0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Правим опити за бебе - Тема 20
« -: Февруари 15, 2019, 00:00:44 am »
Заповядайте в новата тема!Дано я напълним с положителни тестове и радости!

Линк към старата тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=53234.0

:pink_dust_1: :green_dust_1: ръся ви със Свети Валентински - Трифон Зарезански бременен прашец
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2019, 00:11:32 am »
Тук съм,поръсена ,много късмет на всички!Хелиантус на теб още повече,дано си ни на късмет😘
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2019, 00:40:44 am »
Хубаво се отъркай в прашеца, Слънчице, че на 23 чакаме твоят положителен тест! Дано 🤞😘
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2019, 07:01:53 am »
Запазвам в ред под прашеца и аз св отърквам хубавичко, въпреки че пак ще падне голямото чакане при нас.
Хелиантус много късмет и силно стискам палци всичко да е ок.
Слънчице и за теб така. Всички ще чакаме с нетърпение 23.
Да ни е много на късмет новата темичка и както казвате да го счупиме този карък, че много станахме и много се задържахме тук.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #4 -: Февруари 15, 2019, 07:17:30 am »
Има 50 страници до новата тема, предостатъчно, за да забременеем всички. Challenge accepted!!!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2019, 08:02:22 am »
Благодаря, Слънцемое! ❤️

Тери, харесва ми как мислиш!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2019, 08:21:15 am »
Здравейте, момичета

Аз отдавна не бях влизала и ето, една прекрасна новина. Честито, HELIANTHUS! От сърце ти желая една лека, безпроблемна и спокойна бременност със щастлив край :)

На мен вчера ми беше офисната хистероскопия при Стаменов, тъй като ми беше останало парченце от бременността, което се беше закрепило за маточната стена :( Той каза, че ме е изчистил добре, взел е хистология и след цикъл на преглед, а след няколко цикъла може да трябва да се повтори за всеки случай. Отделно си чакам кросмач теста и не знам защо, ама имуноложката в Надежда и тя ме кара да си пускам тия тъпи НК клетки. Аз й казах, че със сигурност ще са високи, нали все пак бях бременна преди 3 седмици, тя не, не било задължително.  8O

Аз колкото повече чета, толкова повече спирам да вярвам, че причината за мисед абортите ми е в тях, а и долкото слушам Стаменов и той май не е много фен на тази теория..

Та така, за мен борбата продължава напред с чакане и изследвания, ама аз съм подготвена психически.


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #7 -: Февруари 15, 2019, 08:25:08 am »
Хайде и аз под прашеца/пожелавам си тази тема да е много късметлийска за всички ни!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #8 -: Февруари 15, 2019, 09:28:14 am »
Момичета, идва пролет, природата се събужда за живот, раждат се агънца, котенца ... пожелавам ви и всички вие да се включите в това пролетно чудо!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #9 -: Февруари 15, 2019, 09:33:06 am »
Чета сега една статия в МайкоМила на Неда от Зачатие и много ми хареса това:
"А сега кажете бързо и на глас следните термини – Крюгер, лапароскопия, поликистоза, хистеросалпингография, (бета) човешки хорионов гонадотропин….

Ако сте успели да ги изречете без да сричате, това най-вероятно означава, че вече сте пациенти на клиника по репродуктивна медицина. Вероятно сте на финалната права и на крачка от успеха. Знайте, че имате много стиснати палци!"

Вие минахте ли теста по правоговор :D :D :D ?

Serenity, ти говореше за подаване на документи за фонда по мъжки фактор. Решихте ли се? Иначе след аборта със сигурност ще са ти завишени НК клетките. Рано е да се изследват отново според мен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #10 -: Февруари 15, 2019, 09:40:14 am »
 :D :D :D забавно ,аз го минах теста на един дъх :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #11 -: Февруари 15, 2019, 09:51:01 am »
Имах проблем само с предпоследния термин  :lol: А в началото като четях да се запозная с тази материя, бях силно впечатлена от една потребителка как така е успяла да запомни и изпише "човешки хорион гонадотропин"  :lol: Вярвайте ми, видя ми се гений  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #12 -: Февруари 15, 2019, 09:56:27 am »
Това ще е била Павла, на мен още ми се струва като гений на моменти :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #13 -: Февруари 15, 2019, 10:36:21 am »
Благодаря, Serenity! Желая и на теб скорошен успех.

Момичета, сложих си първата инжекция НМХ сама  :D Голям страх брах, все едно не поставям инжекции по цял ден, но в крайна сметка нищо не усетих.
И аз минах теста без проблем.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #14 -: Февруари 15, 2019, 11:32:30 am »
Момичета хайде късмет на всичко с новата темичка . И за минах теста 😩😂. Мойто прибиране беше безмислено , Тимева отказа да ми прави вливки защото каза ,че главния фактор и е морфологията на мъжът ми . Ако тя няма подобрение нямало смисъл от тези вливки на интрапилид . Каза ако решим да се прибираме и да действаме за ИКСИ ,ако не да изчакаме 2/3 месеца толкова отнемало за да се подобри морфологията (ако въобще уреаплазмата е била причината за 2%) и ако не е станало до тогава пак препоръчва да се направи ИКСИ . Сега нз какво да прави да чакаме ли или да се прибирам за процедурата направо ... Тимева каза че НК клетките ми ще се проверят преди трансфер и ако са още завишени тогава ще ми правят вливките ....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #15 -: Февруари 15, 2019, 11:32:56 am »
Дано замре темата! Искам и аз малко прашец :oops:
Тери :lol:
Хелиатус, да не си я сложи между плешките? (Не се обиждаш, надявам се) леко, без болка и няма да стават синини и топчета. А и имаш още 30 и седмици да си ги поставяш.
Късмет на всички!

Подавай документи за фонда! И да, вливки не лекуват морфология.
« Последна редакция: Февруари 15, 2019, 11:36:05 am от Pav-la »
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #16 -: Февруари 15, 2019, 12:50:45 pm »
HELIANTHUS, прекрасна новина!   :balk_47: :balk_46: :balk_602: Леко и безпроблемно бременеене, щастлив финал и пухкав бебок!
Маги, да ти е жива и здрава рожденичката и скоро да стане кака! 💖💖💖
Какви са тези вируси, не мога да спя по цели нощи, кашлям, задавям се чак... Цяла седмица и не минава...
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #17 -: Февруари 15, 2019, 13:04:22 pm »
Teri_90 Мислех за фонда, но според докторите морфологията не може да е причината за мисед абортите. Стаменов е на същото мнение, както и доц. Русев, който казва, че морфологията може да е причината за биохимични бременности, но не и тези, които се развиват. При мен всяка бременност спира в 5-6 г.с...

Сега ще видим какво ще излезе от крос-мача, въпреки че рядко излиза там проблемът.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #18 -: Февруари 15, 2019, 13:08:09 pm »
Не съм репродуктивен лекар, но за мен това е абсурдно. 5-6 г.с и спира развитието си, това си е некачествен ембрион. Поне на мен не ми звучи правдоподобно. Защо не пишеш на д-р Мели, тя е специалист по мъжки стерилитет и е ембриолог също. Да видиш тя какво мисли относно морфологията.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #19 -: Февруари 15, 2019, 13:26:38 pm »
Павла, и аз между пешките тръгнах отначало, но се усетих  :D. Не се сърдя разбира се. Направо не мога да повярвам, че нищо не усетих, днсо е така и занапред.
Благодаря Кукапетал!