0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #20 -: Октомври 03, 2019, 21:46:58 pm »
Тая добавка я почнаха двете ми приятелки,ще видим и при тях как ще е,едната почва инсеминации,другата нищо.
Хрис,магнит купи ли ми?😂😂Чакаме спермограмата,дано е ок.
Тери ,ти докъде я докара,свърши ли мазането?Нова микробиология ще пускаш ли скоро?Дано не е кофти течението.
Благодаря ви момичета,аз не писах тук а при бременните,всичко е наред с мен,имаме сърце и съм в 7 г.с.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #21 -: Октомври 03, 2019, 21:53:34 pm »
Хрис, Хрис, а защо тази ендометриоза е оставена така?
Както и да е. Отивате да се жените. Дано сг е добра и със стимулация ще изкарате за бебе. Да не спреш добавките, ей!
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #22 -: Октомври 03, 2019, 22:04:01 pm »
 Тери, момичета благодаря, че ме мислите.
 Щях още вчера да пиша, но нещо странно ми излиза на телефона сайта.
 Видях, че ни стискате палци на мен и на Слънчицето.   :bighug:
 Иначе тъкмо бях свалила 2 кила и си ги върнах  :oops:. Поотпуснах си душицата със сладичко  :oops:
 
 П.С. Слънчице, нищо не съм взела, виновна съм даже и за нас не сме :oops:. Винаги си купуваме. Целият хладилник ни е в магнити от чужбинско, че и приятелите ни носят. Може би защото пак ще ходим и не съм търсила сувенири.
 Павла, назначиха ми золадекс за 6 месеца, но не ги бих за което ме похвали на Слънчицето доктора... та така. Нали уж щяха да ми правят ин витро и да забременявам та това беше идеята на "лечението" на ендото на кистата.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #23 -: Октомври 03, 2019, 22:22:36 pm »
Хрис,Овитрела в хладника ли го държиш?
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #24 -: Октомври 03, 2019, 22:36:20 pm »
 Да, дадоха ми охладител от аптеката. Там лекарството струва 100 турсли лири (  31.39лв.) Тук виждам в сайт е 64 лв.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #25 -: Октомври 03, 2019, 22:42:05 pm »
Хрис, чаках да пишеш!Има шанс, видя ли, ние ти говорим, говорим.Много стискам палци ама много.Прегръщам те!

Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #26 -: Октомври 03, 2019, 22:44:37 pm »
Мисля, че към 600 лв оставихме. Обаче вече не помня, имаше две биопсии, скрининг и тезите нк клетки.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #27 -: Октомври 04, 2019, 08:05:23 am »
Минавам само да ви навестя. Радвам се за новините на Слънчицето и Хрис. Аз още чакам датата за втора СГ, тъй като едва след това ще има някаква промяна. Този месец Ц подрани с два дни. Беше обилен само за няколко часа, приключи за 3 дни. Откакто пих хапчета за отлагане през август е все такъв - кратък и без много кървене. За единия месец си мисля, че нямах О, но останалите не знам- спрях да тествам и да засичам каквото и да е било и ще е така докато няма някакво развитие при нас. Късмет на всички в новата темичка :)

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #28 -: Октомври 04, 2019, 13:24:08 pm »
Хриси, прекрасна изненада! Много добре се развиват нещата при вас. Тялото ти ти съдейства  :D
Хайде действайте, таз година булка, догодина люлка  :lol:
А доктора на Слънчицето, защо те е похвалил? Аз си изкарах и 5те золадекса  :o
Слънчице, честито ❤ Пожелавам ти прекрасна бременност!
Тери, това течение да не е следствие от антибиотика  :?
Егати борбата, егати перипетиите, не мога да разбера, защо трябва да е толкова трудно всичко свързано с мечтите ни за дечица. Ох, като видях една ромка оня ден как влачеше бебе под мишница и му крещеше 😶 Направо не ми издържат нервите вече. Пък и вирус лепнах някакъв...
Успех, момичета!
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #29 -: Октомври 04, 2019, 16:34:29 pm »
 Lady01, лапарото на кистата ми я направи гинеколог, който не беше репродуктивен специалист. И затова предвид тогавашните ми изследвания и състоянието на яйчниците ми репродуктивният каза, че най-вероятно са ми унищожили резерва и след едно изкуствено въвеждане в менопауза за 6 месеца не се знаело как след това ще проработят яйчниците ми... та според него по добре,че не съм си била золадекса...
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #30 -: Октомври 04, 2019, 17:36:54 pm »
Здравейте, момичета.
Аз се престраших да се включа в тази тема, защото ме интересуват две много важни теми и видях, че скоро е имало коментари по една от тях.
Ще кажа само 2-3 думи за мен, защото може да е важна тази информация. На 38 години съм. Първата ми бременност е от успешна първа процедура ин витро. При тази процедура извадиха 9 яйцеклетки, 6 се оплодиха и остана само един качествен ембрион, който върнаха заедно с един некачествен. По думите на доктора, така щяхме да вдигнем хормоните на по-високо ниво, за да се хване качественото ембрионче. Е, успяхме и сега си имаме прекрасна 4-годишна дъщеря.
Втората ми бременност беше спонтанна и много изненаваща. Случи се в началото на това лято. От нея стана ясно, че мога да забременявам и без процедури. В началото имаше два сака, при прегледа за сърце вече имаше само едно ембрионче. Тази бременност приключи в 19-та седмица с естествено раждане (чакаме резултатите от изследванията). Това стана преди 8 дни.
И сега въпросите ми:
1. Разглеждах добавките на ФертилАид, но не мога да се ориентирам какво да си взема, ако планираме настъпване на спонтанна бременност. Явно не съм за Про серията, защото четох че тя е при процедури и се пие явно само в месеца на процедурата.
2. Какво мога да направя като изследвания преди бременност, като евентуалната причина за този финал на втората ми бременност е инфекция. Но искам да си направя всички възможни изследвания в рамките на следващите месец-два. Просто не знам откъде да започна.
3. Мислите ли, че ще е полезно няколко месеца да правя фоликулметрия?

Предварително ви благодаря за помощта. Просто се опитвам да си подредя някакъв план в главата. Тъй като съм правила първото ин витро в България, а в момента живея в Испания, мисля в следващите 6 месеца да проучвам как са тук нещата за инсеминация например.
Но все пак лекарите казаха, че веднага след бременност, забременяване е доста по-лесно. Но пък и аз съм на 38 вече.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #31 -: Октомври 04, 2019, 20:19:26 pm »
Яничка, още веднъж съжалявам за това, през което се налага да минаваш.

Изчакай резултатите. Ако е инфекция- ще лекуваш и така. В България в Геника има тест от менструална кръв. Той може да е интересен за теб.
Ако е генетична аномалия- късмет. Можеш да си провериш нивата на витамините и ако имаш дефицити да запълваш.
Може да е добре да се направи и обременяване с глюкоза, но да изследваш и инсулин.
Иначе можеш да си направи и ПКК, МБ, цитонамазка, токсоплазмоза, рубеола, варицела, цитомегаловирус. 

Дай си обаче малко време и на себе си, и на тялото си.

Аз пиех про версията, нищо, че се надявах на естествено. Както и стана. Не пиех по 6, а по 3. Планът беше да изпия една кутия, после един месец, месец и нещо почивка и после още. За щастие се получи преди да свърши първата кутия.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #32 -: Октомври 04, 2019, 20:28:39 pm »
Яничка, още веднъж съжалявам за това, през което се налага да минаваш.

Може да е добре да се направи и обременяване с глюкоза, но да изследваш и инсулин.
Иначе можеш да си направи и ПКК, МБ, цитонамазка, токсоплазмоза, рубеола, варицела, цитомегаловирус. 

Дай си обаче малко време и на себе си, и на тялото си.

Аз пиех про версията, нищо, че се надявах на естествено. Както и стана. Не пиех по 6, а по 3. Планът беше да изпия една кутия, после един месец, месец и нещо почивка и после още. За щастие се получи преди да свърши първата кутия.

Благодаря!
Значи да разбирам, че това обременяване което правих 10-та седмица е различно от това, което бих направила сега?
Токсоплазмоза, рубеола и т.н. пак правих в 10-та седмица. Не че ми пречи да ги пусна наново де. Просто за инфо питам.

За времето... след първите няколко кошмарни дни, установих че най-доброто лечение е да мисля за нова бременност и да се отдам на планиране и занимание именно с това. Разбира се започнах терапия с психолог, който е работил със семейства като нашето, но това ще е просто съпътстващо. Имам чувството, че колкото повече време минава, толкова ще ме е по-страх от друга бременност. В общи линии ми е трудно да го обясня.

Значи ще чета пак за Про-то. А половинката ти пи ли с теб, или само ти?

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #33 -: Октомври 04, 2019, 20:51:25 pm »
Щом си правила, не е нужно.
10гс понякога е много рано. А това, което ти казвам е същото, но се изследва и инсулина.

СГ също може да направите. Мъжът ми има добра СГ и не е пил Фертилейд. Пи антиоксиданти и малко витамини, че пуши.

Ако може да се установи причината, тогава ще е по- лесно. Иначе и автоимунни- лупус, склеродерма, АФС може да се изследват. Тромбофилии. Малко е стреляне в тъмното.
Може и хистероскопия да се направи, за да се види дали е нямало някаква аномалия в матката. Не знам.
Кога очакваш резултатите?

В момента ми е 7ма (или 6та. Изгубих им края.) бременност. Имам едно дете. Нямам късни загуби. 10гс е най- късната. Правила съм си всички тези изследвания, които ти пиша. Това, което най ме държеше беше да се кача отново на коня, да имам план. Така, че те разбирам за времето.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #34 -: Октомври 04, 2019, 20:58:22 pm »
Щом си правила, не е нужно.
10гс понякога е много рано. А това, което ти казвам е същото, но се изследва и инсулина.

Кога очакваш резултатите?

Това в 10 г.с. беше първото обременяване. При нас се правят общо 3, но аз не стигнах до тях.

На 24.10 ми е часът за резултатите. Но предполагам, че преди това ще имам редовен цикъл и затова искам да започна отнякъде. Така или иначе имам записани часове и в държавната болница и в частната клиника и поне да ги използвам за нещо полезно.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #35 -: Октомври 04, 2019, 21:08:13 pm »
По каса и масово правят 3 ОГТТ на бременни в Испания ли? Това е интересно.

Часовете ти могат ли да се използват така. Тук е много разделено- репродуктивна, бременност, патологична бременност и тн и невъзможно да се използват.

Изчакай поне един МЦ и преглед преди да започнете опити.

Нали си и подготвена, че може и да не се намери причина?!

Кураж, сила и работете със специалистта!
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #36 -: Октомври 04, 2019, 21:56:19 pm »
Момичета, помагайте!
В овулация съм и съм с ужасни болки, като при цикъл, едва ги понасям, взех но-шпа. Сутринта имах кафяво зацапване, две грахови капки. За първи път ми се случва. Лошо ми е. Почна да ми се повръща. Да ходя ли на лекар,  направо се шашнах.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #37 -: Октомври 04, 2019, 22:05:39 pm »
Pav-la, да по каса правят 3 обременявания. Като ходих да ми ги правят в поликлинината и винаги имаше бременни от трите г.с. в които правят.

Да, могат да се използват. Сигурно в болниците в големите градове не е така, но тук при нас са на едно всички. Което в момента не е много гот, защото чакам на едно с бременни жени. Също е интересно, че в нашата болница инсеминации и ин витро се правят в родилното отделение. Аз като влязох да раждам, в чакалнята на родилното имаше една двойка за инсеминация.

Да, казаха ни че е малко вероятно да се разбере причината. Също ни казаха, че трябва да изчакаме един нормален цикъл за опити, но аз така или иначе нищо няма да правя докато не излязат всички изследвания.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #38 -: Октомври 05, 2019, 00:19:58 am »
Кукапел, има някакъв вирус с повръщане и гадене. Ако е само това кървене, няма смисъл от лекар. Ако стане нещо по-притеснително, тогава  помисли за лекар. Ако повръща, гледай да не се обезводниш.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #39 -: Октомври 05, 2019, 08:17:18 am »
Добро утро, момичета. Днес ми е 34 ден от цикъла, закъснява ми. Преди два дни си напеавих тест (не беше със сутришна урина) беше отрицателен. Дано пак не съм образувала някоя киста, а и чесно казано не смея да си направя още един тест, неискам да преживявам отново разочарованието от отрицателния резултат. Също така тази сутрин си премерих базалната температура(но бях ходила до тоалетна преди това, тоест ставала съм и незнам доколко резултата е верен), която беше 36,8. Помагайте, да тичам ли до аптеката за тест или да изчакам......