тери, и ендокринолога във Варна ми иска да съм под 2
 
 Иначе вчера ми дойде МЦ. Около 28-29 дена ми е, рядко имам къси около 26 дни.. Последните  два месеца ми е 25 дни та не знам към края на месеца се очертава.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #225 -: Октомври 20, 2019, 21:39:48 pm »
Благодаря, момичета! Много сте ми полезни!
Хрис, то не останало! ;) Стискам палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #226 -: Октомври 20, 2019, 22:03:26 pm »
Успех и на двечките от мен!  :crossfingers: :crossfingers:
Аз минах днес на преглед. Не мога да повярвам, в месец без нищичко, правя хубави фоликул и лигавица. Сега след стимулация, лигавицата ми е 5 мм на 10 ден и НИКАКЪВ фоликул  8O
Много странно обаче, всеки месец имам бодежи в яйчника, който ще прави яйцеклетка, този месец също имах познатите усещания, а защо нищо не излезе.
Ясно ми е, че клостила не позволява да нараства лигавицата, но може ли аз с нещо да подпомогна процеса, освен със спорт? Толкова надежди възлагахме, а се оказа, че ще почиваме този месец. Да сме работили вкъщи. То ако ставаше вкъщи....
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #227 -: Октомври 20, 2019, 22:38:00 pm »
Lady, сега за първи път ли те викат на преглед, че на мен, ако ми дадеш Клостилбегит и на 9ти ден ще съм овулирала. Не мисля, че който и да е от бабините методи чак толкова влияе на лигавицата. По-скоро е бил кофти месец. Щом не реагираш на Клостилбегит добре, може би ще ти увеличат дозата другия месец. По принцип Естрофем е за лигавица, но при трансфери се изписва ударна доза, за да не образуваме доминантен фоликул (въпреки, че мен и това не ме спира).
Но виж в бг-мама какво намерих. Явно правят комбинации между двата препарата при нужда. Цитирам: "Естрофем през устата и вагинално, тъй като лигавицата ми е много тънка. След това ще започна да пия Клостилбегит от 5 ден на цикъла по 25 mg(това е половин таблетка) в продължение на 5 дни. Ще ме следи на УЗ, при хубав фоликул/и - инжекция Прегнил и след това Утрогестан - 2х2 таблетки."
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #228 -: Октомври 20, 2019, 23:58:27 pm »
Лейди, от кломифен лигавицата е по-тънка. Не е проблем. 8-12мм трябва да е и трислоя. Понякога се и удължават циклите. Или кофти късмет.

Кукапел, около 2 се иска и при начало на процедура да не е повече от 2,5. Така четох, че е. Много често тсх е висок заради липса на йод, а прием на йод  го  нормализира. Отделно йодът е много важен за развитието на мозъка на бебето. Не го мисли.

Тери, това с 4 пъти е много странно. Тъй като не го казваш за първи път това твърдение аз съм се опитвала да намеря инфо, че дори и питах ендокринолози. Всички казват, че такава цифра и подобно твърдение просто не са верни. Заради чхг, който влияе на т3, т4 има леко покачване, но не в подобни цифри. Макар, че не обичам да се дава частното за доказателство, дори при мен тсх беше паднал 12 дена след О .


Хрис, тебе те бяха наглижирали. Стягай багажа ти и в турско. Кога ще е бракосъчетанието?


Успех на всички!
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #229 -: Октомври 21, 2019, 00:39:10 am »
Чудя се на 29.10.2019 или за 01.11.2019 да подпишем...ММ на 04 Ноември почва работа и му се иска да е преди 04.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #230 -: Октомври 21, 2019, 07:53:12 am »
Хрис,което число повече ви харесва,ние сме на 29.01 бракосъчетани.
Кажи кога е,идвам да хвърлям ориз и бонбони.😉
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #231 -: Октомври 21, 2019, 08:37:30 am »
Kukapetel, момичетата всичко са обяснили, аз само стискам палци!

Лейди, клостила много изтънява лигавицата и при някои жени не действа.На другия цикъл настоявай или за инжекционни препарати или да преминете към нещо по-сериозно.

Хрис, наречете си една дата и действайте.Тя ще си е вашата, ще ви носи някакъв смисъл!

Тери, на мен при имплантация ми се срива ТСХ, всеки път!Така че е много относително как реагира организма.Дори сега при бременност се качи, но много бавно и плавно, а при предната не мръдна въобще.Колкото и да съм чела и ровила, ТСХ се повлиява, но бавно и бързо влиза в нормаи ако е на база лекарства или нещо подобно.

Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #232 -: Октомври 21, 2019, 08:49:19 am »
Здравейте, момичета. Малко съм притеснена, в четвъртък ми беше трансфера, после два дни усещах някакво придърпване, но вече от събота нищо не усещам 😥. Нормално ли е?
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #233 -: Октомври 21, 2019, 09:06:13 am »
Нелита, няма какво да усещаш, много е рано.Всичко което ще усетиш сега е на база какво е състоянието на организма ти.Стискаме палци и сме с теб!

Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #234 -: Октомври 21, 2019, 09:18:34 am »
Благодаря, Маги!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #235 -: Октомври 21, 2019, 10:32:57 am »
Здравейте, момичета.
Нелита, ако си с пресен трансфер, значи скоро са те пунктирли и придърпванията са от това. Както каза Маги - рано е още за каквото и да било неразположение.
Хрис, трябва да изберете денят на Вси светии (Хелоун/денят на мъртвите) или Денят на будителите. Каквото и да изберете, бъдете щастливи и обичащи се родители!
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #236 -: Октомври 21, 2019, 10:54:38 am »
Здравейте момичета. Да се включа и аз за ТСХ, тъй като ме караха да го пусна контролно и в момента ми е 2.8 и ме пращат на ендокринолог. Запътила съм се към 6 месец и ще видя какво ще каже лекаря. Преди 2 години пак го пусках беше 2.5, но около процедурата никой не ми го иска този хормон.
Нелита много стиснати палци и късмет.
Хрис когато и да е датата да ви на късмет и скоро да сте поне 3ма.
Кукапетъл продължавам с силно стиснатите палци.
 :bighug: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #237 -: Октомври 21, 2019, 11:21:41 am »
Слънцемое, много благодаря! Голяма си сладурка! Погали коремче заради мен. :)
Казаха ми да държа Гонала в хладилника, а преди поставяне трябва ли на стайна температура да постои и за колко време?
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #238 -: Октомври 21, 2019, 11:55:04 am »
Аз го вадех от хладилника и директно го слагах, не е седял на стайна температура. И като са ми ги били в клиниката пак не са стояли на стайна температура. Слагай смело.
 :pink_dust_1: :green_dust_1:
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #239 -: Октомври 21, 2019, 12:33:05 pm »
Сложих я :) Сега обаче друг проблем, много съм натегнала иглата на писалката и не се изважда... Страх ме е да не я счупя от напъване.