0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #100 -: Октомври 12, 2019, 17:30:11 pm »
Нелита, ти в коя клиника беше?Ако е Надежда, там така правят.От днес за днес може да ти звъннат, че си на трансфер.Да си подготвена.


Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #101 -: Октомври 12, 2019, 18:56:56 pm »
Да, Маги в Надежда ходим.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #102 -: Октомври 14, 2019, 15:25:15 pm »
Тери, да, много се вълнувам. При мен започна трета година опити, а само като се сетя, че синът ми се получи от първия път 8O Дано имаме успех всички. Много ме е страх, да не се върне тази ендометриоза докато правим инсетата.
Слънчицето, тази ще е трета, но пък първа със слаба стимулация. Ще бъде нещо различно  :D
Круела, какво стана? Мълчиш си...
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #103 -: Октомври 14, 2019, 17:30:03 pm »
Какво стана,дойде ми цикъла. Другия цикъл смятам и ние да пристъпваме към инсеминация. Нямам търпение вече. Ние минахме 2 години опити,и вече почва да ми писва да чакам все нещо. Чакаш да си направиш тест,чакаш спермограма,чакаш и чакаш и чакаш. Знам че трябва търпение,но вече съм на предела. Мрън....
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #104 -: Октомври 14, 2019, 17:39:46 pm »
Круела ,СГ правихте ли вече?Добре сте се ориентирали към инсе,ако  можете и всеки месец,само време да не се губи.
Лейди,пак е нещо леката стимулация,дано ви е успешна!
Стискам палци на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #105 -: Октомври 14, 2019, 19:20:58 pm »
Cruella, така е, това чакане убува наистина. Имам чувствито, че вече трета година живита ми минава в чакане. Момичета, някой правил ли е таймирън цикъл от вас и възмижно ли е да се направи такъв, ако СГ е с 6% морфология. Лекарката ни изпрати на уролог, а аз пропуснах да и задам този въпрос.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #106 -: Октомври 15, 2019, 00:00:09 am »
Не сме пускали още,утре ще запазвам час за 24 октомври.
Мц, аз съм правила таймиран цикъл,ММ беше с 8% морфология. Но нищо не се получи,но има много момичета които са успяли само с таймиран цикъл. Успех
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #107 -: Октомври 15, 2019, 10:20:05 am »
Нели, стискам палци. Колко бебока ще трансферирате. Пу-пу. Успех и бързо да минават дните до теста.
Мц, ако трябва да съм честна, за мен този таймиран цикъл си е все едно си следя овулацията на фоликолуметрия. Лина забременя с таймиран цикъл, но просто защото тя ходила при грешен лекар и не смятала преди това 2 години правилно овулацията и все почивали във важните дни. Ще ти кажа моята докторка в Ню Лайф какво каза, когато веднъж видяхме 6% морфология (беше чудо на чудесата). Каза така: "С тази морфология има шанс и за естествено забременяване. Да по-трудно, но имате шанс". Ако не е ходил на уролог мъжът ти, да иде. Да няма Варикоцеле. Мисля, че вие с мъжът ти сте пациенти на сем. Даскалови. Ние също сме. Нищо, че ходим по репродуктивни клиники. Както се казва, веднъж пациент, за цял живот пациент. Поне с тях е така, защото много лично се ангажират. Та си спомням, че и със морфология 3%  д-р Даскалова ни каза, че ако другите показатели са добри, може да пробваме и с таймиран цикъл. Но не се подобриха нещата и се обърнахме директно към АРТ.
 Иначе, ако бях аз с тези 6% така бих нападнала инсеминацията. Направо бих действала. Ако другите ви показатели са добри, се е един добър старт.

Сега 2001 епизод на "Аз и бактерията моя приятел".
Вероятно и Мишо има бактерии, въпреки, че не му излиза на микробиология. Болят го бъбреците, едва ходи от 2 дена и ще ходи  утре на лекар. Аз тъкмо се връщам от д-р Юрукова. Жената така присърце ме взима, че дори не ми взе пари за консултацията. Първоначално не искаше да ме лекува, защото според нея съм здрава, след като нямам оплаквания. Попита ме готова ли съм да се откажа от трансферите, но аз казах, че не. Задаваше ми въпроси като психологична консултация и що рев изревах. Та тя каза, че ще ми назначи лечение само заради мен, защото искам да се боря с тези бактерии. Но кааза, че за нея и Мишо има бактерии, така че назначава лечение и на него. Според урологът ми, Мишо ми предава бактериите също. Както и според мен. Аз се чистя, започваме опити за бебе с него и те се връщат. Също д-р Юрукова изказа съмнение, че може би ЧПВ пак ще ми се е активирало без особени прояви и затова не мога да се избавя от бактериите върпеки антибиотиците. Аз се бях усъмнила в същото преди месец, нещо се случи, което ме накара да си го помисля. А моето ЧПВ ми напада червата и ерозира стените на червата. Та д-р Юрукова ще ми назначи и лечение за ЧПВ за всеки случай. Общо взето с нея мислим по един и същ начин. И съм доволна, че ми преглежда цялото досие и ми гледа проблемите от преди 6 години.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #108 -: Октомври 15, 2019, 10:20:49 am »
Добро утро , момичета!

Аз съм в ШОК   8O

Ставам аз сутринта в 4 и 30 до тоалетна и по стара традиция решавам , че понеже ми е 12 ден от О трябва да си направя тест. Правя го аз и съм толкова убедена, че ще е отрицателен , че едва чакам 2 мин и решавам, че ще го хвърлям и ще си лягам , да ама не...някаква сянка там ми се привижда, тичам в кухнята на по- добра светлина ии да имам си супер бледа втора чертичка   :o
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #109 -: Октомври 15, 2019, 10:23:28 am »
Момичета пожелавам ви успех.

Да ви кажа аз, след един определен период от време вече нямах търпение да пристъпим към някакъв вид АРТ.Просто виждах че само с любов няма да стане.Аз и за това след Моника не се бавих много ами направо пристъпихме към ин витро, просто си знаех шанса какъв е.

Дано тези инсета са ви на късмет.

Тери, това звучи много логично за Мишо.Може да не пиша много, но теб те следя, слабост си ми знаеш!И ти стискам палци всеки божи ден!Ще стане бе, ще е едно упорито, сладко и ревящо бебе, но ще стане!

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #110 -: Октомври 15, 2019, 10:33:44 am »
Олеееееее, Хелиантус  8O 8O 8O 8O Първоначално чета и мисля, че говориш за тест за О и си викам: "Е какво толкова му се шокира, то се мени" и после прочетох пак. Господ да е с теб, момиче. Много, много, много се радвам. Пожелавам ти дългата почивка, която имахте от положителен тест да е нагласила всичко при теб и сега да си бременееш 9 дена. О, миличката, много прегръдки ти пращам и силно стискам палци.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #111 -: Октомври 15, 2019, 10:41:34 am »
HELIANTHUS чудесна новина миличка. Пускай направо кръвен и дано резултата да е хубаво ЧХГ. Стискам палци
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #112 -: Октомври 15, 2019, 10:55:19 am »
Helianthus и аз помислих, че за О говориш и после препрочетох и се развълнувах. Много, ама мнооогооо силно стиснати палци това да е вашето бебче, което ще гушкате след 9 месеца.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #113 -: Октомври 15, 2019, 11:02:38 am »
Благодаря ви ❤ След толкова чакане не мога да повярвам.

Джулия , кръвен не мога да пусна, в Англия не става по желание. Утре ще повторя теста.
« Последна редакция: Октомври 15, 2019, 12:53:33 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #114 -: Октомври 15, 2019, 11:48:18 am »
Teri, поне вече знаеш защо тези бактерии не те напускат,започвате лечение и двамата и вдичко ще бъде наред. Важното е че си намерила лекаря, на който да се довериш и да се чувстваш в сигурни ръце.

Heliantus, много се радвам за теб, насълзиха ми се очите докато четях поста ти, сигурно нямаш търпение за кръвнуя тест.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #115 -: Октомври 15, 2019, 12:24:47 pm »
 HELIANTHUS, страхотна новина  :cheerleader:!
Утре да ни пуснеш още по-наситеният тест :D
Стискам палци за успешна и лека бременност  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #116 -: Октомври 15, 2019, 12:44:22 pm »
 8O Хелиантус  8O то това си е наистина шокиращо, ама по хубавия начин  :lol: Ей, зарадвах се много! Стискам палци всичко да е наред ❤
Тери, колкото и логично да звучи, това което е казала д-р Юрукова, никога не ми беше минавало през акъла. А Мишо през цялото време си ги е прехвърлял  :?  Чета те аз днес и си викам, ето за януари ще си готова, нали чакаме потвърждение на думите на ходжата  :lol:
Успех на всички войни  ✊
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #117 -: Октомври 15, 2019, 12:52:52 pm »
HELIANTHUS, страхотна новина.Много се радвам.Сега започваш терапия нали?

Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #118 -: Октомври 15, 2019, 13:00:02 pm »
Благодаря ви  :bighug: Дано се задържи този път. Още съм в шок, толкова бях убедена, че има ще е само една черта, но пък двете черти обясняват изключително болезнените гърди. Всеки път са така, само при биохимичната нищо им нямаше.
Утре ще ви пусна теста, че на днешния на снимка нищо не се вижда.

Маги, започнах прогестерон, ще започвам и НМХ, аспирин пия след О.
След 2 седмици съм при Калчев, нямам търпение. Трябва да има се обадя да им кажа за промяната на обстоятелствата  :D

Хайде и другите скоро да ме последвате!
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #119 -: Октомври 15, 2019, 13:32:08 pm »
Днес е хубав ден <3
Видяхте ли във фейсбука, че Точицата е родила. Милата тя. Толкова неща премина и най-сетне си има нейния малък принц. Сигурно си я спомняте, спря да пише миналата година някъде май месец. Тази година януари правиха трансфер в Турция и вече е мама <3 <3 <3
Бъди промяната, която искаш да видиш в света