0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #240 -: Октомври 21, 2019, 12:35:47 pm »
Слагай и без да е на стайна. Потъркай го за малко между ръцете си и стига. Ти предния път пак на канал беше, нали?
Смело развива. Не би трябвало да се счупи. Ако се притесняваш я пъхне както е в хладилника. Пластмасата се е разширила като се е стоплила. После ще успееш.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #241 -: Октомври 21, 2019, 12:37:55 pm »
Да, явно е кофти късмет.
Тери, на 10 ден за първи път ме викнаха. Аз го пих от 5 до 9 ден.
Маги, не мога да настоявам, защото ми обясниха, че имало план за действие. Следващия месец ще съм на 2 хапчета по 50 мг. Така се увеличавало до 3.
Нели, стиснати палци и за теб  :crossfingers:
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #242 -: Октомври 21, 2019, 12:51:33 pm »
Павла, не успях, явно се е затоплила, както казваш, пише, че не трябва с игла да се прибира, но като не стана, нямам избор, дано после отпусне. Бях на менопур миналия път, за първи път съм с писалка и затова питам толкова. Не е трудно, но тази игла какво запъна и тя.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #243 -: Октомври 21, 2019, 14:36:04 pm »
По-добре с игла за 30мин, отколкото да я счупиш. Стана ли да се отвие?
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #244 -: Октомври 21, 2019, 15:29:35 pm »
Не става, пробвам вече няколко пъти и не се развива. Незнам какво да правя, в клиниката ли да я нося, много ми стана криво и мирише на лекарство. Дано не я прецаках...
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #245 -: Октомври 21, 2019, 15:52:19 pm »
По-скоро я занеси в клиниката да се заемат те, ако стане нещо, да си е тяхна вината. Аз сигурно бих пробвала да я хвана с клещи да развия, но явно си по-страхлива, та занеси си я в клиниката да ти е мирна главата. Иначе нищо няма да е станало на препарата, спокойно, ти си я държиш в хладилник, а и сега не е такава жега. На мен само лятото ми ги даваха с торби лед, защото беше безумно топло. Иначе през другото време казах, че не е проблем да си ги карам до Съединение на стайна темпертура.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #246 -: Октомври 21, 2019, 16:50:48 pm »
Кукапетъл,аз Гонала не съм го топлила,на вратата на хладилника седяха с Цетротида.Ако не можеш да я развиеш,не я мъчи,занеси я по-добре.
Сега не е горещо,ако ти е наблизо не е проблем,на мен юни месец,ми казаха че за половин един час навън нищо няма да й стане.Да не си я стегнала много здраво?За утре имаш ли друга писалка?
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #247 -: Октомври 21, 2019, 17:04:30 pm »
Гонала е една писалка и се нагласят дозите, докато свърши. Аз бях 5 дена на Гонал и не бях изразходила цялото и количество го връщах в клиниката.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #248 -: Октомври 21, 2019, 17:11:39 pm »
Тери,тя е на 225,писалката е 450,за два дни й е.На мен ми даваха от преглед до преглед,а първите пет дни три писалки,затова питам дали има за утре.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #249 -: Октомври 21, 2019, 20:33:51 pm »
Моята писалка е 900, точно за 4 дена. Слагам по 225. Мъжът ми си дойде и с клещи извади иглата, каза, че много съм я затегнала. Виждат се балончета в лекарството, дали ще е проблем, мисля малко да изкарам въздуха преди поставяне. И още един проблем, почна ни гърло и двамата, направо не знам какво да кажа, дано не се влошим.  :balk_80:
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #250 -: Октомври 21, 2019, 20:50:18 pm »
Подкожни са им екциите, балончетата не би трябвало да са проблем. Почвайте чай, лимон, Прополки Тантум верде.

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #251 -: Октомври 21, 2019, 21:22:31 pm »
Също и осцилококцинум.На  мен ми е позволен след трансфери. балончетата не са проблем за Гонал.Аз си ги махах, но не са проблем. И аз бях с 900 Гонал с доза по 150 на ден и така ми остана.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #252 -: Октомври 21, 2019, 21:23:30 pm »
Не вади въздуха. Той ще помогне да се избута лекарството.
Аз отдавна да съм пробвала с клещите  :D
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #253 -: Октомври 21, 2019, 22:25:49 pm »
Благодаря много на всички! Страхотни сте! Не хванах клещите аз от страх, че е скъпа писалката и да не я повредя, дано утре не се налага да се пробвам.  :lol:
Нели, не пускам палците за теб!
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #254 -: Октомври 21, 2019, 22:43:06 pm »
Кукапетъл,по-малко стягай,че другия път ще въртиш клещите.Аз с тръбен ключ съм си поправяла обеца,не питайте как,мъжът ми не повярва :)
Почвайте чайове,прополки,компрес ракия с черен пипер и да се оправяте!
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #255 -: Октомври 22, 2019, 08:36:49 am »
Кукапетел започвай осцилококцинум, също и инфлуцид можеш да смучеш.Те са хомеопатия и няма проблем.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #256 -: Октомври 22, 2019, 12:52:24 pm »
Благодаря ви, Слънчицето и Мц! Направих компреса с ракия и черен пипер, много по-добре съм. Днес хванах клещите, момичета....и с тях не успях... хахаха... пак същото стана, явно в мен е проблема, какво толкова съм натегнала незнам.
Имам едно питане към тези, които са пътували със самолет и носят лекарства като фраксипарин например. Разрешават ли в ръчен багаж срещу рецепта или не?
« Последна редакция: Октомври 22, 2019, 12:57:12 pm от Kukapetal »
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #257 -: Октомври 22, 2019, 13:19:51 pm »
Кукапетал, аз съм носила фраксипарин в ръчният багаж, никой нищо не ме е питал, но за всеки случай и рецепта имах с мен.
Много стискам палци!

Нели, кога ще правиш тест? Много стиснати палци и за теб.

Аз нямам търпение за прегледа другата седмица, дано даде някакви насоки и разяснения  какво  може да се направи и какви биха могли да са причините, защото сега не си представям какво следва и това доста ме напряга. Вчера тръгнах да си поръчвам  FH pro на фертилаид, но се отказах, май няма смисъл сега да го започвам без да имаме повече яснота. Опитах да запиша и час за доц. Русев с идеята да изследваме за ембриотоксини и каквото друго каже, но часове има чак за след 10 -и Декември.
« Последна редакция: Октомври 22, 2019, 13:32:55 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #258 -: Октомври 22, 2019, 13:46:01 pm »
Носи си рецепта, Кукапел. Колко инжекции ще носиш?
Внимавай с навиването.


Хелиантус, изследвай си ембриотоксини и без Русев. Него го знаеш- НК клетки, фолат, цистеин, б12, вит Д и горе-долу е това щом ти имаш за придобита и вродена тромбофилия. След бременността НК клетките ще са ти побутнати и ще ти каже интралипид, за другите да пиеш метилирана форма на витамините. Ембриотоксините и сама ще можеш да разбереш дали са положителни, а вече, ако са- тогава мисли за консултация с лекар. Аз така бих направила. Можеш и за щитовидната и пролактин, а и други хормони да пуснеш, ако съвпадне.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #259 -: Октомври 22, 2019, 13:51:03 pm »
Здравейте, момичета!
За съжаление нямам време да ви изчета, едно че чета назад старите теми, че има много интересна информация в тях. А и отделно си записах часове за къде що има доктор и вкъщи ядат само замразена пица. Понеже живеем в едно село, а аз ходя по прегледи в големият град, та ми отиват 3 часа само шофиране на ден.
Току що се върнах от частната ми гинеколожка. Оказа се, че след предизвиканото раждане, което започна на 1 см разкритие, матката се е затворила много бързо и в момента е пълна с кръв. А аз се чудя защо още корема ми е като на бременна и хората само ме питат как е бебето. Докторката ми даде две опции - да чакам цикъл, който не е ясно кога ще дойде или да ми сложат някакво хапче. Аз реших, че не ми се чака. Сега лежа вкъщи и ще чакам да стане нещо. В четвъртък пак ще ме гледат на скан и ако още не е изтекла кръвта, ще я аспирират с нещо.
Иначе си пуснах микробиология, микоплазма и уреаплазма. Мъжът ми ходи на уролог и на него му пуснаха също микробиология, микоплазма, уреаплазма, спермограма и нещо на семенната течност, което се казва култиво. Също и кариотип му пуснаха, но ще видя в лабораторията за какво точно става въпрос, че от документите не ми е много ясно.
Сега чакам часът в четвъртък за резултатите от аутопсията на бебето, и във вторник си записах час за ин витро клиника. Предлагат някакъв скрининг за фертилност - безплатен. Сигурно няма да е кой знае какво, но поне да видя как са тук тези клиники.


Леле, колко изписах... но бая време четох и само събирах информация  :wink:

26.09.2019