0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #260 -: Октомври 22, 2019, 14:25:10 pm »
Helianthus, в Малинов можеш ли да си изследваш ембриотоксини без назначение от Русев? Учудвам се, че не са ти изследвани все още. Мислих, че си ходила при него. Мисля, че само той изследва ембриотоксини и в Надежда също.
Яничка, много е важно, че си се задействала, а не се самосъжаляваш, защото самосъжалението до нищо не води. Кога чакате резултатити от спермограмата? Мисля миналия път сте били с мъжки фактор.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #261 -: Октомври 22, 2019, 14:34:55 pm »
Момичета, мозъкът ми явно тотално не работи  :D. Въобще не ми хрумна, че мога да се изследвам без да са ми назначени от него. Ще се обадя да попитам.

Тери, ходила съм при него , но не ми назначи ембриотоксини тогава. Някой да се сеща за нещо друго имунологични, което бих могла да пусна?
Щитовидната ще я видя пак, аз я изследвам всеки път като се прибера, демек по поне 3-5 пъти годишно. Пролактин пак ще пусна, за съжаление за другите хормони пак няма да съвпадне. Чудя се от АМХ има ли смисъл пак, а с АМХ нали и нещо друго се изследвамше, но какво беше?

Яничка, дано се открият някакви причини и имате стратегия за следващата бременност.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #262 -: Октомври 22, 2019, 14:42:40 pm »
Helianthus, има логика да се изследва АМХ при теб. Ако е някоя скрита ПКЯ, може високо АМХ да покаже. Иначе се изследва също Инхибин Б, но той май беше в първите дни на цикъла. Пролактина не мисля, че е нужен. Той пречи на имплантация, не на износване. Дори при положителен тест ми спират лекарствата за Пролактин. На мен Русев само АМХ, фолат, НК клетки и ембриотоксини ми пусна. Като докторката ме прати в София основно заради тези ембриотоксини. Те я притесняваха. Как не съм се сетила да те питам досега за тях... Мислих, че ги имаш като си била при него.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #263 -: Октомври 22, 2019, 14:51:54 pm »
Тери, аз преди година изследвах АМХ и беше 2.03, така че не ми е висок. Инхибин Б не съм изследвала, но явно и сега няма да мога. Пролактин изследвах преди няколко месеца и беше в норма. Ембриотоксини и аз сега се чудя защо не ми е пуснал.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #264 -: Октомври 22, 2019, 14:55:31 pm »
Според мен пък няма нужда да се дават пари за АМХ. По-добре да пиеш иногинол, отколкото да изследваш АМХ. Какво ще покаже. Той е количествен показател, а не качествен. СПКЯ дори да имаш, АМХ е косвен признак.
Имунологични не знам дали ще са реално показателни при толкова скорошна бременност. Иначе ти си ги знаеш- антифосфолипиди, лупус, антикардиолипиди.
Тери, чела съм, че е хубаво да се изследва и пролактина, ако има хабитуални аборти.

Тръби, матка, знам ли... Калчев да каже какво мисли. Пак обременяване с глюкоза. Биопсия. Да се види миомата ти как е...
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #265 -: Октомври 22, 2019, 15:02:20 pm »
За Иногинола с две ръце. Пих го само 15-16 дена този месец, че д-р Юрукова за  10 дена ми спря всички добавки и лекарства освен Л-Тироксин и Бромокриптин. Значи за 16 дена прием, ми е регулирал явно овулацията и цикълът ми дойде за първи път от месеци на 28 ден.

Аз пак си пея за тези тръби. Знам, че казвате, че не е възможно, но заради Хелиантус се бях заровила из разни статии и пишеше, че е възможно забременяване и изтичане на токсична течност от Хидросалпингс, въпреки, че по-скоро е невъзможно забременяването. Те лекарите си знаят де, аз чета разни статии и кое вярно, кое не.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #266 -: Октомври 22, 2019, 15:09:48 pm »
Това, което репродуктивната ми лекарка тук мислише е, че абортите може да са извънматочни бременности. Не знам дали може, защото само 2 от всички имах нещо в матката, което се видя. Гальони (мисля, че така се казваше) с близнаците и изненадващото момиченце имаше мнооого спонтанни аборти и повечето ги мислиха за извънматочни. При нея с инвитро се е преодоляло. Знам ли вече. За "изливане на течност" е малко по- различно, не е толкова буквално.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #267 -: Октомври 22, 2019, 15:38:46 pm »
Helianthus,на 29 ми казаха, че трябва да си правя тест, но като ги сметнах тогава ми се пада 12-ти ден, а не 14.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #268 -: Октомври 22, 2019, 16:25:11 pm »
Така е, Калчев ще каже най - добре, ама пусто нетърпение и аз не мога да се спра да ровя. Павла, съгласих се за АМХ, няма смисъл, тези всички антифосфолипидни съм ги пускала преди 7 месеца, ама ако трябва ще повтарям. Със сигурност ще повторя натоварването с глюкоза.  Иначе за тръбите... Ще видим.

Нелита, 12 дена след трансфер са си повече от достатъчно.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #269 -: Октомври 22, 2019, 16:26:13 pm »
Така е, Калчев ще каже най - добре, ама пусто нетърпение и аз не мога да се спра да ровя. Павла, съгласих се за АМХ, няма смисъл, тези всички антифосфолипидни съм ги пускала преди 7 месеца, но ако трябва ще повтарям. Със сигурност ще повторя натоварването с глюкоза.  Иначе за тръбите... Ще видим.

Нелита, 12 дена след трансфер са си повече от достатъчно. Стискам силно палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #270 -: Октомври 22, 2019, 16:50:32 pm »
Това за тръбите бях чела, че може да се получи, ако има примерно Хидросалпингс в една тръба, а другата си е здрава и жената забременява. Ама кой знае. Според мен имаш някакви скрити симптоми за ПКЯ и спонтанните често говорят за кофти качество на Я или сперматозоиди. Та честно казано, аз във всеки случай бих си взела Фертил Ейда. Само ще помогне. Както и ембриотиоксините задължително. При трети мисед ги водят вече като must. Дано има идея Калчев. Понякога не е лошо и друго мнение да чуеш. Англичаните ги изключвам, както и доц. Русев. Може би някой друг репродуктивен специалист. Всеки е срещал различни случаи и често лекарите се фокусират върху това, което често им се случва да срещат в практиката си (от д-р Хаус го научих :D). Или поне на д-р Мели може да пишеш. Д-р Даскалов следи рискови бремености и може да има някакви идеи от тяхната практика.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #271 -: Октомври 22, 2019, 19:46:46 pm »
Яничка, много е важно, че си се задействала, а не се самосъжаляваш, защото самосъжалението до нищо не води. Кога чакате резултатити от спермограмата? Мисля миналия път сте били с мъжки фактор.

Сега чакам да ми дадат час за спермограмата. Че той доктора я назначи, но трябва на друго място да ходим да я правим. Иначе при ин витрото преди 5 години спермограмата беше супер и аз затова сега не поисках, но доктора реши че ще пусне. А и с това спонтанно забременяване и супер бременност до 16-та седмица, не знам дали има смисъл да гледам към нещо от страна на мъжа ми.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #272 -: Октомври 23, 2019, 01:49:31 am »
Яничка, много е важно, че си се задействала, а не се самосъжаляваш, защото самосъжалението до нищо не води. Кога чакате резултатити от спермограмата? Мисля миналия път сте били с мъжки фактор.

Сега чакам да ми дадат час за спермограмата. Че той доктора я назначи, но трябва на друго място да ходим да я правим. Иначе при ин витрото преди 5 години спермограмата беше супер и аз затова сега не поисках, но доктора реши че ще пусне. А и с това спонтанно забременяване и супер бременност до 16-та седмица, не знам дали има смисъл да гледам към нещо от страна на мъжа ми.


Яничка, аз също чаках аутопсията да ми даде някаква яснота, каквато не получих, тоест разбрах какво се е случило, разбрах, че е било неспасяемо, но причина защо се е случило никой не можа да даде конкретна и дефинитивна.
Моя случай е по-различен от твоя, но знам добре как се чувстваш.
Впрегнах мъжа за спермограма (при две забременявания от 1вия опит веднага), правихме изследвания, консултации с кой ли не, четях, рових, навръзвах факти, изслушах хиляди мнения от "следствие на гестационния ми диабет" до любимото ми "мал шанс".
От цялата тая история се напрягах адски много и не се получаваше бременност месеци наред (от там още филми в главата ми, диагнози, чудеса), докато не постигах някакъв мир със себе си за случилото се, до толкова до колкото да спра както писах тези дни да си задавам въпроса "защо" и мисля, че това помогна. Повтарях си "аз пак ще забременея и ще родя живо и здраво дете, щом веднъж съм, няма как пак да не стане", е разбира се като забременях филма пак започна, но факта, че веднъж съм успяла ме крепеше до края мисля...
Идеята ми е, че преди всичко трябва да си в мир със себе си, за да продължиш напред с идеята и опитите за новото бебе.
Дано ако има причина да я разберете все пак, но и да не стане ясно, вярвай, че пак ще станат нещата и този път с щастлив финал!
Извинявай за непоискания съвет, но не можах да се сдържа.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #273 -: Октомври 23, 2019, 10:55:11 am »
Благодаря ти Vistal.
Аз чакам тази консултация по една единствена причина - на нея ще ми разрешат/или пък не, да започваме опити за бебе. Преди да ме изпишат след раждането ги питах, ако всичко е наред - кога можем да започваме. И те казаха след един цикъл, обаче трябвало задължително да мине консултацията.

Иначе тази таблетка, която ми сложиха за кръвта в матката не действа. Явно утре в болницата ще ме правят нещо. Докторката каза нещо подобно на аспирация, но аз се чудя ако се е съсирила кръвта (все пак един месец седи вътре), дали няма да трябва нещо по-сериозно. Иначе си ме боли много сериозно и имам напъни като при раждане, само дето контракциите ми липсват. Да се свършва, че край няма това...

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #274 -: Октомври 23, 2019, 11:26:08 am »
Благодаря ти Vistal.
Аз чакам тази консултация по една единствена причина - на нея ще ми разрешат/или пък не, да започваме опити за бебе. Преди да ме изпишат след раждането ги питах, ако всичко е наред - кога можем да започваме. И те казаха след един цикъл, обаче трябвало задължително да мине консултацията.

Иначе тази таблетка, която ми сложиха за кръвта в матката не действа. Явно утре в болницата ще ме правят нещо. Докторката каза нещо подобно на аспирация, но аз се чудя ако се е съсирила кръвта (все пак един месец седи вътре), дали няма да трябва нещо по-сериозно. Иначе си ме боли много сериозно и имам напъни като при раждане, само дето контракциите ми липсват. Да се свършва, че край няма това...


На теб какво са ти предписали да изпиеш?
На мен ми бяха изписали
Метергин и на една позната също за такова нещо, и подейства много добре и при двете, но той се пие поне няколко дни де.
Сега като се замисля обаче, май 2016та Метергина го бяха спрели от внос ли, от производство ли не съм сигурна...
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #275 -: Октомври 23, 2019, 11:32:48 am »
Vistal аз съм в Испания.
Сега гледах на документите и пише, че е сложила вагинално 2 таблетки Cytotec 200.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #276 -: Октомври 23, 2019, 12:19:39 pm »
Цитотек съм използвала при един от абортите. Този в по-голяма седмица, който беше. От първия прием на 2 хапмета през наколко часа не се бях изместила добре и се наложи пак. Втория път стана. Вагинално ги слагах.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #277 -: Октомври 23, 2019, 15:20:50 pm »
Цитотек съм използвала при един от абортите. Този в по-голяма седмица, който беше. От първия прием на 2 хапмета през наколко часа не се бях изместила добре и се наложи пак. Втория път стана. Вагинално ги слагах.

Аз погледнах в документите - Цитотек са ми давали в болницата за да предизвикат раждането. Тръгна след 4 таблетки - 2 сутринта и 2 на обяд. Явно затова са тия напъни дето ги усещам. Ма никаква друга работа не върши. Ще ме правят нещо утре в болницата и туй то.
И при мен е вагинално.

Допълнение: Знам че резултатите са на испански, но дали може да хвърлите по едно око. Това е микробиологията на мъжа ми. Притесняват ме тези стрептококи. Не ми е ясно това, което са дали като количество колко е.
« Последна редакция: Октомври 23, 2019, 15:56:14 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #278 -: Октомври 23, 2019, 23:44:52 pm »
До колкото ми стига испанския пише ограничено, малко количество. Колко точно е само те си знаят. Освен стрептококите има и коринебактерии, но кой вид са не пише. Те също са молко. Сигурно пренебрежимо малко щом няма и антибиограма. Не знам как работят в Испания.

Сигурно механично ще отворят шийката. Пиши как си след всичко.
Успех!

Кукапел, как върви?
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #279 -: Октомври 24, 2019, 01:42:02 am »
Яничка, забравих, че си в Испания да. Това мойто лекарство си беше през устата.
Аз знам испански и като Павла разбирам същото, че бактериите са няколко на поле, в ограничено количество и двата вида...
« Последна редакция: Октомври 24, 2019, 01:44:20 am от Vistal »