0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #300 -: Октомври 25, 2019, 10:44:18 am »
Vistal, много сте ми на сърце с твоите госпожици, знаеш  :bighug: :bighug: :bighug:

Слънчице, на диета съм още. Зор. Без млечни, без захар, без глутен, без алкохол. Но този път тази диета ми е назначена не само то хомеопат, но и уролог. Спазвам си я, да не се върне някоя гадина в урината. Но свикнах. Само с глутена ще прегреша на 100% в Германия. Даже планувано ще прегреша :D :D
yanicka, като каза микробилогии. След аборти е възможно да се появят гадини във влагалището. Особено както се задържа в момента кръв. Аз бих подсигурила с някой и друг пробиотик и нещо за PH-то.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #301 -: Октомври 25, 2019, 10:49:27 am »
Iherb.fr, amazon. Има ги. Някъде назад бях дала и връзка.

Сега не е много умно да се слага нещо локално, не знам. Все пак е било раждане.

Абе, Тери, пий му малко бира и Glühwein. Ти и месо не ядеш, на какво живееш? Яж някой печен бут. Поне за бира и месо немците му разбират. Да не го караш само на картофи.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #302 -: Октомври 25, 2019, 11:08:50 am »
Аз имах предвид през устата пробиотици и външно измиване като Вагизан например. За вътре нищо. Но Вагизан например доста добре се справя, макар и да е само интимен сапун.

Със сигурност ще се ядат вурстчета. В Рим се дръж като римляните.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #303 -: Октомври 25, 2019, 13:47:38 pm »
Момичета, някакви съвети за кашлица, правих инхалации с лайка, пия много чай с джинджифил и лимон, но не спирам да кашлам, по цяла нощ се събуждам.
« Последна редакция: Октомври 25, 2019, 13:49:44 pm от Kukapetal »
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #304 -: Октомври 25, 2019, 13:53:16 pm »
Поръчах Вагизан от България, също и добавките на ФертилАйд. Пробиотици имам много. Взимам и едни добавки на Флавон, ако ги знаете. Изобщо ще ставам СуперУомън.

Тери, ние в началото на лятото бяхме в Австрия и какво ядене падна там. Предполагам същото е и в Германия.

Да дам отчет и за замразените ембриони. Говорих с Малена. Обясних бързо всичко, че беше в някаква лудница. Тя каза, че въпреки декларацията за дарение, ембрионите ще ги пазят докато не се обадя и твърдо не заявя, че няма да ги използваме. Или пък че ще ги ползваме  :) Питах я какво трябва да платим за допълнително съхранение и тя каза, че нищо не се плаща. Обичам ги тез хора. Просто са страхотни. Само дето не ги знам от какво живеят - съхранение не плащаме, лапарото при Александров и него не го платих... не знам...
Единственото, което ме притеснява на тези ембриони е, че са два, единият с лошо качество и са замразени на 6-ти ден. Аз съм чела, че с ембриони на 6-ти ден ЗЕТ не е много успешен.

Kukapetal, аз правя лук със захар, но не смея да ти препоръчвам нищо, че нали си в процедура. Аз докато съм в процедура и всичко коментирам с лекуващият. Защо не питаш дали не може нещо на билкова основа да вземеш. Сигурно има такива сиропи в България.
« Последна редакция: Октомври 25, 2019, 13:56:05 pm от yanicka »

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #305 -: Октомври 25, 2019, 14:01:50 pm »
Коментирах с лекарката ми, но това, което ми каза да взимам е парацетамол и ампули вит. Ц, каза ударно за 2 дена и таблетки за смучене за гърло. Взех билкови таблети с градински чай и мента, вит. Ц, но нямам температура и отказах да взема парацетамол.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #306 -: Октомври 25, 2019, 14:17:23 pm »
Билките също са лекарства. Само захарни топчета може ей така.

Яничка, само можеш да спечелиш при опит. Знаеш, че Александров не обича да само много неща.
В тази връзка, защо локират преди зет? На мен ми се струва прекалено натоварване. Накой да има повече инфо?
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #307 -: Октомври 25, 2019, 14:19:19 pm »
Добре ти е казала. Вит.С помага много. На мен лично при кашлица ми помага и пиенето на много вода, за да не ме дразни гърлото. Честото проветряване на помещението, в което съм също. И мед - загребвам си една лъжица и като близалка, малко по малко.
Дано бързо ти мине.

Павла, аз защото са лекарства й казах да пита лекуващият лекар. Лично съм си патила от билки и знам колко са опасни.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #308 -: Октомври 25, 2019, 16:23:30 pm »
Тери,и вино и гофрети и наденици-хапвай,като се върнеш пак минаваш на пост и молитва.
Яничка,знаех си,добре че й звънна.Не знаех за шестдневните ембриони,а твоето дете на пети ден ли ти го върнаха?
Кукапетъл ,сироп Гринтус много помага,и за бременни става.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #309 -: Октомври 25, 2019, 16:46:31 pm »
Яничка,знаех си,добре че й звънна.Не знаех за шестдневните ембриони,а твоето дете на пети ден ли ти го върнаха?

Да, на 5-ти ден. Имах 9 яйцеклетки, 6 оплодени. На 5-ти ден имаше само 1 качествен и 3, които не бяха добри. Доктора искаше да върне само един, но все пак ми казаха, че ако върнат качественият с един недобър, шанса е по-голям. И аз реших да рискувам. Казаха ми, че няма за замразяване. На другата сутрин се обадиха и казаха, че вече има още един качествен и искам ли да го замразим с другият не толкова качествен (не знам вече колко пъти я използвах тая дума). Та така стана замразяването на 6-ти ден.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #310 -: Октомври 26, 2019, 00:00:05 am »
 yanicka, дано да имате възможност да си ги приберете снежинките :crossfingers:
 
 Тази вечер съм малко настроена философски...
 Доста бях слушала за Тери Пратчет и неговите Вещици, но все отлагах четенето им. Когато обаче и тук се заприказвахте за тях реших, че ще се чете. Първата я започнах за да ми минават по-бързо часовете пред кабинета в София и те минаваха  :lol:
 Втората книга " Посестрими в занаята" я започнах когато ни започнаха опитите с ДЯ .... Може да ви се струва несериозно и смешно, но тя ми помогна да приема опитите с чуждия генетичен материал... особено вторият опит... това си  бяха вече моите снежинки... тези които са чели Пратчет предполагам ме разбират за какво говоря :-) .
 Тази вечер реших да видя по схемата коя книга следва... ми ...." Вещици в чужбина"  :lol:  ще ми е интересно дали ще се приплете книгата с пътуването ни в края на месеца ;-) .
 
 P.S  Подписването ще е на 01 Ноември  :hug2: :married:
« Последна редакция: Октомври 26, 2019, 00:06:28 am от Hris_80 »
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #311 -: Октомври 26, 2019, 00:05:41 am »
Vistal, много сте ми на сърце с твоите госпожици, знаеш  :bighug: :bighug: :bighug:

Слънчице, на диета съм още. Зор. Без млечни, без захар, без глутен, без алкохол. Но този път тази диета ми е назначена не само то хомеопат, но и уролог. Спазвам си я, да не се върне някоя гадина в урината. Но свикнах. Само с глутена ще прегреша на 100% в Германия. Даже планувано ще прегреша :D :D
yanicka, като каза микробилогии. След аборти е възможно да се появят гадини във влагалището. Особено както се задържа в момента кръв. Аз бих подсигурила с някой и друг пробиотик и нещо за PH-то.


Взаимно е!
 :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #312 -: Октомври 26, 2019, 13:29:46 pm »
Момичета, сега чета за ЗЕТ на Тери и Маги. И двете са били на Естрофем (май така се пишеше). Винаги ли с него се прави подготовката за ЗЕТ. Аз съм с тежка варикоза на вените, имам даже операция, чака ме още една. След ин витрото ми дадоха Естрофем, но ми се отрази зле на вените и доктора го спря след 2 приема. Това означава ли, че нямам никакъв шанс за ЗЕТ?

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #313 -: Октомври 26, 2019, 13:54:22 pm »
Яничка,не са еднакви лекарствата винаги.Моя ЗЕТ беше на ЕЦ,имах само кринон и още го слагам де.
Естрофем имах на свежия трансфер.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #314 -: Октомври 26, 2019, 16:17:59 pm »
Яничка, много е относително.Прави се и ЗЕТ на абсолютно чист цикъл.Просто говориш с доктора си и го правиш, той ще вземе в предивд проблемите ти!

Чета ви, но нямам какво да добавя.Мисля ви всяка една от вас.Знам че скоро ще се присъедените към нас!

Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #315 -: Октомври 27, 2019, 12:14:58 pm »
Здравейте, вече съм по-добре, остана само хрема, спрях да кашлям. Благодаря за съветите на всички, които писаха. В сряда ще е пункцията, но ще правим ЗЕТ.
Успех на всички!
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #316 -: Октомври 27, 2019, 15:41:33 pm »
Здравейте отново, момичета! Ох, вече не издържам трябва във вторник да си пусна кръвен тест така ми казаха от болницата, но мисля утре да ида. Вече не се стои покрайнини мен, всичко и всеки ме изнервя, но вие знаете как е особеност последните дни преди този важен ден. Вие какво ще ме посъветвате, аз не мисля, че във вторник резултът ще е различен от този в понеделник. А и чесно казано, не мисля че е станало нещо и май колко по-скоро видя отрицателния резултат, толкова по-добре.
« Последна редакция: Октомври 27, 2019, 15:46:17 pm от Nelita90 »
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #317 -: Октомври 27, 2019, 17:46:45 pm »
Нели, изчакай до вторник за кръвния. Знам, че е трудно, но още малко. Кой ден след трансфера се пада, на мен ми бяха казали на 9 ден кръвен да направя, имах петдневни ембриончета.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #318 -: Октомври 27, 2019, 18:05:27 pm »
Пада ми се 12 ден. Ама аз онзи ден, когато ми беше 8 си пуснах, защо и аз не знам.
« Последна редакция: Октомври 27, 2019, 18:13:45 pm от Nelita90 »
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #319 -: Октомври 27, 2019, 18:59:13 pm »
Nelita90, аз не се справям добре с чакането. Сигурно бих пуснала в понеделника още, въпреки че със сигурност  е по-добре да се изчака.Kukapetal успех, мила- много, ама много стиснати палчета от мен!
Ами, за съжаление и аз се присъединявам в опитите. Чаках малко да се поуспокоя, за да пиша тук. Благодаря на всички за подкрепата- страхотни сте! Накратко, за съжаление, като Яничка, само че в друга седмица-при мен 20+4 на прегледа за ФМ с ужас ни казаха че няма пулс. Чиста ми е МБ. Отхвъркихме МБ и генетични причини. ИР беше под контрол. Казаха че бебето е имало 2пъти увита пъпна връв. Чакам консултация в сряда с АГ и доц . Конова на 31ви да видим имунологично дали нещо трябва да се прави или не. Ощо взето след и при мен предизивикаха раждането, роди се за 5 часа. И аз чета назад.