0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #280 -: Юни 13, 2019, 15:12:01 pm »
Момичета,един въпрос имам... тестовете ми за ОВ бяха положителни на 11.06 и 12.06 предполагам че днес вече чертата ще е по-бледа,та въпроса ми е докога трябва да бебеправим
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #281 -: Юни 13, 2019, 15:13:32 pm »
Тери, тебе нещо дразни ли те по самия канал. Ако няма никакъв дискомфорт странно, защото помня че се похвали с хормоните(пускахме ги по едно време и мойте бяха ток) За къщата, е казано, че колкото и пари да имаш все не стигат за къща. Мен ми е мечта с двор и те съветвам да не се отказваш, да не стане като с екскурзиите и концертите.. (моля се да не! Разбира се! )
Ами имах нисък, на 01 Април 13-ти ден от МЦ ми е бил 0.05 което е супер малко, май. Но дори след хоримона , Персенска се чудеше за дуфастона и каза  „айде, пий го“ Но не ми звучеше като супер необходимо. Миналия път  (с Лори ,когато бях бременна, точно след дуфастон забременях) .
И аз съм при Доверие, отказаха ми да ми покрият хормоните, нищо  ,че имах амбулаторен лист от ендокринолог-трябва да проверя, но беше нещо покрай стерилитет. Полезно е и благодаря на Д-р Мели,че го посочи.Трябва да се борим за правата си!
Павла, мисля го и има доста смисъл в това,което казваш. И без това не съм фен в това да съм с един и същи термин през 7-8 години, странно хахха въпреки че вече само се моля за здраво дете.

Слънчицето, пу-пу! Колкото толкова 2-3! Подкрепям Павла за виното и цикарите :* има си доста икономии, свеки да не го мисли кой колко ще бачка, а да мисли как ще идва да помага ;)

И аз се чудя същото Джули. Ама направи и един днес да се сравним?Че мен тази ярка черта днес ме изненада мен.
« Последна редакция: Юни 13, 2019, 15:26:06 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #282 -: Юни 13, 2019, 15:23:36 pm »
Джули, аз покривам поне 2 дена след О, ако може и 3, като деня на О може и два пъти.

На 13ти ден нищо не означава изследването. Прогестерон се изследва (освен в стимулация) една седмица след доказана О. Самото тогава се съди дали е имало О. Както решиш, но ако можеш си го изследвай. И защо Дуфастон, защото е по- лесно ли? Вагинално по- добре май.


Аз за чаша вино нищо не съм казала. Ще ме изгонят от държавата за такива думи. :) Чаша вино може.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #283 -: Юни 13, 2019, 15:27:24 pm »
 :drunk: как ми се допи, Павла! Ще го пусна другата седмица. Много се кефя, че раздвижихме темата! Хайде така и в бебешката мухахха
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #284 -: Юни 13, 2019, 15:28:02 pm »
За къщата да кажа Тери, действайте. Знам колко е скъпо едно строителство но то по-евтино няма да става. Пари се печелят, пари се харчат. Ще успеете. Имате иродителите си, ще помагат. Отложите ли го сега, скоро няма да се навие те. А и така ще има за какво да мислите различно от бебета.

Хайде момичета успех!

Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #285 -: Юни 13, 2019, 18:16:36 pm »
Здравейте, МОМИЧЕТА! След неуспеха с първото инвитро имам няколко въпроса. Вече седмица след като ми свършил цикълът имам нещо като зацапване и на ден изкарвам с една ежедневна превръзка, това нормално ли е, аз имам ендометриоза не знам сигурно и това ще допринася и Фраксипарина и утрогестана. Другият ми въпрос е докато ни се обадят да кажат както ще продължим, ние да си действаме ли вкъщи. Май четох, че с ендометриоза не може естествено да се забременее,та майката няма смисъл да си взимам тестовете за овулация. Късмет и успех на всички. Пускам едно съобщение за момичетата, които са си подали документи към фонда,че вече не се обаждали за заповедите, а трябва всеки да следи сам.
« Последна редакция: Юни 13, 2019, 18:28:51 pm от Nelita90 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #286 -: Юни 13, 2019, 18:29:54 pm »
Информативно
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #287 -: Юни 13, 2019, 18:32:43 pm »
Момичета,какво ще кажете
« Последна редакция: Юни 13, 2019, 18:34:36 pm от djuliq922 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #288 -: Юни 13, 2019, 19:25:23 pm »
Джули, кой ден на ярка линия/3ти?
« Последна редакция: Юни 13, 2019, 20:25:08 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #289 -: Юни 13, 2019, 19:45:59 pm »
Нелита, ако нямате забрана за домашни опити- тогава си правете опити. Защо прогестерона да е лош за ендометриозата, не е ли точно обратното?

Джули, вече е отрицетелен. Защо превиш толкова много тестове?
Лина, а ти?
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #290 -: Юни 13, 2019, 20:18:25 pm »
Павла, нямаме забрана, т. е. не сме се виждали с доктората след отрицателния тест. Чакаме да ни се обадят за час, ама това не се знае кога ще стане, месец-два-три.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #291 -: Юни 13, 2019, 20:28:25 pm »
Чудим се Павла до кога как ще показват. Поне, аз досега не съм виждала такава ярка линия , на мойте тестове. Сравняваме. Аз, седя с краката горе и засичам. 30 мин ще е макса :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #292 -: Юни 13, 2019, 21:15:50 pm »
Нелита, вие проследявали ли сте дали имаш овулация, защото това е основен проблем при ендометриозата?  Относно зацапването, случвало ли ти се е преди? На мен ми се появи преди няколко години и имах всеки месец по няколко дни преди цикъл. Беше, заради ендометриозата, но преди години обиколих доста лекари, заради него и никой не установи точната причина, освен заболяването. 
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #293 -: Юни 13, 2019, 22:48:02 pm »
Моето зацапване се оказа цикъл, което е добре.
Нелита, ходи ли на лекар за зацапването? Ти защо следиш фонда, в България ли ще правиш опит? Мислих, че си в Германия.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #294 -: Юни 13, 2019, 23:14:21 pm »
Тери,микробиологията тоя месец ще я правиш нали?Другия ти е трансфера.
Слънцемое,как си?Нещо изчезна.
Нелита е в БГ май.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #295 -: Юни 14, 2019, 06:59:05 am »
Първата седмица на юли мисля да я пусна, точно преди цикъл, за да съм сложила повече кутии Гинофит.
Какви идеи ми идват на мен в главата само.  Един приятел откри нова магистърска програма в Пловдивския университет. И най-сетне има програма, от чийто и един предмет не знам. И така реших да запиша втора магистърска степен. Докторантура ми е бошлав работа, та поне втора магистърска степен да взема. Ще е зор всяка събота и неделя. Ще вложа доста пари и време. Но то ще ми донесе повече пари и вероятно и сигурност на работа.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #296 -: Юни 14, 2019, 07:29:31 am »
Да, проследявали сме овулация и уж нормално освен, че фоликулите ми все бяха празни.До сега не ми е зацапвало чак толкова дълго, по 1 или два дни, а сега вече седмица след цикъла, който ми беше обилен както никога до сега. Иначе това за фонда ми излезе като съобщение. Аз минах вече един път по фонда и имаме замръзени бластоцисти 5 броя. Не съм ходила на доктор, обаче то ако ходя явно няма да е при моя. Искаше ми се между почивките поне да измислим нещо за тази киста. Не знам до кога мога да стоя с нея. Преди две години пак имах, но лапароскопски ми я махнах, после хормони и така.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #297 -: Юни 14, 2019, 08:06:28 am »
Джули, кой ден на ярка линия/3ти?

Лина  моят тест от вчера вече е отрицателен
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #298 -: Юни 14, 2019, 09:00:41 am »
Тери, на кой ден ти дойде, в крайна сметка? Аз съм nerd , кефя се на ученето. Обогатява. По какво имаш докторантура,че ми стана интересно? Nelita90, тя не пада с цикъла? Странно :/ някакви билки? Слънчицето ами ти как си ни? :* Джулия, и моя, от тази сутрин не знам довечера да го мъча ли? хахах ще следвам съвета на Павла и "да" Сравнявайки със този от онзи  от вчера сутринта (много тестчета, където са) .
« Последна редакция: Юни 14, 2019, 09:02:38 am от Lina88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #299 -: Юни 14, 2019, 09:10:07 am »
Ами моят въпреки че беше отрицателен снощи пак бебеправихме. Сега ще чакаме да видим ще има ли резултат