0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #820 -: Март 26, 2019, 09:57:59 am »
Благодаря ви момичета ще си взема нещо малко по късно и дано до утре вече има някакъв ефект.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #821 -: Март 26, 2019, 13:33:06 pm »
Здравейте, момичета! Вчера сутринта ми мина пункцията. Изкараха 9 яйцеклетки, оплодени са 5 до момента и чакаме още 2 до утре. Проблемът е заради леката хиперстимулация, че ми препоръчват да ги замразим и другият месец да ми ги върнат. Ще стане ясно в четвъртък. Много се радвам, че имаме бебчовци, но се натъжих, че си ги исках още сега...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #822 -: Март 26, 2019, 13:39:49 pm »
Kukapetal, не бързай. Както ти казах и аз бях с лека хиперстимулация. Но имах нечетен брой бебета. В клиниката замразят по принцип по 2, изключение 3 (но аз съм млада и е опасно да ми върнат 3), та решихме да правим трансфер. Може въпрос на лош късмет да е било, но една от причините, за неуспех също са хормоните. При ЗЕТ  е спокойно тялото.
Иначе на мен между пункция и трансфер ми увеличиха двойно дозата на изварата (по 500 грама на ден). Докторката ми каза, че само тя може да ме докара до трансфер. Гледаха ми яйчниците всеки ден, за да решат ще има ли трансфер. Белтъчините в изварата обират освободената течност от фоликулите и прибират яйчниците. И все пак моите бяха с 8см диаметър, доколкото си спомням. А не ги усещах така. Но са си две топки по 8см в тялото.
Ако решат, че не е момента сега за трансфер, по-добре да ги замразят. Ама ти си яж извара все пак.
« Последна редакция: Март 26, 2019, 13:41:27 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #823 -: Март 26, 2019, 13:49:43 pm »
Благодаря, Тери! На мен ми изписаха и протеин на прах, ям и извара. Не ме викат за прегледи, искат да видят как ще се развият останалите 2 яйцеклетки, за да видят ще имат ли годни за замразяване, това не го разбрах много, уж имам 5, а изчакват и другите 2.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #824 -: Март 26, 2019, 13:57:27 pm »
Kukapetal, те не ги замразяват веднага. Поне 3 дневни ембриони трябва да се. Тоест в четвъртък, пък може и 5 дневни да ги чакат да станат. Моите ги замразиха на 3ти ден и на 6ти ден ми се обадиха, че другите 3 не се развили добре и не ставали за замразяване (а ние дори не знаехме, че ги чакат и тях). Та щяха да ми ги замразят на две итерации.
Малко офтопик: Мнооого съм зле. Вчера отварям сайта и ми излиза един попъп с текст: "Тест", отивам на друга страница и пак "Тест". И си казах: "Някой нещо е разработвал за сайта и е забравил да си махне алерта". И днес отварям сайта на работа... нямам този проблем. Естествено се усетих, че този, които е програмирал бях аз и то не за сайта.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #825 -: Март 26, 2019, 14:21:19 pm »
Да, за замразяването ми е ясно, аз друго имах предвид, но не се уточних. Казаха ми, че ще изчакат да видят и другите 2, след което ще преценят колко са подходящи за замразяване, ако няма достатъчно ще правим трансфер петък или събота. Ако всичко е наред препоръчват замразяване заради хормоните ми. Та не ми стана ясно как няма достатъчно за замразяване, като имаме 5 оплодени, но явно имат предвид дали ще продължат развитие.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #826 -: Март 26, 2019, 14:24:38 pm »
Да имат в предвид, дали ще продължат развитие.Ще стискам палци и 5-те и другите две да достигнат до 5-ти ден!Кукапетел понякога е по-добре замразен, знам какво е нетърпението при теб, но ако докторите решат, то е имало смисъл!Ще стане, ще видиш!

Моята най-добра приятелка ще прави трансфер на 1.04 с вас.Ще ви стискам силно палци на всичките да знаете.


Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #827 -: Март 26, 2019, 14:32:56 pm »
Благодаря, Маги! И аз стискам палци за всички вас! В неделя се нагледах на толкова много щъркели, че си викам оформя се щъркеловата банда. :)
 :goodluck: :goodluck: :goodluck:
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #828 -: Март 26, 2019, 15:20:32 pm »
Силмо стискам палциии Кукапетъл. При мен така в началото само 3 се бяха оплодили, пък на следващия ден ми казаха за 4.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #829 -: Март 26, 2019, 16:35:02 pm »
Момичета,стискам ви палци на всички до една!Дано се хванат вашите бебчета и по Коледа да си имате джудженца в домовете🤗.Знам,че ще успеете,знам че и аз ще,малко след вас влизам в бременната тема.
Аз ходих в моята клиника днес,но мъжът ми е на работа и взех документите,да ги попълваме довечера.Утре ще ми е готов АМХ,те пращали документите към фонда.Казаха ми след две седмици да се обадя на фонда и срещу ЕГН,ще получа входящ номер и така ще си следя статуса.Правилно ли съм разбрала?
Чувствам се много добре,леко ми е на душата,усещам че успеха ми е близо.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #830 -: Март 26, 2019, 16:44:15 pm »
Да бъде, както се казва. И на мен така ми олекна като подадохме документи. И аз като теб някак си бях отписала всички опити преди инвитрото. Просто го чувствах, че ще е с инвитро или просто сме по-черногледи от мъжете ни.
Иначе правилно си разбрала. Обаждаш се след 2  седмици на фонда и ти казват номерче срещу ЕГН. Оттам с този номер и рождена дата си проверяваш статуса в сайта им. Разтърси се в коментарите на Точица. Някъде около март месец, когато аз е трябвало да звъня. Беше пратила един телефон, на който й вдигнали от Фонда. На който и друг телефон и аз да звънях, не ми вдигнаха. Само на този, който Точица ми даде. И ме беше инструктирала между 10-11 часа да звъня.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #831 -: Март 26, 2019, 16:55:12 pm »
teri_90 , във синхроничността за 1ви Април, да кажа че и моята майка е рожденник на тази дата :drunk: тъй че + стискам палци!!! Kukapetal успех и на теб и изобщо на всички тук! Аз почнах от вчера Гинофита,на 7ми ден  8O и днес , 8ми ден още имам леко зацапване. Толкова пък да не съм се изчистила! Утре или в четвъртък пускам пролактина и тсх пък да видим какво ще кажат петъка.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #832 -: Март 26, 2019, 17:31:14 pm »
Тери,точно на 9.03 ти го е писала Точица.Намерих го😁,записах го и  много благодаря!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #833 -: Март 27, 2019, 08:10:02 am »
Момичета пускам линк за ДРЗ 2019г.
Как сте днес?

П.П АМХ то ми е 1,5 ng/ml, което е добре.
« Последна редакция: Март 27, 2019, 09:11:22 am от magi_st »

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #834 -: Март 27, 2019, 09:38:12 am »
Добро утро от мен.За да не пускам нова тема пиша тук.Закъснява ми със 7 дни,не съм бременна.Според вас кога е нормално да се обърна към гинеколога си?Винаги съм се стараела да не го тормозя за глупости,а това със закъснението ми се е случвало 1-2 пъти през живота ми.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #835 -: Март 27, 2019, 10:05:24 am »
Вече на 10-ия ден е редно да си запазиш час според мен. Ти си знаеш какво може да е: киста, хормони, времето. Така като те чета в другите теми имаш доста неща на главата в момента. Може би пролактина да се е вдигнал. Той дава смущения в цикъла. На мен от него по 4-5 дена ми е закъснявало.
Мааааги, супер ти е АМХ-то даже. Пу-пу. За твоята възраст след толкова процедури е завидно. Радвам се, че поне там проблем няма.
Моят отчет: 1 април трансфер. Много се радвам, че така се наредиха нещата. Овулирала съм и вече лигавицата ми е станала сама трислойна. От понеделник 9.1мм лигавица днес вече е 11мм. Докторката ми каза да ида да ми прегледат документите и да ми запишат час за трансфер. И ми се разтрепериха краката да не видят, че днес изтича микробиологията. Май не видяха. Нямаше да преживея още едно чакане на микробиология 2 дена преди трансфер. В петък започвам с 3х1 Дуфастон, 3х3 утрогестан, 1 аспирин вечер и след трансфер през ден Фраксипарин.
Мише, как са вълненията при теб?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #836 -: Март 27, 2019, 10:10:07 am »
Маги,добър АМХ.Към обед и аз ще разбера моя.
Бебешок,според мен е нормално да се обърнеш към гинеколога си при 7дневно закъснение.Моя е закъснявал преди години така,беше след силен стрес.Може там да е ключа за бараката.
Ей Тери,супер,сурер.Докара я до трансфер.Утрогестана вагинално ли?Как ще го слагаш на работа ,там в хубавата тоалетна😞
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #837 -: Март 27, 2019, 10:13:39 am »
Слънчицето там е със сигурност.Както казах и по-горе не обичам да тормозя излишно и малко ми се губи това кое е нормално и кое не.Иначе симмтомите си ги имам още седмица преди очаквания цикъл,но...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #838 -: Март 27, 2019, 10:18:46 am »
Това ми е голямата мъка и на мен. Ще си взема затова 1 седмица болничен и след това ще се опитам поне седмица да поработя от вкъщи. Ще говоря и с докторката след като мине евнтуалната имплантация да махнем следобедния Утрогестан, защото в тази тоалетна ме е гнус да пикая, какво говорим да си слагам вагинално лекарства.
Стискам палци за АМХ-то, винаги докато си чакам резултати за АМХ и ми треперят гащите. И все го бавят по няколко дена, за да е по-напрегнато.
bebeshok, аз точно за това говоря. Пролактинът се вдига при стрес, а твоят е постоянен. Болки в гърдите имаш ли? Другото, че вероятно може и да си кърмила до скоро, а Пролактина е висок в този период, за да стимулира млечните жлези. Аз бих пуснала един за всеки случай преди преглед при лекаря
« Последна редакция: Март 27, 2019, 10:22:08 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #839 -: Март 27, 2019, 10:21:17 am »
Териииии, страхотни новини и много добра лигавица. Казах ти аз, че няма да ме оставиш  :bighug:
Аз съм си нормално, чакам с нетърпение петък и се присъединявам към вълчия глад. Постоянно ям и все не се засищам  :D
Маги, браво за амх, кога ти е следващия преглед?