0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #180 -: Октомври 17, 2019, 19:51:20 pm »
Ех, момиче... Съжалявам.
Аз за регулиране на цикли взимам Иногинол. Вдигна ми и АМХ с 1ца. По принцип го препоръчват на жени с ПКЯ. Една приятелка с ПКЯ забременя с Иногинол. Въпреки, че нямам ПКЯ ендокринологът ми каза да го пия. То са само добавки в него. Може да провериш дали ще ти хареса.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #181 -: Октомври 17, 2019, 19:55:41 pm »
ПКЯ не влияе само на качеството, а ако е от дълго време може толкова д задебелее обвивката на яйчника че даже да липсва овулация. Аз бях със СПКЯ и затова ми направиха и лапарато за да фенистрират яйчника миналата година октомври, и тази година около датата на операцията ще е и секциото. Аз имах късмет с уникален лекар.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #182 -: Октомври 17, 2019, 20:04:02 pm »
Ще видя какво ще каже Калчев...Иногинола го гледах, но ще видя първо какво ще каже.

Благодаря, Тери.


Иначе аз овулация си имам, няколко пъти на преглед при Калчев бях в О и яйчниците изглеждат добре, досега толкова пъти съм била на ехографски прегледи, от поне 10 години никой не е виждал киста, в тия дългите месеци с по 50 дена цикъл нямам О и може и да съм имала задържани фоликули, но не съм била на лекар тогава.

След като се върна от България, а ако има часове и още другата седмица ще ходя при GP-то тук и да се взимат в ръце , че нямам време да ги чакам повече.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #183 -: Октомври 17, 2019, 20:05:23 pm »
Еличка, при настъпване на бременност, въпросът не е в О.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #184 -: Октомври 17, 2019, 21:41:08 pm »
Хелиантус, съжалявам.
 :bighug: :bighug: :bighug:
Тери, значи иногинола може да се приема и от хора без ПКЯ. Аз примерно заради ендометриозата мога, за да подобря качеството на яйцеклетките. До сега все ме беше страх да го взимам.
« Последна редакция: Октомври 17, 2019, 21:43:44 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #185 -: Октомври 18, 2019, 08:48:15 am »
Много съжалявам за лошия резултат.Вие генетични имахте ли?При теб и при него?

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #186 -: Октомври 18, 2019, 08:51:34 am »
Лейди може,аз нямам ПКЯ ,но пих иногинол,няма да ти навреди,подобрява качеството на Я,към 40 лв беше за един месец.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #187 -: Октомври 18, 2019, 09:50:52 am »
Благодаря , Маги!

Имаме генетични, кариотипа ни е наред и на двамата .
Явно е някаква грешка в инплантацията...кой знае какво...

Аз да ви попитам каква СГ да пуснем на мъжът ми? Помня, че бяхте писали, че нещо се пуска само веднъж, SDI теста и беше или бъркам?
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #188 -: Октомври 18, 2019, 10:37:48 am »
Някой правил ли е изследване на СА - 125 и НЕ-4 (тумурен маркер) Вчера док ми каза, че ако до 10 дни не ми дойде след приема на дуфастон, ще се нсложи да пуснем тези изследвания, които давали инфофмация за кистозното образование и какъв е процента да премине в карцином на яийчника. Попитаме също дали имам секреция от гърдите. От вчера неспирам да го мисля. Звучими страшно. Днес сутринта ми дойде и 14:00 отивам за фоликулометриа.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #189 -: Октомври 18, 2019, 11:19:17 am »
Според мен пусни разширена и ДНК фрагментация.
Хелиантус, какъв резус фактор си? Ако не знаеш се изследвай.

Мц, аз съм изслидвара са 125. Май беше показателен сали има ендометриоза. Ако имаш киста, затова е. Не се филмирай. Също не го изследвай по време на цикъл.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #190 -: Октомври 18, 2019, 11:32:40 am »
Благодаря ти pav-la, незнаех че нетрябва да се изследва по време на цикъл. А ендометриозата по какъв начин се диагностицира?
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #191 -: Октомври 18, 2019, 11:39:52 am »
100% с лапаро. Иначе и по вида на кистите на узи, ако са големи кисти. Иначе на ямр, но не съм чула някой да прави ямр за това.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #192 -: Октомври 18, 2019, 11:44:25 am »
Павла, и двамата сме с плюс ресус  фактор, така че и това не е.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #193 -: Октомври 18, 2019, 12:13:26 pm »
Слънчицето, супер. Направо ще го започвам.
МЦ, аз също съм пускала СА-125 именно заради ендометриозната киста. Но пък хубавото е, че ти е дошъл Ц и няма да се налага да ги пускаш.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #194 -: Октомври 18, 2019, 12:59:22 pm »
HELIANTHUS, може да пишеш на проф. Кременски он лайн, като му прикачиш изследванията направени до момента от вас.Той може да даде насоки.Не знам дали сте правили микроделации на У хромозомата, то също е генетично изследване, ако имаш време прочети подфорума за генетични.От много време не е писано, но там нещата не са се променили много.


В тоя ред на мисли, Чочолинка ми се губи от доста време.

Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #195 -: Октомври 18, 2019, 13:42:38 pm »
 Мц, пускала съм два пъти 125 -С точно заради киста( задържан фоликул). Този маркер го водят туморен, предполагам ориентировъчно го пускат.
 При мен го искаше квартална  гинеколожка, защото не се спука половин година задържаният и тя се усъмни, че кистата ендометриозна. Предупреди ме, че може да излезе завишен маркера да не се притеснявам. И двата пъти ми беше отрицателен въпреки, че първата киста се оказа ендометриозна.
 Не помня в кои ден МЦ го пуснах.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #196 -: Октомври 18, 2019, 14:26:33 pm »
Сега излизам от кабинета на док, направихме фоликулометрията, първи ден от цикъла ми е. Каза че кистата е намалила размерите си, но не е изчезнала.Изписа ми логест и каза да си направя туморния маркер и да не се притеснявам, ако излезнат високи стойности. Питах го има ли значение в кой ден, каза че няма значение. Офффф, сега пак един месец протисозачатъчнк, после пак на фоликулометрия, ако разбира се през това време не изскочи и нещо друго за изследване..... момичета, изморих се. В момента съм седнала на една пейка в парка и рева... питам се защо, защо, защоооо
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #197 -: Октомври 18, 2019, 14:45:03 pm »
Мц, при всички нас така се случваха нещата. Крачка напред, две назад, Малко са тези, които влязоха във форума и забременяха. След 1 година кофти микробиологии трябва да си притръпнала вече. Ти се фокусираш, че един месец ще си на противозачатъчни. Няма да загубиш кой знае колко. Пък може и да е за добро. За мен най-натоварващото нещо беше ходенето на фоликолуметрия. Отдъхнах си като спрях да ходя. Реших, че очевидно овулирам, ще си дам почивка поне от това. А тя си е през ден два. Може би трябва да си починеш. Щом това те е бутнало и те е разплакало, значи си прекалено напрегнате и вглабена във всеобщата ни фикс идея. Използвай този месец, за да ти се проветри главата. Все пак са 28 дена, ей сега ще минат.
Сега иди си купи едно хубаво кафе и се поглези малко, за да ти мине.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #198 -: Октомври 18, 2019, 14:46:19 pm »
МЦ, не се разстройвай. Добре е, че сте видяли нещата днес, за да можеш да започнеш логеста и да не губиш цял месец ( нали се започва от първият ден на цикъла ). Пусни си изследванията просто информативно,  а тя кистата ще изчезне. И честно да ти кажа, всички се питаме защо, защо, защо. Но явно, че хубавите неща стават бавно  :D  Изпращам ти сили и усмивка ❤
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #199 -: Октомври 18, 2019, 18:06:24 pm »
Хелиантус, много, много съжалявам! Труден ни е пътя, но ще дойдат и нашите малки големи чудеса!
Момичета, трябва да сме силни, заради бъдещите си деца!  osi_9